Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 15:40   #321
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
super!!! to je odlicna duzina! meni je vec u 26-om tjednu bio 35mm pa sam evo danas usla u deveti i jos sam u komadu
jel moras i dalje mirovati?
doktor mi je samo rekao da se pripazim, da se ne umaram i nedaj Bože nešto teže dizati!
tako da sam baš happy
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 17:58   #322
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
super!!! to je odlicna duzina! meni je vec u 26-om tjednu bio 35mm pa sam evo danas usla u deveti i jos sam u komadu
jel moras i dalje mirovati?
a koliko je normalna velicina? meni pise nesto 30mm i taj Y
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:02   #323
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
a koliko je normalna velicina? meni pise nesto 30mm i taj Y
nije svakome isto,ali svakako preko 40mm...mislim negdi oko 45mm-50mm
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:06   #324
Evo i mene s pregleda. Baš sam zadovoljna

Kaže dr. nema otvaranja, dobro je. U nalazu piše da je cerviks održan, uloživ za 1 p.p. i sakroponiran (malo sam googlala i to sakroponiran znači da je straga tj. ga aktivnost maternice nije pomakla naprijed, što se inače događa pred porod).

Mirovanje i dalje, terapija po starom akko se maternica opet ne bi aktivirala.

Malena ima oko 1700g i duge noge na mamu
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:32   #325
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Evo i mene s pregleda. Baš sam zadovoljna

Kaže dr. nema otvaranja, dobro je. U nalazu piše da je cerviks održan, uloživ za 1 p.p. i sakroponiran (malo sam googlala i to sakroponiran znači da je straga tj. ga aktivnost maternice nije pomakla naprijed, što se inače događa pred porod).

Mirovanje i dalje, terapija po starom akko se maternica opet ne bi aktivirala.

Malena ima oko 1700g i duge noge na mamu
bravo njuškice!!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:42   #326
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Evo i mene s pregleda. Baš sam zadovoljna

Kaže dr. nema otvaranja, dobro je. U nalazu piše da je cerviks održan, uloživ za 1 p.p. i sakroponiran (malo sam googlala i to sakroponiran znači da je straga tj. ga aktivnost maternice nije pomakla naprijed, što se inače događa pred porod).

Mirovanje i dalje, terapija po starom akko se maternica opet ne bi aktivirala.

Malena ima oko 1700g i duge noge na mamu
Koji si ti tjedan?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:50   #327
bravo za njuskicu i sve ostale koje miruju,koje su bile na kontroli ili idu brzo.bravo za sve nas koje zivimo u stahu a ipak se nedamo
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 19:01   #328
super njuskice!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:37   #329
Trudnice na strogom mirovanju, skraćenim cerviksom, serklažom...

Ja sam jedna trudna u 23. tjednu koja nažalost ima trudnoću kakav je i naslov teme. Prvu trudnoću sam cijelu preležala sa istim "scenarijom" pa sada i drugu. Na mnogim forumima ima trudnica sa puno raznih problema ali vrlo malo onih koji cijelu trudnoću preleže pa bi mi bilo drago da se ovdje nalazimo i lakše podnosimo te tjedne, boli i strahove...
prvo krstarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 00:14   #330
ja bila vrijedna i pročitala svih 9 stranica..pa sam nešto kao pohvatala o tome..

dakle, cerviks je prvo zatvoren i od VanjskogUšća do UnutarnjegUšća dug oko 4-5 cm?
pa se počne omekšavati - to se utvrdi palpacijom?
pa se počne skraćivati, i ako se sumnja na skraćen, napravi se vaginalni uzv, jelda?abdominalni ne pomaže nit se ikako drugačije to vidi?
ako si uloživ, palpacijom, guranjem prsta se utvrdi koliko si uloživ, jelda..pa se tu spominju članci i neki drugi termini..? no to i dalje ne znači da je otvoren?

e sad ona slova; T je jedini ok jer to znači da je UU zatvoren (kako se to vidi?) ..a i uz T može biti uloživo VU??
ako je Y (ili V) to bi značilo da je otvaranje počelo iznutra i to nije dobro? (kako se to vidi?)

nakon što se cerviks u potpunosti otvori, tek tad pričamo o centimetrima koliko je tko otvoren, ne?

ako netko zna odgovore na moja pitanja, neka kvota i prosvijetli mene/nas
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 01:54   #331
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja bila vrijedna i pročitala svih 9 stranica..pa sam nešto kao pohvatala o tome..

dakle, cerviks je prvo zatvoren i od VanjskogUšća do UnutarnjegUšća dug oko 4-5 cm?
pa se počne omekšavati - to se utvrdi palpacijom?
pa se počne skraćivati, i ako se sumnja na skraćen, napravi se vaginalni uzv, jelda?abdominalni ne pomaže nit se ikako drugačije to vidi?
ako si uloživ, palpacijom, guranjem prsta se utvrdi koliko si uloživ, jelda..pa se tu spominju članci i neki drugi termini..? no to i dalje ne znači da je otvoren?

e sad ona slova; T je jedini ok jer to znači da je UU zatvoren (kako se to vidi?) ..a i uz T može biti uloživo VU??
ako je Y (ili V) to bi značilo da je otvaranje počelo iznutra i to nije dobro? (kako se to vidi?)

nakon što se cerviks u potpunosti otvori, tek tad pričamo o centimetrima koliko je tko otvoren, ne?

