Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2012., 14:42   #1801
Koja aplikacija za pisanje poput MS Worda se koristi na android tabletima? pa da se to kasnije može meilati na PC i kopirati u pravi word???
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:08   #1802
Recimo besplatna Kingsoft office, a neke koje se placaju su quickoffice pro, documents to go.
Nemas nikakvog kopirAnja u vord vec ti se odmah sprema u .doc/x fajlove i sam otvoris s wordom


Google Play i search office i nade se ih hrpa

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2
kondomanX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:57   #1803
Quote:
renesansna kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ne mogu se spojiti na internet. Kad god sam se pokušavala spojiti na mrežu i upisala lozinku uvijek mi piše problem u autentifikaciji ili dohvaćanje IP adrese i ništa. Jedino da idem dodati novu mrežu, ali piše mi da upišem mrežni ssid...

Tablet je ovaj ako kog zanima: http://shop.hak.hr/pd/1682/gid/1525/...al-Core.wshtml
i u čemu je problem kada te traži ssid? to je ono ime koje vidiš u popisu dostupnih mreža. to nije problem.
inače, android nekada ima rpoblema sa spajanjem. no, reset routera i/ili androida riješi problem. možda ti je postavljen nekakav filter. ovako je jako teško reći. prvi korak k rješenju je skidanje šifre sa routera i tada se probati spojiti. ako tada radi, onda je problem u postavljenom nivou i vrsti zaštite. to postavi na standardne vrijednosti a ne neke divlje šifre sa premalo ili previše znakova. ugl, prvo probati BEZ šifre.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:27   #1804
U Linksa su dobili novi LC POWER Tyon Sina-1, 10.1 po cijeni od 1.700kn. Ako ga je tko kupio može li kakvi dojmovi.
Procesor je dual core 1.Ghz - ARM Cortex A9, 1 GB DDR3,Bluetooth 4.0 ,Resoultion display 1280 x 800 ,IPS panel, G sensor, materijal aluminium i plastika.
Po ovome bi se reklo prilično dobar
Stoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:23   #1805
pomoć !
trebam prebaciti podatke sa toshiba tableta (at 100) na PC, spojio sam ih
USB kablom, ali ga PC ne prepoznaje . što učiniti, dali
trebaju nekakvi drajveri ili program ? napominjem da mi ne uspijeva
niti prebaciti datoteke sa tableta na USB stik
mpetro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 11:51   #1806
tablet moraš prebaciti u "stoorage" mod nakon spajanja sa kompjuterom.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 12:23   #1807
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
tablet moraš prebaciti u "stoorage" mod nakon spajanja sa kompjuterom.
kad to napravim tablet kaže - USB stoorage nije spojen

Zadnje uređivanje mpetro : 31.12.2012. at 12:37.
mpetro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:17   #1808
mora ti se otvoriti novi prozor sa narančastim ili zelenim androidom, i gumb "use usb storage" ili tako nešto, ovisi o modelu. tada klikneš na gumb i pričekaš par sekundi i to je to. spajanje i prenos je u stvari jedna od rijetkih stvrai koje se ne mjenjaju već nekoliko verzija android os-a. tako da ti nešto više ne mogu reći ovako na slijepo.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:11   #1809
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
stipica, ako si već išao na jeftiniji tablet, onda si radije trebao gledati model 5880d. cijena nije puno veća, ali je hardver bolji u svakom pogledu.
Koliko sam vidio razlika između ta dva je u procesoru, 5880d ima 4-jezgreni iste frekvencije.
Probao sam oba prilikom kupovine nisam vidio neku veliku razliku u brzini a računao sam da će ovome više trajati baterija, to mi je nekako važnije.
Ekran je isti, izrada također.
5880D ima zadnju kameru, a to mi je totalno nepotrebno i glupo.
Preslaba je za bilo što ozbiljno a i izgledao bi kao idiot da negdje na javnom mjestu idem slikati tabletom.
Ionako mi je u mobitelu 3 klase bolja kamera, a kad putujem slikam fotoaparatom.
stipica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 17:17   #1810
5880d je isto dual core, razlika je ili u konektorima ili u boji kucista.
kondomanX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 21:55   #1811
razlike su u čipu, količini memorije i jačini baterije. konektori i boja? WTF? pa tko to gleda kao "bitnu" razliku? oba su dual core, ali je razlika u čipu. googlati za detalje.

zadnja kamera je glupost, to je točno, ali kao i konektori i boja, to nije nešto na što se misli kada se kaže da je nešto jače od nečeg drugog. i da, u pravu si - slikanje sa tabletom je definitivna debilana. odn, nije za nekakvu hitnoću, ali ići okolo i slikat sa tabletom... smijeh...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 13:44   #1812
hej ljudi!

trebam vas savjet...

