Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 14:42   #9041
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post


Pa kako je krenulo nadam se da će tako i biti. Lakše mi je puno otkad si mi ti otvorila oči da nešto poduzmem
Awwww, baš si divna

Nadam se da će tvoj uspjeh pročitati još netko tko muku muči s benzićima da vidi da je doista moguće smanjiti ih
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 27.11.2014., 15:23   #9042
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Molim vas za iskustva s Eliceom ili link ako ima posebna tema za ovaj lijek. Također me zanima i Misar. Hvala.
o elicei

misar iskustvo

nadam se da će ti se javiti ljudi koji uzimaju ove lijekove
ray of light is offline  
Old 27.11.2014., 15:51   #9043
Hvala rejoflajt.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 27.11.2014., 16:01   #9044
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Awwww, baš si divna

Nadam se da će tvoj uspjeh pročitati još netko tko muku muči s benzićima da vidi da je doista moguće smanjiti ih
Ti si
svima koji se muce s njima zelim srecu i strpljivost, isplati se. I dalje me ponekad ulovi anksioznost i panika, ali trudim se sama stati tome na kraj. Puno je rjeđe nego nekada. Čak me i doktorica sve rjeđe naručuje na kontrole.
A ti si isto imala iskustvo sa benzićima?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Old 27.11.2014., 16:26   #9045
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Ti si
svima koji se muce s njima zelim srecu i strpljivost, isplati se. I dalje me ponekad ulovi anksioznost i panika, ali trudim se sama stati tome na kraj. Puno je rjeđe nego nekada. Čak me i doktorica sve rjeđe naručuje na kontrole.
A ti si isto imala iskustvo sa benzićima?
Jesam, sa xanaxom

Pila sam ga nešto više od 2 mj za spavanje, moje cijelo druženje s psihofarmacima je počelo upravo zbog nesanice prije 6 mjeseci.

Na kraju se iskopalo da je nesanica moj najmanji problem, a da je uzrok svega u anksioznosti pa sam dobila AD Fevarin i krenula na psihoterapiju.

Međutim, u prvih 2 mj. Fevarina sam i dalje imala intenzivne strahove od toga hoću li moći zaspati pa bi pila 0.5 xanaxa prije spavanja i još 0.5 kad bi se probudila po noći, to je sve skupa bio jad i bijeda, skrpala bi možda 4 sata spavanja na noć u prvih mjesec dana.

Nakon toga sam uspijevala zaspati sama, ali sam se i dalje budila po noći i onda bi obavezno popila 0.25 xanaxa i tako je prošao drugi mjesec.

Moj shrink nikako nije bio sretan što toliko dugo u kontinuitetu pijem xanax za spavanje, preplašio me horor pričama o štetnosti benzića, ovisnosti, propadanju mozga i sl. pa mi je xanax zamijenio malom dozom drugog AD-a, Calixte koju sad uzimam za spavanje i fino spavam.

Xanax više ne pijem, tj popijem 0.25 tu i tamo, možda jednom u 2 tjedna kad procijenim da neću imati vremena da odspavam min 7 sati (koliko traži Calixta), onda popijem pol xanaxa i spavam kao beba.

Jako sam sretna što mi je dr. manje više zabranio da pijem xanax jer bi se jako lako mogla navući na taj divan osjećaj koji on daje, na mene djeluje tako da nakon 20 min više nemam niti jednu brigu, niti jednu misao, samo divnu, toplu, opuštenu tišinu i onda san, ah, ne smijem se ni prisjećati
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 27.11.2014., 16:40   #9046
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Jesam, sa xanaxom

Pila sam ga nešto više od 2 mj za spavanje, moje cijelo druženje s psihofarmacima je počelo upravo zbog nesanice prije 6 mjeseci.

Na kraju se iskopalo da je nesanica moj najmanji problem, a da je uzrok svega u anksioznosti pa sam dobila AD Fevarin i krenula na psihoterapiju.

Međutim, u prvih 2 mj. Fevarina sam i dalje imala intenzivne strahove od toga hoću li moći zaspati pa bi pila 0.5 xanaxa prije spavanja i još 0.5 kad bi se probudila po noći, to je sve skupa bio jad i bijeda, skrpala bi možda 4 sata spavanja na noć u prvih mjesec dana.

