Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori predsjednički 2010

Izbori predsjednički 2010 Josipović vs. Bandić

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 17:50   #1
slavonika
uvijek i jedina
 
slavonika Avatar
 
Registracija: Oct 2008.
Lokacija: iza zadnje brazde...
Postova: 659
Pošalji poruku preko ICQ korisniku slavonika Pošalji poruku preko Skype korisniku slavonika
Crkva razočarana I. krugom ?

Citat s tportala
"Glas Koncila piše da rezultati prvoga izbornog kruga na predsjedničkim izborima ne daju baš utemeljenu nadu da će budući predsjednik biti 'nužna poluga koja bi počela stvarati preduvjete za mogućnost stvarnoga zaokreta".

Halo ? Pa zar nije više dosta ovoga ?

Pa Crkva je, velikim dijelom, kriva za ovakvo stanje u državi podržavajući (i na nedozvoljen način - s oltara), loš i opasan HDZ ? Koliko znam Bozanić s vodstvom crkve (što znači cijela crkva), poziva ljude putem medija, preko oltara i s drugih mjesta da svoj glas daju HDZ-u a isti taj HDZ vodi ovu zemlju 15 od 19 godina i gdje smo ? Ljudi dobro slušaju, imaju svoj mišljenje i ne boje ga se više izreći, pa ni protiv crkve. I imaju pravo! Dosta je bilo više nametanja mišljenja, ni meni ni velikoj većin građana više nitko ne mora reči što i kako ćemo raditi i glasati. A crkvi bi bilo bolje, da umjesto što govori, posluša što jadni stanovnici ove zemlje imaju za reči. To bi bilo vrlo mudro od crkve no da li će se takvo što dogoditi ? Neće jer je Crkva zauzela mjesto bivšeg Komiteta. I onda i sad radi se isto - nameće se mišljenje. A da li je bitno kako se taj koji nameće zove ili je bitni što radi ? A radi jako, jako loše.
I postoji još jedna interesantna stvar. Zašto na portalu Glasa koncila ne postoji mogućnost komentara napisanih tekstova ili kolumni ? Zašto ta ista Crkva ne želi poslušati što ljudi misle ? Nedemokratski je i ispod svake ljudske razine nekome nešto nametati a ne dopustiti isto drugima. To se nekad zvalo diktatura a Crkva je istu riječ često spominjala kako bi se obračunala s "ostacima prošlosti" i neistomišljenicima. A sad rade isto što su nekad radili komunisti i diktatori.
Svaka vam čast svečenstvo u Hrvata. Još jednom ste pokazali da niste dorasli vremenu u kojem živite.
__________________
Važno je, sve je važno...Pozdrav iz zaostale Slavonije !
slavonika is offline  
Old 29.12.2009., 17:53   #2
despina
Registrirani korisnik
 
despina Avatar
 
Registracija: Dec 2007.
Lokacija: Ri
Postova: 4,106

odvratni su
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Old 29.12.2009., 17:53   #3
vegi1
Blitzkrieg
 
Registracija: Jun 2009.
Lokacija: Zagreb
Postova: 2,989
Crkva se cjenka....Bandić je do sada dao puno Crkvi, i sad kad je ušao u drugi krug namirišali popovi da je vrijeme za cjenkanje.....kad Bandić obeća još malo više Crkva će promijeniti priču
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Old 29.12.2009., 17:54   #4
jajanka
U samoizolaciji
 
Registracija: Aug 2009.
Lokacija: Zagreb
Postova: 1,177
Ma oni bi najradije bojkotirali ove izbore jer nijedan od kandidata nije tradicionalni "desničar", već je ovo sraz ljevice(ako se Bandić uopće može tako zvati, a i Josipović nije čisti ljevičar). Katolička Crkva je jedno od najvećih zala u ovoj državi.Da mogu, oni bi napravili malu teokraciju u kojoj bi vladali rigidni zakoni velikih katolika i kršćana, svaka mogućnost egzistiranja njima protivnih stavova bila bi nemoguća, a da ne govorim o položaju žena i tako dalje. Protudemokratska, fašistička banda-to su popovi, lopovi.
jajanka is offline  
Old 29.12.2009., 18:05   #5
MRCINA2102
Registrirani korisnik
 
