Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 17:03   #841
hej bokic, citam thread (unazad) i nisam nasao odgovor na ono sto me zanima (tek slicno pitanje). okej, netko je postao odgovor, zahvaljujem, ali volio bi i jos koje misljenje.

daklem, i ja kupujem tablet, i zelim da bude high-end. kupit cu ga u americi.
buduci da zelim usb host, (micro)SD, file manager...u obzir dolaze: asus eee pad transformer (prime je nenabavljiv po nekoj normalnoj cijeni), acer a500 i recimo motorola xoom. gledam naravno i druge (archos a9 101, toshibu..), eventualno i Ipad 2 pa ga onda jailbreakat..ali to mi se nece...

daklem redom. procitah grooo reviewa i ispada da su svi odreda krnji! ne postoji THE android tablet. svi imaju bizarne mane. motorola je malo stara (i umobolno skupa kod nas npr.), transformer je okej, ali ima i bolji, koji je pak...ono ima elementarne tegobe s GPS-om i WiFi-em, a u ostalom, out of stock je vec vise od mjesec dana (toliko pratim stanje), toshiba je anemicna, acer trosi struju...
nekako sam dojma da hrvati vole acer iconiu, dok ameri sve usporedjuju s motorolom, na ne jednom mjestu su radije uzeli nju od nekih zvucnijih imena. al opet nema ni dobrog testa jer su svi nastajali kad su uređaji bili novi. daklem... asus je kao naj. al opet, zifcira me sto za asus moram kupit i dock...sto je lose, al opet i dobro.

dakle, kakva je ta motorola?
sorry, post je mozda dosadan, ali mene muci sto je te bolje uređaje jako teško vidjet u hrvatskoj uzivo (gdje???) i naravno sto vise čitam o tome, to sam manje siguran sto zelim....

..e da, a za sto zelim? browseanje, pisanje na forumima, video, neke jednostavnije igre (rade i na mobu)...ali bitna mi je autonomija, ne zelim se spajat na komp, volio bi da baterija drži...
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 21:27   #842
puno pitanja, ali si i sam odgovorio. ne postoji THE tablet koji će zadovoljiti ali baš sve. dobro, vjerojatno je ipad2 (uskoro i 3) nešto najbliže tomu, ali, po ovome što si napisao da ti treba, čemu jailbreak? s time da će se i taj postupak s vremenom vjerojatno svesti na par klikova mišem ili čak preko usb sticka će se izvršiti nekakva skripta.
eee se može kupiti bez docka. barem su se kod nas u početku pojavila takva "pakiranja". no, ljudi su htjeli imati i tablet i laptop, pa se više valjda ne naručuju.
iconia je kod nas popularna najviše jer se u vipu nabavljala za 900kn, pa ih sada ima dosta na oglasima.
archos g9 101 se nije proslavio po recenzijama. ako baš ideš k archosu, onda model 80 (isto g9 serija), ali manji. bilo je za očekivati da će 101 donesti i ispravke u odnosu na 80, ali osim većeg ekrana-ništa. ne da nije popravljeno nego su i pokvarili ukupni dojam. potraži na netu recenzije.
xoom je pregazilo vrijeme. ako bi baš motorolu, onda ove nove dvije verzije, možda budu bolje, ali sve u svemu jedinica je podbacila.

najveću autonomiju ti pruža eee jer ima dvije baterije-tablet+tipkovnica/dock. ovo sa "ne želim se spajati na komp" ne kužim.

