Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 18:23   #461
evo jedna molba... ako ima neko da leti previše i skuplja milje (Miles & More i sl.) a netribaju mu moze na p.m da se dogovorimo o zamjeni za cash na obostrano zadovoljstvo. Otisa bi ovo lito na godisnje a letovi za daleke destinacije su mi preskupi. Hvala unaprid...
jordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 16:21   #462
Quote:
elf_dalmatae kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje.

Koji breveti su obavezni pred kadeturu?

I, koliko pjevaju?

Hvala ; )
treba položiti temeljnu sigurnost D2, imati uredan liječnički, pomorsku knjižicu, žutu knjižicu za cijepljenje protiv žute groznice i ako ideš na tankera, osposobljenost za rad na tankerima
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 16:25   #463
da li netko zna, da li osoba koja je dipl.ing. pomorskog prometa može dobiti iskaznicu voditelja brodice C kategorije bez polaganja ispita i koja ima najmanje 12 mjeseci otvorene plovidbe.Na internetu sam na nautica.st nšao da ima pravo.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 12:02   #464
Offshore

Dragi moji Hrvati i ostali koji se osjećate potplaćeni po razno-raznim Agencijama sirom svijeta.

Javite se covjeku. Placa dosta dobro. Mozda ce ga mnogi od Vas poznavati - Maciej Siembiga (čita se Mači - ili po naški Matija) -radio do prošle godine u Omegi.

Trenutno trazi ovo što sam postao. Svi vi koji imate iskustva u offshore također mu pošaljite CV. Za vas koji nemate iskustva nažalost nema šanse. Ne moram valjda niti napomenuti da se ne treba ništa platiti i da je Engleski uvjet?!
Ako imate kakvih pitanja, prvo njega kontaktirajte pa mi tek onda saljite PM.

Slobodno ga zovite i raspitujte se. Sretno

-------------------------------------------------------------

Chief Engineer, deepwater, DP semi-submersible, Brazil

One of my clients currently requires an experienced Chief Engineer.

Requirements: Experience gained on a deepwater semi-submersible

Appropriate certification (STCW compliant)

This is a permanent/ staff position with 28 / 28 rotation.

----------------------------------------------------------------

Maciej Siembiga

[email protected]
Newtown Energy Ltd.
office: +44 08708 500 251
fax: +44 08708 500 252
mob: +44 7940020383

Offices in Glasgow , Warrington , London , Warsaw & Porto
Please see the web site for details:
www.newtowngroup.co.uk

Newtown Energy Ltd

Company Registration Number is:
6233035 ( England & Wales )
Reg Office; 16-18 Devonshire Street , Keighley, BD21 2DG

VAT Registration Number: 865982170
__________________
Dodajte mi slijedećeg s desna da i njega educiram! (Ovo je test!)
suspendirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:59   #465
Quote:
idiulipu kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. evo sam na brzaka preletia sve sta je pisano. naime, non stop san na vlcc i virujte dosadilo mi je sljakati po 5-6 miseci. zna li ko di se nude ugovori sta kraci, ala 3 miseca ili manje. inace sam 2 casnik palube sa brevetom chifa. ako iko moze pomoci bia bi veoma zahvalan. pozdrav svima
pozzzzz ekipa.....
ajmo redom.....znaci svi, da ponovim SVI casnici sa iskustvima na tankerima koji bi se tili makniti sa tih galija svojih i skratiti ugovor, a zanima bi ih ukrcaj na TEE KAY nek mi prcnu mail na [email protected] da vam pomognem ako je ikako moguce.
ugovori su permanentni 3-2, terco ima 2500 leura, sekondi 3000 leura pa ko voli nek izvoli

dalje za sve vas koji o tome malo znate, nekad se govorilo o kruhu sa 7 kora, mada da se mene pita danas je to kruh sa 777 kora.
svi vi koji ste navigali ili navigate mozete se a i ne morate sloziti, ja sam generacija '82 koja je te davne lipe price sam slusala i rijetko rijetko dozivila, svi ostali mladji nece imati ni od koga te price slusati.
davno se navigalo, sad se robija...
toliko od mene
over&out
__________________
srce mi je veliko ko kuca i nijedan potres ne moze da ga srusi
volala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 02:34   #466
pozdrav svima

naime ja bih molio ako me tko moze uputiti na pravi smjer da ne lutam jer svi vi imate puno vise iskustva vec ja.