MRCINA2102 Avatar
 
Registracija: Dec 2005.
Lokacija: Zagreb
Postova: 2,117
Quote:
slavonika kaže: Pogledaj post
Citat s tportala
"Glas Koncila piše da rezultati prvoga izbornog kruga na predsjedničkim izborima ne daju baš utemeljenu nadu da će budući predsjednik biti 'nužna poluga koja bi počela stvarati preduvjete za mogućnost stvarnoga zaokreta".

Halo ? Pa zar nije više dosta ovoga ?

Pa Crkva je, velikim dijelom, kriva za ovakvo stanje u državi podržavajući (i na nedozvoljen način - s oltara), loš i opasan HDZ ?
Ne shvaćam te... loš i opasan HDZ? Jel ti nekog zezaš ili što? Nema loše i dobre stranke. Postoje dobri i loši ljudi. U svakoj stranci imaš jednih i drugih. Nije problem taj što crkva prihvaća programe pojednih stranaka odnosno predsjedničkih kandidata i kao takve ih prezentira vjernicima već postane problem kad se ti programi ne ispoštuju. A tada biva crkva izigrana zajedno sa vjernicima.
MRCINA2102 is offline  
Old 29.12.2009., 18:06   #6
Creeping Death
Necromancer
 
Creeping Death Avatar
 
Registracija: Jun 2003.
Lokacija: Realm of Torment
Postova: 14,721
Crkva kao institucija nikada nikome nije donjela ništa dobro, uvijek su samo zlo i naopako radili.

neke od najgorih gnusnih zločina i grozota općenito u ljudskoj povijeti došli su od straane katoličke crkve, kao institucije.

Od pokrštavanja "nevjernika", preko inkvizicije, do modernih vremena i petljanja u stvari koje nisu u njihovoj domeni.ne bi smjele biti, to je pokazano i dokazano.
Creeping Death is offline  
Old 29.12.2009., 18:11   #7
MRCINA2102
Registrirani korisnik
 
MRCINA2102 Avatar
 
Registracija: Dec 2005.
Lokacija: Zagreb
Postova: 2,117
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Crkva kao institucija nikada nikome nije donjela ništa dobro, uvijek su samo zlo i naopako radili.
Ja ne volim komentirati stvari u koje nisam upućen da mi se drugi nebi narugali... E pa sad ću se ja malo tebi narugati
MRCINA2102 is offline  
Old 29.12.2009., 18:19   #8
Creeping Death
Necromancer
 
Creeping Death Avatar
 
Registracija: Jun 2003.
Lokacija: Realm of Torment
Postova: 14,721
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Ja ne volim komentirati stvari u koje nisam upućen da mi se drugi nebi narugali... E pa sad ću se ja malo tebi narugati
Slobodno, ne moraš se rugati, naprotiv ako smatraš da nisam dobro upućen, ja ćui rado poslušati što imaš za reči

Pa ne znam ja sve, ali pazi, moj komentar se odnosi na ono kako ja tu instituciju doživljavam.
dakle argumentirao sam zašto, nasilna pokrštavanja, pozivanja na ratove, križarske pohode koji su bili pljačkaroški pohodi a ne oslobađanje kristovog groba, inkvizicija, mučenja, zatiranje znanosti i napretka, spaljivanje heretika, naravno što je to heretik, reci da je zemlja okrugla najebo si, pa sada do modernih vremena kada opet nalaze načine kako da se petljaju u stvari koje nisu njihova domena.

