Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 09:46   #41
Quote:
dudemaster kaže: Pogledaj post
dobro ne očekujete valjda ozbiljnu raspravu nakon što ste u istu krenuli sa stavom kako je biti homoseksualac isto kao što i biti debeo?
Nije isto, naravno.

Ali je sistem i logika propagande ista
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:45   #42
ja ne znam je li iko ikad debele smatrao nepoželjnim dijelom društva, uvijek su bili tu, tko hoće biti debeo njegov izbor, baš mu nitko ne brani
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:47   #43
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Nije isto, naravno.

Ali je sistem i logika propagande ista
Nešto ne vidim parade debelih i uvodjenje bajki za malu decu o debelim princezama sve sa pričama kako je debljina nešto sasvim normalno i poželjno.
Treba sprečiti diskriminaciju,i pozitivnu i negativnu.

U nekim kulturama se žena ni ne može udati ako nije debela,ali to nije baš toliko rasprostranjeno...
Svakako ima i čudnijih i ne zdravijih stvari od toga...

Zadnje uređivanje Jarg : 12.09.2014. at 12:04.
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:17   #44
Quote:
dudemaster kaže: Pogledaj post
dobro ne očekujete valjda ozbiljnu raspravu nakon što ste u istu krenuli sa stavom kako je biti homoseksualac isto kao što i biti debeo?
Pretila osoba je takva po svom izboru. Većina homoseksualnih osoba takve se rađaju ( neki su BI , ili dr. da sad ne ulazimo u offtopic).
Utoliko pretili imaju još manje razloga nametati nešto drugima.

I nisu tema LGBT, nego pretili.
A usporedba ide samo u smjeru sličnosti netolerantne propagande koja drugim ljudima nameće da moraju oduševljeno prihvatiti takve pojave kao nešto pozitivno.
A normalno bi bilo da svak ima pravo na svoje mišljenje. Da nikoga ne mora voljeti , ali sve ljude i njihova temeljna prava mora poštivati.
Martes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:56   #45
Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Pretila osoba je takva po svom izboru. Većina homoseksualnih osoba takve se rađaju ( neki su BI , ili dr. da sad ne ulazimo u offtopic).
Utoliko pretili imaju još manje razloga nametati nešto drugima.

I nisu tema LGBT, nego pretili.
A usporedba ide samo u smjeru sličnosti netolerantne propagande koja drugim ljudima nameće da moraju oduševljeno prihvatiti takve pojave kao nešto pozitivno.
A normalno bi bilo da svak ima pravo na svoje mišljenje. Da nikoga ne mora voljeti , ali sve ljude i njihova temeljna prava mora poštivati.
Po mom mišljenju, debljina i to ne onih 5 kg viška i malo trbuha koje većina ljudi, (odraslih i djece) stekne na mjesec, dva (pa izgubi ljeti kad krene sezona mora i kupanja) nego ona kad čovjek ima 130 kg kao moj stric, prije svega je stvar nebrige o svom izgledu, usporedivo s nehigijenom. To je posljedica vrlo slične životne filozofije (i ponašanja koje iz takvog stava nastaje) kao kad čovjek pušta da mu zubi propadaju ili ona starčad u američkim selima s dokumentarnih serija kad čovjek ima bradu do iznad pupka, raščupanu i masnu/prljavu (zapetljanu u masne, od prljavštine požutile "dredlokse"). U sva tri slučaja (pretilost, krezubost i zapuštena prljava brada) našlo bi se ljude koji bi lobirali za prihvaćanje takvih pojava kao "normalnih", kao demokratskog prava pojedinca da ima višak kilograma ili manjak zubi ili da smrdi na znoj. Istina je tu da ne možemo ljude silom brijati, prati, voditi kod zubara ili tjerati na strogu dijetu, ali istina je i da takve pojave pokazuju da nešto s čovjekovim shvaćanjima nije baš najzdravije.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:18   #46
U Srbiji...

Quote:
Počeo rat narkomana protiv debelih ljudi

08.09.2013.

Dimitrije Vojnov, ljut što je Biljana Srbljanović vređala Petra Božovića, stao u odbranu glumca i svih gojaznih osoba
Dimitrije Vojnov, Biljana Srbljanović

Oštra prepiska... Dimitrije Vojnov i Biljana Srbljanović

Ne propustite...
Biljana Srbljanović: Gorica Popović i Matija Bećković su dno!
Biljana Srbljanović: Petar Božović je pijanica od 200 kila

Nastavljen obračun zbog Petra Božovića.
Dimitrije Vojnov, dramaturg i filmski kritičar, stao je u zaštitu slavnog glumca, za kojeg je Biljana Srbljanović na Tviteru napisala da je pijanica od 200 kila. Njega je iznerviralo to što je dramska spisateljica na pogrdan način komentarisala legendarnog glumca samo zato što je srpsku omladinu kritikovao zbog ishrane u brzim restoranima. I Vojnov se oglasio na Tviteru:
- Počeo je rat narkomana protiv debelih. Bilo je neumitno.

