Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2003., 11:17   #1
Pješčane plaže u Hrvatskoj

Evo, recimo npr. ja zelim ljetovati u nekom mjestu
u Hrvatskoj koje ima pjescanu plazu
(ali stvarno pjescanu s "prah - pijeskom")
Plaza ne smije biti udaljena vise od 500 metara
od mog hotela ili sobe.

Sto biste mi predlozili ?

Npr.
Omis
copocabana u Ducama kod Splita
bacvice u Splitu
bol na Bracu

Nijedna od navedenih mi ne odgovara.
Postoje li jos neke ?
west4j is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 11:23   #2
šunj, otok lopud (jedan od elafita)
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 11:40   #3
Saharun, Dugi otok
Ali za onaj "500 m" uvjet, morat ćeš spavati u vreći u borima kraj plaže. Ujutro samo otvori vreću i skotrljaj se u more
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 11:49   #4
saplunara - otok mljet
otok vrgada
otok susak
otok unije
jakišnica - otok pag
san marino - otok rab
više mjesta na otoku pašmanu
ne mogu se više sjetiti
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:36   #5
Quote:
mudrica kaže: Pogledaj post
saplunara - otok mljet
otok vrgada
otok susak
otok unije
jakišnica - otok pag
san marino - otok rab
više mjesta na otoku pašmanu
ne mogu se više sjetiti
Ajde hvala Bogu da netko zna za tu Jakišnicu!Ja tamo ljetujem,a kada god kažem gdje ljetujem pitaju"a di je to?".Koliko ima mjesta za koje 95%ljudi nije čulo a da su jednako lijepa,ako ne i ljepša kao ona poznata,razvikana mjesta...Ja ti mogu sa 100 postotnom sigurnošću preporučiti Jakišnicu.Jakišnica je malo ribarsko mjesto na gotovo krajnjem sjeveru otoka Paga,pokraj mjestašca Lun.Prekrasno mjesto,s prekrasnim plažama,nikada nema puno ljudi...Ima i jedan veliki hotel s 4*.Zove se Luna.Hotel je prekrasan,udaljen od mora i brojnih,zaista brojnih plaža s lijeve i desne strane oko 10-15 metara!Ispod hotela je i plaža.Lijepa je,ali ništa posebno.Da,Jkaišnica ima mnogo pješčanih plaža...Samo treba znati otkriti....

Jel,ako 95% ljudi ni ne zna gdje je Jakišnica,niti su ikad čuli za nju,kaj bi znali gdje su super plaže...
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 12:24   #6
Ja nisam nit imala pojma da postoje takve plaze u Hrvatskoj sa izuzetkom Zlatnog Rata

Dobro je znat doduse
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:41   #7
Sabunike kod Nina, Zrce i Sv. Duh i jos neke manje plazice na Pagu.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 16:02   #8
zlatni rat nije pjescani. to su kamencici i skoljkice.
na bracu postoje dvije pjescane, ali nisu poput onih npr na pagu: u plivi (supetar) - tam je pijesak sivi (hoteli su tik do obale) i lovrecina (tu pak nema hotela)
nasla sam neke stranice sa slikama (nisu bas reprezentativne, ali ako nadjem bolje, javim)
brac
plaza u plivi se zove vela luka (na drugoj fotki je taj pjescani dio)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 22:30   #9
Bas sam i ja to htjela reci, plaza na Bolu Zlatni rat uopce nije pjescana i meni nije bog zna sto, kad sam je vidjela, a na slici izgleda fenomenalno.

Tolika bude guzva da se gazi jedno preko drugog i to su sitni kamencici
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 07:28   #10
Bolska plaza mi je totalno bezveze.Ne sjecam se da sam ikada bila na pjescanoj plazi u HR.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 08:49   #11
e sad me ljutite. naravno da imamo pjescanih plaza po cijelom jadranu. samo upisite taj pojam u neku trazilicu i budete dobili slike.
za pocetak: http://www.adriatica.net/croatia/feature/plaze_hr.htm
_____________________________________________

http://www.trogironline.com/gogi/hr/offer.htm
Saharun
http://www.croatiainfo.net/h_SpiaggeDugiOtok.html
http://www.vila-ruzica.hr/HRhtml/SADRZAJI.htm
http://inforovinj.com/hrv/photoGallery/index.asp
http://www.croatiainfo.net/h_SpiaggeMurter.html
http://www.jaderske.cz/jidalos/lopudo.html
http://www.mplus.cz/catalog/2003/htl/hkolocep.htm
______________________
ovo je bilo brzinski. prekrasan otok bez prometa s takvom jednom plazom i hotelom vam je Kolocep
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2003., 23:07   #12
Sto kazete na ovo htnet-ov izbor