sada, ako ja nešto krivo shvaćam, rado ću čuti i suprotan argument, jer sam i sam vjernik, volio bih da nisu takvi.
Creeping Death is offline  
Old 29.12.2009., 18:27   #9
slavonika
uvijek i jedina
 
slavonika Avatar
 
Registracija: Oct 2008.
Lokacija: iza zadnje brazde...
Postova: 659
Pošalji poruku preko ICQ korisniku slavonika Pošalji poruku preko Skype korisniku slavonika
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam te... loš i opasan HDZ? Jel ti nekog zezaš ili što? Nema loše i dobre stranke. Postoje dobri i loši ljudi. U svakoj stranci imaš jednih i drugih.
Pa zar se (izbornim)vremenom ne pokaže da li je netko (stranka) loše ili dobro odradila posao pa time zavrijedi prefiks dobar ili loš ? Ne razumijem te
Za mene je HDZ 15 od 19 godina odradio loše (velika većina njegovih ljudi), i zavrijedio je prefiks loš. A da je opasan, i to je više nego jasno. Možeš loše raditi ali ne možeš krasti a kad kradeš postaneš opasan za sredinu. A afera je i više nego dovoljno, zar ne ?

Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Nije problem taj što crkva prihvaća programe pojednih stranaka odnosno predsjedničkih kandidata i kao takve ih prezentira vjernicima već postane problem kad se ti programi ne ispoštuju. A tada biva crkva izigrana zajedno sa vjernicima.
Da ti ovo ne stoji to znaju i vrapci na grani. No koliko se meni čini, svaka normalna osoba bi, kada vidi da netko konstantno krši "program" (kako veliš), promijenila mišljenje no da li se Crkvi to "dogodilo". Ne nije i vjerojatno neće. Ima svoje interese (moć, novac i paravlast), od kojih neće odstupiti. Nije im bitno što su nazadni i što vrijeme nije na njihovoj strani ali tupe po svom i baš ih briga. A raja pase. To je ono bolno. I sad kad sve više progovaraju ( a bit će i još više), Crkvi nije jasno. Pa naarvno da im nije jasnoi kad ne žele živjeti u stvarnom svijetu. A da je tomu tako pokazao je Glas koncila koji ne dozvoljava da narod napiše na njihovim stranicama što misli. Tako je i u ostalim crkvenim izdanjima a i na Katoličkom nije ništa bolje. Diktatura i cenzura su na vrhu moći.
__________________
Važno je, sve je važno...Pozdrav iz zaostale Slavonije !
slavonika is offline  
Old 29.12.2009., 18:33   #10
zeljko_ri
Registrirani korisnik
 
zeljko_ri Avatar
 
Registracija: Oct 2007.
Lokacija: U državi bez Iluminata
Postova: 33,381
Ako je Crkva razočarana sa rezultatima, jel to znači da je razočarana i sa svojim vjernicima?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 29.12.2009., 18:39   #11
MRCINA2102
Registrirani korisnik
 
MRCINA2102 Avatar
 
Registracija: Dec 2005.
Lokacija: Zagreb
Postova: 2,117
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Slobodno, ne moraš se rugati, naprotiv ako smatraš da nisam dobro upućen, ja ćui rado poslušati što imaš za reči

Pa ne znam ja sve, ali pazi, moj komentar se odnosi na ono kako ja tu instituciju doživljavam.
dakle argumentirao sam zašto, nasilna pokrštavanja, pozivanja na ratove, križarske pohode koji su bili pljačkaroški pohodi a ne oslobađanje kristovog groba, inkvizicija, mučenja, zatiranje znanosti i napretka, spaljivanje heretika, naravno što je to heretik, reci da je zemlja okrugla najebo si, pa sada do modernih vremena kada opet nalaze načine kako da se petljaju u stvari koje nisu njihova domena.

sada, ako ja nešto krivo shvaćam, rado ću čuti i suprotan argument, jer sam i sam vjernik, volio bih da nisu takvi.
Kao što si mogao primjetiti... nisam citirao ostatak tvog posta koji kaže što je crkva zlo učinila. I tu činjenicu da se nasilno pokrštavalo u prošlosti, ubijalo u ime Boga ne može se osporiti. Pa čak je i Papa Ivan Pavao II zatražio oprost za ta djela koja je crkva činila i izrazio kajanje u ime crkve.

