Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 21:16   #21
Ja je zadnje vriujeme radim bez jaja i svima je bolje,naravno uz brdašce naribanog parmezana ili grana p.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 07:36   #22
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Ja je zadnje vriujeme radim bez jaja i svima je bolje,naravno uz brdašce naribanog parmezana ili grana p.
Je, s parmezanom je sve ukusnije, pa onda parmezan prevlada, zato ga nikad ne stavljam jako puno.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 15:28   #23
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je jako ukusno, ali prava carbonara je u biti samo slanina i jaja. Bez jaja ne moze,a bez parmezana, slatkog vrhnja i ostalih dodataka moze.
Upravo tako!

Carbonara = tjestenina + jaja + slanina. Ni više ni manje.

Na tek skuhanu i ocijeđenu tjesteninu se zaliju umućena jaja i prepržena slanina. Promiješa se i poklopi (NE NA VATRI). Nakon minute se servira. To je cijela mudrost.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:34   #24
Popržim malo mesa (špek, šunka, pršut ili vratina) na maslinovom ulju, umješam u to skuhanu tjesteninu, i zalijem smjesom 1 jaja i malo parmezana Sol, papar ako treba i i ako mi paše
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:35   #25
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je jako ukusno, ali prava carbonara je u biti samo slanina i jaja. Bez jaja ne moze,a bez parmezana, slatkog vrhnja i ostalih dodataka moze.
Ma koga briga jel "prava" il nije, bitno da je fino
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:01   #26
ja carbonaru radim po receptu j. olivera.

panceta(ona fino prošarana) se isprži i kad je hrskava-izlomi.
u posebnoj posudi se umiješa vrhnje za kuhanje, 2 žumanjka (ja stavim samo jedno), sol, papar i brdo parmezana. to se izmiješa i prelije preko skuhane (još vruće) pašte. i onda se na to sve baci još i ona panceta skupa sa umakom od topljenja. kad poslužim ja volim stavit mrvicu peršina i JOŠ parmezana.
al parmezan-neki fini a ne onaj za 3 kn nariban u vrećici.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:13   #27
da i ja tako radim
puno speka volim da fino mirisi
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:25   #28
jamie koristi slatko vrhnje, kao i svi kuhari, puno je bolje od onog za kuhanje. i zdravije, bez obzira sto ima vise masnoce
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:43   #29
ali onda je slatko?
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:44   #30
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
ali onda je slatko?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:49   #31
ne znam, pitam

ne koristim uopce slatko vrhnje
kad radim kolace koristim vrhnje za slag

ne bih jela slatku carbonaru
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 08:36   #32
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
ali onda je slatko?
Samo se tako zove,a bas i nije tako slatko,ali u biti carbonara i ima svoj neki osebujan slatkast okus. No vrhnje za kuhanje je isto slatkasto,ali ja ga izbjegavam,opcenito dodatke vrhnja jer je masno,ali ako moram onda radije slatko.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 08:38   #33
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
ne znam, pitam

ne koristim uopce slatko vrhnje
kad radim kolace koristim vrhnje za slag

ne bih jela slatku carbonaru
Vrhnje za slag je cista kemija i opcenito ti svi neki umaci u tetrapaku su puni poboljsivaca okusa i inih stetnih tvari, koristi slatko vrhnje.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 10:16   #34
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
ali onda je slatko?
ma nije slatko....meni slatko i ovo za kuhanje imaju skoro isti okus, al kupujem ipak ovo za kuhanje jednostavno jer imaju i velika pakiranja pa mi je praktičnije. a mislim da je slatko samo u onim malim čašicama...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 11:39   #35
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ma nije slatko....meni slatko i ovo za kuhanje imaju skoro isti okus, al kupujem ipak ovo za kuhanje jednostavno jer imaju i velika pakiranja pa mi je praktičnije. a mislim da je slatko samo u onim malim čašicama...
Bas tako, imaju slican okus i nisu slatka, ali su onako slatkasta, ne znam kako bih to opisala. Slatko je uglavnom pakirano u plasticnim casicama.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:04   #36
slatko vrhnje i vrhnje za kuh su gotovo isti, samo u ovom za kuh ima nekih zgrusnjivaca, e-ova i sl, manje je masti, ali je vise kemije. pa ti biraj.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:08   #37
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
slatko vrhnje i vrhnje za kuh su gotovo isti, samo u ovom za kuh ima nekih zgrusnjivaca, e-ova i sl, manje je masti, ali je vise kemije. pa ti biraj.
eh kemija.....pušim kutiju dnevno, žderem slatko ko nespašena pa da se sad brinem i šta je zdravije...ovo za kuhanje ili slatko?? no way
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 09:01   #38
Evo ti recept da se izvrnes, skoro svaki dan ga pravim i otkrila sam kako je najfiniji,al sve sam zivo probala....

...Na tavici sprzis malo speka, (sunkice,vratine)..sta vec imas....
...Kad je to vec skoro gotovo, bacis gore sira (najbolji mi je dimnjeni, gauda ili podravec)
...kad se pocne topiti ubacis jedno vrhnje za kuhanje...i gore jos parmezana...malo vegete soli...(od oka)...
...mjesas dok se sir ne otopi..
i ubacis tjesteninu, sve smuljas i na tanjur i ..
....dobar tek
__________________
:)
Veselica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 09:05   #39
...e da ...ne stavljam jaja..
...uvijek sam ga stavljala,al sam skontala da je puno finije ovako..jer sir da gustinu,jos i jaje pokupi svo vrhnje..tako da nije posebno fino..pa probajte...
__________________
:)
Veselica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 10:12   #40
Da, tak i ja volim filane paprike, al ne stavljam paprike jer me živcira ona kožica pa onda samo meso napravim u kuglice i tak spremam, puno su mi bolje filane paprike kad ne stavim paprike.

Ak ne stavljaš jaja, to nije carbonara. Ne kažem da je to kaj ti spremaš loše (dapače, dobro zvuči), al to se ne zove carbonara.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.