Nakon toga sam uspijevala zaspati sama, ali sam se i dalje budila po noći i onda bi obavezno popila 0.25 xanaxa i tako je prošao drugi mjesec.

Moj shrink nikako nije bio sretan što toliko dugo u kontinuitetu pijem xanax za spavanje, preplašio me horor pričama o štetnosti benzića, ovisnosti, propadanju mozga i sl. pa mi je xanax zamijenio malom dozom drugog AD-a, Calixte koju sad uzimam za spavanje i fino spavam.

Xanax više ne pijem, tj popijem 0.25 tu i tamo, možda jednom u 2 tjedna kad procijenim da neću imati vremena da odspavam min 7 sati (koliko traži Calixta), onda popijem pol xanaxa i spavam kao beba.

Jako sam sretna što mi je dr. manje više zabranio da pijem xanax jer bi se jako lako mogla navući na taj divan osjećaj koji on daje, na mene djeluje tako da nakon 20 min više nemam niti jednu brigu, niti jednu misao, samo divnu, toplu, opuštenu tišinu i onda san, ah, ne smijem se ni prisjećati
Ovo što kažeš o divnom osjećaju i opuštenosti mi je itekako poznato. Lorsilan me fino umiri i otjera svaki strah. Treba sagledati dugoročno djelovanje jer ako mozak stvarno propada onda zbilja nema dileme što učiniti.

Meni moja dr nije spominjala propadanje mozga, kad sam joj rekla da smanjujem Lorsilan ona mi je samo spomenula mogućnost ovisnosti. Nije mi pripisivala nikakav AD nego mi je samo povećala Leponex. Neznam što da kažem o tome, mogu samo nagađati da postoji i bolje rješenje, laik sam

Drago mi je da sad dobro spavaš, valjda je trebalo više pokušaja da dođeš do rezultata. I lijepo od tvog dr da ti tako sve fino objasni, ja moram vaditi riječi iz svoje
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Old 27.11.2014., 20:43   #9047
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Ovo što kažeš o divnom osjećaju i opuštenosti mi je itekako poznato. Lorsilan me fino umiri i otjera svaki strah. Treba sagledati dugoročno djelovanje jer ako mozak stvarno propada onda zbilja nema dileme što učiniti.

Meni moja dr nije spominjala propadanje mozga, kad sam joj rekla da smanjujem Lorsilan ona mi je samo spomenula mogućnost ovisnosti. Nije mi pripisivala nikakav AD nego mi je samo povećala Leponex. Neznam što da kažem o tome, mogu samo nagađati da postoji i bolje rješenje, laik sam

Drago mi je da sad dobro spavaš, valjda je trebalo više pokušaja da dođeš do rezultata. I lijepo od tvog dr da ti tako sve fino objasni, ja moram vaditi riječi iz svoje
A moj ti je privatnik pa se trudi objasniti, doduše i ja jako puno čitam.

Tješim se da je to pohvalno i da se treba što više educirati o svojoj bolesti i lijekovima, ali dobro znam da je to studiozno čitanje zapravo dio mog OKP-a

Za što piješ Leponex?
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 27.11.2014., 22:05   #9048
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
A moj ti je privatnik pa se trudi objasniti, doduše i ja jako puno čitam.

Tješim se da je to pohvalno i da se treba što više educirati o svojoj bolesti i lijekovima, ali dobro znam da je to studiozno čitanje zapravo dio mog OKP-a

Za što piješ Leponex?
Moguće da je u tome stvar, premda sam ja išla kod privatnika kao srednjoškolka i nije mi baš pomogla. Tad još nisam pila tablete, čak je onda u razgovoru s mojom mamom rekla da kod mene ne vidi nikakve znakove bolesti. Imala sam problem sa školom i adaptacijom na okolinu pa su me zato roditelji poslali k njoj.

Ja nemam okp ali analiziram sve i svašta, do najsitnijih detalja i to me isto malo baci u depresivno raspoloženje.
Vidi se da puno znaš i tu ti okp samo "pomaže", ne doslovno naravno.
Moja dg je F23.2 i Leponex pijem da se ponovno ne dekompenziram.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Old 28.11.2014., 03:48   #9049
Dakle, baš kad je velafaks nekako proradio u punoj snazi, javila mi se nesanica. Mada ga pijem ujutro, navečer me neki vrag drži budnim i razbuđenim. Može li biti od njega? Ili nešt deseto? Probati sa XR verzijom. Samoubijanje? Ideje?

