Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2005., 13:35   #1
Toskana / Firenca

zanima me ako netko zna kako najjeftinije i najbrže doći do Firenze iz Zagreba ili Rijeke? u obzir dolaze vlak i avion.

hvala
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 15:17   #2
Vlakom iz Trsta!

Ako ideš avionom moras barem jedan put presjedat jer nema direktnih letova ni iz Trsta, ni iz Zagreba
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 15:21   #3
Blago tebi, sugradjanko! I ja bih u Firenze
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 22:00   #4
thx bionda, ova opcija je već razmotrena, s vlakom iz Trsta i vjerovatno ću je iskorisiti. zaista se brzo stigne, manje od 5 sati
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 23:38   #5
Jucer sam se vratila is Firenze,aaaaah bas je bilo super!
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 19:26   #6
imam dodatna pitanja

da li postoji "mjesto", agencija u Zagrebu ili Rijeci gdje se može kupiti karta za vlak Trst-Firenza-Trst?

ako ne, koliko prije je moram kupiti na kolodovoru u Trstu? kakvi su im vlakovi? što je s presjedanjem u Mestre, da li je jednostavno za snaći se? jer sam primjetila da su svi "connected" vlakovi s nevjerovatno malom vremenskom razlikom između jednog i drugog, od 3-5 minuta!
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 22:16   #7
Quote:
LadyInRed kaže:
da li postoji "mjesto", agencija u Zagrebu ili Rijeci gdje se može kupiti karta za vlak Trst-Firenza-Trst?
mislim da ne.imas vlak koji ide do trsta (preko Ljubljane! je bilo ranije), a tamo lako nadjes liniju za Firencu.

nisam godinama bila...a i kad sam isla drugi put, ucinih to svojim autom
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 21:13   #8
ja sam ljubomorna ja bi opet u firencu! predivno je tam.... nadam se da budem isla opet.... bila sam vec tri puta i ja bi opet!!!!
__________________
"...so when you hear this autumn song remember, the best times are yet to come..."
tockicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 15:06   #9
Quote:
LadyInRed kaže:

ako ne, koliko prije je moram kupiti na kolodovoru u Trstu? kakvi su im vlakovi? što je s presjedanjem u Mestre, da li je jednostavno za snaći se? jer sam primjetila da su svi "connected" vlakovi s nevjerovatno malom vremenskom razlikom između jednog i drugog, od 3-5 minuta!
Kartu ti je dovoljno kupiti par min. prije polaska.
Iz Mestre imas svakih pola sata/ sat za Firenze, uostalom evo ti linkovi na kojima mozes prekontrolirati orarie i cijene svih vlakova u Italiji.
http://www.trenitalia.com/it/index.html
http://www.artemotore.com/orario.ferroviario.htm
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 19:04   #10
Kako je tamo ici s autom? Mislim da cu ici do Gardalanda/Canevaworlda pa sam mislio spustit se do Fireneze. Jel tamo problem s parkingom i kolika ja sansa da cu u ovo vrijeme naci hotel tamo?
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 19:10   #11
Quote:
Denys kaže:
Kartu ti je dovoljno kupiti par min. prije polaska.
Iz Mestre imas svakih pola sata/ sat za Firenze, uostalom evo ti linkovi na kojima mozes prekontrolirati orarie i cijene svih vlakova u Italiji.
http://www.trenitalia.com/it/index.html
http://www.artemotore.com/orario.ferroviario.htm
Puno hvala nadala sam se da je situacija takva da se karta može kupiti neposredno prije.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 19:31   #12
baš kopam po ovom turizmu da nađem negdje firenzu.. ajd super.

nego, koliko te došla karta trst-firenza-trst?
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 20:55   #13
Quote:
daH kaže:
baš kopam po ovom turizmu da nađem negdje firenzu.. ajd super.

nego, koliko te došla karta trst-firenza-trst?
zaboravila sam u cent ali oko 60€ povratna. pogledaj si na www.trenitalia.com. sve imaš tamo. raspored vlakova, cijene....
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 16:33   #14
Firenze