Top 10 Plaža / HTnet izbor


Zlatni rat - prvo mjesto zasluženo je pripalo favoritu međi plažama
Mala, ali odabrana redakcija HTneta pronašla je pet minuta slobodnog vremena i napravila svoju top listu najljepših, najboljih i najcoolerskijih plaža u Hrvata


Svatko od nas ima svoju omiljenu plažu. Dobro, neki se mogu kupati i u gradskoj luci, a pritom uživati kao da su na pješčanim plažama Tahitija. Ponukani mnogim preporukama i izborima najboljih, najgorih, najblesavijih i inih plaža, odlučili smo napraviti interni izbor omiljenih nam plaža.

Nakon zbrajanja glasova ispostavilo se da su najrazvikanije plaže i kod nas prošle najbolje. No, tu se našlo i nekoliko manje poznatih plaža čije postojanje smo krili i od prijatelja i od rodbine, samo zato da bismo na njima mogli uživati uz što manje gužve. Ne znate li koju plažu odabrati na ljetovanju, izaberite jednu nasumce s našeg popisa i uvjeravamo vas da nećete pogriješiti.

1. Zlatni rat, Bol, Brač
2. Zrče, Novalja
3. Vela plaža, Baška, Krk
4. Srebrna, Vis
5. San Marino, Rab
6. Stiniva, Vis
7. Punta Brela, Brela
8. Stara Baška, Krk
9. Saharun, Sali, Dugi otok
10. Meli, Cres

HTnet
26.06.2003
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2003., 23:09   #13
Top 5 plaža na kojima se morate okupati


Lokrum


Sakarun na Dugom Otoku – Pješčana plaža koja gleda prema otvorenom moru, duga je tristo metara, nije pretrpana čak ni usred kolovoza, u blizini je borova šumica, a more je bistro i tirkizne boje.

Mezuporat na Biševu – Dok ležite na plaži, iz mora skaču tune i sabljarke. Podmorje je prepuno zvjezdača i jata riba, u dubini se naziru koralji, a pet minuta plivanja iza hridi Totac nalazi se Modra špilja.

Telaščica – Teško ćete do nje doći bez broda. Ipak, kupanje u slanom jezeru Mir, a zatim u moru pod 120 metarskim klifovima nećete nikada zaboraviti.

Milna na Visu - Zaljev je udaljen 10 kilometara od Visa pa se rijetkima da do tamo voziti uskim viškim cestama. U uvali su dvije pješčane plaže, a ispred nje otočić Ravnik na kojem možete uplivati u Zelenu špilju.

Lokrum – Plivaj s pogledom na Dubrovnik i Cavtat, skoči sa stijene u jezero Mrtvo more, natakni japanke i prošeći botaničkim vrtom s eukaliptusom i egzotičnim kaktusima, kušaj salatu od hobotnice i čašu crnjaka u klaustru benediktinskog samostana te dočekaj zalazak sunca na francuskoj tvrđavi Fort Royal iz 1806. godine.
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2003., 23:11   #14
Top 10 plaža u divljini i tišini


Limski kanal


1. Limski kanal – Iznajmite barku u nudističkom kampu Valalta kraj Rovinja i nagazite pentu do ulaska u Limski kanal. Na južnoj obali ispod 80-metarskih stijena nižu se usamljena žala na kojima vas mogu vidjeti samo galebovi.
2. Potok na Biševu – Uvala okrenuta jugu sa pećinom koju nadvisuju borovi toliko je topla da uopće ne treba izlaziti iz mora.
3. Palmižana – U uvali je uvijek usidreno barem pet jedrilica, pa prošećite 20-ak minuta sjeverozapadno i smjestite se u hladu na položitim stijenama te probajte odgonetnuti vidi li se u kobaltno modro more do 20 ili 30 metara dubine.
4. Kopakabana, Rovinj - Na petom kilometru ceste iz Rovinja za Bale treba skrenuti na bijeli put i slijediti drvene strelice. Pješčano žalo, tirkizna boja mora i divlja borova šuma rijetkost su u prenapučenoj Istri.
5. Veli rat, Dugi otok - Borova šumica i skrivena mjesta za ležaljke izdubljena u makiji, kristalno čisto otvoreno more, desetak bijelih šljunčanih žala, a u daljini nasukani brod kojeg proždire more i kakaju kormorani.
6. Stiniva, Vis - Sjećate se uvale iz filma 'Žal' u kojoj je DiCaprio ubio morskog psa. E pa, Stiniva je jednako lijepa, doduše nešto manja, ali zato nema morskih pasa.
7. Jezera, Nacionalni park Mljet – Vjerujte, ovo je jedno od najljepših mjesta za kupanje na svijetu. Borovi pružaju grane pod more, a na njima rastu češeri i školjke. Mirna jezera sa morskom vodom okružena su 600 metara visokim brdima obraslim alepskim borom i podsjećaju na Međuzemlje iz 'Gospodara prstenova'.
8. Vrulje – Istina, u blizini je magistrala, no nitko osim pravih avanturista nije lud silaziti pola sata po kamenjaru do pješčanog žala s kojeg puca pogled na Brač, pećine s izvorima slatke vode i 1.700 metara visoke vrhunce Biokova.
9. Žuljane, Pelješac – Dakle, ovo je raj kakvog nema više nigdje na obali. Namažite se maslinovim uljem, a poslije kupanja pravac u Ston na dingač i kamenice.
10. Skrivena Luka na Lastovu – Uvala na jugu otoka zaštićena je od svih vjetrova, okružena maslinama, vinogradima i kamenim konobama, a more, koje je toplo i u listopadu, osvjetljava svjetionik iz 1839.
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2003., 23:12   #15
Top 10 plaža za odmor s klincem


