Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2021., 15:54   #1
Zimsko plivanje u moru

Mozda vec postoji tema, ali je nisam nasao na prvi pogled.
Uglavnom, zadnjih nekoliko godina se kupam u moru tokom cijele godine,nisam fanatik, iskljucivo za suncanih dana, bez odijela naravno, samo kupace.
Temperatura je oko 12, 13, najniza, iako je navodno prije nekoliko godina bila pala na 9 (nisam probao niti potvrdio)
Poznajem, a i vidjam jos ljudi koji to rade, manje, vise redovno.
Poznajem samo jednog koji se takodjer kupa tokom cijele godine, ali po svakom vremenu, no covjek je nesto ozbiljnije pristupio tome (Wim Hof 'metoda')
Interesiraju me slicna iskustva drugih i eventualne promjene na bolje ili gore koje ste mozda primjetili vezano za opce psiho/fizicko stanje i imunitet.
Alex34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2021., 15:05   #2
Meni je ova zima prva zima kontinuiranog zimskog plivanja pa nemam duže iskustvo, ali osjećam se odlično i nemam nikakve probleme. Slično kao i ti odlazim na more kad je mirno i sunčano, a eventualno niska temperatura zraka me uopće ne smeta (plivala sam i kad su vani bilo samo 3 stupnja). Ne nosim nikakvo odijelo, samo imam kapu za plivanje, jer je prilično nezgodno po velikoj zimi smočiti kosu. Kod nas na sjevernom Jadranu najhladnije more ove zime je bilo 10 stupnjeva.
Ranijih godina plivala bih do početka prosinca i počinjala vrlo rano na proljeće, ali nekako mi je došlo da taj gušt nastavim i kad je najhladnije. Sad kad vidim da je to moguće, nastavljam.
Koliko primjećujem, ima nas dosta koji dolazimo plivati zimi. Ne sretnemo se uvijek, ali je puno ljepše kad imaš društvo. Uglavnom, srela sam i ženu od 70-ak godina koja, kako kaže, tako pliva već preko 10 godina. To je posebno zadovoljstvo, ne čudi me da sve više ljudi počinje plivati. Ja sam taj dan nakon plivanja cijeli dan high.
Prošli tjedan je bio nevjerojatan! Ostajala sam u moru i po pola sata. Uživancija samo takva.
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 00:56   #3
pitanje, zaista plivate ili plutate, stojite u moru?

Pitam zato jer je to plutanje/stajanje ove godine ogroman trend ovdje u Poljskoj (oni to zovu morsovanje). Samo po sebi itekako zdravo ako se radi pametno i oprezno (jezera su često hladnija od 10 C našeg plavog Jadrana).

Već zaplivati neku dionicu u takvim uvjetima (barem 200-300 metara) je pravi izazov.

U svakom slučaju, svaka Vam čast.

Ja se redovito okupam za Božić kad sam u Hrvatskoj, ma kakvo bilo vrijeme, inače se okupam kad je lijepo i sunčano, bez obzira na temperaturu.