a gdje ih vidjeti upaljene?? vjerojatno nigdje ili možda da obilaziš generalne zastupnike, pa možda kod njih nađeš koji primjerak koji je za isprobavanje. ja sam od svih tih tableta vidio sam samsung p1000 u tele2 i u technomaxu, prije nego što su propali, imali su uključen ipad 1. i čipoteka daje svoje uređaje da se upale, ali ne govorimo o tom rangu tableta.
ili obilazi ljude koji ih prodaju rabljene, pa skupljaj iskustva! ;-)
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 01:39   #843
a vidis to objasnjava popularnost iconiae.
od apple-a me odbija ta potreba syncanja s desktopom (itunes, dekodiranje videa..etc.). jednostavno ne zelim imati kompjuter (tablet) koji cu morat spajat na drugi kompjuter (desktop). apple nema usb host, a ni flash...
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 03:45   #844
Quote:
lamy kaže: Pogledaj post
a vidis to objasnjava popularnost iconiae.
od apple-a me odbija ta potreba syncanja s desktopom (itunes, dekodiranje videa..etc.). jednostavno ne zelim imati kompjuter (tablet) koji cu morat spajat na drugi kompjuter (desktop). apple nema usb host, a ni flash...
Krivo.
Od verzije iOS-a 5, iPad nema potrebe za spajanjem sa kompjuterom zicno. Sve radi bezicno, cak i software update. Isto kao i iPhone.
Muzika i ostalo se takoder bezicno synca. Dakle potpuno je neovisan.
Usb je tada potpuno nebitan, ima xy nacin kako se nesto prebaci i nije nista komplicirano, barem ja zbilja nikad ali nikad nisam osjetio nedostatak istog.
Flash nema jer flash cucla bateriju, nekad je to bio problem no danas zanemariv jer se sve cesce koristi html5 koji zamjenjuje flash.

edit: Sad se sjetih posto si spomenuo Ameriku iznad u tekstu. Prvog tjedna 3.mj (7.3.) ocekuje se izlazak iPad 3, sa retina displayom, te A-6 quad core cip. Prosto da placas ako ne uzmes u Americi Takoder se ocekuje drop cijene iPad 2 za cca 100$, ako te cijena interesira.

Zadnje uređivanje unknown99 : 14.02.2012. at 03:52.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:14   #845
Uzeo sam toshibu at100...prvi dojmovi odlicni,javim jos dok ga proucim...samo jedno pitanje,neki program dobar za chtat knjige,adobe nece da otvori...tekma je veceras,da me zena pusti
Dodatak na kraju knjige je .rar...edit:rijesio sa es file explorerom...
wildfire via tapatalk

Zadnje uređivanje Bobby1 : 14.02.2012. at 20:57.
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 15:30   #846
Quote:
Bobby1 kaže: Pogledaj post
Uzeo sam toshibu at100...prvi dojmovi odlicni,javim jos dok ga proucim...samo jedno pitanje,neki program dobar za chtat knjige,adobe nece da otvori...tekma je veceras,da me zena pusti
Dodatak na kraju knjige je .rar...edit:rijesio sa es file explorerom...
wildfire via tapatalk
Baš ga ja sad gledam, cijena mu je dosta pala - za keš ide već od 2600kn.
Daj napiši malo dojmove.

