Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 19:37   #1
°° iscjedak? °°

primjetila sam u zadnjih nekoliko dana neki smeckasto-crveni iscjedak...
inace bih ja trebala dobit mengu za nekih 4,5 dana ali nikada mi se nije ovak nes pojavljivalo...
i to imam vec ajmo rec tjedan dana..
prije negoli se odlucim ginekologa posjetiti htjela bih procitati vasa mišljenja..
hvala vam puno
ady- is offline  
Old 19.10.2007., 19:42   #2
Jesi na piluli?
Šmizla is offline  
Old 19.10.2007., 19:44   #3
Odi giniću, velika vjerojatnost za cistu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 19.10.2007., 21:44   #4
Meni nekad bude takav iscjedak par dana prad mengu...
Mammi is offline  
Old 20.10.2007., 01:23   #5
pa da ja bih trebala sada uskoro dobit...za nekih 3,4 dana i manje cak..
ady- is offline  
Old 20.10.2007., 01:24   #6
Quote:
Šmizla kaže: Pogledaj post
Jesi na piluli?
ne koristim pilule
ady- is offline  
Old 20.10.2007., 01:25   #7
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Odi giniću, velika vjerojatnost za cistu.
a koji su josh simptomi ciste??
ady- is offline  
Old 20.10.2007., 01:35   #8
ma to si samo malo želučane kiseline izašlo van nemoj se niš brinu, pojedi malo pršuta i sve će bit u redu.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 20.10.2007., 01:39   #9
idi ginekologu, mozda nije nista, ali bar se neces brinuti. Ja sam to imala, pa sam cula da pukne cista kao neka cokoladna, pa da se to pojavi. Kod cista je jos karakteristicno da imas pristice na bradi, probadanje u jajnicima, a ne moras imati nikakav simptom. Sve se vidi na ultrazvuku, pa te ne kosta da odvojis 10 minuta za redovni pregled i ultrazvuk, ionako bi svi trebali ginicu bar jednom godisnje, gledaj s te strane.
malabudala26 is offline  
Old 20.10.2007., 11:55   #10
i nakon kaj ti je pukla si nesto koristila il bilo kaj??
ady- is offline  
Old 20.10.2007., 12:29   #11
ništa ne koristiš, one puknu, s mengom se očiste i opet sve ispočetka.... bar je tak kod mene...
ali svakako odi na pregled....
bedacha is offline  
Old 20.10.2007., 12:56   #12
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Odi giniću, velika vjerojatnost za cistu.
jesi ziher??? tog me najviše strah...meni je tak (iscjedak) već 3 mj., al nikak da odem kod ginicha jer naruči za mj. dana i taman dobim...ciste (dermoidne, koje se mogu samo operacijom rješit) sam već operirala, pa se bojim da su mi se vratile. a sad još ti kad si to spomenula.... a kad bolje razmislim imam neke simptome opet sam kaj si ih nisam htjela priznat...
__________________
....
Girl_zg is offline  
Old 20.10.2007., 14:15   #13
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
jesi ziher??? tog me najviše strah...meni je tak (iscjedak) već 3 mj., al nikak da odem kod ginicha jer naruči za mj. dana i taman dobim...ciste (dermoidne, koje se mogu samo operacijom rješit) sam već operirala, pa se bojim da su mi se vratile. a sad još ti kad si to spomenula.... a kad bolje razmislim imam neke simptome opet sam kaj si ih nisam htjela priznat...
i kak je ta operacija..jel boljelo poslje i sve??
uff??

ady- is offline  
Old 20.10.2007., 14:35   #14
Quote:
malabudala26 kaže: Pogledaj post
idi ginekologu, mozda nije nista, ali bar se neces brinuti. Ja sam to imala, pa sam cula da pukne cista kao neka cokoladna, pa da se to pojavi.
mislim da si krivo čula,ako pukne vodena cista,ne izlazi vani nego se resorbira u organizmu, a ako pukne čokoladna, uglavnom završiš na operacijskom stolu,a to toliko boli da jedva hodaš,povračaš-nešto slično kao kad pukne slijepo crijevo ...ne čisti se to ni sa mengom,pogotovo ne krvava tj čokoladna cista
amis is offline  
Old 20.10.2007., 15:24   #15
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
i kak je ta operacija..jel boljelo poslje i sve??
uff??

to ti je laparoskopija. ako je cista vodena, ne treba operacija, al u mojem slučaju je bila dermoid (imala sam ih na oba jajnika veličine marelice, tak su mi rekli, točnije 5cm promjer). i naravno ciste se mogu vratiti.. naravno da boli, 4 dana si u bolnici ako bude sve ok, ja sam imala temperaturu pa sam ostala 1, 2 dana duže...nemrem ti reč da ne boli (2. dan nakon operacije moj dečko sam kaj se nije rasplakao kad je vidio koliko me boli, a na dan operacije sam umirala srečom svekrva ga nije pustila da dođe k meni jer je znala da je bolje da me ne vidi u takvom stanju), ja sam imala feeling da mi se organi miču, sve zato jer se trbušna šupljina puni sa CO2, i ja sam 1-2 mj. mirovala jer me boljelo. eto to ti je moje iskustvo.