Što se tiče crkve i njenih dobrih strana...

Misionarstvo, pomoć beskučnicima, caritas, pomoć ovisnicima kroz razne komune i najvažnije od svega duhovna obnova.

Što se tiče današnje crkve... moram reći da je njena najveća mana što su počeli tražiti drugog Boga u novcu. A to je s moje strane veliki prigovor.
MRCINA2102 is offline  
Old 29.12.2009., 18:42   #12
plovidba
U samoizolaciji
 
Registracija: Sep 2008.
Postova: 246
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ako je Crkva razočarana sa rezultatima, jel to znači da je razočarana i sa svojim vjernicima?
sigurno je da pored nezadovoljstva i legalne intervencije pricjednika i druge institucije koje nesmiju utjecati na slobodu demokracije ce reagirati u granicama pricjednikove demokraticnosti
plovidba is offline  
Old 29.12.2009., 18:44   #13
Creeping Death
Necromancer
 
Creeping Death Avatar
 
Registracija: Jun 2003.
Lokacija: Realm of Torment
Postova: 14,721
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Misionarstvo, pomoć beskučnicima, caritas, pomoć ovisnicima kroz razne komune i najvažnije od svega duhovna obnova.
Shvaćam što si htio reči, naveo sam samo negativno.

međutim, ajmo i tako, stavi to na vagu...više zla nego dobra.
Pazi, to dobra opet ne radi institucija, rade vjernici i svećenstvo koje nije opsjednuto zlim, oni koji vode tu crkvu, oni su sposobnjiji za puno veća zla...a to su previše puta kroz povijet i radili, a bome rade i sada, samo na drugčije načine.


naravno da nije svaki svećenik i svaki vjernik opsjednutom sotonom, ali pazi zar nije logično da sotona zavlada kućom božijom na zemlji?
To je i napravio, zato su i radili to što su radili.

sada, ako vjeruješ u takve stvari
Creeping Death is offline  
Old 29.12.2009., 18:48   #14
zokster
Registrirani korisnik
 
Registracija: Oct 2009.
Postova: 1,077
Ma samo se nešto prave fini. Zna se tko je biskupima kod ovog izbora bliži srcu.
zokster is offline  
Old 29.12.2009., 18:52   #15
plovidba
U samoizolaciji
 
Registracija: Sep 2008.
Postova: 246
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Ma samo se nešto prave fini. Zna se tko je biskupima kod ovog izbora bliži srcu.
biskupi po krojaču razuma socijalističkog puka nemaju srce
plovidba is offline  
Old 29.12.2009., 19:27   #16
Basta
maliciozni progonitelj
 
Basta Avatar
 
Registracija: Jun 2006.
Lokacija: Tomaševići Donji
Postova: 32,466
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Slobodno, ne moraš se rugati, naprotiv ako smatraš da nisam dobro upućen, ja ćui rado poslušati što imaš za reči

Pa ne znam ja sve, ali pazi, moj komentar se odnosi na ono kako ja tu instituciju doživljavam.
dakle argumentirao sam zašto, nasilna pokrštavanja, pozivanja na ratove, križarske pohode koji su bili pljačkaroški pohodi a ne oslobađanje kristovog groba, inkvizicija, mučenja, zatiranje znanosti i napretka, spaljivanje heretika, naravno što je to heretik, reci da je zemlja okrugla najebo si, pa sada do modernih vremena kada opet nalaze načine kako da se petljaju u stvari koje nisu njihova domena.

sada, ako ja nešto krivo shvaćam, rado ću čuti i suprotan argument, jer sam i sam vjernik, volio bih da nisu takvi.
ako si vjernik, žalosno je da tako razmišljaš... ne bih ulazio u dublju raspravu, volio bih da mi objasniš samo jednu stvar: kako je crkva zatirala znanost i napredak kad je sama stoljećima bila jedini nositelj obrazovanja?