Još nisam došao do razine da razbijam led i ulazim u takvu vodu haha.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 13:09   #4
Primijetila sam i ja taj trend razbijanja leda i "umakanje" tzv. diping. Tada ostaneš pod vodom minutu dvije i to je uspjeh. Na mojih morskih 10 stupnjeva ja baš plivam. Ako je vani sunčano, bez problema ostanem u moru najmanje 15 minuta, a zadnjih dana i po pola sata. Hladnoća te lijepo prožme skroz na skroz. 😆 Ali to je baš taj odličan osjećaj koji tražiš. Kad izdržiš prvih 30 sekundi do minutu, poslije možeš plivati s užitkom. Doduše, uglavnom plivam prsno ili leđno, teško mi je močiti lice radi sinusa. To je jedino što nekako negativno osjetim, sve ostalo je super. Neke moje frendice nose neoprenske rukavice, jedna ima onaj Reynaudov sindrom pa joj to pomaže. Kad izađeš van, nije ti ni hladno. Ove zime sam plivala uz oblačno vrijeme na 3 stupnja, a u moru 10 do 12. Smetaju me samo šetači koji uglavnom klimaksu glavom i negoduju. Pa ne bih to radila da ne uživam!
Naravno, možeš se pripremiti za taj diping tako da se tuširam hladnom vodom. To sam i ja radila. Počneš s normalnom temperaturom vode, a na kraju je odvrćeš na hladno i nastojiš izdržati što duže. Nekad sam imala ledena stopala, sada mi ništa nije. Ima nešto u tom izlaganju hladnoći, a more je moj medij i kamo sreće da sam ranije počela s time. 😆
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 13:49   #5
Ako plivaš bez močenja glave pazi da ti se vrat ne ukoči jer si u nepravilnom položaju. Zna se ljeti dogodit a kamoli ne zimi.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 14:09   #6
Svjesna sam toga, zato više plivam leđno. Primjedba je na mjestu, prsno plivanje je napor za vrat.
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 23:52   #7
Quote:
Mara kaže: Pogledaj post
Primijetila sam i ja taj trend razbijanja leda i "umakanje" tzv. diping. Tada ostaneš pod vodom minutu dvije i to je uspjeh. Na mojih morskih 10 stupnjeva ja baš plivam. Ako je vani sunčano, bez problema ostanem u moru najmanje 15 minuta, a zadnjih dana i po pola sata. Hladnoća te lijepo prožme skroz na skroz. 😆 Ali to je baš taj odličan osjećaj koji tražiš. Kad izdržiš prvih 30 sekundi do minutu, poslije možeš plivati s užitkom. Doduše, uglavnom plivam prsno ili leđno, teško mi je močiti lice radi sinusa. To je jedino što nekako negativno osjetim, sve ostalo je super. Neke moje frendice nose neoprenske rukavice, jedna ima onaj Reynaudov sindrom pa joj to pomaže. Kad izađeš van, nije ti ni hladno. Ove zime sam plivala uz oblačno vrijeme na 3 stupnja, a u moru 10 do 12. Smetaju me samo šetači koji uglavnom klimaksu glavom i negoduju. Pa ne bih to radila da ne uživam!
Naravno, možeš se pripremiti za taj diping tako da se tuširam hladnom vodom. To sam i ja radila. Počneš s normalnom temperaturom vode, a na kraju je odvrćeš na hladno i nastojiš izdržati što duže. Nekad sam imala ledena stopala, sada mi ništa nije. Ima nešto u tom izlaganju hladnoći, a more je moj medij i kamo sreće da sam ranije počela s time. 😆
Odlično, svaka čast! Eto u navratima kad odem plivati u hladno more, iz mojeg iskustva mogu se složiti da ako se "preživi" prvih 1-2 minute može se ostati barem još 10-20, kad se tijelo navikne na šok sve funkcionira.

Kasnije kad izađem van mi je toplo. Zanimljivo, meni su prolaznici pljeskali. haha.

Što se tiče neoprenskih rukavica, dobra ideja radi cirkulacije. Ja imam lošu cirkulaciju u stopalima i jedini problem koji imam nakon kupanja u hladnom moru/jezeru jest da teško zagrijem stopala.

Ovo oko hladnog tuširanja odavno radim radi svog gušta ali svakako dobro da ste napisali jer je svakako odlična priprema za hladno kupanje, preporučujem svakome.

Dodao bih još jednu sitnicu za one koji tek planiraju umočiti se u hladno more... Prije se treba zagrijati, ali nikako pregrijati. Često vidim na jezerima tu u Poljskoj da se za taj dipping ekipa pregrije pa uđe u vodu pretopla. Lagano zagrijavanje svakako, nikako 50 sklekova prije ili dva km trčanja.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 07:11   #8
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Što se tiče neoprenskih rukavica, dobra ideja radi cirkulacije. Ja imam lošu cirkulaciju u stopalima i jedini problem koji imam nakon kupanja u hladnom moru/jezeru jest da teško zagrijem stopala.