zavrsio sam visu(brodska elektroenergetika i elektronika) i sada namjeraam poci na brod, bio sam u zagrebu na razgovoru kod kap.bozica u TA-NA i on mi je ponudio da idem kao za pocetak kao kadet na gearbulk ugovor 2,5x2,5 permanent placa kao kadeta 1750 Eur. a kasnje 2550 Eur. pa s vremenom i vise, to mi zvuci jao dobro i jedan prijatelj mi je tamo i jako je zadovoljan.

ali mene vuce zelja za putnickim brodom a o putnickim brodovimanemam konkretnih informacija kakvi su ugovori place kao kadeta i kasnje ,kakva je situacija za avancat do kojega stupnja bih mogao ja avancat na putnickom ako imam visu, jer bih volio izgraditi karijeru volio bih doci do 1 chief electronic-a,


jer sto se tice elektronike imam jako puno iskustva i jako sam dobar u tom podrucju a informatika i programiranje su mi u rangu isto(imam 5 godina iskustva rada u Panasonic Hrvatska + .....) ali zelim dalje zelim vise za sad bih volio na brod a kasnje ............ sta bude.

e sad da li ce mi to steceno znanje pomoc na brodu to ce se tek vidjet ali nece odmoc to je sigurno.


i sad koje agencije ukurcavaju kadete elektronike na putnicke brove??i imali koki brodar za preporuku nije mi vazna toliko placa koliko dobar ugovor i radna okolina.

hvala unaprijed

pozz.
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 12:39   #467
jedina stvar je da gearbulk ima ugovore 2,5-2,5, ali cesto ispadnu i 6-2,5 pa ono... ako nisi spreman na takvo sta...
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 14:28   #468
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
jedina stvar je da gearbulk ima ugovore 2,5-2,5, ali cesto ispadnu i 6-2,5 pa ono... ako nisi spreman na takvo sta...


vjerujem da je sve moguce,ali poucen iskustvima moga frenda koji je na gearbulku vec dvije godine i nikad mu se nije dogodilo tako sto. a ja sam na sve spreman dok je postenje u igri i dok me neko ne pokusa zajeba*(a ocekivam da ce tega biti)

ali prvo zelim probat putnicke jer mislim da je to za mene a ne na teretne da visim po dizalicama itd. jer prije svega ja sam elektronicar ne elektricar!!
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 21:15   #469
Quote:
gusar kaže: Pogledaj post
[email protected] 051-255-587 kapetan Stiv

samo bih savjetovao da doticnog gospodina ne kontaktirate mene je prije par godina trazio lovu za ukrcaj unaprijed a i par prijatelja ima s njim losa iskustva
to je riječki lopov i idiot na kvadrat.Dalje od njega!
poljoprivrednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:45   #470
pozdrav

zdravo moreplovci.
ja sam riba na suhom.
u iraku sam i vodu vidim samo u flasi.

voljeo bi posle ove misije da se bacim u aqua svijet, i da radim na nekom od brodova.
ali do toga ima jos vremena.
nadam se da cu jednog dana i ja zaploviti morem. do sada sam u zraku i na suhom. voda je moja buducnost.

pa me interesuje kakva je para na tim brodovima,
sretno svima
Lacky Luck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 00:53   #471
za elektroničara