ontopic: sve je jasno, ako srce nije kod Boga, stavovi nemaju veze s Bogom... srce je uz novac, novac daje hdz, takvi su i stavovi...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 29.12.2009., 19:29   #17
Creeping Death
Necromancer
 
Creeping Death Avatar
 
Registracija: Jun 2003.
Lokacija: Realm of Torment
Postova: 14,721
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
ako si vjernik, žalosno je da tako razmišljaš... ne bih ulazio u dublju raspravu, volio bih da mi objasniš samo jednu stvar: kako je crkva zatirala znanost i napredak kad je sama stoljećima bila jedini nositelj obrazovanja?

pa tako što bi spalila na lomači svakog tko se protivio njihovom obrazovanju, među kojeme je recimo bilo da je zemlja u središtu svemira i da je ravna.

kada su znastvenici počeli otkrivati istinu oni ih polei ubijati.

crkva je to takozvano širenje obrazovanja koristila u svrhu ispiranja mozgova i lakšeg vladanja, da bi opet njima bilo bolje.

narod i sirotinja krepava, oni se u zlatne halje oblače.
Creeping Death is offline  
Old 29.12.2009., 19:42   #18
Basta
maliciozni progonitelj
 
Basta Avatar
 
Registracija: Jun 2006.
Lokacija: Tomaševići Donji
Postova: 32,466
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
pa tako što bi spalila na lomači svakog tko se protivio njihovom obrazovanju, među kojeme je recimo bilo da je zemlja u središtu svemira i da je ravna.

kada su znastvenici počeli otkrivati istinu oni ih polei ubijati.

crkva je to takozvano širenje obrazovanja koristila u svrhu ispiranja mozgova i lakšeg vladanja, da bi opet njima bilo bolje.

narod i sirotinja krepava, oni se u zlatne halje oblače.
tvoje neznanje je tragično...

dopusti da te obrazujem:

crkva nije vjerovala da je zemlja ravna ploča jer je iz antike postojalo saznanje da je zemlja kugla... tek je od 19. st. postala popularna ideja da se u srednjem vijeku vjerovalo da je zemlja ravna ploča...

evo izvoli i uči:
http://en.wikipedia.org/wiki/Myth_of_the_Flat_Earth

ako je crkva spaljivala znanstvenike, onda mora da ih je spalila na stotine i tisuće, te ti neće biti problem nabrojit njih bar desetak... pritom te molim da ne spomeneš bruna, ok?

potpao si pod jaku anticrkvenu propagandu, vjerojatno i kroz javno obrazovanje, a to je žalosno... istina, crkva ima svojih grijeha, ali ni blizu onog što joj predbacuješ...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 29.12.2009., 19:50   #19
Creeping Death
Necromancer
 
Creeping Death Avatar
 
Registracija: Jun 2003.
Lokacija: Realm of Torment
Postova: 14,721
Što bi ti mene sada učio da je grk skužio u antičko doba da je zemlja okrugla?

I da, znam za ovo.

http://www.catholiceducation.org/art...cs/ap0138.html

nekoga možeš ubiti i bez da ga fizički ubiješ

ma sve su to bajke, nije crkva nikada nikoga ubila, oni su samo osudili, ali svjetovne vlasti su palile vatru
Creeping Death is offline  
Old 29.12.2009., 19:52   #20
zombi0000
<3 my computer
 
zombi0000 Avatar
 
Registracija: Feb 2008.
Lokacija: Varaždin
Postova: 323
Pošalji poruku preko MSN korisniku zombi0000 Pošalji poruku preko Skype korisniku zombi0000
ja mislim da je crkva ništ drugo nego čista politika.vjerujem u Boga,molim se,ali u crkvu nejdem jer je previše politički nastrojena i sve rade samo zbog novaca.Tu od nas pobiraju pare,a voze se u najskupljim mercedesima,zagovaraju politiku (hdz),eh to nije crkva,to je grana politike.pogotovo bozanić,da nije hdz-ovac nebi nit bio tu di je danas,ja bi njima zabranio opće glasat.
zombi0000 is offline  
 



Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger