Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2011., 13:43   #2541
super hvala!
gabOnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:21   #2542
Smile Avene-kreme za lice

treba mi savjet, koju kremu kupiti,isprobala bih Avene, pa me zanima vase misljenje tip koze: masna, mješovita. 23g
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 20:14   #2543
Koja je razlika tj. koja je bolja Avene cicalfate ili LRP cicaplast?
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:26   #2544
Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
Koja je razlika tj. koja je bolja Avene cicalfate ili LRP cicaplast?
kolko ja znam,ista stvar,nešto tipa bepantena,ništa vau uglavnom,ono, za zarastanja manjih ranica-tipa ogrebotina,blažih opeklina, burnijih reakcija na peeling itd.
sunchych is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:34   #2545
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
treba mi savjet, koju kremu kupiti,isprobala bih Avene, pa me zanima vase misljenje tip koze: masna, mješovita. 23g
ovisi jel ti ten čist ili ne-ali u svakom slučaju clenance emulzija je ok, zatim uravnotežujeći fluid i hydrance legere obični-sve vrlo light..svaka farmacia ti ima hrpu testra pa ižicaj od svake da vidiš koja ti najbolje paše. to su ti sve dnevne kremice i dobro drže šminku-prve dve pogotovo,one ti koštaju oko 100 kn,dok je legere nekih 135 kn i možda bi ti on bio bolji za po noći. ako imaš i nepravilnosti(ne prevelikih) onda po noći clenance k gel,isto ižicaj tester,inaće dođe oko 100 kn..u svakom slučaju,to su dobre kremice i mislim da ćeš dobro reagirati na njih
sunchych is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 15:10   #2546
Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
Koja je razlika tj. koja je bolja Avene cicalfate ili LRP cicaplast?
Kao što je napisano gore, potiču brže zarastanje kože, nakon prištvea, za ožiljke, rane, ogrebotine, čak i žuljeve. Jedino je bitno da ne stavljaš na otvorene rane, ne smije cica doći u kontkat s krvi. Smiješ ju staviti tek kad se napravi krasta i tada mažeš 2 puta dnevno.

Sinoć sam napravila malo jači piling i stavila lrp cicaplast i lice mi je ujutro bilo super.

Jednom sam stavila na nešto što je ličilo na prišt, a ujutro sam se probudila s ogromnim prištom, zato oprez.

Djelotovarna je ako ju se koristi po uputama. LRP je dosta masna, ali se fino upije u lice. Eto, moji dojmovi. Avene ne može biti puno drugačija od LRP.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 19:25   #2547
Kakvo vam je iskustvo sa puderima? ... Zanimaju me oni za suhu kožu?.. Nemam nekih većih nepravilnosti, treba mi uglavnom za ujednačavanje tena..

Koristim Avène Hydrance Optimale Rich - i obožavam tu kremu, za moju suhu kožu je savršena...
malena_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 19:35   #2548
Pa imam tu i tamo koji prištić, usla sam opet u pubertet, ihhiihihih imaju li one zastitni faktor?
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:18   #2549
Crveni obraz