Quote:
elektronicar kaže: Pogledaj post
vjerujem da je sve moguce,ali poucen iskustvima moga frenda koji je na gearbulku vec dvije godine i nikad mu se nije dogodilo tako sto. a ja sam na sve spreman dok je postenje u igri i dok me neko ne pokusa zajeba*(a ocekivam da ce tega biti)

ali prvo zelim probat putnicke jer mislim da je to za mene a ne na teretne da visim po dizalicama itd. jer prije svega ja sam elektronicar ne elektricar!!
koje si godiste?? ja sam u istom polozaju kao i ti kako si dosa do ta-na i kad ti je reka da bi te moga ukrcat??? je ste govorili o ukrcaju kokretno(da li znas na koji bi brod triba ic) i ja mislim da ti je to odlično za početak, za prvog chifa struje na kruzeru isto bi triba znat malo bolje elektro propulziju , a ne samo elektroniku inace i meni je elektronika jaca strana. A i capt,. bozic mi je rekao da on krca na kruzere(renesans je u pitanju ja mislim) ali je placa 1000 dolara (ali kao to sad ne bi tribali gledat kao) imas u splitu ssm ali oni ne krcaju kadete na cruzere (oni drze carnival,princess i NCL), ako te sta jos zanima samo pitaj ja se raspitivam ima 2 miseca.
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 04:08   #472
Quote:
riki23 kaže: Pogledaj post
koje si godiste?? ja sam u istom polozaju kao i ti kako si dosa do ta-na i kad ti je reka da bi te moga ukrcat??? je ste govorili o ukrcaju kokretno(da li znas na koji bi brod triba ic) i ja mislim da ti je to odlično za početak, za prvog chifa struje na kruzeru isto bi triba znat malo bolje elektro propulziju , a ne samo elektroniku inace i meni je elektronika jaca strana. A i capt,. bozic mi je rekao da on krca na kruzere(renesans je u pitanju ja mislim) ali je placa 1000 dolara (ali kao to sad ne bi tribali gledat kao) imas u splitu ssm ali oni ne krcaju kadete na cruzere (oni drze carnival,princess i NCL), ako te sta jos zanima samo pitaj ja se raspitivam ima 2 miseca.
84 god. sam gle mene samo interesira koja agencija krca kadete na putnicke brodove.a vrijeme ce doci za avancanje za sad zelim odraditi kadeturu po mogucnosti na nekoj od boljih flota koliko citam po forumima volio bih na NCL a tko krca na njih da li primaju kadete?? i interesira me ako potpisem ugovor sa nekom kopanijom da li oni placaju avio karte i uz to sto sve ide da dodjem do broda ili ja moram?? to mi malo nije jasno ili samo to placaju staff posada??

a sa kap. bozicem nisam nista dogovorio (jer nisam brevete jos polozio to cu kroz narednih 20tak dana,)rekao je kad se odlucim da mu se javim razgovor sam s njim voio 80% na eng i bio je jjako zadovoljan mojim inglisem hehe.a dosao sam do njega avionom do zagreba pa pjehe do sheratona hehe salim se frend koji se ukrcao preko njega dao mi broj ja nazvao i dogovorio razgovor ja volim sve u 4 oka ne preko telefona nije mi bio bed iz dubrovnika doci na razgovor.

hvala.
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 12:26   #473
za elektroničara

ne prima ti NCL kadete struje, i kad sam bija u ssm rekli su mi da za NCL triba prijasnje iskustvo na putnickima. neznam di bi mogao odraditi assistenturu na putnickim osim u TA-NA u zg.jedan prijatelj mi je na royala, ali tamo je tek upao nakon odrađene kateture na bulku(isa je u maimi na razgovor), kakav je bija razgovor s bozicem,da li ste pricali o struci na eng. ili opcenito, koliko ste dugo pricali,evo mene zvali iz gloptika na jan de null za assistenta struje na draggere (ovi brodi sta nasipaju obalu i kopaju) pa cu vidit sta cu. Napravija basic brevet i matrikulu tribam jos prvu pomoc,sta je tebi capt. Bozic reka sta triba napravit od breveta za gearbulka????ja mislim da je upitanju bia samo basic kad sam s njime prica

Zadnje uređivanje riki23 : 04.05.2008. at 14:00.
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 13:55   #474
za royal mozete razgovor odradit telefonski, ispunite aplikaciju na njihovoj stranici. jedino je stvar da oni trenutno smanjuju struju na brodu i dio ljudi vjerojatno salju na pulmantur, celebrity i azamari pa im izgleda trenutno nema potrebe za novim kadrom.
inace, sta je elekrtonicar pita... firma ti placa karte i sve troskove puta do nekog iznosa...
 