Posle toga je dodao:
- Imali smo različite probleme s težinom, mi punili žlice čorbom, a vi heroinom.

Srbljanovićka, njegova nekadašnja profesorka, uzvratila mu je da je iznenađena njegovom reakcijom i podsetila ga da mu je svojevremeno pomogla kada je jedan njegov tekst dala na čitanje Svetozaru Cvetkoviću, tadašnjem upravniku Ateljea 212. Napisala je i da mu je kao studentu spasla glavu jer su pojedini profesori hteli da ga obore na ispitu.

Vojnov joj je odgovorio:
- A vi o debelima možete kako hoćete? Hoćete li mene sutra diskreditovati ako vas nešto uvredi? Kako ste mislili? Kao o nekome ko previše jede? Ne brine o sebi? Video sam lakoću vređanja manjine koju niko ne brani, a to su debeli - napisao je, pa nastavio:
- Ni ne čudi me što ste potegli argument da ste mi u životu pomogli. To je dosta nisko. Mada, ja sam nizak i debeo. Očigledno ste pogrešili kad ste me spasli obaranja. Kasnije sam bio student generacije.

Biljana je sinoć obrisala sve tvitove, ali je jutros postavila dva nova.
- O „debelima“ ne mislim ništa posebno, osim kad počnu da kritikuju sirotinju kako se hrani. To mi zvuči nelogično. Naduveni pozdrav - napisala je, a potom dodala:
- Odoh da se drogiram.
http://www.kurir-info.rs/poceo-rat-n...-clanak-974025
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:59   #47
Quote:
Jarg kaže: Pogledaj post
Nešto ne vidim parade debelih i uvodjenje bajki za malu decu o debelim princezama sve sa pričama kako je debljina nešto sasvim normalno i poželjno.
Treba sprečiti diskriminaciju,i pozitivnu i negativnu.

U nekim kulturama se žena ni ne može udati ako nije debela,ali to nije baš toliko rasprostranjeno...
Svakako ima i čudnijih i ne zdravijih stvari od toga...
OK, kužim u jednu ruku diskriminaciju (neću obavit zdravstveni pregled jer imaš 150 kg), al debelo nikad neće biti "in", nikad (bar dok ima hrane u izobilju)! Kao i uvijek ti socijalni pokreti krenu zbog diskriminacije ( feminizam, LGBTQZSJA osobe ) i onda završi u extreme gdje se nasilnom propagandom želi progurat te vrijednosti kao nešto "in". Takav način operiranja izaziva i refleks gađenja kod nekih ljudi ( uključujući i mene). Te fat shaming, gay shaming, pa neka prisilna politička korektnost me podsjeća previše na totalitarni sistem. Tobože slobodni, al mora biti propisano što ćeš govorit, kako ćeš mislit, kako ćeš hodat da nebi povrijedio sve ove specijalne grupe. Imao sam i ja viška kila, nisam zato hodao po ulici sa natpisom fat is beautiful jer se nisam tako osjećao. Sva vrsta samozavaravanja to nebi promjenila. Zato sam jednog dana odlučio da to nije život kakav želim živit i krenuo u akciju. Tko želi takav život živit neka živi, al to ne znači da su mu drugi potrebni dizat spomenike jer je "poseban".

Zadnje uređivanje nerdfucker2 : 12.09.2014. at 14:07.
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:29   #48
Quote:
dudemaster kaže: Pogledaj post
dobro ne očekujete valjda ozbiljnu raspravu nakon što ste u istu krenuli sa stavom kako je biti homoseksualac isto kao što i biti debeo?
Pa nije doslovno 'isto', ali se 'pokret' služi iznimno usporedivim metodama i argumentima.


Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Pretila osoba je takva po svom izboru. Većina homoseksualnih osoba takve se rađaju ( neki su BI , ili dr. da sad ne ulazimo u offtopic).
Utoliko pretili imaju još manje razloga nametati nešto drugima.
Samo što to nije baš istina. (The Involvement of genetic factors in the development of obesity is estimated to be 40–70%.)