Edit: Čini se da je V krivac:

Quote:
Nearly all selective serotonin reuptake inhibitors, mixed serotonin/norepinephrine reuptake inhibitors, and tricyclic antidepressants cause sleep abnormalities to some extent. These antidepressants have marked dose-dependent effects on rapid eye movement (REM) sleep, causing reductions in the overall amount of REM sleep over the night and delays the first entry into REM sleep (increased REM sleep onset latency (ROL)), both in healthy subjects and depressed patients. The antidepressants that increase serotonin function appear to have the greatest effect on REM sleep. The reduction in REM sleep is greatest early in treatment, but gradually returns towards baseline during long-term therapy; however, ROL remains long. Following discontinuation of therapy the amount of REM sleep tends to rebound. Some of these drugs (i.e., bupropion, mirtazapine, nefazodone, trazodone, trimipramine) appear to have a modest or minimal effect on REM sleep.
Izvor.

Zadnje uređivanje Tox : 28.11.2014. at 04:20.
Tox is offline  
Old 28.11.2014., 08:29   #9050
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Dakle, baš kad je velafaks nekako proradio u punoj snazi, javila mi se nesanica. Mada ga pijem ujutro, navečer me neki vrag drži budnim i razbuđenim. Može li biti od njega? Ili nešt deseto? Probati sa XR verzijom. Samoubijanje? Ideje?

Edit: Čini se da je V krivac:


meni je on uništio spavanje i zbog toga sam morala prijeći na drugi ad, trebalo mi je oko 3 tjedna postepenog skidanja s njega da se organizam očisti

nadam se da to ipak nije slučaj kod tebe iako se bojim da je
ray of light is offline  
Old 28.11.2014., 12:21   #9051
.

Pijem Luxetu. danas je 11.dan. I osjecam da mi ide na bolje, ali isto tak vec 3 noci zaredom se budim u isto vrijeme. U pola 5 i nikako da zaspim. Danas sam zaspala oko pola 12 i probudila se vec u pola 3, naspavana kao da sam 3 dana spavala od 0-24. I onda kada se u noci probudim popijem xanax 0,25 onako bezveze i onda zaspim. Nebih zeljela mjenjati Luxetu, ali bi trebala xanax za nesto drugo zamjeniti...
keettii is offline  
Old 28.11.2014., 13:45   #9052
Quote:
keettii kaže: Pogledaj post
Pijem Luxetu. danas je 11.dan. I osjecam da mi ide na bolje, ali isto tak vec 3 noci zaredom se budim u isto vrijeme. U pola 5 i nikako da zaspim. Danas sam zaspala oko pola 12 i probudila se vec u pola 3, naspavana kao da sam 3 dana spavala od 0-24. I onda kada se u noci probudim popijem xanax 0,25 onako bezveze i onda zaspim. Nebih zeljela mjenjati Luxetu, ali bi trebala xanax za nesto drugo zamjeniti...
A ja iskreno ne znam za šta bi drugo mijenjala xanax...ako tražiš nešto blaže od njega teško da ćeš naći...
Ti zaspeš navečer prvo bez xanaxa onda se probudiš prerano pa popiješ xanax da opet zaspeš ili sam krivo shvatila? I osjećaš se naspavano i bez xanaxa?

Šta će ti onda uopće Xanax? Pa ako ti organizam ne traži puno sna i ako se osjećaš naspavano... pusti tako jedno vrijeme i s vremenom ćeš spavati duže ako te to baš toliko muči.
Mislim da ti Xanax uopće ne treba niti zamjena za njega jer su to sve varijacije na temu i sranja uglavnom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 28.11.2014., 13:47   #9053
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Dakle, baš kad je velafaks nekako proradio u punoj snazi, javila mi se nesanica. Mada ga pijem ujutro, navečer me neki vrag drži budnim i razbuđenim. Može li biti od njega? Ili nešt deseto? Probati sa XR verzijom. Samoubijanje? Ideje?