stradao mi je tablet u prometnoj, pa sam prisiljen uzeti si novi. malo sam gledao online, i malo sam se raspitivao, bio po trgovinama i naletio na ova dva modela, i oba dva mi, cini se imaju dobar omjer cijene i kvalitete:

http://www.prestigio.com/products/pe...ad_7.0_PRO_DUO
(1099kn u technomarketu)
http://www.prestigio.com/products/Ta...ad_8.0_PRO_DUO (1299kn u technomarketu)

e sad, cijenom su mi oba dva tu negdje u mom plateznom rangu. malo sam cackao online, i nisam nasao puno reviewova ta dva tableta, cini se da su modeli novi. jedno sto sam nasao je da da jako hvale onaj 5570C, zbog ekrana, brzine i fluentnosti, ali kazu da mu je vijek baterije jako kratak. opet, s druge strane, postoji navodno vec i sistemski update koji ti omoguci root pristup.

s druge strane, 5580C ima veci ekran, bolju bateriju, ali slabiji procesor, i onoliko malo koliko sam nasao online, jedan izvor je rekao da dosta ima laga i trzanja na tom tabletu. konfiguracijski je gotovo pa isti kao i 5570, pa me zanima koliko je to moguce?

zapravo ovako me muci dilema: jedini razlog zasto bi uzimao 5580C je veci ekran, ali ne znam je li taj jedan inch vrijedan riskiranja trzanja, ili nekih drugih problema.

opet, je li bi mi se isplatilo uzimati 5570c ako mu je battery life notorno slab?
cinjenica je da bih, ako bih i dobio root access, iz sistemskih foldera maknuo niz sistemskih aplikacija tipa twitter, stocks i slicne p*m* koje trose i interneta i baterije sa osvjezavanjem...

trebam savjet, jer ne znam sto da radim glede ovog svega :S
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 17:43   #1813
denver tablet tad 70042

pozdrav
imam jedan problemčić.
da li tablet denver tad 70042 podržava eksternu usb tipkovnicu (za tablete)?
pretražujem internet ali ne nalazim rezultate na tu temu...

tablet koristi androis OS, ima micro USB priključak, ali kad ukopčam tablet tipkovnicu, ne nalazi ju niti je tipkovnica aktivna. također ne nalazim ništa u postavkama. jedina postavka koja bi možda koristila je zaključana...

molio bih, ako netko zna što o tome, da mi javi na mail [email protected] ili porukom u forumu.

hvala
nergal1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 21:10   #1814
Quote:
renesansna kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ne mogu se spojiti na internet. Kad god sam se pokušavala spojiti na mrežu i upisala lozinku uvijek mi piše problem u autentifikaciji ili dohvaćanje IP adrese i ništa. Jedino da idem dodati novu mrežu, ali piše mi da upišem mrežni ssid...

Tablet je ovaj ako kog zanima: http://shop.hak.hr/pd/1682/gid/1525/...al-Core.wshtml
Kad iz popisa dostupnih bežičnih mreža izabereš svoju, iznad mjesta za upis passworda je izbornik za odabrati način enkripcije. Dok to ne izabereš ne možeš se spojiti iako ti je pass ispravan.




Poslano s tableta Tapatalkom
darko 150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 11:34   #1815
Koliko je bolje 8" u odnosu na 7?

Jel netko pozalio kad je kupio 7" a ne neku vecu dijagonalu?

Jel ima nesto bolje od Prestigia 5570c do 1000 kn?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
iworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 14:11   #1816
To ti sve ovisi o tvojim zeljama i za kaj bi koristil tablet, meni se osobno ne svida omjer stranica 4:3 koji je kod 8 inchnih tableta te mi je ugodnije koristit 7 inchne tablete. A 10 inchni su mi malo preveliki.

To je moje misljenje, neko drugi ima drugcije itd.

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk 2
kondomanX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 10:17   #1817
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
hej ljudi!

trebam vas savjet...

stradao mi je tablet u prometnoj, pa sam prisiljen uzeti si novi. malo sam gledao online, i malo sam se raspitivao, bio po trgovinama i naletio na ova dva modela, i oba dva mi, cini se imaju dobar omjer cijene i kvalitete:

http://www.prestigio.com/products/pe...ad_7.0_PRO_DUO
(1099kn u technomarketu)
http://www.prestigio.com/products/Ta...ad_8.0_PRO_DUO (1299kn u technomarketu)

e sad, cijenom su mi oba dva tu negdje u mom plateznom rangu. malo sam cackao online, i nisam nasao puno reviewova ta dva tableta, cini se da su modeli novi. jedno sto sam nasao je da da jako hvale onaj 5570C, zbog ekrana, brzine i fluentnosti, ali kazu da mu je vijek baterije jako kratak. opet, s druge strane, postoji navodno vec i sistemski update koji ti omoguci root pristup.

s druge strane, 5580C ima veci ekran, bolju bateriju, ali slabiji procesor, i onoliko malo koliko sam nasao online, jedan izvor je rekao da dosta ima laga i trzanja na tom tabletu. konfiguracijski je gotovo pa isti kao i 5570, pa me zanima koliko je to moguce?

zapravo ovako me muci dilema: jedini razlog zasto bi uzimao 5580C je veci ekran, ali ne znam je li taj jedan inch vrijedan riskiranja trzanja, ili nekih drugih problema.