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 16:47   #475
znaci sve u svemu ja kao osoba bez radnoga iskustva na brodovima nema sanse da se ukrcam na putnicki brod kao kadet srtuje?? samo mi to potvrdite da znam jedina je znaci opcija ako me ta-na uspije ukrcat na putnicki?? iako mi je kap.kozic rekao da to moze jako potrajat jer potraznja nije neka.

ako je tako da osustanem od silnoga pretrazivanja za putnickim i da se okrenem doradivanje kadeture na gearbulku :P iako mi nije nikako jasno kako mogu traziti ljude sa iskustvom a niko ne prima kadete da se nauce radit na putnickom ccc.

i jos jedno pitanje da li za svaku kompaniju treba razgovor sa njihovim agentima nema mi smisla da idem i miami pa da mi nedaju posao,i da li su ti frendu platili put za taj razgovor?? ako idem kao kadet sta ce im intervju vidit ce kako ucim i sta dalje sa mnom.to je neka moja logika mozda sam u krivu.

a razovor sa kap. bozicem: je pricao sam s njim na eng.ali ne vele cijeli razgovor je bio nekih 5 do 10 min stim da sam na eng samo govorio o sebi,nista strucne rijeci i kasnje mi je on opisivao koje brodove ima itd.
i treba D2 i to je to.

i jos jednom da pitam :
jedino preostaje da royal moze primit kadeta struje i to preko net aplikacije i te.l razgovor i mozda ta-na jeli tako???

hvala
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 18:28   #476
za elektroničara

a ti imam neku vezicu na NCL pa sam mislija posli odredene assistentur poci tamo, ali ipak malo pregledavajuci sve za nas je puno bolje ici na neke brodove posebne namjene (drag, lng,lpg) jel na cruzerima je isto dobro jer oni imaju electro departmet i tamo si casnik,ali na ovim drugim brodovima si puno bolje i vise placen.
za princess ti je ovi misec razgovor i svako malo je tamo razgovor, i bez problema ti se upada sa iskustvom s trgovačkog. eto pa ti se sad odluci.
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:33   #477
hmmmm neznam nista sada ali iako nekako ne zelim to ali znam da ce tako biti da cu morati ici na trgovacki brod. ok samo sada za princess gdje se organizira razgovor,svako koliko se to odrzava(cini mi se da sam negdje procito da je 15 .05) da li oni primaju asistente?,kakvi su ugovori,place i tak. koliko dugo treba biti asistent 6 - 12 mjeseci ili dok oni sami odluce??
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:46   #478
u split ship menagment(imas adresu na netu).neprimaju assistente, a nama elektronicarima assistentura traje 6 miseci po zakonu,ali to ti sad ovisi cua sam da je jedan ovanca na gearbulku nakon samo dva miseca, placa ti je 3. stroja 4000 eura a 2.stroja 4500 ugovori su ti 3-3 ili 4-2. ja cak mislim da je to gore nego gearbulk. Na royala i ncl su ti 1.5 veće plaće. šta ti je reka božić za koliko bi se moga ukrcat na gearbulka???????????'
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:27   #479
te place su permanent ili?? sta mi zaci 3 stroja ili 2 stroja(mene interesira kao stuja kolko heheh)

nije mi rekao kada,jer sam bio u njega u 1 mjesecu,,a jos ni brervete nisam rijeso ali znam da mi je tada u 1 mjesecu rekao da nema trenutno potraznji za asistentima,samo je reako da ispunim aplikaciju(ima na stranici) i posaljem na mail da ce on dalje mislit i javit kad bude sta i savjetovo je da posaljem na sto vise agencija aplikacije pa gdje bude vise srece(tko prije zovne) ako je zurba u pitanju.
elektronicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:39   #480
nisu ti place permamet.ja sutra idem po matrikulu pa cu poslat svima agencijama pa cu vidit sta ce bit
riki23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.