al nemora znčit da imaš dermoide, možda imaš vodene (ako ih imaš uopče) a vodene se mogu i tabletama rješit.

raspitaj se jel ti mama imala/ima ciste jer to može bit nasljedno
__________________
....
Girl_zg is offline  
Old 20.10.2007., 18:11   #16
mama mi nije imala al mi je baka operirala ciste
ady- is offline  
Old 21.10.2007., 20:50   #17
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
i nakon kaj ti je pukla si nesto koristila il bilo kaj??
Hm, razloga moze biti mnogo. Krvav iscjedak obicno bude iz grlica materice. Cesto se javlja kod zena koje koriste konc. pilule i to u prva tri mjeseca najcesce. Poslije nestane. Cesto se javlja kod zena kod kojih je doslo do odredjenog disbalansa hormona...a oni opet uticu na grlic materice.
Dalje, grlic materice je jako bogat krvnim sudovima. Tokom seksualnog odnosa moze se desiti da muskarac dodirne grlic materice pa da malo prokrvari. Krvarenje moze nastati i od karcinoma grlica materice oliti HPV infekcije. Mada ja mislim da se malo pretjeralo sa strasenjem tim HPV virusom. Ako cesto ne mijenjas partnere, mislim da i ne trebas se pretjerano bojati HPV infekcije. Isto tako i infekcija klamidijom. Nekad se moze desiti i krvarenje ako imas neku drugu infekciju, mada rijetko. Isto tako i vezano za gljivice. Za gljivice je karakteristican gusto-bijeli iscjedak i svrbez ali se culo i za malo krvarenja.
Moja dijagnoza ovako naslijepo i bez ikakvih informacija sa tvoje strane, jeste disbalans hormona (desava se zbog stresa i niza drugih situacija, nista strasno).
Cista ne vjerujem da je u pitanju, ako mislite na cistu na jajniku.
U svakom slucaju, ako ti potraje duze od 3 mjeseca, moze biti da je neki problem.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 21.10.2007., 23:27   #18
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Hm, razloga moze biti mnogo. Krvav iscjedak obicno bude iz grlica materice. Cesto se javlja kod zena koje koriste konc. pilule i to u prva tri mjeseca najcesce. Poslije nestane. Cesto se javlja kod zena kod kojih je doslo do odredjenog disbalansa hormona...a oni opet uticu na grlic materice.
Dalje, grlic materice je jako bogat krvnim sudovima. Tokom seksualnog odnosa moze se desiti da muskarac dodirne grlic materice pa da malo prokrvari. Krvarenje moze nastati i od karcinoma grlica materice oliti HPV infekcije. Mada ja mislim da se malo pretjeralo sa strasenjem tim HPV virusom. Ako cesto ne mijenjas partnere, mislim da i ne trebas se pretjerano bojati HPV infekcije. Isto tako i infekcija klamidijom. Nekad se moze desiti i krvarenje ako imas neku drugu infekciju, mada rijetko. Isto tako i vezano za gljivice. Za gljivice je karakteristican gusto-bijeli iscjedak i svrbez ali se culo i za malo krvarenja.
Moja dijagnoza ovako naslijepo i bez ikakvih informacija sa tvoje strane, jeste disbalans hormona (desava se zbog stresa i niza drugih situacija, nista strasno).
Cista ne vjerujem da je u pitanju, ako mislite na cistu na jajniku.
U svakom slucaju, ako ti potraje duze od 3 mjeseca, moze biti da je neki problem.
evo meni je 3 mj...ne pijem pilule (nisam nikad), imam već godinama 1 dečka, i imam samo smeđi sicjedak, bez svrbeži.
__________________
....
Girl_zg is offline  
Old 21.10.2007., 23:42   #19
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
evo meni je 3 mj...ne pijem pilule (nisam nikad), imam već godinama 1 dečka, i imam samo smeđi sicjedak, bez svrbeži.
Ja bi otisla kod doktora u tom slucaju. Mislim da je vecini stvarno slucajeva u pitanju hormonski disbalans, ali i to se treba odrediti da je to tako. smedji iscjedak ako se javlja u sredini mjeseca moze isto znaciti i ovulaciju. Kod nekog se to javlja zbog opet uticaja hormona na grlic materice.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 22.10.2007., 10:43   #20
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
jesi ziher??? tog me najviše strah...meni je tak (iscjedak) već 3 mj.,
Čekaj...ti imaš simptome već tri mjeseca, a imaš cističnu prošlost i svejedno ne odlaziš giniću? Kaj ti je? Misliš da će nestati ako se praviš da ne primjećuješ, ne kužim?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.