Iako mi još uvijek igra Energy i828, koji je skoro 1000 kn jeftiniji.....
Maddogg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 16:32   #847
energy ti 99% neće dobiti nadogranju na 3.x ili nedajbog 4.x - ako ti to nešto znači. pogledaj si i prestigio 5080, za koji dan mu dolazi nadogradnja softa s kojom je (kako sada stvari stoje) imati podršku za 3g stickove.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 21:24   #848
Toshiba at100-100,android 3.1...mogu reci da Sam odusevljen zasada...jucer Sam GA ukljucio u 6 navecer,uz dosta prckanja po njemu,cc-a 3 sata,batt je pala za 20%...zasad Sam uglavnom stavio neke osnovne app za njega,I naravno knjige za zenu :-) .preko noci je bio upaljen i na wi-fi,ujutro batt na 40%...interna memorija 16gb,SD card treba kupiti...I tu treba pripaziti,jer su tri vrste,SD Max kapacitet 2gb,sdhc Max 32gb i sdxc do 64gb...moj je sa sd...moram reci da je tablet jako ugodan oku,poklopac mu je rebrast,ne klizi iz ruku,I ne kupi toliko prasine koliko se misli :-) ...multitouch izvrstan,internet brzo otvara,lista fino na dodir...od utora tu su SD card,HDMI,USB i mini usb,slusalice/mikrofon,utor za sim karticu ispod poklopca,kod baterije..tipkovnicu definitivno moram skinuti jer stock me ubija :-) ...vjerovatno puno toga zaboravljam,sta vas interesira pitajte...
Pisem sa zeninog nicka.it's me,bobby1:-)
Sent from my AT100 using Tapatalk
taraa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:13   #849
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Krivo.
Od verzije iOS-a 5, iPad nema potrebe za spajanjem sa kompjuterom zicno. Sve radi bezicno, cak i software update. Isto kao i iPhone.
Muzika i ostalo se takoder bezicno synca. Dakle potpuno je neovisan.
Usb je tada potpuno nebitan, ima xy nacin kako se nesto prebaci i nije nista komplicirano, barem ja zbilja nikad ali nikad nisam osjetio nedostatak istog.
Flash nema jer flash cucla bateriju, nekad je to bio problem no danas zanemariv jer se sve cesce koristi html5...
Nisi pazljivo citao. Nisam nigdje spomenu zicu, nego syncanje. dakle, zamisli situaciju da se uopce ne zelim spajati na komp, ni zicano ni bezicno, ni ikako drugacije. Za sve sto imam, a zelim na tabletu mi je na usb-u, externom disku...
Koristim android vec duze vrijeme na telefonu i jako sam zadovoljan. (Recimo ja svoj smartphone nisam uopce spajao na komp za filmove i glazbu, skinem torrent direktno...). No uglavnom. Flash je jos uvijek sveprisutan na netu, tak da, html5 super, al dok nadjaca flash, mozda i razmislim o ipadu...19 ... problem je sto apple a priori nece flash, a povijest nas uci da i inferiorna tehnologija moze nadjacat superiorniju ako postoji dovoljna podrska korisnika.

Uglavnom, cijenim i tvoj doprinos, i on pomaze u odluci.
(Vjerojatno eee pad transformer).
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:14   #850
Ej, pitanje. Kako vrti filmove ta toshiba citam da je znalo biti lagova.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:26   #851
Quote:
lamy kaže: Pogledaj post
Nisi pazljivo citao. Nisam nigdje spomenu zicu, nego syncanje. dakle, zamisli situaciju da se uopce ne zelim spajati na komp, ni zicano ni bezicno, ni ikako drugacije. Za sve sto imam, a zelim na tabletu mi je na usb-u, externom disku...
Koristim android vec duze vrijeme na telefonu i jako sam zadovoljan. (Recimo ja svoj smartphone nisam uopce spajao na komp za filmove i glazbu, skinem torrent direktno...). No uglavnom. Flash je jos uvijek sveprisutan na netu, tak da, html5 super, al dok nadjaca flash, mozda i razmislim o ipadu...19 ... problem je sto apple a priori nece flash, a povijest nas uci da i inferiorna tehnologija moze nadjacat superiorniju ako postoji dovoljna podrska korisnika.

Uglavnom, cijenim i tvoj doprinos, i on pomaze u odluci.
(Vjerojatno eee pad transformer).
Da se i to srediti, posebno preko jailbreaka. Istina, mislio sam da mislis na syncanje no i ovako na onaj ili onaj nacin postaje potpuno neovisan.
Ja imam killed flash i na lapu pa nemam problema sa surfanjem, na one flash game site ovako i onako ne idem.
Tvoja odluka svakako
Od svih tableta sto sam koristio, nijedan iPadu nije ni do koljena, pa ni xoom, no posto sam full mac user mozda sam i subjektivan.
Znam da je kod nas cijena uvijek diskutabilna no, ako govorimo o user experienceu imho rula.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:14   #852
alooooooooooooo tražim pomoć !!!!