Edit: Čini se da je V krivac:



Izvor.
Nerijetko se uz antidepresive (osobito ove koji diži... Prozac, Velafax i slično...) daju neki stabilizatori za smirenje da te antidepresiv ne baci previše u euforiju kako je mene Prozac bacio u početku pa mi je uveden Rivotril i Seroquel.

Zašto ne pitaš psihića za tako nešto?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 28.11.2014., 13:56   #9054
Napisala sam na drugoj temi, ali ovdje vas je više pa ako netko zna...

Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
kakva su vaša iskustva sa Loquenom?
Ja navečer popijem 50mg - to mi je samo da mogu spavat, ali stvar je u tome da ako propustim dozu, ja ne mogu zaspat. u 4 ujutro sam budna kao i usred bijela dana. užas.
Šta meni psihić u Vrapču kenja da nema više ni Seroquela ni Loquena manjeg od 100mg?

Tražila sam ga prvo Seroquel da mi smanji na 25 ili 50mg zato jer mi je i 100mg već prejako, a ne može se raspoloviti.

On meni da nema manje od 100.

Ja kažem da mi onda prepiše onaj generički lijek odnosno Loquen jer se sjećam da sam ga pila davno i to od 25 mg... a on meni da to ne postoji više...da dobivaju samo od 100mg minimalno.
A mislim... kaj?...

I onda sam neki dan čekićem razbila Seroquel od 100mg da uzmem samo komadić, a ostatak bacila...i kurac jebote... opet spavala 15 sati. Ne znam kako je napravljen taj lijek... ali popio ti čitavu tabletu od 100mg ili samo dio nje na isto ti dođe.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 28.11.2014., 14:14   #9055
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A ja iskreno ne znam za šta bi drugo mijenjala xanax...ako tražiš nešto blaže od njega teško da ćeš naći...
Ti zaspeš navečer prvo bez xanaxa onda se probudiš prerano pa popiješ xanax da opet zaspeš ili sam krivo shvatila? I osjećaš se naspavano i bez xanaxa?

Šta će ti onda uopće Xanax? Pa ako ti organizam ne traži puno sna i ako se osjećaš naspavano... pusti tako jedno vrijeme i s vremenom ćeš spavati duže ako te to baš toliko muči.
Mislim da ti Xanax uopće ne treba niti zamjena za njega jer su to sve varijacije na temu i sranja uglavnom.
tako je.zaspim bez xanaxa, onda se probudim pa ne mogu spavat pa popijem xanax i onda zaspim.
a jucer sam oko 9 navecer popila xanax jer sam mislila da cu tako cijelu noc spavati, ali svejedno sam se u pola 3 probudila i popila xanax.i spavala onda do 9 ujutro.

probat cu bez xanaxa jer stvarno se nemam namjeru navuci bezveze na njega ako mi uopce niti ne treba..pa makar ne spavala uopce cijelu noc....
keettii is offline  
Old 28.11.2014., 14:26   #9056
Quote:
keettii kaže: Pogledaj post
tako je.zaspim bez xanaxa, onda se probudim pa ne mogu spavat pa popijem xanax i onda zaspim.
a jucer sam oko 9 navecer popila xanax jer sam mislila da cu tako cijelu noc spavati, ali svejedno sam se u pola 3 probudila i popila xanax.i spavala onda do 9 ujutro.

probat cu bez xanaxa jer stvarno se nemam namjeru navuci bezveze na njega ako mi uopce niti ne treba..pa makar ne spavala uopce cijelu noc....
Aha..pa ti piješ antidepresiv tek 11 dana... ma daj....pa to ti je normalna reakcija organizma. Izdrži još koji tjedan s tim spavanjem dok sve ne dođe na svoje mjesto, a taj Xanax baci...tj.nemoj bacit..stavi ga negdje ako ti baš u kritičnoj situaciji zatreba, ali izbjegavaj to... pusti neka radije ovo prođe samo od sebe... bit će i težih situacija kad će ti Xanax zbilja trebati, a ako se navučeš na njega neće ti djelovati pa eto... iskreno... ja ti zbilja preporučam da radije trpiš malo ove prve nuspojave jer tek si počela piti lijek... i nemoj to suzbijati drugim drogama...osobito ne Xanaxom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 28.11.2014., 14:40   #9057
Quote:
keettii kaže: Pogledaj post
tako je.zaspim bez xanaxa, onda se probudim pa ne mogu spavat pa popijem xanax i onda zaspim.
a jucer sam oko 9 navecer popila xanax jer sam mislila da cu tako cijelu noc spavati, ali svejedno sam se u pola 3 probudila i popila xanax.i spavala onda do 9 ujutro.

