Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2009., 20:59   #141
Po novom pravilniku o jednostavnim građevinama bez dozvole se može graditi nadstrešnica do 15 m2, za sve više od toga treba dozvola.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 10:52   #142
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
odite do arhića koji je radio nacrte iz građevinske, pa popričajte sa njim
ako mjenjate vanjske dimenzije kuće i broj stanova , onda ćete morati ići na Izmjenu i dopunu lokacijske dozvole
a ako ne mjenjate to, onda možete ići direkt na Izmjenu i dopunu građevinske dozvole
kaže arhitekt da neće ništa trebati jer nećemo bitno mijenjati izgled kuće....
ovo inače kolko sam shvatila nije baš po propisima, ali kaže arhitekt da će to proći
nemam pojma kaj da radimo, dal da ga slušamo
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn!
snow fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 11:15   #143
možda je pun posla i ne želi se sad sa tim zahebavat

odite do referenta u Uredu za dozvole i tamo pitajte mišljenje
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:55   #144
Bespravna gradnja-šok

Išao sam se raspitivat za dozvole za gradnju, konkretno mi nitko ne želi reći koliko koštaju svi doprinosi i davanja prije same gradnje, sve općenito. Ali, zaprepastio me odgovor u sektoru za izdavanje dozvola, kad sam pitao, što je s nelegalnom gradnjom po novom zakonu? Koje sankcije će oni imati? Službena osoba mi je rekla da se ništa neće dogoditi, jedino ne mogu prodati objekt po normalnim cijenama. A ukoliko zatraže građevinsku i upis, platit će pola iznosa od onoga koji gradi ispočetka, i riješio si je sve papire u pola cijene. Ja sam ostao šokiran! Rekao sam joj da ću oda i ja radije kupiti bespravnu građevinu jeftinije, platiti pola doprinosa, i imati riješeno pitanje stanovanja. To se sve odvija u Zagrebu - Bandić gradu. Ja sam šokiran, da pošten čovjek uvijek izvuče deblji kraj ,a muljatori koji su svjesno gradili na crno, proći će bolje i jeftinije.
makni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:51   #145
bolje i jeftinije?

samo za malu razliku u cijeni projekta
kod dobivanja dozvole za bespravnu gradnju investitor će platiti komunalnu naknadu (npr 50 000kn), vodosilvnu naknadu + kaznu za bespravnu gradnju (zovu je taksom) u iznosu 50% komunalne (tj. npr. 25 000kn)

i to pod uvjetom da je kuća u skladu sa prostornim planom
ako nije, ništa od legalizacije
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 09:43   #146
Imao sam u toku tekućeg mjeseca puno kišnih dana, tako da sam bio spriječen izvoditi radove na fasadi, što je evidentirano u gr. dnevniku.
Kako sam za spomenute radove uzeo u najam fasadnu skelu, da li mi se za period kad nisam mogao izvoditi radove može obračunati najam, kao i za državne praznike i nedjelje?
U ugovoru o najmu ne postoji način obračuna osim cijene po danu od x kuna.
U Zakonu o gradnji nisam naišao na obradu ovakve tematike.
Hvala na odgovorima.
Stoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:17   #147
Pozdrav ljudi, nije mi jasan ovaj novi zakon o gradnji pa bi molio ako netko zna da mi pojasni malo slijedecu situaciju...
Naime prije nekoliko dana doznali smo da nam je izgrađenost parcele taman na granici dozvoljenoga, tako da ne smijemo nista vise gradit u svom dvoristu!
Posto moji susjedi takodjer imaju i vise od dozvoljene izgrađenosti sada me zanima dali i ja mogu izgradit to sto sam zapoceo pa tek onda kasnije s vremenom to legalizirati?
Konzultirao sam se sa arhitektom te mi on sugerira da ne gradim nista jer bi mi se to kasnije trebalo rusit!
Ako je to tako kao sto on govori, pola mojeg naselja trebalo bi otic u pepeo... a s druge strane građevine koje su sagrađene prije 6. mjeseca ove godine mogu se legalizirat uz placanje penala!? AKO IMA TKO DA SE RAZUMIJE U OVO, BIO BIH MU JAKO ZAHVALAN!
ck1897 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 19:00   #148
šta da ti objasni?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:57   #149
ck1897. Zgradu koju bi ti sada izgradio (preko dozvoljene izgrađenosti parcele) nećeš moći naknadno legalizirati jer se legalizacija, prema čl. 2 Zakona o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama (NN 90/2011), može provoditi samo za zgrade koje su snimljene aerofotogrametrijskim snimanjem (iz zraka) od 21.6.2011.
Da si ti svoju zgradu izgradio prije tog datuma i da su na njoj izvedeni svi radovi tako da se ona može koristiti, tada bi ju mogao legalizirati bez obzira što je preko dozvoljene izgrađenosti. Tako tvoji susjedi kojima su njihove zgrade snimljene, mogu svoje zgrade legalizirati, ali uz izradu potrebnih projekata, geodetskih elaborata i plaćanje svih doprinosa i naknade za legalizaciju.
To ti je situacija prema sadašnjim zakonu.
__________________
Sreća se na licu blista
LuckyDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:47   #150
Quote:
ck1897 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, nije mi jasan ovaj novi zakon o gradnji pa bi molio ako netko zna da mi pojasni malo slijedecu situaciju...
Naime prije nekoliko dana doznali smo da nam je izgrađenost parcele taman na granici dozvoljenoga, tako da ne smijemo nista vise gradit u svom dvoristu!
Posto moji susjedi takodjer imaju i vise od dozvoljene izgrađenosti sada me zanima dali i ja mogu izgradit to sto sam zapoceo pa tek onda kasnije s vremenom to legalizirati?
Konzultirao sam se sa arhitektom te mi on sugerira da ne gradim nista jer bi mi se to kasnije trebalo rusit!
Ako je to tako kao sto on govori, pola mojeg naselja trebalo bi otic u pepeo... a s druge strane građevine koje su sagrađene prije 6. mjeseca ove godine mogu se legalizirat uz placanje penala!? AKO IMA TKO DA SE RAZUMIJE U OVO, BIO BIH MU JAKO ZAHVALAN!
Što si izgradio do sad tj. do kud si došao s radovima? (Odnosno do 21.06.2011?)
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.