Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2016., 15:07   #4621
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Nacionalizacija lijepo zvuči, ali izgleda da to nije slučaj.Po Kyiv postu država će isplatiti Kolomoyskog.
Ja sam to tako i shvatio. Dioničari će dobiti novac, država dugove, ulit će lovu u banku i nakon toga ponovo privatizirati.
Potpuna dominacija Kolomojskog i Majdana nad Ukrajinom, a promajdanovski forumaši sretni jer su dobili Ukrajinu u skladu sa svojim željama . Valjda su sretni
Blinko Black is offline  
Old 19.12.2016., 15:33   #4622
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
fascinantna diskusija :klap:

čisto usporedbe radi; nazivi hrvat i rus vuku se još tamo od V stoljeća (hr) tj. IX (ru), plus postoji neprekinuti pisani slijed do danas da Hrvati i Rusi postoje kontinuirano i puno prije nego što se to počelo zapisivati.
Drevni Ukri se, za razliku, prvi put pojavljuju ukazom druga Uljanova, kao pravednički ishod boljševičke revolucije. Odatle zbunjola oko Rusina i Kozaka i ostalih stanovnika tog nesretnog teritorija.

Da je drug Uljanov kojim nesretnim slučajem operirao po našoj napaćenoj zemlji, vjerojatno bi i Dalmatinci, Zagorci, Istrijani i Slavonci bili različiti drevni narodi koji govore različite jezike.
Pa ak ćemo pravo ovi boldani izvorno i govore različite jezike (druga stvar je što su im Vuk i Gaj nemetnuli i kao dodatak štokavštinu)
A što bi tek s Bistričanima ili Čabranima... kud bi s njima
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 19.12.2016., 17:01   #4623
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Ja sam to tako i shvatio. Dioničari će dobiti novac, država dugove, ulit će lovu u banku i nakon toga ponovo privatizirati.
Potpuna dominacija Kolomojskog i Majdana nad Ukrajinom, a promajdanovski forumaši sretni jer su dobili Ukrajinu u skladu sa svojim željama . Valjda su sretni
Najbolje bi bilo da je konsolidacije prodaju svabama za 1 evro (po toj cijeni su rasprodane banke kod mene).
tihobl is offline  
Old 19.12.2016., 17:24   #4624
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Ako ne mozes uklopiti Zaporosku republiku u povijest Ukrajine to je tvoj problem. Jer ista nije bila iskljucivo kozacka drzava, vec su oni obnasali svojevrsnu elitu. Ukrajinski element dolazi do izrazaja nakon pada republike, gdje nastaju dvije vizije nove drzave, samom tom podjelom medu Ukrajincima dolazi i podijela tog prostora izmedu Poljske i Rusije.
ukrajinski element je nebitan u toj priči, osim činjenice što su upali u Lenjinov pačvork zvan Ukrajina. Zaporošci su Zaporošci. Mogli su im dat i zasebnu državu bez problema. Čak ni jezik tamo nije isti.
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Pa ak ćemo pravo ovi boldani izvorno i govore različite jezike (druga stvar je što su im Vuk i Gaj nemetnuli i kao dodatak štokavštinu)
A što bi tek s Bistričanima ili Čabranima... kud bi s njima
a to je fakat istina
al je isto istina da se svi smatraju Hrvatima, bez obzira. (za razliku, jel, od ovih o kojima beskonačno diskutiramo)
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 19.12.2016., 18:29   #4625
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo da je konsolidacije prodaju svabama za 1 evro (po toj cijeni su rasprodane banke kod mene).
Odradeno jos devedesetih kao i na ostatku istoka.
AndrejX is offline  
Old 19.12.2016., 18:37   #4626
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Odradeno jos devedesetih kao i na ostatku istoka.
Biti će replay
Blinko Black is offline  
Old 19.12.2016., 18:42   #4627
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Biti će replay
Tesko, podosta potencijalnih zapadnih preuzimatelja bi mogli kupiti i siromasni ukrajinski parlamentarci

Nego Savchenkova pala u nemilost.

Savchenko: AP received the order to kill me
According to the deputy, she was ready to actions of the authorities against it, as well as "know the number of days when it will happen"
http://vesti-ukr.com/politika/216099...kaz-ubit-menja

Quote:
President of Ukraine Petro Poroshenko Administration allegedly received orders to exterminate Hope Savchenko.

