Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 21:25   #41
http://www.elmatis.hr/ponuda_upravljaci.html
http://www.elmatis.hr/slike/ponuda/u...i/DU/klima.jpg
http://www.chipoteka.hr/
http://www.tevetron.hr/
za univerzalne

a tadiran sada radi
tadi klima tarska 1 dubrava darko strahonija
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 00:01   #42
u čipoteci imaju univerzalne za klime
griottta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 01:52   #43
Miris klime

Klima ima čudan miris na nešto vlažno i ustajalo.Oprao sam filtere, klimu iznutra (rebra) prao parom pod tlakom, našpricao onim za dezinfekciju klima protiv gljiva i bakterija.I kad je sve to ishlapilo , klima i dalje smrdi kao da nista nisam radio.
Kod prijatelja čistili ovlašteni serviseri, ali i njemu i dalje ostao isti miris.
Slušam sve prijedloge jer nemam više ideja.
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:27   #44
Quote:
mack5 kaže: Pogledaj post
Klima ima čudan miris na nešto vlažno i ustajalo.Oprao sam filtere, klimu iznutra (rebra) prao parom pod tlakom, našpricao onim za dezinfekciju klima protiv gljiva i bakterija.I kad je sve to ishlapilo , klima i dalje smrdi kao da nista nisam radio.
Kod prijatelja čistili ovlašteni serviseri, ali i njemu i dalje ostao isti miris.
Slušam sve prijedloge jer nemam više ideja.
Obrati pažnju na posudu za odvod kondenzata kao i na cijev od kondenzata. Ili nisi dobro isprao i dezinficirao isparivač ili ti nije dobro očišćena ta posuda. Za to postoje posebne tabletice koje se kupuju isto gdje se i klime prodaju.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 14:04   #45
Quote:
mack5 kaže: Pogledaj post
Klima ima čudan miris na nešto vlažno i ustajalo.......ideja....
kao što vam je već rečeno , provjeriti posudu za prikupljanje kondenzata , nadalje gdje vam je ubodena cijev za odvod kondenzata , moguće da od tamo"vuče"miris
klima se čisti odma po prestanku rada za tu sezonu , a ne ostavlja se prljava do iduće upotrebe
isperite isparivač s nerazrijeđenom varikinom , pazite na odjeću i oči
ispušite i isperite cijevi odvoda kondenzata
ko ne plati servis plati doktora
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 18:47   #46
Prvo jedno glupo pitanje. Što je isparivač?
Nadalje, skinuo posudu i oprao da se sjaji. Opet parom oprao sve ispočetka i našpricao onim sredstvom za klime.
Cijev kondenzata oprana (nije duga pa je ok).Na kraju sam ralativno i zadovoljan.
Iako sam primjetio da ovaj sad miris koji mi također malo smeta zapravo potječe od onog sredstva kojim sam spricao.
Nadam se da će valjda izaci s vremenom.
Sad mi samo fali pravo ljeto pa da vidim kak će to ići.
Hvala svima na odgovorima!
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 20:08   #47
Pusti unutarnju jedinicu samo da ti radi ventilator (nekih sat,dva vremena), tj samo da ti struji (ventilira) zrak kroz nju i miris će sam ishlapiti.
A što se tiče isparivača to ti je hladnjak koji se nalazi u unuratnjij jedinici i vidljiv je kad izvađiš filtete iz nje.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 21:52   #48
To sam i mislio, samo mi to "isparivač" čudno zvučalo kad se na njemu samo kondenzira.
No, sad eto znam i koju više...
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 10:08   #49
Quote:
mack5 kaže: Pogledaj post
To sam i mislio, samo mi to "isparivač" čudno zvučalo kad se na njemu samo kondenzira.
No, sad eto znam i koju više...
na njemu se s vanjske strane kondenzira vlaga iz zraka i to je samo nezaobilazna posljedica onoga što se dešava unutra , a to je da se stlačeni plin naglo iz tekućeg stanja pretvara u plinovito (expandira), rekli bi ispari i pri toj svojoj prirodnoj osobini oduzima toplinu okoline (rekli bi hladi)
nemoj se s tim opterećivati , čisti klimu svakih 30 dana rad , ako imaš kućne ljubimce i tepihe i češće , neš prečistiti ne se bojat
ono vani ti je kondenzator , a unutra (u stanu) isparivač , zimi ti je obrnuto ,-- prosto ko "silicijev čip
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 19:27   #50
Question Ledi mi se klima - vanjska jedinica

