Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 13:59   #841
na li netko gdje bih mogla naći osobu/majstora/firmu koji bi mi mogli izraditi kuhinju od inoxa po mjeri??
__________________
Medishino
UibicaR is offline  
Old 24.01.2008., 15:54   #842
Quote:
UibicaR kaže: Pogledaj post
na li netko gdje bih mogla naći osobu/majstora/firmu koji bi mi mogli izraditi kuhinju od inoxa po mjeri??
budem se raspitao
morino is offline  
Old 24.01.2008., 16:01   #843
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
ili oni naprave rupe u okvirima?
vodilice se frezaju u ivericu ili?
Sve oni.
Šarafe (obje) ili lijepi obostrano ljepljivom trakom (donja samo).

Nema na čemu Super Turbo GTi 16V Injection 4WD
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 24.01.2008., 20:37   #844
Quote:
DIsign kaže: Pogledaj post
Čuj, nebih htio ispasti neupućen, ali o kojoj se točno ručkici iz kataloga radi?


Radi se o 5-oj ručkici odozgo. http://www.iverpan.hr/content1.asp?F...=12798&CatID=1
VivaPiva is offline  
Old 24.01.2008., 21:51   #845
ups! događa se.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Old 24.01.2008., 22:08   #846
Smile

Quote:
VivaPiva kaže: Pogledaj post
Nemaš sreče uglodava se sa glodalom fi 6mm..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 25.01.2008., 09:02   #847
A šta bi falilo da ispili te rupe za ručkice sa ubodnom? Jest da bi bila rupa sa stražnje strane, al ko to gleda. Zaljepiš neš prek te rupe.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.01.2008., 14:47   #848
Naravno da nemam fi 6 , al bum ga kupil. Hvala dečki, sad još moram naći novi izgovor zašto radovi kasne. He, he..
VivaPiva is offline  
Old 26.01.2008., 14:56   #849
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
A šta bi falilo da ispili te rupe za ručkice sa ubodnom? Jest da bi bila rupa sa stražnje strane, al ko to gleda. Zaljepiš neš prek te rupe.
U principu ništa , ali teško je napraviti izlaz iz te rupe lijepo .Ubodnom pilom nisam nikada uspio dobiti lijep rub ,a lijepljenje nekakve pločice je sasvim OK ako imaš gdje nabaviti precizno obrađenu pločicu od aluminija i sl.Svojevremeno se mogao nabaviti pl. čep koji je pokrivao takav tip rupe.Preferiram i jeftinu glodalicu nego takva rješenja.....
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 27.01.2008., 07:42   #850
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
A šta bi falilo da ispili te rupe za ručkice sa ubodnom? Jest da bi bila rupa sa stražnje strane, al ko to gleda. Zaljepiš neš prek te rupe.
Napravi se šablona i bitom fi 6 ili 8 se pomoću oberfrezera iskopa rupa dimenzija pola mm veće od ručkica preko te šablone. Kako bi se postigla maximalna točnost, potrebno je da debljina šablone bude tolika da bit svojom osovinom klizi po šabloni, a nož kopa materijal koji obradjujemo. Debljina bita mora biti ista kao debljina osovine za prihvat bita. Znači da ako imamo prihvat na glodalici fi 6, koristimo bit fi 6, ili ako imamo prihvat fi 8, tada koristimo bit fi 8.
Kopa se iz sredine prema dole postepeno u dubinu, a onda iz sredine postepeno u širinu , u smjeru kazaljke na satu.

Ručkica se lijepi čitavom površinom i za dno i za stranice rupe.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 27.01.2008., 18:22   #851
Nije loše Zorane, nije loše! I ova ideja je dobra za razmotriti. Izrada šablona oduzima neko vrijeme, ali kad vidim da treba izfrezati cca. 20-25 rupa za ručkice mislim da se itekako isplati. Anyway, Thanks!
VivaPiva is offline  
Old 27.01.2008., 23:40   #852
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Napravi se šablona i bitom fi 6 ili 8 se pomoću oberfrezera iskopa rupa dimenzija pola mm veće od ručkica preko te šablone. Kako bi se postigla maximalna točnost, potrebno je da debljina šablone bude tolika da bit svojom osovinom klizi po šabloni, a nož kopa materijal koji obradjujemo. Debljina bita mora biti ista kao debljina osovine za prihvat bita. Znači da ako imamo prihvat na glodalici fi 6, koristimo bit fi 6, ili ako imamo prihvat fi 8, tada koristimo bit fi 8.
Kopa se iz sredine prema dole postepeno u dubinu, a onda iz sredine postepeno u širinu , u smjeru kazaljke na satu.