This itself is a deputy of the Verkhovna Rada he said in an interview NewsOne .

"The presidential administration has already received an order to do anything to destroy me, arrest, and if not, then hang up on me all they want Well, or simply destroy them physically.", - Said Savchenko
Malo je svima pocela ici na zivce, pa krenula samostalno razgovarati s DNR/LNR oko razmjene zatvorenika zbog cega je izbacili iz stranke Nuklearne Julije te nacionalnog vijeca za sigurnost i sada tuli po medijima kako je Poroshenko himself naredio njeno unistenje.

Nije im dugo trajala.
AndrejX is offline  
Old 19.12.2016., 18:45   #4628
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tesko, podosta potencijalnih zapadnih preuzimatelja bi mogli kupiti i siromasni ukrajinski parlamentarci
hahaha, istina
Blinko Black is offline  
Old 19.12.2016., 18:51   #4629
Kad bi ja nekako mogao da kupim pa da stavim naseg moderatora za generalnog direktora, ne bih zalio potrosen evro.
tihobl is offline  
Old 20.12.2016., 17:55   #4630
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
ukrajinski element je nebitan u toj priči, osim činjenice što su upali u Lenjinov pačvork zvan Ukrajina. Zaporošci su Zaporošci. Mogli su im dat i zasebnu državu bez problema. Čak ni jezik tamo nije isti.

a to je fakat istina
al je isto istina da se svi smatraju Hrvatima, bez obzira. (za razliku, jel, od ovih o kojima beskonačno diskutiramo)

Za tvoju informaciju Ukrajina je puno stariji naziv od Lenjina, zašto ovako smiješne i providne ruske manipulacije??
Kruger Jr is offline  
Old 20.12.2016., 17:58   #4631
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Evo ga na, država je nacionalizirala najveću ukrajinsku banku Privatbank kako bi je spasila od financijskog kraha. To je ukrajinska banka u kojoj je većinski vlasnik i šef bio Kolomojski, jedan od najvećih majdanovaca, čiji su momci baš poput njega harali gdje su htjeli i kako su htjeli.
http://www.wsj.com/articles/ukraine-...ank-1482100254
Potpuna dominacija Majdana nad ukrajinskim narodom i državom.


Možda bolje nego da su ruske, još da naprave lustraciju te se riješe onih koji su drmali prije i sad, a podržavaju Ruse.
Kruger Jr is offline  
Old 20.12.2016., 18:04   #4632
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Možda bolje nego da su ruske, još da naprave lustraciju te se riješe onih koji su drmali prije i sad, a podržavaju Ruse.
Sve pet kolega forumaš, podržavam ovaj potez Predsjednika Porošenka u magistra Kolomojskog
Ako to narod želi nemam ništa protiv, ionako neću ja osjetiti posljedice
Blinko Black is offline  
Old 20.12.2016., 18:11   #4633
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Sve pet kolega forumaš, podržavam ovaj potez Predsjednika Porošenka u magistra Kolomojskog
Ako to narod želi nemam ništa protiv, ionako neću ja osjetiti posljedice


Ma to je uglavnom nebitan podatak, podatak koji veseli proRuse, ali u globalu je nebitno, svjetske elite ionako upravljaju bogatstvom svijeta, pa je manje bitno što će iz jedne grupe elita preći u nekakve druge šape elita.
Kruger Jr is offline  
Old 20.12.2016., 18:16   #4634
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Ma to je uglavnom nebitan podatak, podatak koji veseli proRuse, ali u globalu je nebitno, svjetske elite ionako upravljaju bogatstvom svijeta, pa je manje bitno što će iz jedne grupe elita preći u nekakve druge šape elita.
Pa koliko vidim ti si tu informaciju primio pozitivno (bolje nego Rusi).
Ja znam da je to potez koji dodatno uništava Ukrajinu ali ako ljudima poput tebe to teško ulazi u glavu onda šta da ja radim? Mogu samo reči alal vera i srećno
Blinko Black is offline  
Old 20.12.2016., 18:34   #4635
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Pa koliko vidim ti si tu informaciju primio pozitivno (bolje nego Rusi).
Ja znam da je to potez koji dodatno uništava Ukrajinu ali ako ljudima poput tebe to teško ulazi u glavu onda šta da ja radim? Mogu samo reči alal vera i srećno