bok ljudi imam vec tri g.klima uredjaj,prosli vikend sam bio na moru tocnije viru vanjska tem.je bila izmedju 7-11.stupnjeva.klima mi je radila cijelu noc te sam drugi dan primjetio da mi oko vanjske jedinice se nalovilo inje ili ti led.sto mi je radit. hvala na pomoci.
baylaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 00:16   #51
Quote:
baylaner kaže: Pogledaj post
bok ljudi imam vec tri g.klima uredjaj,prosli vikend sam bio na moru tocnije viru vanjska tem.je bila izmedju 7-11.stupnjeva.klima mi je radila cijelu noc te sam drugi dan primjetio da mi oko vanjske jedinice se nalovilo inje ili ti led.sto mi je radit. hvala na pomoci.
Zaledila vam se vanjska jedinica iz razloga što je vani taj dan sigurno bilo dosta vlažno (preko 60%rH). To je normalna pojava kada se po zimi mislite grijati na klimu a vani je velika vlaga iako je temp. bila par stupnjeva iznad 0.
Trebate samo provjeriti dali vam kod zaleđivanja vanjske jedinice ona ide u "DEFROST",tj odleđivanje. To odleđivanje vam traje nekih 3-4 minite za koje vrijeme unutarnja jedinica prestaje grijati. Nakod defrosta unutarnja jedinica ponovo bi trebala početi sa grijanjem. Ako vam vaša klima sve gore navedeno obavlja, znajte da vam radi ispravno i nemate se čega bojati.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:07   #52
hvala na lijepom objasnjenju ali mi se cini da mi klima ne ide u defrost jer ako sam dobro razumio da to radi onda se vanjska jedinica nebi trebala ledit ili.
baylaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:11   #53
Quote:
baylaner kaže: Pogledaj post
hvala na lijepom objasnjenju ali mi se cini da mi klima ne ide u defrost jer ako sam dobro razumio da to radi onda se vanjska jedinica nebi trebala ledit ili.
ne nego kad ide u defrost onda se odledjuje...
to je skroz normalan pojava..moja je sva u ledu i radila je prosle godine na -9.
jednostavno plin je toliko hladan da je vanjski zrak toplije od njega (cak i kad je vanjska ispod 0) da se jednostavno taj vanjski zrak kondenzira na cijevima i mrzne na njima jer su cijevi debelo ispod 0...
kad se tog leda skupi klima ode u defrost i odledi ga...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 20:56   #54
Montaza!

