Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 01:02   #41
Odabir crijepa

Imam dvoumicu oko crijepa dali creaton ( za njega sam čitala da je jako kvalitetan) ( ima li tko kakva iskustva) ili tondach mediteran plus?
Creaton balance crveni 6,82 kn kom * 9 kom po m/2 = 61,38 kn m/2
Mediteran plus crveni 5,29 kn kom * 9,5 kom po m/2 = 50,29 kn m/2
--------------
Razlika: 11,09 kn po m/2
Dali se isplati kupiti ovaj skuplji?

Zadnje uređivanje Majstor : 21.02.2015. at 07:58. Reason: Promjena naslova
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:04   #42
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Imam dvoumicu oko crijepa dali creaton ( za njega sam čitala da je jako kvalitetan) ( ima li tko kakva iskustva) ili tondach mediteran plus?
Creaton balance crveni 6,82 kn kom * 9 kom po m/2 = 61,38 kn m/2
Mediteran plus crveni 5,29 kn kom * 9,5 kom po m/2 = 50,29 kn m/2
--------------
Razlika: 11,09 kn po m/2
Dali se isplati kupiti ovaj skuplji?
i creaton i tondach se rade iz iste gline u mađarskoj i sa potpuno istim postupkom pečenja tj. sušenja vrućim zrakom... jedina, možda bitna razlika je što rapido i klassik imaju nešto dublje i ujedno sigurnije utore za odvod vode čime su sigurniji kod blažih nagiba krova
hoću reći, ako ti krovna ploha nije ispod 25° koji god izabereš nećeš fulati
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:40   #43
tondach
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 17:29   #44
Ja bih tondach...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 22:56   #45
upravo i je u tome problem jer pad našeg krova mora biti 16 stupnjeva a mislim da se to može samo s creatonim ili?
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:38   #46
Kod Tondach mediterana ti je minimalni nagib krova vec od 15 stupnjeva
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 08:35   #47
je 15°, ali sa hidro izolacijom
i ne bih ga preporučio za kontinentalni dio s tim nagibom. kiša je već manji problem, ali snijeg
toplina koja se gubi iz objekta otapa prvi sloj na pokrovu, sve do napusta, dok je vanjski još uvijek hladan i dolazi do podljevanja...
opet, ako se radi o krovištu sa termo izolacijom, trebalo bi biti sve ok.
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 23:13   #48
creaton je za klasu bolji od tondacha i proizvodi se u njemackoj a ima i duzu garanciju. samo jedan odredeni dio manji se proizvodi u madzarskoj
marko2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:16   #49
Nije točno da se manji dio crijepa creaton proizvodi u madžarskoj, sav crijep koji creaton prodaje u hr je iz madžarske. Tondach se proizvodi u bedekovčini i đakovu u najsuvremenijim tvornicama, a dio se uvozi iz austrije !!! tondach je daleko bolji !!!!
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:22   #50
Quote:
perimir kaže: Pogledaj post
Nije točno da se manji dio crijepa creaton proizvodi u madžarskoj, sav crijep koji creaton prodaje u hr je iz madžarske. Tondach se proizvodi u bedekovčini i đakovu u najsuvremenijim tvornicama, a dio se uvozi iz austrije !!! tondach je daleko bolji !!!!
bas mi je lijepo vidjeti kako netko tvrdi za nesto sto nije siguran, odnosno vjerojatno radi za Tondach.

u biti, zasto bi nesto bilo nekvalitetno ako se proizvodi u Madjarskoj?
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:39   #51
Tondach je jako kvalitetan crijep...i dosta sam radio s njim...
ovdje u primorju koriste dosta tip mediteran podtip CARMEN...jako jako jako dobar...ali zato i skuplji...ali krov se radi za bar 40 godina
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 21:18   #52
Quote:
perimir kaže: Pogledaj post
Nije točno da se manji dio crijepa creaton proizvodi u madžarskoj, sav crijep koji creaton prodaje u hr je iz madžarske. Tondach se proizvodi u bedekovčini i đakovu u najsuvremenijim tvornicama, a dio se uvozi iz austrije !!! tondach je daleko bolji !!!!
nemas pojma, imam originalni katalog creatona i valjda znam citat sta se gdje proizvodi
marko2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 22:09   #53
Za TONDACH
Hadrijan 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:54   #54
Quote:
marko2801 kaže: Pogledaj post
nemas pojma, imam originalni katalog creatona i valjda znam citat sta se gdje proizvodi
U obitelji smo pokrivali nekoliko krovova sa tondach-om i nitko se nije pokajao, a inace, nisi dobro procitao gdje se sto proizvodi. Nemam nista protiv madžara i madžarica (naročito !!) ali "kupujmo hrvatsko".