Dodao bih još jednu sitnicu za one koji tek planiraju umočiti se u hladno more... Prije se treba zagrijati, ali nikako pregrijati. Često vidim na jezerima tu u Poljskoj da se za taj dipping ekipa pregrije pa uđe u vodu pretopla. Lagano zagrijavanje svakako, nikako 50 sklekova prije ili dva km trčanja.
Postoje i neoprenske "čarape". Baš smo pričale o tome i možda ih nabavimo za sljedeću sezonu. Inače, kada se izađe na ledenu površinu dobro je imati nešto na što možeš stati. Ja sam si izrezala stari karimat na komade pa mi to lijepo stane u ruksak i dobra je izolacija za stopala.

Svakako ovisi o vremenu, ali u pravilu se zimi odmah obrišem i presvučem, kapa je obavezna. Više slojeva bolje griju. Primijetila sam da svaka ima neku svoju zonu koja traži da ju se dodatno zagrije. Tome pomaže neka aktivnost pa mi odmah krenemo u bržu šetnju.

Točno je da moraš imati neku "radnu" temperaturu prije, a sam ulazak u more zimi ne smije biti nagao. Ulazi se polako, močiš ruke, lice pa tek onda zaplivaš. Nema odmah ni naglog plivanja, daješ tijelu vremena da se aklimatizira. Tek nakon toga možeš plivati. Govorim o temperaturama od 10 do jedno 14, ako je more toplije to je skoro pa normalna temperatura i nema velikih šokova.

Zadnja dva mjeseca ljubomorno gledam na temperaturu mora na južnom Jadranu. Rijetko padne niže od 15 stupnjeva. Tamo bi zaista mnogi mogli plivati. S druge strane, temperatura mora od 10 stupnjeva je baš neki izazov i predstavlja poseban gušt koji te dovodi do toga da ispituješ svoje granice, što je naravno svojevrsni adrenalin.

Šetača uvijek ima dovoljno. Neki klimaju glavom negodujući, neki plješću. Mnogi ne razumiju, a budući da smo pred nekoliko godina u Rijeci imali situaciju u kojoj su se na navogodišnjem kupanju utopili neki ljudi, bili su zaista veliki valovi, mnogima je to još u sjećanju. Kada netko na fejsu na raznim "gradskim" grupama objavi sliku čovjeka u moru, skoro 95 posto komentara ide u stilu: lud je, izaziva, zar je zaboravio što se dogodilo... Zato preferirani vrijeme i mjesto na kojem ima što manje ljudi u blizini. S druge strane jako sam sretna što imam još dvije frendice koje mi prave društvo. Svu tu radost i dobar osjećaj moraš s nekime podijeliti. 😆
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 23:31   #9
Nismo daleko, nismo daleko Pula zove.
Kod nas je išlo na zapadnoj strani Pule do 10 stupnjeva more i ja bez problema plivam na toj temp.cca.10 min.ali nije problem ni ostati duže.Ja npr.nemam nikakvo zagrijavanje prije,a za ulazak u more mi treba 10 sec.najviše.Malo samo popljuskam vrat ruke prsa i ulazim.
Kako mi je izazov ići na što nižu temp.otišao sam i na bazen kad je unazad par tjedana bila ona bura kad su vanjske temp.bile u minusima.
Temperatura bazena je bila 4 i iskreno razlika se lijepo osjeti jer sam se prvi put naježio od kad plivam zimi u moru na toj temp.od 4 u bazenu.Ostao sam isto nekih 10tak minuta i onda izašao na onu buru da pojacam osjećaj.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 10:24   #10
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Nismo daleko, nismo daleko Pula zove.
Kod nas je išlo na zapadnoj strani Pule do 10 stupnjeva more i ja bez problema plivam na toj temp.cca.10 min.ali nije problem ni ostati duže.Ja npr.nemam nikakvo zagrijavanje prije,a za ulazak u more mi treba 10 sec.najviše.Malo samo popljuskam vrat ruke prsa i ulazim.
Kako mi je izazov ići na što nižu temp.otišao sam i na bazen kad je unazad par tjedana bila ona bura kad su vanjske temp.bile u minusima.
Temperatura bazena je bila 4 i iskreno razlika se lijepo osjeti jer sam se prvi put naježio od kad plivam zimi u moru na toj temp.od 4 u bazenu.Ostao sam isto nekih 10tak minuta i onda izašao na onu buru da pojacam osjećaj.
U Puli sam rođena, ali tamo uopće nisam živjela. :
Ovdje je more išlo do 10, no ne bi me bila zaustavila ni hladnija temperatura. Voljela bih jednom probati taj diping. Kod nas bismo za to trebali otići negdje u Gorski kotar. Za sada mi ostaje hladno tuširanje koje je odlično kada se ne može na more. Mjerila sam toplinu te najhladnije vode pod tušem, bila je 6 stupnjeva. Izađeš ispod tuša preporođen i sposoban odvažiti prvo brdo.

