Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 22:46   #1
Question Doprinosi vidljivi na poreznoj kartici ali ne u mirovinskom fondu?

Na mail svaki mjesec dobivam obavijesti kad mi sjedne uplata u mirovinski fond. Danas mi je stigao jedan od njih. Ali mi padne na pamet da ih već dugo nisam dobivao i odem provjeriti u povijest kad je stigao zadnji. Ispostavilo se da je u 10. mj.

Prijavim se na stranicu mirovinskog fonda i tamo također piše da je (prije današnje) zadnja uplata bila u 10. mj. (11. i 12. mj. prazni).

Nakon toga se prijavim na egrađane i poreznu karticu i tamo vidim da JOPPD obrasci postoje za sve mjesece. Svi iznosi štimaju osim dva mjeseca koji fale.

Kaj to znači?
Greška mirovinskog fonda? Poslodavca? Računovodstva?
Namjerno nije uplaćeno? Ali zašto bi godinama redovito uplaćivali, pa dva mjeseca preskočili, pa sad opet uplatili?

Je li se tko susreo s ovakom situacijom?
komunista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:01   #2
Mislim da samo malo kasne s izvjestajima
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 07:59   #3
I ja bih rekla da je sve ok.
Moguće da je poslodavac npr. pri uplati stavio pogrešan poziv na broj pa se čeka povezivanje uplata preko SNU i slično.
A i prijelaz je godine, moguće da u fondu još uvijek nemaju zaključenu prošlu godinu i otvorenu 2017.

Pogledaj ponovo za tjedan - dva.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:01   #4
Kasnije sam vidio da je početkom 2015. godine također preskočeno 4 mjeseca. Ne vidim da je kasnije nadoknađeno.

@lili p. i Darsey:

Nisam siguran da je u pitanju kašnjenje. Jer zašto bi uplatu za prosinac 2017. obradili u roku par dana, a za plaću za listopad im treba 2 mjeseca?

Znate li možda je li uopće prijaviti poreznoj uplatu, a ne uplatiti doprinose?
komunista is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:29   #5
Obaveza je poslodavca prijavit obavezu za uplatu. Al naknadno, kad uplati , to mora biti vidljivo ako je bila uplata.

Možda je osoba koja to radi bila na bolovanju, a nitko drugi u firmi to ne zna napravit.. .(sad bubam) .

Teško je na pamet reći zašto je kasnija obveza i uplata obrađena, a ranije nisu. Možda treba napravit SNU,možda taj dio nije odrađen... ili nije još proknjižen.
Al sad je prijelaz iz godine u godinu i treba uvijek neko vrijeme da se svi usklade.
Sačekaj još neko vrijeme, a ako ne bude vidljivo , onda treba pitati poslodavca.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.