Naravno da *debljina* sama po sebi nije izravno genetski uvjetovana, kad očito ovisi o količini hrane koju pojedeš. ALI, sklonost debljanju svakako ima i genetski faktor, posve isto kao i homoseksualnost (koja je također mješavina genetskih i kojekakvih drugih faktora). Dapače, s obzirom da se debljina ne može sakriti od društva, nego je svakome očigledna na prvi pogled (osim na forumu, LOL) - iznimno je čudnovata tvrdnja da su debeli takvi 'po svom izboru'. Daj malo objasni to. Misliš da su debeli *namjerno* takvi, ono, baš žele biti debeli? (Istina, ima i takvih zvjerki proučavao sam svojevremeno taj fat acceptance movement - ali mislim da je prilično sigurno zaključiti da bi većina debelih itekako preferirala da su normalne građe. Gdje ti tu onda vidiš 'izbor'?)
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:35   #49
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Pravas je umnogome objasnio - modna industrija terorise i one koji samo imaju visak kilograma,pa su mnogi ljudi zbog toga revoltirani i tu punackiji vide sansu za promociju izbora takvog nacina zivota. Naravno, ne mislim da biti buckast ili grublje receno gojazan je nesto pozeljno,ali iskljucivo zbog zdravlja. Biti sa blagim viskom kilograma i nije losa stvar i ne odrazava se na drustvene aktivnosti,ali biti gojazan svakako ne jer se to moze odraziti. Doduse, koliko vidim, ne promovise se gojaznost vec samo izgled u skladu sa zeljama i mogucnostima,a niko sebi ne zeli da bude gojazan. Svakako ne treba u krajnosti, ne mogu svi biti Apoloni a ne smeju biti radi sebe ni gojazni.
Modna industrija je ipak ekstreman primjer.

Manekenke ni nisu ženstvene, nego su svedene na vješalice.

One nemaju ono što ih čini ženama.

S druge strane, jedno je imali 5 pa i 10 kilograma viška, ali nazivati normalnim 30 kila i više je strašno, i ne vidim zašto se te ljude ne bi smijelo ismijavati, kao što se može bilo koga na bilo koji način za nešto za što su si sami krivi.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 22:53   #50
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
ali nazivati normalnim 30 kila i više je strašno, i ne vidim zašto se te ljude ne bi smijelo ismijavati, kao što se može bilo koga na bilo koji način za nešto za što su si sami krivi.
Ismejavanje je jedno a diskriminacija nešto sasvim drugo...
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:21   #51
totalno nebitne stvari
icetea-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 19:30   #52
Quote:
Jarg kaže: Pogledaj post
Ismejavanje je jedno a diskriminacija nešto sasvim drugo...
gledao sam neke primjere.. da su recimo onoj zeni ponudili prijevoz u avoinu ali ako kupi dva sjedala.. jer realno ima je za 3 cak... jel to diskriminacija?

Povecavanje davanja za zdravstvo ako osoba kronicno radi sve da sabotira svoje zdravlje? pusi jede previse.. itd?
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 02:08   #53
Zavisi od aviona. Neka sjedala su mala I sjedis ko u sardini. I nemas gdje noge stavit. Ni mrdnut ih. Jedino u biznis klasi je bolje I sire.
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 08:37   #54
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa nije doslovno 'isto', ali se 'pokret' služi iznimno usporedivim metodama i argumentima.




Samo što to nije baš istina. (The Involvement of genetic factors in the development of obesity is estimated to be 40–70%.)

Naravno da *debljina* sama po sebi nije izravno genetski uvjetovana, kad očito ovisi o količini hrane koju pojedeš.
Evo, tu si sam sebe pobio.




Quote:
ALI, sklonost debljanju svakako ima i genetski faktor, posve isto kao i homoseksualnost (koja je također mješavina genetskih i kojekakvih drugih faktora). Dapače, s obzirom da se debljina ne može sakriti od društva, nego je svakome očigledna na prvi pogled (osim na forumu, LOL) - iznimno je čudnovata tvrdnja da su debeli takvi 'po svom izboru'. Daj malo objasni to.
Ma kakva genetika, to je uglavnom laprdanje. Podilaženje ljudima. Stvarni genetski poremećaji su rijetki.
Kad malo bolje proučiš stvar, onda vidiš da je debljina mnogo više problem odgoja i kulturoloških utjecaja.
Djeca pretilih roditelja mnogo ćešće su debela. Problemi sa pretilošću počinju danas u pravilu u najranijoj dobi. Nekad su majke dojile djecu, danas ih šopaju bebimiksima, 'neka dete papa i bude zdravo (debelo)'.

Tradicionalno, debljina se u prošlosti smatrala pokazateljem blagostanja i zdravlja. Ali danas najviše je pretilih u najsiromašnijim slojevima.