Ove zime plivala sam i dok je vani bilo samo 4 ili 5 stupnjeva s laganom buricom. Tada te obično gledaju kao da si lud. Još ako nema sunca, pogotovo. No, što je hladnije to je izazov veći. Ima tu nešto o borbi sa samim sobom. Kako god bilo, nisam bila nikad zdravija i sretnija. S obzirom na to da mi je ovo prva godina, pitam se kako ću doživjeti to kad se more ponovo ugrije na 16, 17, 18... stupnjeva. 😂😂😂
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2021., 01:21   #11
Quote:
Mara kaže: Pogledaj post
Postoje i neoprenske "čarape". Baš smo pričale o tome i možda ih nabavimo za sljedeću sezonu. Inače, kada se izađe na ledenu površinu dobro je imati nešto na što možeš stati. Ja sam si izrezala stari karimat na komade pa mi to lijepo stane u ruksak i dobra je izolacija za stopala.

Svakako ovisi o vremenu, ali u pravilu se zimi odmah obrišem i presvučem, kapa je obavezna. Više slojeva bolje griju. Primijetila sam da svaka ima neku svoju zonu koja traži da ju se dodatno zagrije. Tome pomaže neka aktivnost pa mi odmah krenemo u bržu šetnju.

Točno je da moraš imati neku "radnu" temperaturu prije, a sam ulazak u more zimi ne smije biti nagao. Ulazi se polako, močiš ruke, lice pa tek onda zaplivaš. Nema odmah ni naglog plivanja, daješ tijelu vremena da se aklimatizira. Tek nakon toga možeš plivati. Govorim o temperaturama od 10 do jedno 14, ako je more toplije to je skoro pa normalna temperatura i nema velikih šokova.

Zadnja dva mjeseca ljubomorno gledam na temperaturu mora na južnom Jadranu. Rijetko padne niže od 15 stupnjeva. Tamo bi zaista mnogi mogli plivati. S druge strane, temperatura mora od 10 stupnjeva je baš neki izazov i predstavlja poseban gušt koji te dovodi do toga da ispituješ svoje granice, što je naravno svojevrsni adrenalin.