Brela


1. Crveni otok kraj Rovinja – Pješčano žalo je udaljeno tek 10 metara od dječjeg bazena pod stalnim nadzorom spasioca. Nakon kupanja, u 18 sati počinje 'Mali disko', a svakog petka nastupaju klaun i mađioničar.
2. Porat na Biševu – Super čisto more, prirodni pijesak, topli plićak, puno djece sa raščupanim kosicama, magarci, koze i ovce, domaća hrana u jedinoj konobi u uvali, a sve opkoljeno divljom makijom. Savršeno mjesto za waldorfsko ljetovanje.
3. Zlatni rat – Gdje god mali tresne, je pijesak. More je izuzetno čisto, i još nešto: mjesto je mondeno pa sa djecom dolaze uglavnom mlade, moderne, vitke i preplanule mame..
4. Brela – More je izuzetno toplo pa se klinci u plićaku mogu brčkati sve dok im ne narastu plivaće kožice.
5. Sabunike kraj Zadra – Želite li dijete poliglota, eto plaže sa mnoštvom vršnjaka iz Njemačke, Italije, Mađarske, Češke…
6. Lapad u Dubrovniku – Odmah uz plažu je park sa ljuljačkama, a tu su i štandovi s voćem i slastičarne, a ponekad izbije pravi rat pištoljima na vodu.
7. Plava laguna u Poreču – Osim igrališta sa pješčanicima, ljuljačkama, klackalicama i toboganima, u blizini su minigolf, karting staza, videoigrice i mali lunapark.
8. Katoro u Umagu – Ima najveći vodeni tobogan na Jadranu, pedaline i električne autiće, uređene ulaze u more, pješčanike, a do plaže vozi turistički vlakić.
9. Crvena luka kraj Biograda – Hlad, duga pličina ovalnog oblika, potpuno pregledna sa terase kafića u kojem klinci tamane voćne kupove.
10. Duće – Putujete li prema Dubrovniku i Makarskoj, nakon puzanja kroz Split i Podstranu dijete je zacijelo prolupalo od vrućine. Stanite i okupajte se u Dućama. Žalo je od sitnog šljunka, more plitko, nema velikih valova, a u blizini je pizzerija i samoposluga pa možete kupiti svježe sokiće za nastavak puta.
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 03:24   #16
Luciana, na dobrom dijelu plaza s tvoje liste sam bila, osim zadnje kategorije. I imas pravo, pogotovo za ove u divljini.
Jos bih ti dodala plazu ispod Lubenica na Cresu. Isto je malo onih koma se da silaziti, a nakon toga se penjati na klif. Priznajem da se ni ja nisam penjala, bila sam plazi brodom.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 11:23   #17
Bigblue a jesi bila na Dugom otoku na Sakarunu?
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 12:42   #18
zasto neko pise sakarun, a neko saharun?? jel to isto mjesto?
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 13:10   #19
uuuuuu ja ti stvarno to nebih znala
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 14:00   #20
Quote:
Luciana kaže:
Bigblue a jesi bila na Dugom otoku na Sakarunu?

Na Saharunu se nisam kupala. Kako sam na Dugi otok dolazila iskljucivo jedrilicom, tako smo se usidrili u uvali, ali tehnicki na plazi nisam bila.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.