Mislim da se malo previse pretjeruje o zahtjevnosti montaze!
Mozda to potenciraju profi monteri da nebi izgubili zaradu
Ja sam montirao sam klimu bez ikakvog problema, samo sam alat za sirenje bakrenih cijevi posudio! A vakumirao nisam nego sam samo onu tanju cijev malo otpustio a zatim na debljoj cijevi lagano pustio plin jedno 5 - 6 sekundi i onda pritegao cijev! Ispravnost sam provjerio sa obicnim sredstvom za pranje sudja s kojom sam na spojeve obilno nanio pjenu. Mislim da je cjena montaze bezobrazno pretjerana i zato sam se odlucio sam postavitii!!!
ZlatkoZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 23:01   #55
Quote:
ZlatkoZD kaže: Pogledaj post
Mislim da se malo previse pretjeruje o zahtjevnosti montaze!
Mozda to potenciraju profi monteri da nebi izgubili zaradu
Ja sam montirao sam klimu bez ikakvog problema, samo sam alat za sirenje bakrenih cijevi posudio! A vakumirao nisam nego sam samo onu tanju cijev malo otpustio a zatim na debljoj cijevi lagano pustio plin jedno 5 - 6 sekundi i onda pritegao cijev! Ispravnost sam provjerio sa obicnim sredstvom za pranje sudja s kojom sam na spojeve obilno nanio pjenu. Mislim da je cjena montaze bezobrazno pretjerana i zato sam se odlucio sam postavitii!!!
I baš zato se nadam da ćeš zvati vrlo brzo nekoga od "bezobrazno skupih servisera" i da će te oderati k'o vuk magare kad ti klima stane
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 21:52   #56
Quote:
ZlatkoZD kaže: Pogledaj post
Mislim da se malo previse pretjeruje o zahtjevnosti montaze!
Mozda to potenciraju profi monteri da nebi izgubili zaradu
Ja sam montirao sam klimu bez ikakvog problema, samo sam alat za sirenje bakrenih cijevi posudio! A vakumirao nisam nego sam samo onu tanju cijev malo otpustio a zatim na debljoj cijevi lagano pustio plin jedno 5 - 6 sekundi i onda pritegao cijev! Ispravnost sam provjerio sa obicnim sredstvom za pranje sudja s kojom sam na spojeve obilno nanio pjenu. Mislim da je cjena montaze bezobrazno pretjerana i zato sam se odlucio sam postavitii!!!
Neznam o kojoj cijeni govoriš ali dobro,da bi mogao postavljati klima uređaje prvo moraš imati licencu ministarstva zatim mišljenje o mjestu postavljanja vanjske jedinice od lokalne uprave.Da si to sve zadovoljio vjerojatno bi znao da je puštanje plina zakonom zabranjeno i strogo kažnjivo a osim toga i štetno za rad kompresora jer se tom prilikom stvara kondenzat na cijevi zbog plina koji pod pritiskom izlazi u atmosferu pa ona kapljica smrznute vode oštečuje kompresor.A vakumirao nisi jer neznaš i nemaš alat i spojevi se ne ispituju sa pjenom itd,itd
šumarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 23:36   #57
Ne vrijedi ti trošiti riječi na takve koji sve znaju jer kad tad će doći moleći nas "bezobrazno skupe" , "neuke" i "lijene" da riješimo sranja koja su si sami priredili a za njih nemaju niti škole niti znanja nego se samo prave važni (da ne kažem preseravaju se i prodaju "pamet" drugima , koji još manje znaju i nasjedaju takovima!
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:02   #58
a i nisu svi tako bezobrazno skupi barem ne ovdje kod mene u gradu (Vk) a ko zna koja je klima sa kojim plinom nisu sve punjene sa eko plinom
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:20   #59
Kondenzacija na ventilima

Toshiba, stara 7 godina. Čišćena prošle godine. Vanjsku jedinicu nisu niti pipnuli. Već tada se vidjelo da na vanjskoj jedinici, na ventilima (tamo gdje dolaze crijeva iz unutarnje jedinice, ako sam dobro snimila) dolazi do kondenzacije. Pitala sam servisere zašto tamo kaplje voda, a oni mi odgovorili da je to znak da ima dovoljno plina. Međutim, ja to ne vidim na drugim klimama. Ove godine klima jako slabo hladi. Stavim je na 17 stupnjeva da bi se nešto osjetilo. Je li ta kondenzacija u redu i što raditi s klimom kad prestane hladiti kako treba. Znam, zvati majstore, ali kakav me trošak čeka?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 18:20   #60
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Toshiba, stara 7 godina. Čišćena prošle godine. Vanjsku jedinicu nisu niti pipnuli. Već tada se vidjelo da na vanjskoj jedinici, na ventilima (tamo gdje dolaze crijeva iz unutarnje jedinice, ako sam dobro snimila) dolazi do kondenzacije. Pitala sam servisere zašto tamo kaplje voda, a oni mi odgovorili da je to znak da ima dovoljno plina. Međutim, ja to ne vidim na drugim klimama. Ove godine klima jako slabo hladi. Stavim je na 17 stupnjeva da bi se nešto osjetilo. Je li ta kondenzacija u redu i što raditi s klimom kad prestane hladiti kako treba. Znam, zvati majstore, ali kakav me trošak čeka?
sve dok ne vidiš da su ti ventili zaleđeni sa klimom je sve u redu, što se tiće pirenja i hlađenje to je ipak toshiba odi samo očisti saće na vanjskoj sa zadnje strane klime i očisti nutarnji filter a ako ti je sve to čisto onda ti je turbina prljava do zla boga pa moraš zvati majstora. Ako majstori budu imali vremena pa ti na zidu očiste turbinu proći češ vjerojatno malo jeftinije ili reskiraj za veliki servis jedno 400 kuna i riješen problem. Drugo ti nema što biti ako ti rade i vanjska i nutarnja jedinica već je samo prljava.
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.