Planiram za Novu godinu par dana u Firenzu pa me zanimaju me vaša iskustva, preporuke....
romanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2005., 23:43   #15
ma ono, ljepsa je u proljece, najbolje je ici u svibnju.
po zimi je jos sivlja nego inace.
isplati ti se ici ako volis hodat po muzejima, inace ces se ispilat.
odi radije na siciliju
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 19:55   #16
i ja planiram putovati u firencu preko zimskog odmora- sredina januara.. nekih 4-5 dana...
znam da vrijeme nije idealno al jednostavno, do jula nemam slobodnih dana, a cini mi se da je lakse podnijeti zimu i manji broj turista nego vrucine i veliki broj turista...
zanima me sve... koliko kostaju ulaznice u muzeje, galerije i slicno, kakve su cijene hrane i pica, ima li smisla tamo i sta odshopingovati... barem cipelice neke.. i ima li smisla ici tamo bez nekih 500 eura u dzepu... (frendica ce mi sredit neki smjestaj za 135 eura 5 nocenja s doruckom.. jel to puno ili malo il je prihvatljivo za firencu?)
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 20:03   #17
Quote:
heureka kaže:
i ja planiram putovati u firencu preko zimskog odmora- sredina januara.. nekih 4-5 dana...
znam da vrijeme nije idealno al jednostavno, do jula nemam slobodnih dana, a cini mi se da je lakse podnijeti zimu i manji broj turista nego vrucine i veliki broj turista...
zanima me sve... koliko kostaju ulaznice u muzeje, galerije i slicno, kakve su cijene hrane i pica, ima li smisla tamo i sta odshopingovati... barem cipelice neke.. i ima li smisla ici tamo bez nekih 500 eura u dzepu... (frendica ce mi sredit neki smjestaj za 135 eura 5 nocenja s doruckom.. jel to puno ili malo il je prihvatljivo za firencu?)
nocenje u firenzi u hotelu s 3 zvjezdice kosta oko 300 eura.
zato ti preporucam hostel, u kojem ipak moras na vrijeme rezervirati mjesto, i koji kosta oko 20 eura na noc s doruckom.
shopping se u firenzi uopce ne isplati, ali u nekim drugim mjestima u toscani mozda ipak da. i inace, ako idete u firenzu, obavezno obidjite cijelu regiju.
hrana i pice su skupi i losi, posebno u samom centru. najlosiju pizzu u zivotu sam jela bas u firenzi. sta ja znam, ako ides u italiju, glupo ti je otic samo u firenzu. obavezno obidji i bolognu, sienu, ravennu, san gimignano itd. u firenzi je zapravo lijepo samo ono u muzejima, duomo i jos par renesansnih gradjevina u centru...
sta ja znam, odi do rima, na jug, firenza je precijenjena...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 20:20   #18
plan je firenca, al smo mislili napraviti izlete u rim (dva dana +jedna noc), i do pise... i to je to.. i da, naravno, obici toskanu koliko nam to vrijeme bude dozvoljavalo... sad cu jos pokusati u plan provuci i ravenu, siennu, bolonju..

hvala, nacth
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 12:06   #19
U Firenzi bila doduše u proljeće, svidjelo mi se iako vrijeme nije bilo baš neko, katedrala je jako lijepa a ako ste umjetnički nastrojeni stvarno se ima šta za vidjeti. Uficci gomila slika manje i više poznatih ( Boticelijeva Venera i sl.) ali svakako odite vidjeti Michelangelova Davida- on je u jednoj galeriji Academia- ja nisam luda za umjetnošću, ali David me je fascinirao kao živ je, kao da diše, očekuješ svaki čas da će se pokrenuti- isplati se ulaznica je nekih 7eura čini mi se ali kad si već tamo šta je 7 eur :-) naravno izleti okolo ako ste sa autom svakako
a Rim e rim je grad u kojem bi mogla živjeti ogroman ali ima neku mediteransku dušu na jednom mjestu najmoderniji kafići/ trgovine a iza ugla daleka povijest
mis mo noćenje plaćali u privatni B&B kao manji hotelić sa doručkom 90 EUR za dvoje a u firenci isto private samo bez doručka čini mi se 70 ( i jedno i drugo soba sa zasebnom kupaonom) rim firenza išli vlakom, dosta bezbolno.
a joj i ja bih negdje.... iako sam već zagovornik putovanja u proljeće ali nije ni ovo loše
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 20:12   #20
Bok... Imam par pitanja... Isli bi autom na 4-5 dana u toskanu pa me zanima smjetaj ... Jel bolje agriturismo pietraposa ili negdje u cortoni- preporuka... Ta jel izvedivo iz tog smjestaja raditi izlete u sienu, pisu,volterru , certaldo, san gimignan, luccu, monteriggoni te kako bi mi vi to savjetovali da isplaniram... Te cca koliko dodju te sve cestarine i put hvala vam unaprijed
devet5555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.