Problem leži u tome što su njih i prije ovakvih poteza dalekosežnije i s većim posljedicama uništavali, pa nikom ništa. Nije ni narod Rusije po pitanju financija u nekom blistavom stanju, pa to proRuse ne zabrinjava, “ brine “ njih što će se dogoditi Ukrajincima iliti koja će ruka elite grabiti lovu.
Kruger Jr is offline  
Old 20.12.2016., 18:42   #4636
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Problem leži u tome što su njih i prije ovakvih poteza dalekosežnije i s većim posljedicama uništavali, pa nikom ništa.
U pravu si. Čudi me što takvi poput tebe žele još više uništiti.


Quote:
Nije ni narod Rusije po pitanju financija u nekom blistavom stanju, pa to proRuse ne zabrinjava, “ brine “ njih što će se dogoditi Ukrajincima iliti koja će ruka elite grabiti lovu.
U banani je ali i kao takav još uvijek sponzorira Ukrajinu davanjem posla ukrajinskim gastarbajterima i kreditima (na ovaj ili onaj način Rusija sudjeluje sa cca 300 milijardi $ u ukrajinskom gospodarstvu).


Ali slažem se, o Ukrajini nitko se ne bi trebao zabrinjavati. Treba pustiti da Ukrajinci rade ono što misle da je najbolje, ionako će oni živjeti sa posljedicama svog razmišljanja
Blinko Black is offline  
Old 20.12.2016., 18:46   #4637
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
U pravu si. Čudi me što takvi poput tebe žele još više uništiti.



U banani je ali i kao takav još uvijek sponzorira Ukrajinu davanjem posla ukrajinskim gastarbajterima i kreditima (na ovaj ili onaj način Rusija sudjeluje sa cca 300 milijardi $ u ukrajinskom gospodarstvu).


Ali slažem se, o Ukrajini nitko se ne bi trebao zabrinjavati. Treba pustiti da Ukrajinci rade ono što misle da je najbolje, ionako će oni živjeti sa posljedicama svog razmišljanja
Zašto bih je ja htio uništiti, ovo je smiješna teza??

Ukrajinci su i prije Majdana bježali raditi na Zapad, Zapad je prema njima malo težak, kao i Rusi.
Kruger Jr is offline  
Old 20.12.2016., 18:53   #4638
Zbog incidenta koji je napravio ruski ambasador niko nije primjetio da su ukrajinske antiteroristicke snage juce probile pobunjenjicke linije froonta i pocele odlucno napredovati prema Debaljcevu (neko se pozelio kotlica).
tihobl is offline  
Old 20.12.2016., 18:59   #4639
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Zbog incidenta koji je napravio ruski ambasador niko nije primjetio da su ukrajinske antiteroristicke snage juce probile pobunjenjicke linije froonta i pocele odlucno napredovati prema Debaljcevu (neko se pozelio kotlica).
Odlicno, uzurpatori polako popustaju, kako u Siriji, tako i u Ukrajini.
Bynw is offline  
Old 20.12.2016., 19:00   #4640
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Zašto bih je ja htio uništiti, ovo je smiješna teza??
pod ti sam mislio figurativno. vratimo se u 2014.
paljenjem vlastitih policajaca misliš da radiš dobro ali u stvari radiš zlo svojoj zemlji.
ako tvornica koja zapošljava 1000 ljudi, fokusirana je na određeno tržište i ti želiš zbog ideološkog razloga prekinuti tu vezu i svojom glupošću ostaviti te ljude gladne i bez budućnosti, onda ti radiš na uništavanju zemlje, tj. želiš je uništiti.
ako želiš da se na istoku rat nastavi onda želiš uništenje i dijeljenje svoje zemlje.
ako želiš da osobe sa majdana upravljaju financijama države i policijskim strukturama onda želiš uništiti svoju zemlju.


Quote:
Ukrajinci su i prije Majdana bježali raditi na Zapad, Zapad je prema njima malo težak, kao i Rusi.
Evo, sad bježe malo više. Peremoga!
Blinko Black is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.