Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 13:13   #1
Znate li da postoji Krašev integralni Petit Beurre?

Jeste li znali da postoji Krašev proizvod: Integralni Petit Beurre?

Jeste li ga probali? Ako jeste, kakav vam je?

Pitam zato jer je meni odličan, i užasno me ljuti što ga nema u velikoj većini dućana, pogotovo manjih... A zanima me i je li točan moj utisak da velik dio potrošača uopće ne zna za taj proizvod. (Ako u svakom dućanu ima mjesta za nekoliko vrsta stranih integralnih keksa, meni bi bilo logično da se nađe i za domaći proizvod...)

E sad - koliko to ovisi o proizvođaču, a koliko o naručitelju, tj. pojedinom dućanu, ne znam. Ali mislim da bi takav proizvod (jedan od rijetkih domaćih) trebalo ponuditi kupcima, pa se onda nakon nekog vremena može odlučiti o tome želi li ga se i dalje zadržati na policama...

Dakle, ovo je moj "apel" dućanima, ali i Krašu (da se potrudi oko plasmana). A što kažu: "Ne laje pas zbog sela, nego..." - priznajem ! Hoću te kekse u "svom" malom dućanu!

Edit: mana tog proizvoda je dizajn njegove ambalaže: skoro je isti kao i onaj klasičnog Petit Beurre-a. Istih boja, logotipa, pozicioniranja slova...sve isto, samo ispod naziva Petit Beurre još piše: Integralni. Teško da kupac-"prolaznik" razlikuje ta dva proizvoda...Prilično neinventivno i glupasto... (Kao furaju se na klasični Petit Beurre, provjerene i cijenjene kvalitete, ali zapravo time zakidaju novi proizvod, jer ljudi ne zagledaju tako detaljno i misle da se radi o proizvodu koji već imaju kod kuće...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 21.10.2008. at 13:49.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:18   #2
Jedem ga vec nekoliko godina i obožavam ga! Al stvarno bi ga trebali stavit u sve trgovine... Ja ga nađem jedino u Konzumu
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:19   #3
Ispravak, u Kozmu
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:39   #4
iskreno, nikad cula za integralne petit beurre kekse

zar je moguce da ih samo kozmo prodaje?
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:50   #5
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Edit: mana tog proizvoda je dizajn njegove ambalaže: skoro je isti kao i onaj klasičnog Petit Beurre-a. Istih boja, logotipa, pozicioniranja slova...sve isto, samo ispod naziva Petit Beurre još piše:
je...rambo keksi (reklamni slogan : nema droge nema sekxsa ima samo rambo keksa) il je njih radio kestlin

inače debilan mi je taj naziv petit bire...kaj opče to znači?
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:40   #6
bas mi je neki dan palo na pamet da hocu te kekse, nisam ih vec dugo kupio, sljedeci put kad idem u trggovinu kupujem intregralni keks pa vas izvjestim jel to kaj valja
klopotec8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 23:08   #7
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
je...rambo keksi (reklamni slogan : nema droge nema sekxsa ima samo rambo keksa) il je njih radio kestlin

inače debilan mi je taj naziv petit bire...kaj opče to znači?
pti br se cita otprilike,izmedu b i r je neki glas koji ne znam napisati znači mali maslac na francuskom
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 01:12   #8
Eu (kod beurre) se u francuskom čita slično kao preglašeno o u njemačkom...nešto između o i e... A prodavačice se neće skandalizirat ako se kaže: p-ti ber... (mala stanka između p i t, i obavezno s onim francuskim r , opet donekle sličnim njemačkom...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 23.10.2008. at 01:18.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 18:46   #9
Malo odgovora...

Trebala sam postaviti anketu, jer zapravo me najviše zanimaju odgovori da/ne (a dobrodošla je i kratka ocjena onih koji su probali...isto da/ne sviđaju mi se).

Ovako pitanje iz naslova djeluje možda kao neka reklama, pa ljudi nemaju želju odgovorit zbog "otpora"?

BTW: danas sam pitala šefa "mog" kvartovskog Konzuma ima li načina da on za svoj dućan naruči te kekse...rekao je da nažalost nema nikakve "ovlasti", jer on nije taj koji na bilo koji način može utjecati na izbor robe u dućanu...sve se određuje "negdje gore", centralno...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 23.10.2008. at 18:52.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 23:19   #10
vidjela na polici, probala i zaključila da omjer kalorija i okusa nije dovoljno izbalansiran za konzumaciju
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 23:39   #11
ne, nisam prije cula. potrazit cu po trgovinama.........
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 01:08   #12
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
vidjela na polici, probala i zaključila da omjer kalorija i okusa nije dovoljno izbalansiran za konzumaciju
Pa možeš si još namazat nekog džema ili čokolade gore...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 09:35   #13
ponukan ovom temom, tražio ali nisam našao
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:31   #14
Nisam imala pojma da takav proizvod postoji, saznala sam preko ovog pdf-a (toliko o brizi oko distribucije).
Rado bih probala naš proizvod takve vrste budući da već kupujem integralne proizvode. Morat ću malo bolje pročačkati okolo.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 12:44   #15
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Pa možeš si još namazat nekog džema ili čokolade gore...
vidim da si pogledala omot

jebesetebi ti si tanka, ti si to možeš priuštiti :ljubomorna na petit kekse s pekmezom:
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:05   #16
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Malo odgovora... ...
znaš već da ja znam da ima
no ja nisam prosječni potrošač, ja sam poslovno deformiran potrošač

Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
BTW: danas sam pitala šefa "mog" kvartovskog Konzuma ima li načina da on za svoj dućan naruči te kekse...rekao je da nažalost nema nikakve "ovlasti", jer on nije taj koji na bilo koji način može utjecati na izbor robe u dućanu...sve se određuje "negdje gore", centralno...

a jel šef ima kratke noge ili bar dugi nos
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 15:44   #17
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
a jel šef ima kratke noge ili bar dugi nos
Bem ti miša, pa jel moguće da sam ja tak naivna...
Djelovao je jako uvjerljivo, čak je nekako bio ogorčen, u stilu ima tu još svašta, al me neće zamarat...ko je on da bi mogao naručit za svoj dućan nešto što se traži...sva roba stiže "na neviđeno"... Uglavnom, nisam imala nimalo dojam da me otkantava, naprotiv - prije da sam mu poslužila kao "rame za plakanje" zbog teške šefovske sudbine, a bez ovlasti... Pogotovo što sam ga presrela na ulici, pa smo 20-tak m do dućana hodali i pričali...
Nekako i dalje ne vjerujem da je tak mlad, a već tako kratke noge...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 16:07   #18
ne kažem ja da on može provoditi u "svom" dućanu politiku kakva se njemu svidi
ali može utjecati na asortiman što se tiče robe koju konzum i inače kupuje i prodaje u svojim objektima
osim toga to ide u korist cijeloj firmi jer se povećava promet a onda posredno i rabati i ulaganja dobavljača, pa takve stvari centrala neće odbit
daklem, kraš keks sigurno može naručit, kolače obrta "baka mara" ne ako konzum s marom ne posluje
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 20:44   #19
I ja sam ovdje prvi puta pročitala da postoji Krašev integralni petit...žalosno
Lemontree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:24   #20
Jedem ga već godinama, izvrstan mi je -- skoro jedini keks koji jedem -- i pizdim što ga nađem samo u Krašu i u Mercatoru. Tehnologija im još nije svjetska, pa se malo previše lomi i mrvi, a zapakiran je tako da nema praktički nikakve zaštite od udaraca. Ali, to su minorni prigovori.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.