Šetača uvijek ima dovoljno. Neki klimaju glavom negodujući, neki plješću. Mnogi ne razumiju, a budući da smo pred nekoliko godina u Rijeci imali situaciju u kojoj su se na navogodišnjem kupanju utopili neki ljudi, bili su zaista veliki valovi, mnogima je to još u sjećanju. Kada netko na fejsu na raznim "gradskim" grupama objavi sliku čovjeka u moru, skoro 95 posto komentara ide u stilu: lud je, izaziva, zar je zaboravio što se dogodilo... Zato preferirani vrijeme i mjesto na kojem ima što manje ljudi u blizini. S druge strane jako sam sretna što imam još dvije frendice koje mi prave društvo. Svu tu radost i dobar osjećaj moraš s nekime podijeliti. 😆
Je, znam za čarape, razmišljao sam i o tome, ali one koje zaista dobro štite i dobro koštaju. Ali zašto ne.

Što se tiče polaganog ulaska u more, ono je uvijek bitno, a ponajviše u situacijama kad je velika razlika temperatura zraka - temperatura mora. Nikad neću zaboraviti oživljavanje jednog gospodina kojeg smo izvlačili iz mora jer je skočio nakon trčanja u more koje je usred ljeta bura rashladila na 19 C, a vani 30. Na Cresu.

Što se tiče komentara, ne zabrinjavaj se. Što god da radim a da nije uobičajeno nailazi na glupe komentare. Od svuda vrebaju strašne opasnosti i svi smo mi kamikaze, a daleko su veće šanse da poginem prelazeći cestu nego tijekom kupanja u hladnom moru, prelazeći planine na dugodistantnim trasama (ne znam točan hr naziv ), kajakarenju na otvorenom moru itd.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2021., 15:36   #12
Koliko sam shvatila ovo ti nije prva zima da plivaš? Mene baš zanima kakav će to biti osjećaj na proljeće i ljeti kad se more ugrije. Ljeti obično plivam sat, sat i pol, moglo bi mi biti pretoplo. 😂

Usput, imaš neki provjereni SmartWatch koji bez problema ide u more? Imala sam stratosa i pred petnaestak dana mi je probio vodu. Ljeti je bilo sve u redu, normalno sam plivala s njim, a kasnije bih ga isprala u pitkoj vodi. Nažalost, poželjela sam s njim odraditi i jedno zimsko plivanje, ali to nije preživio. Možda mu je bilo prehladno.
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 02:25   #13
Quote:
Mara kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatila ovo ti nije prva zima da plivaš? Mene baš zanima kakav će to biti osjećaj na proljeće i ljeti kad se more ugrije. Ljeti obično plivam sat, sat i pol, moglo bi mi biti pretoplo. 😂

Usput, imaš neki provjereni SmartWatch koji bez problema ide u more? Imala sam stratosa i pred petnaestak dana mi je probio vodu. Ljeti je bilo sve u redu, normalno sam plivala s njim, a kasnije bih ga isprala u pitkoj vodi. Nažalost, poželjela sam s njim odraditi i jedno zimsko plivanje, ali to nije preživio. Možda mu je bilo prehladno.
Nisam sustavan u tome, ali redovito sam plivao za Božić dok sam bio u to vrijeme u HR, bez obzira na vrijeme te kad bi bio lijepi sunčan dan.

Po oblačnom se ni ljeti ne volim kupati, nije mi gušt.

S tim da sam ko klinac znao rastezati sezonu podvodnog ribolova do kraja listopada, bez ikakvog odijela, oko 17 stupnjeva. Nakon sat vremena, jajca otpadaju

Ja sam koristio najjeftiniji, najjednostavniji sat iz decathlona. Nema ništa, štoperica, alarm i sat. Čak ni stotinke nema. Ali preživio je sve. I hladno more, i silne padove,i dubine do 15 metara, iako je atestiran na do 5...

Sad imam onaj prvi malo skuplji, od stotinjak kuna, šta mjeri i prolazno vrijeme i ništa više.

Nemam pojma zašto je krepao, moguće da je veći tlak radi veće gustoće vode ili nešto tako. Možda bi ti @nemanjica s ovog foruma znao odgovor, znam da mi je govorio o razlikama u gustoći vode dok se kajakari u jako hladnoj vodi.