zanima me koji Office program sa marketa da kupim za prestigio 5080 , da ima jednostavne C/P funkcije s time da se može izostaviti formule , brojeve , .... ? Zanima me služi li se itko od korisnika ovog foruma tabličnim programima na tabletu ?
trgut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:18   #853
Quote:
lamy kaže: Pogledaj post
Ej, pitanje. Kako vrti filmove ta toshiba citam da je znalo biti lagova.
Radi odlicno,titlove ne ucitava stock player,pa sam skinuo mobo player,samo kad bi se nekako titl mogao povecati.batt zasada odlicna,od 18.00-23.00 surfanje,angrybirds 2 sata igranje,skidanje i razna prckanja,na 70% je pala.superzadovoljan sam.

wildfire via tapatalk
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 10:58   #854
Ljudi,bok!
Ja sam totalna neznalica na području informatike i što više čitam ove stranice (a pročitala sam ih skoro sve), više sam zbunjena. Naime, htjela bih mužu kupiti tablet za rođendan, ništa skupo-njemu treba za surfanje, youtube, gledanje filmova i kartanje bele na playtoyu (to obavezno :-). Pronašla sam neke tablete do 1000 kn: neki Archos Arnova 8 i kaže mi tip da taj ne podržava flash (dakle, ništ od youtuba).Onda gledam Prestigio 3084, pa 3384, onda vidim tu neke pohvale za m778..i izgubim se. Ja bih htjela da je bar 8 inča ekran. Molim, budite tako dobri i preporučite mi koji da kupim.
Hvala puno :-))
lenkadd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:46   #855
Pozdrav!
Zamolila bih da mi preporučite tablet
Bitno je da podržava SIM karticu jer ne mogu drugačije na net, da je verzija androida što svježija i nebi bilo loše pogledati koji film ili takvo što...usb port također bitan, ili onaj mini ako postoji kabel da spojim normalni... Gledam neke Prestigio i Archos pa neznam ni sama više što uzeti
Cijena do 2,500kn

Hvalaaaa
Think Pink! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 21:27   #856
Quote:
lenkadd kaže: Pogledaj post
Ljudi,bok!
Ja sam totalna neznalica na području informatike i što više čitam ove stranice (a pročitala sam ih skoro sve), više sam zbunjena. Naime, htjela bih mužu kupiti tablet za rođendan, ništa skupo-njemu treba za surfanje, youtube, gledanje filmova i kartanje bele na playtoyu (to obavezno :-). Pronašla sam neke tablete do 1000 kn: neki Archos Arnova 8 i kaže mi tip da taj ne podržava flash (dakle, ništ od youtuba).Onda gledam Prestigio 3084, pa 3384, onda vidim tu neke pohvale za m778..i izgubim se. Ja bih htjela da je bar 8 inča ekran. Molim, budite tako dobri i preporučite mi koji da kupim.
Hvala puno :-))
što znači "ništa skupo"? arnovu 8 zaboravi-stari model, davno pregažen.
prestigio serija 3 je low-end i ne preporučam. osim ako je primarno čitanje e-knjiga.
m778 (joyplus, čipoteka), da, ima svojih dobrih strana, ali je samo još jedan u prosjeku.
8" ekran-prestigio 5080, archos 80 G9, energy i828 HD. ovaj zadnji treba paziti, jer naši imaju i ne-HD verziju, a prodaju pod HD, no, nisam siguran koliko je taj model/proizvođač zaživio kod nas.
tako da... sa ovako općenitim opisom, teško će ti netko dati neki konkretan odgovor.