probat cu bez xanaxa jer stvarno se nemam namjeru navuci bezveze na njega ako mi uopce niti ne treba..pa makar ne spavala uopce cijelu noc....
Polako, nije vrijeme za paniku

Tek ti je 11 dan AD-a, i potpuno je normalno da po potrebi popiješ xanax, nećeš se na njega navući niti za mjesec niti za dva mjeseca

SSRI AD-ovi u koju grupaciju spada i tvoj AD u prvo vrijeme remete arhitekturu sna, organizmu treba puno dulje da uđe u REM fazu i ona traje kraće nego što je to normalno, zato se naglo budiš.

Isto tako je i meni bilo u prvo vrijeme uz Fevarin, zaspala bi i probudila se nakon 3-4 sata kao da sam odspavala 12 sati, isto sam uzimala 0.25 xanaxa kad bi se probudila da ponovno uspijem zaspati.

Moj problem s tim preranim buđenjem je bio tim više delikatan što sam upravo zbog nesanice počela piti AD.

Sve se to izregulira nakon nekog vremena, tako da samo mirno spavaj, ako se probudiš po noći i ne možeš zaspati, popij 0.25 xanaxa i ne brigaj oko navlačenja na xanax, ne ide to tako lako

Ako ti se nakon mjesec-dva ne bi izreguliralo spavanje na način da spavaš cijelu noć bez buđenja, onda treba razmišljati ili o promjeni AD-a, ili o uvođenju neke dodatne terapije za spavanje, a opcije su ti brojne (male doze AP-a tipa Seroquel, male doze nekog sedativnog AD-a tipa Calixta i sl.)

Opusti se, mislim da je kod tebe ovo buđenje samo normalna početna nuspojava AD-a i da će se to brzo srediti.

Sretno
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 28.11.2014., 17:40   #9058
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Nerijetko se uz antidepresive (osobito ove koji diži... Prozac, Velafax i slično...) daju neki stabilizatori za smirenje da te antidepresiv ne baci previše u euforiju kako je mene Prozac bacio u početku pa mi je uveden Rivotril i Seroquel.

Zašto ne pitaš psihića za tako nešto?
A dobivao sam i zypexu i q-pin ali nisu mi sjeli. Pokušavam već tjedan dana dobit termin pa da vidimo što dalje. Jeb ga, taman nađem AD koji funkcionira i onda k*rac. Nema mi smisla uzimat cijelo vrijeme liječenja AD-om nešt za spavanje, skurit ću si mozak.

Muka mi je od života.
Tox is offline  
Old 29.11.2014., 13:59   #9059
Je li se nekome javila nuspojava da izgubi osjet okusa, mislim, nije nestao, nego ne nalazite ono zadovoljstvo u omiljenim, kao prije?? Ja više ne osjećam ništa ni prema čokoladi, koju toliko volim...
Čini mi se da bih mogla nikad ništa ne jesti, zapravo i jedem samo što moram...

Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Muka mi je od života.
Bebi, isto se osjećam strpljenja malo, valjda...
__________________
Ona je tamno-smeđe kose... brineta je i čita o Bogu./What in the world can make a brown-eyed girl turn blue?/I'm playing the villain, baby. Just like you want./Knjige nikad o tome ne govore. Roditelji nikad o tome ne govore. Ali pauci to znaju. _
bellinda is offline  
Old 29.11.2014., 15:17   #9060
Quote:
bellinda kaže: Pogledaj post
Je li se nekome javila nuspojava da izgubi osjet okusa, mislim, nije nestao, nego ne nalazite ono zadovoljstvo u omiljenim, kao prije?? Ja više ne osjećam ništa ni prema čokoladi, koju toliko volim...
Čini mi se da bih mogla nikad ništa ne jesti, zapravo i jedem samo što moram...
Da. Ja se prije nisam mogla zaustaviti kad bih jela čokoladu, sad mi je zlo od jedne kockice.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.