ako netko zna odgovore na moja pitanja, neka kvota i prosvijetli mene/nas
Pametnica si,sve si dobro skuzila...jos da ti odgovorim za ovaj izgled unutarnjeg usca...sva ta slova T,V i U se vide iskljucivo vaginalnim uzv-om.meni doktor prvi put sve ljepo pokazao na uzv-u i slijedeci put sve i sama kuzila dok on jos nije stigao nista reci...pozz
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 10:30   #332
pozdrav prvo krstarenje,ti si vec iskusna ako si vec jednu trudnocu prelezala.nazalost,neke zene imaju divne,idealne trudnoce,a neke je preleze.odtkada mi je recena diagnoza uglavnom sam na tu temu fokusirana.i privatno sam upoznala zene koje su i po 4,5 mj.prelezale i u bolnici.utjeha je da sve to jednom prode i da su krajnji ishodi prekrasni,mala divna bica koja tako zelimokatjes,i ja sam sve uglavnom shvatila i naucila na ovom forumu.doktori su ponekad malo rjeciti ali zene s istom sudbinom sva sreca nisu
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 15:46   #333
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Pametnica si,sve si dobro skuzila...jos da ti odgovorim za ovaj izgled unutarnjeg usca...sva ta slova T,V i U se vide iskljucivo vaginalnim uzv-om.meni doktor prvi put sve ljepo pokazao na uzv-u i slijedeci put sve i sama kuzila dok on jos nije stigao nista reci...pozz
meni ginek kad me pregledala odmah rekla omeksao i skracen
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 15:55   #334
ja u 23em tjednu zabetonirana..i dr rekla da mogu šetati koliko hoću, i po brdima ako želim..
sad, 5 tjedana kasnije ne znam jel što drastično drugačije i kako da se ponašam
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 15:57   #335
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
meni ginek kad me pregledala odmah rekla omeksao i skracen
ma i meni je moj nakon sto me pregledao rekao da je omeksan, a da bi vidio koliko skracen, jer je otvaranje/skracivanje pocelo iznutra, je napravio vag uz.ako se otvaras iznutra, nemoze to napipat!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 16:03   #336
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja u 23em tjednu zabetonirana..i dr rekla da mogu šetati koliko hoću, i po brdima ako želim..
sad, 5 tjedana kasnije ne znam jel što drastično drugačije i kako da se ponašam
super ako je tako,blago tebi..kako neznas kakva je situacija nakon 5 tjedana,jos nisi bila na kontroli ponovo ili? i meni je sve bilo savrseno na kontroli u 22+, ali u 26om zavrsila u krevetu
naravno da to ne znaci da ce i tebi biti tako,ma ja sam to nekako i ocekivala cijelu trudnocu...jer je moja mama imala iste probleme,takoder rodice...tako da ima i taj neki genetski faktor...nazalost...
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 16:10   #337
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
super ako je tako,blago tebi..kako neznas kakva je situacija nakon 5 tjedana,jos nisi bila na kontroli ponovo ili? i meni je sve bilo savrseno na kontroli u 22+, ali u 26om zavrsila u krevetu
naravno da to ne znaci da ce i tebi biti tako,ma ja sam to nekako i ocekivala cijelu trudnocu...jer je moja mama imala iste probleme,takoder rodice...tako da ima i taj neki genetski faktor...nazalost...
nije mi uopće radila vaginalni..bila ludnica i gužva taj dan, napravila mi uzv prek trbuha i sprašila me van nekako brzo.. a i da nije, tad, prije 2 tjedna ne bi ni imala pitanja kakva sad imam a tiču se tog pritiska za koji više nisam pametna ni jesam li ga umislila..
sad samo na cerviks mislim, još ću ga mislima omekšati

a gle..tak sam imala jednu fazu kad sam zabrijala na "što ako dijete od prošlog pregleda više nije živo"
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 16:16   #338
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
nije mi uopće radila vaginalni..bila ludnica i gužva taj dan, napravila mi uzv prek trbuha i sprašila me van nekako brzo.. a i da nije, tad, prije 2 tjedna ne bi ni imala pitanja kakva sad imam a tiču se tog pritiska za koji više nisam pametna ni jesam li ga umislila..
samo sad na cerviks mislim, još ću ga mislima omekšati
ma ne brini bez razloga!!! pa jel te bar palpacijski pregledala? mi smo ovdje po forumima toliko pricale o tome dali se to otvaranje osjeti i citala sam na drugim mjestima, ali nema nista konkretno da netko moze reci je to je otvaranje...tako da ne brini. ali naravno ako te bude puno smetali ili ces biti mirnija otidi u gina prije nego si narucena. ako ces biti mirnija, zasto ne!?
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 16:19   #339
Katjes sve se mi valjda toliko brinemo, pa ponekad umisljamo gluposti...ja sam rekla da bi bila najmirnija kada bi imala kuci uz tako da gledam bebicu kad kod mi padne na pamet
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 18:27   #340
mene je od samog pocetka trudnoce bolio trbuh i dok je god dr.govorila na pregledima da je sve ok ja se nisam brinula.a onda,21 tjedan,beba nisko,cervix mekan i skracen i mirovanje.do iduceg pregleda sam brojala minute,3 tjedna ko 3 godine i bila sam uvjerena da sam otvorena,da cu zavrsiti u bolnici i tko zna sta sve ne,a zapravo se nista nije pogorsalo.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.