Ručkica se lijepi čitavom površinom i za dno i za stranice rupe.
Fi 8 mm je previše za taj tip ručkice , šablona ti mora biti čelik (15000 o/min)
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 28.01.2008., 08:47   #853
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Napravi se šablona i bitom fi 6 ili 8 se pomoću oberfrezera iskopa rupa dimenzija pola mm veće od ručkica preko te šablone. Kako bi se postigla maximalna točnost, potrebno je da debljina šablone bude tolika da bit svojom osovinom klizi po šabloni, a nož kopa materijal koji obradjujemo. Debljina bita mora biti ista kao debljina osovine za prihvat bita. Znači da ako imamo prihvat na glodalici fi 6, koristimo bit fi 6, ili ako imamo prihvat fi 8, tada koristimo bit fi 8.
Kopa se iz sredine prema dole postepeno u dubinu, a onda iz sredine postepeno u širinu , u smjeru kazaljke na satu.

Ručkica se lijepi čitavom površinom i za dno i za stranice rupe.
Upravo sam radio rupe za takvu ručku. Koristio sam šablonu od šperploče 5 mm debljine i kopirnu čahuru iz kompleta glodalice. Jedina fora je da otvor u šabloni mora biti veći za razmak između vanjskog ruba kopirne čahure i oštrice glodala. Rupa treba biti dubine 14 mm, a glodalo je promjera 8 mm. Šablonu sam koristio za izrezivanja vanjskog ruba rupe dok sam ostatak iz sredine uklonio glodalom većeg promjera (20 mm). Ručka sa zadnje strane ima rupe za pričvršćivanje vijcima, pa je ne treba ljepiti.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 28.01.2008., 10:38   #854
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
šablona ti mora biti čelik (15000 o/min)
potpuno nepotrebno, šablona može biti običan lesonit ukoliko se radi s kopirnim čahurom, a ako radiš sa s kopirnim glodalom bolje upotrijebiti medijapan (ili plexi ili šperploču ili nešto slično, ne iveral) ....

bolje ne davati savjete ako nemaš pojma o tome o čemu pišeš

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 28.01.2008., 10:41   #855
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Debljina bita mora biti ista kao debljina osovine za prihvat bita.
Ili još bolje kupiš kopirno glodalo ili kopirnu čahuru pa radiš s kojim god glodalom hoćeš....

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 28.01.2008., 13:31   #856
Ima raznih načina, kako napraviti takvu rupu, ali se sve svodi na kraju na šablonu, osim ako nemaš ručkicu fi 35 pa koristiš svrdlo za pant, ali za veće promjere i četvrtaste oblike koristi se šablona.
A šablona ovisi o tipu glodala kojim kopaš. ja za takve stvari koristim postupak koji sam opisao, kopirka od 8 mm koja ima lager s gornje strane bi bila najbolja za to, ali sve ovisi o tome čime raspolažeš u svojem kompletu glodala pa se tome prilagodiš.
Iveral sigurno nije dobar za izradu šablone. Šperploča, MDF, čak i komad laminata nije loš.
Čelik? Ako baš ne radimo masovnu proizvodnju, tada mislim da je neisplativo gubiti vrijeme na izradu takve šablone.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 28.01.2008., 22:45   #857
Kako izgleda kopirno glodalo,a kako kopirna čahura?
VivaPiva is offline  
Old 29.01.2008., 09:26   #858
Quote:
VivaPiva kaže: Pogledaj post
Kako izgleda kopirno glodalo,a kako kopirna čahura?
Kopirno glodalo je glodalo ravnih oštrica koje na istoj osovini ima kuglični ležaj promjera jednakog nazivnom promjeru glodala. Ležaj može biti smješten uz dršku ili na dnu glodala. Prilikom rada sa takvim glodalom ležaj se vodi uz šablonu.
Kopirna čahura je limena pločica sa istaknutim prstenom u sredini koja se nalazi u kompletu svake glodalice. Pričvršćuje se vijcima na stopu glodalice, glodalo prolazi kroz rupu u sredini, a prsten koji je istaknut za cca 3-4 mm se vodi uz šablonu.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 29.01.2008., 09:30   #859
Ovo je glodalo.
http://img153.imageshack.us/img153/1192/kopglodbs7.jpg
Većina ih ima samo jedan lager, ili iznad reznog dijela ili ispod, ovaj je high-tech sa dva

Od čahure nisam našao sliku.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 29.01.2008., 11:05   #860
Pozdrav,

prvo velike zahvale cd_covers-u, zoranp-u i MadVlad-u jer su mi vaši savjeti stvarno puno pomogli prilikom izrade kuhinje.

Slijedeće na redu je ugradbeni ormar. Skužio sam nešto prema shemama iz sch i prema vašim prijašnjim postovima na tu temu, ali i imam par pitanja:

- Da li se stranice (bočne, okomite "pregradne", donja) trebaju ušarafiti u zid/pod i ako da na koji način se to radi?

- Možete li u par rečenica napisati kojim redoslijedom slažete ormar?

Unaprijed isprike ako ovakav odgovor u temi već postoji, ja ga nisam uočio.

Hvala,

M
muhha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.