opet, je li bi mi se isplatilo uzimati 5570c ako mu je battery life notorno slab?
cinjenica je da bih, ako bih i dobio root access, iz sistemskih foldera maknuo niz sistemskih aplikacija tipa twitter, stocks i slicne p*m* koje trose i interneta i baterije sa osvjezavanjem...

trebam savjet, jer ne znam sto da radim glede ovog svega :S
Uzeo sam ovaj 5570c prije neki dan u Tehnomarketu i vrlo sam zadovoljan. Zapravo sam tražio upravo to. Malen brz tablet s odličnim ekranom i pristupačnom cijenom jer kako sam novi u tome ipak je bolje istraživati za početak sa jeftinijim uređajem a kasnije kada ionako budu padale cijene a performanse rasle uzeti neki bolji, veći, jači..
Što se tiče baterije meni drži bez problema 3-3,5h s upaljenim wirelessom i čak neznam šta mi sve radi u pozadini tako da bi se vjerojatno to moglo i malo produžiti. Zvučnik je možda slabija točka jer nije preglasan a i nešto me malo skype zeza no osim malo zagrijavanja s donje strane kučišta ostalo radi ko podmazano. 8' je vjerojatno bolji od 7' ali ako biram između TFT-a i IPS-a definitivno bih uzeo IPS. Sad jedino čekam upgrade na Jelly i to je to...
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:35   #1818
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
hej ljudi!

trebam vas savjet...

stradao mi je tablet u prometnoj, pa sam prisiljen uzeti si novi. malo sam gledao online, i malo sam se raspitivao, bio po trgovinama i naletio na ova dva modela, i oba dva mi, cini se imaju dobar omjer cijene i kvalitete:

http://www.prestigio.com/products/pe...ad_7.0_PRO_DUO
(1099kn u technomarketu)
http://www.prestigio.com/products/Ta...ad_8.0_PRO_DUO (1299kn u technomarketu)

e sad, cijenom su mi oba dva tu negdje u mom plateznom rangu. malo sam cackao online, i nisam nasao puno reviewova ta dva tableta, cini se da su modeli novi. jedno sto sam nasao je da da jako hvale onaj 5570C, zbog ekrana, brzine i fluentnosti, ali kazu da mu je vijek baterije jako kratak. opet, s druge strane, postoji navodno vec i sistemski update koji ti omoguci root pristup.

s druge strane, 5580C ima veci ekran, bolju bateriju, ali slabiji procesor, i onoliko malo koliko sam nasao online, jedan izvor je rekao da dosta ima laga i trzanja na tom tabletu. konfiguracijski je gotovo pa isti kao i 5570, pa me zanima koliko je to moguce?

zapravo ovako me muci dilema: jedini razlog zasto bi uzimao 5580C je veci ekran, ali ne znam je li taj jedan inch vrijedan riskiranja trzanja, ili nekih drugih problema.

opet, je li bi mi se isplatilo uzimati 5570c ako mu je battery life notorno slab?
cinjenica je da bih, ako bih i dobio root access, iz sistemskih foldera maknuo niz sistemskih aplikacija tipa twitter, stocks i slicne p*m* koje trose i interneta i baterije sa osvjezavanjem...

trebam savjet, jer ne znam sto da radim glede ovog svega :S
Ja imam 5580C sad kojih mjesec dana i vrlo sam zadovoljan. Nema nikakvih problema sa brzinom i trzanjem. Baterija me stvarno oduševila, nisam mislio da može tak dugo izdržati. Ono što sam ja zakljucio do sad je definitivno - veci ekran je way to go. :-)
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:58   #1819
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
jesi ti siguran da je razlika između 7 i 8 inča NEBITNA?!??

odi negdje u dućan, pa si malo pogledaj kako izgleda stranica na 7 a ako na 8 ekranu. ili aplikacija. ili čitanje pdf-a.
za memoriju si u pravu, ali ekran....
Majke ti mile, ne moram ići u dućan da bih vidio razliku u 7 i 8 inchnim ekranima jer radim već duži niz godina u jednom od upravo "takvih" dućana. Dakle, iskustva sa tabletima imam i više no dovoljno. Razlika postoji, bez sumnje. Meni osobno je ta razlika - NEBITNA. Čak da mi i jest bitna, ne bi mi bila toliko bitna da kupujem hardverski izrazito slabiji tablet (single core i 512MB u odnosu na dual core i 1GB) dok za samo 100 kn više dobijem mrvicu manji display i osjetno jači uređaj. Vama kojima je razlika između 7 i 8 incha "ogromna", pa vi bi ste na guzicu pali kad bi uključili jedan 10"-ni tablet, ako ćemo gledati tu logiku. U tom slučaju - najbolje niti ne spominjati (ne daj bože - preporučiti) ništa ispod 10".
Win-chung is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:17   #1820
količina memorije je jako bitna, no, čitanje stranice na 7" i 8" jednostavno nije isti. što se padanja na guzicu tiče, davno sam ja ustao nakon "šoka" od rada na 10" uređaju. i da, razliak je ogromna, samo je ergonomija zaklinac, pogotovo kada su u krevetu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.