Quote:
Think Pink! kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zamolila bih da mi preporučite tablet
Bitno je da podržava SIM karticu jer ne mogu drugačije na net, da je verzija androida što svježija i nebi bilo loše pogledati koji film ili takvo što...usb port također bitan, ili onaj mini ako postoji kabel da spojim normalni... Gledam neke Prestigio i Archos pa neznam ni sama više što uzeti
Cijena do 2,500kn

Hvalaaaa
prestigio 7074, acer iconia a501 (preko oglasa) ili samsung p1000 (isto preko oglasa). sve ostalo je preko tog iznosa novca. archos 80 G9 podržava sim kartice, ALI uz dodatni, archosov 3g stick. archos je 2300, a stick 500kn, pa ti i to ispada iz računa.
to je ono što out-the-box podržava sim karticu, tj. 3g. još poneki modeli podržavaju 3g stickove, ali tada se gubi taj jedan usb port. prestigio 5080, energy i828.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 10:08   #857
I ja sam uzeo Toshibu AT100 i za sada sam prezadovoljan. Za citati knjige sam instalirao kindle, a na marketu postoji i Toshibin program za citanje Book Place. Za sada jedinu zamjerku imam na otiske prstiju na ekranu. Inace ekran je jako dobar (najvjerojatnije ips), kut gledanja je izvrstan, citljivost na suncu odlicna.
Lupini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 00:23   #858
Exclamation Joyplus M778

Dakle imam sljedeci problem, procitao sam CIJELU temu no odgovor nisam nasao. Nasao sam samo upit kao moj, tada na njega nitko nije odgovorio pa se nadam da cu sada dobiti odgovor.

Posjedujem Joyplus M778 sa rezistivnim ekranom. Dobio sam ga, no prijasnji vlasnik je previse cackao pa sam htio staviti novi i ujedno zadnji FW Android 2.3.3

Skidao sam FW sa njihove sluzbene stranice bar 50 puta. Svaki put bi pukao prokleti download koji je isao punih 20kb/sec. Tada sam se odlucio za skidanjem pomocu nekog DL Managera (jDownloader).

File sam skinuo, unutra je sve fino jednostavno objasnjeno sa slikama.

Sve sam uradio kako treba no dobijem ovakav error:



Sada mi vec punih mjesec dana tablet stoji mrtav u PWND mogu.

Posjeduje li netko ispravni FW ili bilo kakvi da instaliram i vratim medju zive ovaj tablet. Htio bih ga dati curi da surfa i visi na fejsu.

Hvala
Andy Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 18:13   #859
Quote:
Think Pink! kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zamolila bih da mi preporučite tablet
Bitno je da podržava SIM karticu jer ne mogu drugačije na net, da je verzija androida što svježija i nebi bilo loše pogledati koji film ili takvo što...usb port također bitan, ili onaj mini ako postoji kabel da spojim normalni... Gledam neke Prestigio i Archos pa neznam ni sama više što uzeti
Cijena do 2,500kn

Hvalaaaa
Stranicu prije je opisan 7034 3g... i jos ti nesto treba? Cak se nudi jedan koji je covjeku u visku, pitaj ga za cijenu. Usput za za youtube netreba flash, ali za playtoy treba.
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 18:21   #860
Quote:
Andy Boy kaže: Pogledaj post
Dakle imam sljedeci problem, procitao sam CIJELU temu no odgovor nisam nasao. Nasao sam samo upit kao moj, tada na njega nitko nije odgovorio pa se nadam da cu sada dobiti odgovor.

Posjedujem Joyplus M778 sa rezistivnim ekranom. Dobio sam ga, no prijasnji vlasnik je previse cackao pa sam htio staviti novi i ujedno zadnji FW Android 2.3.3

Skidao sam FW sa njihove sluzbene stranice bar 50 puta. Svaki put bi pukao prokleti download koji je isao punih 20kb/sec. Tada sam se odlucio za skidanjem pomocu nekog DL Managera (jDownloader).

File sam skinuo, unutra je sve fino jednostavno objasnjeno sa slikama.

Sve sam uradio kako treba no dobijem ovakav error:



Sada mi vec punih mjesec dana tablet stoji mrtav u PWND mogu.

Posjeduje li netko ispravni FW ili bilo kakvi da instaliram i vratim medju zive ovaj tablet. Htio bih ga dati curi da surfa i visi na fejsu.

Hvala
Nesto sam procitao da je problem sa win 7... probaj ga updejtati sa XP...
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.