U tvornicama u hr (ne samo onima koje proizvode crijep) rade naši ljudi i zarađuju plaće i to je posebno važno sada - vidi recesija!!!!
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:04   #55
Moji starci imaju Tondach na krovu već nekolko godina i još uvijek su prezadovoljni. Istina da je malo potamnio, ali nas to ne smeta, važno je to da on obavlja svoju funkciju. a i nije loše za vidjeti, meni se osobno to sviđa, izgleda prirodnije.
ali ne znam koju vrstu imaju - imamo na krovu, to bi trebala pitat.
dmd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 12:05   #56
Planiram raditi kuću. Idaja je da se potkrovlje ne iskorištava u stambene svrhe - dakle da se ne grije. Lokacija je okolica ZG.
Koji crijep je najpravilnije staviti kako bi se dobila dobra zaštita od kiše i snijega (zadnja ploča će biti dobro toplinski izolirana, a potkrovlje sa otvorima za provjetravanje, bez prodora dimnjaka)?
Išao bih na ekonomičniju opciju bez daskanja krova i hidroizolacijskih folija, te na što manji nagib krova.
Razmišljam o Creaton Balance ili Tondach Venera. Jel to dobar izbor i koji bi min. kut krov trebao tad imati?
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 08:37   #57
Nejdi bez potkonstrukcije, jer ti bude tavan pun snijega. Ovi crijepovi "ne dihtaju" baš kao nekadašnji. Stavite barem foliju ako već nećeš daske.
I svaki crijep zahtjeva što veći nagib. Za niske nagibe tu je lim i slično.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:19   #58
Quote:
viz kaže: Pogledaj post
Planiram raditi kuću. Idaja je da se potkrovlje ne iskorištava u stambene svrhe - dakle da se ne grije. Lokacija je okolica ZG.
Koji crijep je najpravilnije staviti kako bi se dobila dobra zaštita od kiše i snijega (zadnja ploča će biti dobro toplinski izolirana, a potkrovlje sa otvorima za provjetravanje, bez prodora dimnjaka)?
Išao bih na ekonomičniju opciju bez daskanja krova i hidroizolacijskih folija, te na što manji nagib krova.
Razmišljam o Creaton Balance ili Tondach Venera. Jel to dobar izbor i koji bi min. kut krov trebao tad imati?
Dovoljna je armirana folija preko rogova, kontra letva (min 5x5 cm) uzduž rogova i letva preko toga. Možeš i direktno sa letvama preko rogova ali u tom slučaju svaki eventualni prodor vode završava na tavanu.
Min. kut cca 20-25 stupnjeva
Roofmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:28   #59
Hvala Vam obojici na odgovoru.
Kako je ideja gradnje prizemnice od 150m2 tipa bungalow - nije zgodno ići visoko sa krovom (ne želim da bude kao dvorac ili crkva).
Crijep mi se čini kao neki tredicionalni provjereni pokrivač - zaštita od kiše, snjega, sunca i sl.
Stoga je opcija s niskim nagibom bila 1. razmatrana - proizvođači crijepa navode nagibe od 20 - 22° bez potkonstrukcije.
Ako iz iskustva loše dihtaju, onda bez armirane folije ne budem išao (kontra letva je valjda zbog razmaka između folije i crijepa). Jel bi OSB ploče puno poskupjele izvedbu krovišta? Njima bi dobio zaštitu folije odozdo. Trebaju li se i one impregnirati kao npr. crnogorična krovna građa? Jel betonski crijep u ovom slučaju možda bolji izbor?
Lim je opcija - zamjena za crijep. No skuplji je, treba dobro izvesti uzemljenje, zbog brze izmjene topline zna se kondenzirati vlaga na donjoj strani (noću kad zahladni) pa treba imati topl. izolaciju s donje strane, bučan je kod naglog istezanja i stezanja, te kod kiše.
Ravni krov sa hidroizolacijom i toplinskom izolacijom je možda dobro rješenje, ali mislim da se greške i popravak teško izvodi. Kolko je povoljniji isto je upitno.
Imate li iskustva s time?
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:38   #60
Thumbs up

Definitivno Tondach.
Danas su nam majstori završili postavljati crijep(venera boja aker antik) na kući kraj Malinske,po njihovim izjavama oduševljeni su crijepom,da je izrazito čvrst,lako se slaže jer ima i mogučnost pomicanja cca 2 cm te estetski izgleda jako dobro.Moram pohvaliti i profesionalnost njihovih terenskih komercijalista,koji u mom slučaju stvarno je bio na razini takve firme jer kad god mi je trebala bilo kakva pomoć uvijek je bo na raspolaganju i dostupan.Tako da ja bi svakako preporučio Tondach.
Jadran31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.