Imam 20 godina i donedavno nisam imala nekih velikih problema s kožom lica, čak ni u pubertetu s prištićima, tek s ponekim koji bi se pojavio, ali ništa strašno. Tada sam mislila da mi je taj prištić užasan i jedva sam ga mogla gledati u ogledalu. Moji problemi s kožom su počeli krajem 12 mj. 2010. godine. Naime, tada mi se na desnom obrazu pojavilo crvenilo praćeno blagim žarenjem i zatezanjem kože. Kako je bio zimski period, pretpostavljala sam da je to od bure i hladnoće. No, crvenilo ni nakon 15 dana nije prolazilo. Počela sam stavljati obloge od kamilice na zahvaćeno područje nekih 3 tjedna, ali ni tada nije odlazilo, čak se i proširilo i postalo izrazitije crveno. Tada, nakon nekih 2 mj. od pojave crvenila na desnom obrazu otišla sam dermatologici. Dermatologica mi je prepisala terapiju Doksiciklinom (kapsule), obloge fiziološke otopine, mazanje Skinorenom navečer, Avene Clean-Ac hidratatnu kremu ujutro i čišćenje lica Avene kremom za umivanje. Dijagnoza je bila erithema faciei i srednji oblik akni. Nakon 1 mjeseca otišla sam na kontrolu. Stanje se popravilo, nije više bilo zatezanja niti žarenja obraza, a i crvenilo se donekle smanjilo, nij bilo toliko intenzivno.Sljedeća kontrola je po potrebi. Također mi je dermatologica propisala Cicalfate od Avene kojeg sam stavljala 14 dana na zahvaćeni desni obraz i Cleanance emulziju sa zaštitnim faktorom ( narančasto pakiranje). Terapiju sam uredno provodila, možda samo napravila pauzu sa Skinorenom 2-3 dana kada sam vidjela da mi nekako intenzivno djeluje na obraze. Nakon mjesec dana bila sam kod kozmetičarke na čišćenju lica koja mi je rekla da je dobro što sam došla da mi se očiste crni prištići. Također je savjetovala da ne stavljam Skinoren na obraze jer su mi previše isušeni, a koža mi je na obrazima tanka. Sada, desni obraz mi je i dalje crven, ali nekako mi se čini da koža zdravije izgleda, ali mi se i lijevi obraz malo crveni( pretpostavljam od Skinorena ), prištića i dalje imam na T-zoni. Eto, kad sam sve to sad napisala, najprije se ispričavam na duuuuugggggggooom postu i molila bih ako je netko imao slična iskustva da odgovori. Hvala puno
Mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 13:29   #2550
koga zanima avene spf 50+. stavila sam recenziju na topic krema sa spf faktorom.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 15:00   #2551
Bilo Vichy, LRP ili Avene svi 50+ su odlični. Moja mama je jako svijetla, uvijek izgori i na najmanjem suncu, već godina kupuje 50+ i nikad otkad ih koristi nije izgorila na suncu. Kupovala je sve iz ljekarne, mislim da prošle godine i Lerborlario, svi funkcioniraju. Sve pet za 50+.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 16:32   #2552
Quote:
madeira kaže: Pogledaj post
Bilo Vichy, LRP ili Avene svi 50+ su odlični. Moja mama je jako svijetla, uvijek izgori i na najmanjem suncu, već godina kupuje 50+ i nikad otkad ih koristi nije izgorila na suncu. Kupovala je sve iz ljekarne, mislim da prošle godine i Lerborlario, svi funkcioniraju. Sve pet za 50+.
odlične su možda po pitanju toga da ne izgori, ali postoji razlike među tim kremama.kao i kod ostalih krema, hrpa drugih faktora je u igri, sastav, miris, tekstura, komedogenot. neke od krema za lice sa visokim spf su premasne za nosit igdje osim na plažu.

lrp antehelios sadrže previše alkohola. reci mami nek se radije drži ovih drugih krema koje su joj odgovarale.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 22:15   #2553
Trebam kremu koja će mi ublažiti crvenilo. Crvena sam po nosu, ne po ostatku lica, znači ne treba nešta jako, a ne znam šta bi.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 22:24   #2554
Zna li netko cijenu Akerat kreme za tijelo?
Eta Eridani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 11:37   #2555
mene zanima cijena avene skin recovery cream calming formula sensitive and irritated skin i koliko ml ima?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 13:04   #2556
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
mene zanima cijena avene skin recovery cream calming formula sensitive and irritated skin i koliko ml ima?
40ml.
cijene se dosta razlikuju po ljekarnama ali cca od 110 do 130kn
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:07   #2557
a jel dobra krema dugorocno? probala sam tester samo... imam mjesovitu kozu ali to su mi dalu u apoteci kad me svrbilo lice za poludit
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:19   #2558
ja sam ju koristila samo sad na moru navecer i bila mi je ok u smislu sto mi se nije ni malo gulilo lice niti bilo crveno niti bas to - svrbilo (bila sam stalno na suncu) nego je boja postepeno odlazila i lice je mekano.
imala sam onu verziju light (ima i rich (moj decko)) s tim da mislim da je cak rich bolja jer obje ostavljaju lagani isti zastitni sloj, a light je puno vodenija kad se razmazuje
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:48   #2559
Quote:
efghi kaže: Pogledaj post
ja sam ju koristila samo sad na moru navecer i bila mi je ok u smislu sto mi se nije ni malo gulilo lice niti bilo crveno niti bas to - svrbilo (bila sam stalno na suncu) nego je boja postepeno odlazila i lice je mekano.
imala sam onu verziju light (ima i rich (moj decko)) s tim da mislim da je cak rich bolja jer obje ostavljaju lagani isti zastitni sloj, a light je puno vodenija kad se razmazuje
Nisam znala da skin recovery ima rich i light da ne misliš na hydreance optimale?
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:53   #2560
ne ne
ima, i ja sam slucajno sad zadnji put saznala kad sam vidjela rich formula
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.