Quote:
Misliš da su debeli *namjerno* takvi, ono, baš žele biti debeli? (Istina, ima i takvih zvjerki proučavao sam svojevremeno taj fat acceptance movement - ali mislim da je prilično sigurno zaključiti da bi većina debelih itekako preferirala da su normalne građe. Gdje ti tu onda vidiš 'izbor'?)
Pa sve što trebaju napraviti je manje jesti i više se kretati, vježbati ili čak , zamisli - nešto fizički raditi.
Umjesto toga žderu i protestiraju da se njihove naslage masti moraju sviđati drugim ljudima.
Martes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 08:50   #55
Uzrok pretilosti cesto bude psihicke prirode...depresija recimo.
Stvar postane jos gora ako se jos vise krenu debljati od antidepresiva.
Nikoga ne treba ismijavati ili vrijedati bez da se pogleda osoba,a to cesto ne cinimo.
Glupaca se prezdere,pa onda bljuje.Idiotkinja zeli biti manekenka,pa nista ne jede.Krmaca po cijele dane lezi u krevetu,pa ima 150kg....a sve one vrlo vjerojatno imaju psihickih problema kojima one same nisu uzrok.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 09:00   #56
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Uzrok pretilosti cesto bude psihicke prirode...depresija recimo.
Stvar postane jos gora ako se jos vise krenu debljati od antidepresiva.
Nikoga ne treba ismijavati ili vrijedati bez da se pogleda osoba,a to cesto ne cinimo.
Glupaca se prezdere,pa onda bljuje.Idiotkinja zeli biti manekenka,pa nista ne jede.Krmaca po cijele dane lezi u krevetu,pa ima 150kg....a sve one vrlo vjerojatno imaju psihickih problema kojima one same nisu uzrok.
Ali ovdje nije uopće riječ o nekom vrijeđanju ili diskriminaciji osobe kao takve.

Ovdje je bit da tkve osobe praktično zahtjevaju da im se ljudi dive, da moraju biti oduševljeni npr. izgledom takve debeljuce ili debeljka jednako kao da se radi o kakvom atletski građenom muškarcu ili ženi na kojima svi pasu oči.

Istina je da je većina takvih problema psihičke prirode, ali opet - što je najbolji lijek za takve depresije?
Nezahtjevan fizički rad. Aktivnost.
Ne izležavanje, žderanje i šopanje tabletama.
Martes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 09:32   #57
Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Pa sve što trebaju napraviti je manje jesti i više se kretati, vježbati ili čak , zamisli - nešto fizički raditi.
Nije to baš tako jednostavno,ta zdravija hrana je svakako skuplja od ove jeftine svima dostupne...

Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Umjesto toga žderu i protestiraju da se njihove naslage masti moraju sviđati drugim ljudima.
Ne moraju oni nikom da se svidjaju,ali ne sme niko da ih maltretira zbog njihovog izgleda.
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:31   #58
Quote:
Jarg kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako jednostavno,ta zdravija hrana je svakako skuplja od ove jeftine svima dostupne...

Čim jedeš manje, već si uštedio, zar ne?
Pa onda možeš kupiti manje, ali kvalitetnije i zdravije.

A što se tiče zdrave hrane, gotovo svatko može negdje naći komad od 200 kvadrata vrta i tamo se baviti fizičkom aktivnošću i uzgojiti vlastito povrće.
Zdravog voća možeš po selima nabrati koliko hoćeš - samo pitaj vlasnika, mnogi će ti dati da sam nabereš, ionako propada.
Martes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:55   #59
Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Ali ovdje nije uopće riječ o nekom vrijeđanju ili diskriminaciji osobe kao takve.

Ovdje je bit da tkve osobe praktično zahtjevaju da im se ljudi dive, da moraju biti oduševljeni npr. izgledom takve debeljuce ili debeljka jednako kao da se radi o kakvom atletski građenom muškarcu ili ženi na kojima svi pasu oči.

Istina je da je većina takvih problema psihičke prirode, ali opet - što je najbolji lijek za takve depresije?
Nezahtjevan fizički rad. Aktivnost.
Ne izležavanje, žderanje i šopanje tabletama.

NE treba se diviti,treba pomoci.Kao i kod druge krajnosti-anoreksije.
Sto se tice lijeka za depresiju to nije tako jednostavno jer uzroci depresije su razliciti i aktivnost svakako pomaze,ali ona sama po sebi nece izlijeciti depresiju i pod tim smatram psihijatrijsku dijagnozu,a ne ono sto se danas laicki svrstava pod depresiju.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:23   #60
Quote:
Martes kaže: Pogledaj post
Pretila osoba je takva po svom izboru. Većina homoseksualnih osoba takve se rađaju ( neki su BI , ili dr. da sad ne ulazimo u offtopic).
Utoliko pretili imaju još manje razloga nametati nešto drugima.

I nisu tema LGBT, nego pretili.
A usporedba ide samo u smjeru sličnosti netolerantne propagande koja drugim ljudima nameće da moraju oduševljeno prihvatiti takve pojave kao nešto pozitivno.
A normalno bi bilo da svak ima pravo na svoje mišljenje. Da nikoga ne mora voljeti , ali sve ljude i njihova temeljna prava mora poštivati.
Ah mojnemi reć da to nemre bit stvar genetike.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.