Meni baš nije bila neka razlika kad je zatoplilo. Nikad nisam volio pretoplo more, ono 27+, mi to u primorju zovemo pišaka

A kad je onako, preko 20, ugodno je ali i dalje je prvi dodir mi šok ako je vani značajno toplije. Smiješno je da sam se navikao rashlađivati noge bez obzira na temperaturu mora, pa tako ljeti znam stajati dosta dugo do koljena u moru i drugi kupači misle da mi je hladno.

Još kao klinac sam imao običaj s pokojnim ocem kupat se čim temperatura dođe iznad 17 pa mi je normalno da je barem to temperatura za okupati se i plivati. Većini je i 22 prehladno.

I mene zanima kakav će ti biti osjećaj ako se sustavno kupaš u hladnom moru.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 09:42   #14
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Po oblačnom se ni ljeti ne volim kupati, nije mi gušt.

Ja sam koristio najjeftiniji, najjednostavniji sat iz decathlona. Nema ništa, štoperica, alarm i sat. Čak ni stotinke nema. Ali preživio je sve. I hladno more, i silne padove,i dubine do 15 metara, iako je atestiran na do 5...

Sad imam onaj prvi malo skuplji, od stotinjak kuna, šta mjeri i prolazno vrijeme i ništa više.

Nemam pojma zašto je krepao, moguće da je veći tlak radi veće gustoće vode ili nešto tako. Možda bi ti @nemanjica s ovog foruma znao odgovor, znam da mi je govorio o razlikama u gustoći vode dok se kajakari u jako hladnoj vodi.

Meni baš nije bila neka razlika kad je zatoplilo. Nikad nisam volio pretoplo more, ono 27+, mi to u primorju zovemo pišaka

A kad je onako, preko 20, ugodno je ali i dalje je prvi dodir mi šok ako je vani značajno toplije. Smiješno je da sam se navikao rashlađivati noge bez obzira na temperaturu mora, pa tako ljeti znam stajati dosta dugo do koljena u moru i drugi kupači misle da mi je hladno.

Još kao klinac sam imao običaj s pokojnim ocem kupat se čim temperatura dođe iznad 17 pa mi je normalno da je barem to temperatura za okupati se i plivati. Većini je i 22 prehladno.

I mene zanima kakav će ti biti osjećaj ako se sustavno kupaš u hladnom moru.
Ja sam definitivno morski čovjek i more mi odgovara u svako doba. Ljeti sam na moru već u 7 - 7 i pol pa plivam najmanje sat vremena, često i duže. Upravo zato mi je sat zanimljiv, jer bih voljela znati koliku razdaljinu tako preplivam. Sat koji sam imala nije baš pouzdano mjerio udaljenosti, ali ipak si mogao dobiti neku predodžbu pa sam ga često nosila. Zanimljivo je to što pišeš o gustoći vode, možda ga je zaista hladnoća došla glave.

Naravno da ni ja ne volim temperature mora više od 25, ali rano ujutro su te razlike u temperatruri mora i zraka nekako najmanje pa je sve lakše. Tada skočim u more, ne ulazim polako. Obavim to jedno dugometražno plivanje, popijem kavicu s društvom i u 10 sam već doma.

More mi je zaista velika radost, nikad mi ne dosadi. Godinama sam pričala o tome da bih nastavila plivati i zimi, ali uvijek te nešto pokoleba. Plivala bih do studenog i počinjala već u travnju, međutim taj posebni gušt koji sam otkrila ove zime otvorio je sasvim novu stranicu u mom životu. Možda ovo ljeto odem negdje na neku rijeku ako mi more bude pretoplo.
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2021., 01:03   #15
Quote:
Mara kaže: Pogledaj post
Ja sam definitivno morski čovjek i more mi odgovara u svako doba. Ljeti sam na moru već u 7 - 7 i pol pa plivam najmanje sat vremena, često i duže. Upravo zato mi je sat zanimljiv, jer bih voljela znati koliku razdaljinu tako preplivam.
Za mjerenje udaljenosti ja koristim bovicu i u nju stavim stari mob s gps-om.

