Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 22:23   #1
Thumbs down Krivo poslan mail!

LJudi, hitno mi je ovo!

Poslao sam mail na krivu adresu!
evo primjera (mail adrese su izmišljene): trebalo je poslati na [email protected], a ja sam slučajno poslao mail na [email protected], ne pitajte kako. Obadvoje su tvrtke koje imaju svoje mail adrese.

Dokument koji sam slao je jako povjerljiv!

Dali su ovi na @breza.hr mogli procitati taj mail bez obzira kaj je krivo napisano ime, tj. ono ime kojeg oni nemaju? Dal je to njima ostalo gdje pohranjeno?

aj pomozite, hitno mi je jako!
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 22:24   #2
ako ne postoji mail: [email protected] nisu ga mogli pročitati
cuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 22:30   #3
Quote:
cuse kaže: Pogledaj post
ako ne postoji mail: [email protected] nisu ga mogli pročitati
ne opostoji [email protected] nego postoji samo @breza.hr i neko drugo ime.

koje olaksanje...

puno ti fala!!!

winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 22:56   #4
Quote:
Dali su ovi na @breza.hr mogli procitati taj mail bez obzira kaj je krivo napisano ime, tj. ono ime kojeg oni nemaju? Dal je to njima ostalo gdje pohranjeno?
Winner!
Post ti se trebao vratiti s porukom da ta adresa ne postoji. To ti je ujedno potvrda da tvoj mail nije isporučen i nitko ga nije pročitao.
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:00   #5
Quote:
zubagonivincenta kaže: Pogledaj post
Winner!
Post ti se trebao vratiti s porukom da ta adresa ne postoji. To ti je ujedno potvrda da tvoj mail nije isporučen i nitko ga nije pročitao.
nist mi se nije vratilo ...
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:02   #6
Quote:
zubagonivincenta kaže: Pogledaj post
Winner!
Post ti se trebao vratiti s porukom da ta adresa ne postoji. To ti je ujedno potvrda da tvoj mail nije isporučen i nitko ga nije pročitao.
ne mora biti.

dobar dio velikih firmi nema podešeno da se obavijesti pošiljatelja da ta adresa na postoji
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:09   #7
nekad traje malo duže da ti stigne ta obavijest tako da se ne moraš brinuti
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:18   #8
Quote:
nekad traje malo duže da ti stigne ta obavijest tako da se ne moraš brinuti
Winner! Ranma ti je dobro napisao. Može proći ne samo nekoliko sati nego i cijeli dan. Ako je adresa pogrešno napisana samo u jednom znaku ne moraš brinuti. Sigurno ne će biti isporučena.
Meni se to znalo dogoditi. Ponekad bih dobio odgovor prividera za nekoliko minuta, a ponekad tek idući dan.
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:21   #9
Quote:
ne mora biti.

dobar dio velikih firmi nema podešeno da se obavijesti pošiljatelja da ta adresa na postoji
To nije stvar firme primatelja nego providera, koji onda javlja da je adresa pogrešna i mail nije mogao biti isporučen.
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 09:43   #10
Breza moze dobiti mail i to ako

Breza ima podesen mail server da prikuplja sve mailove koji imaju u mail adresi njihovu domenu,

dakle sve mail adrese koje sadrze @breza.hr mogu stic do njih.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:11   #11
Konačno točan odgovor
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:04   #12
Quote:
winner kaže: Pogledaj post
LJudi, hitno mi je ovo!

Poslao sam mail na krivu adresu!
evo primjera (mail adrese su izmišljene): trebalo je poslati na [email protected], a ja sam slučajno poslao mail na [email protected], ne pitajte kako. Obadvoje su tvrtke koje imaju svoje mail adrese.

Dokument koji sam slao je jako povjerljiv!

Dali su ovi na @breza.hr mogli procitati taj mail bez obzira kaj je krivo napisano ime, tj. ono ime kojeg oni nemaju? Dal je to njima ostalo gdje pohranjeno?

aj pomozite, hitno mi je jako!
Ako shaljesh sa nekog free e-mail stichi che ti sigurno u roku 5sec mail, da je adresa netachna i da nije mail uspesno poslat. A sigurno i ova Breza, nema taj user koji si ti pisao, pa sigurno i nije stiglo.
Mitkoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:14   #13
mailer-daemon
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 01:11   #14
meni sve ovo smrdi na neki pokušaj reklamiranja
jer... braza ili breza.hr već postoji
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:09   #15
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Breza moze dobiti mail i to ako

Breza ima podesen mail server da prikuplja sve mailove koji imaju u mail adresi njihovu domenu,

dakle sve mail adrese koje sadrze @breza.hr mogu stic do njih.
znaci da se moram nadati da nije stigao...

Quote:
Zodiac kaže:
meni sve ovo smrdi na neki pokušaj reklamiranja
jer... braza ili breza.hr već postoji
To sam naveo kao primjer, jer, kao kaj vidis, obadvije adrese je drvece, mogao sam napisati @hrast.hr, bilo kaj.
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 22:15   #16
Ne nadati... jer ako si poslala na [email protected] umjesto na [email protected] to je drugacije. Info ispred @ koriste vecina ljudi,.. tako da budi sretna ako taj mail nije stigao.... inace ako jablan.com ne postoji..onda mozes imati miran san
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 22:58   #17
Ukoliko mejl ne postoji, dobio bi povratnu poruku da on ne postoji. Ukoliko nisi dobio tu poruku mejl je 'uspješno' isporucen i preporucavam da ponovo pošalješ mejl na tu adresu i upozoris ih da si krivo poslo i da ne smiju zloupotrjebiti informacije iz tog dokumenta
Dži is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:38   #18
Potpuno je nebitno šta postoji ili ne postoji ispred znaka @ u ovoj priči. Bitno je postoji li iza znaka @. Npr. jablan.hr.

Ako postoji, a autor kaže u prvom postu DA POSTOJI, onda mu je samo za nadat se da je iskonfigurirano tako da ljudi to ne čitaju.

Ali isto tako može se apsolutno sve što ima oblik [email protected]
podesiti da se sprema na određeno mjesto i ne šalje se nikakva poruka pošiljatelju da mail ne postoji.

U mojoj bivšoj firmi je bilo iskonfigurirano da one mailove koji "postoje" primaju korisnici u firmi kojima je već taj mail namijenjen. A svi oni koji ne "postoje" se isto tako spremaju na određeno mjesto i moglo ih se čitat.

Skraćeno, interna je logika firme kako će raspodjelit mailove po onome što je ispred znaka @ (uz uvjet koji je napisao barcode).
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:40   #19
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
mailer-daemon
Što je pjesnica htjela reći
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:10   #20
Quote:
kaneshiro kaže: Pogledaj post
Ali isto tako može se apsolutno sve što ima oblik [email protected]
podesiti da se sprema na određeno mjesto i ne šalje se nikakva poruka pošiljatelju da mail ne postoji.
Yep, upravo tako, samo sto se zapravo ne sprema na određeno mjesto, vec se mail salje na tzv. postmaster mail (obicno [email protected]) ako je ukljucen na jablan.hr mail serveru, ako nije onda se vraca poruka da mail nije urucen. Inace zbog ogromne kolicine spama ja sam npr. iskljucio postmaster mail na svom serveru.
xvx1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.