Malo koji sat zaista dobro mjeri kad se potapa (zato često triatlonci stavljaju sat u kapicu). A bovica mi dobro dođe i da budem više vidljiv dok plivam plovilima, pošto ne volim plivati slalom među kupačima (kad plivam onda je to barem 1-2-3 km u komadu)...
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2021., 12:36   #16
za siromake, nekad i google maps moze dati neku informaciju ako se pliva od do jasnih kota
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2021., 21:07   #17
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
za siromake, nekad i google maps moze dati neku informaciju ako se pliva od do jasnih kota
U pravu si. I plivam od bove do bove, ali nekako bi bilo lijepo imati zapis preplivane rute.
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2021., 03:49   #18
Pozdrav kolege zimski plivaci! Kod nas u Splitu je temperatura najnjize isla do 13. Sta se tice sata za plivanje preporucujem Garmin Swim 2koji je odradio cilu zimu plivanja u moru po 20-30 min..ljeti 60-90 min.. po svim testovima najtocniji za "open water swimming", takodjer odlican i za plivanje u bazenu, trcanje i biciklu. Prosli sat fenix3 je probila sol i korozija na start botunu uslijed pritiskanja ispod povrsine
Na slikama ispod mozete vidit razliku u hvatanju rute kod spomenuta dva sata

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
mrvoklop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2021., 23:07   #19
Pozdrav kolega! Zimi zavidno gledam morske temperature na jugu, mada moram priznati da mi hladnoća jako odgovara i ovo ubrzano zagrijavanje mora za mene znači samo jedno: počinjem odlaziti na plivanje rano ujutro dok je hladnije i mirnije. 😉
Što se tiče sata, moj Stratos je odradio dvije sezone, a prema nečijoj preporuci ovdje, zaključila sam da je s jeftinim satom manje panike. Osim toga vidjela sam da u Decathlonu imaju neku opciju čišćenja sata i to ima logike. Moj sat otišao je u trenutku kad sam u moru stisnula bočni gumb. Radila sam to inače redovito, ali vjerojatno mu nakon dvije sezone neko čišćenje ne bi bilo škodilo.
Gledala sam i taj Garmin, no u međuvremenu sam nabavila T-rexa i vjerojatno neću u more s njime. Lijepo je kasnije imati treking isplivane rute, ali ne da mi se više riskirati. Ugodno plivanje svima! 🏊
Mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2021., 14:20   #20
Mjereno rucnim mjeracem temperature vode (usporedim sa temperaturom danom na netu, cini se kako ne odstupa) u drugom mjesecu je bilo najhladnije, izmjerio (u plicaku na poska) i okupao se na 10.5. Nije bilo strasno, iako se ne mocim prije, to mi djeluje hladnija varijanta, uglavnom 'skocim' (spustim se sa cijeli sa skala za ulazak u more) Nastojati cu otici na izvor cetine, sjecam se prijasnjih kupanja u rijeci, ljeti, cinilo mi se toplije nego u moru zimi. More je sada idealno, no ovdje (Split) cvjeta jako, ne znam je li ista situacija i na sjeveru. Iako najgori i najtopliji dio ljeta jos nije nastupio, more je vec 22. Ne koristim sat, znam koliko su udaljenje tocke do kojih plivam, plus, minus struje ili varijanta rute, svakako nije bazen ni egzaktno mjerenje, pa mi je svejedno...Inace, ljeti, znam otplivati i kasnije navecer, pogotovo nakon trcanja (zbog vrucine se ne moze trcati po danu) , kupanje posluzi bolje od masaze...netko je spomenuo hladna stopala....bez obzira na kupanje tokom zime, cesto znam leci u krevet sa carapama,ha,ha..... bas sexy, znam,ha,ha....
Alex34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.