Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2020., 23:11   #1
Treba li trenirati ruke i trbušne mišiće?

Da li je vježbanje mišića ruku (zasebno) gubljenje vremena?
Kada pravim sklekove kojima ciljam prsa, rade ruke (i trbušni). Kada pravim zgibove kojima ciljam leđa, rade ruke i trbušni. Propadanja, dijamant sklekovi - triceps. Chin up - biceps. Šta god uhvatim, rade podlaktice. Skokovi, čučnjevi, rade trbušni.
Da li je za jednog amatera koji nema baš previše vremena uopće potrebno da vježba biceps i triceps? Kažu da se trbušni najbolje vježbaju prehranom.
Izbaciti i raditi na leđima, prsima, nogama i ramenima?
Svi smo osjetljivi na trbuh pa često tome posvećujemo dodatnu pažnju. Da li je to teški gubitak vremena? Moji trbušni su tvrdi kao kamen i imam lijep sloj potkožne masnoće na njima jer nisam dovoljno discipliniran kod prehrane.
S druge strane rukama mogu biti potpuno zadovoljan - tu se svaki mišić lijepo ocrtava i praktično nema nikakve masnoće.
Da li je pametno smanjiti zaseban rad na rukama i abs-ima, a pojačati leđa, prsa i noge?
Gdje su ramena u cijeloj toj priči?
Slobodno iznestite svoja stručna i manje stručna razmišljanja o ovome. Svako mišljenje i stav dobrodošli...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 10:22   #2
Pametno je što se tiče ruku.
Pametnim izborom vežbi mogu se jednim udarcem ubiti dve, a i više muva, recimo ako hoćeš da malo vežbaš biceps, da ga malo jače pogodiš, odabraćeš zgibove sa obrnutim hvatom, većba za keđa i istovremeno najbolja vežba za biceps.
Triceps dobija dosta posla kod svih potisaka, ako baš hoćeš da dobrano pogodiš dugu glavu, odradiš par serija pulovera, pogađa leđa i grudi, i dugu glavu tricepsa iz istegnutog položaja.

Za trbušne mišiće nije pametno ostaviti ih samo na statičkim kontrakcijama i pokretima stabilizaciej tela, treba ih raditi direktno u velikom broju ponavljanja, to je em doabr kardio em cedi masti iz trbušnjaka.
Oni koji kažu da lokalna redukcija masnog tkiva nije moguća nisu u pravu, ni sasvim moguća ali itekako funkcioniše.
Joakim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 12:13   #3
U ovome zadnjem što si rekao, jasno je nešto... Naime, iako se od fitnesa pravi znanost, definitivno to nije egzaktna znanost. Neki se kunu da nije moguće lokalizirano topljenje masti dok neki tvrde da se može. Čudi me da tako nešto naizgled jednostavno izaziva tako oprečna gledišta. Očigledno je da treba još puno istraživati dok se ne dođe do čvrstih činjenica...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 12:21   #4
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
U ovome zadnjem što si rekao, jasno je nešto... Naime, iako se od fitnesa pravi znanost, definitivno to nije egzaktna znanost. Neki se kunu da nije moguće lokalizirano topljenje masti dok neki tvrde da se može. Čudi me da tako nešto naizgled jednostavno izaziva tako oprečna gledišta. Očigledno je da treba još puno istraživati dok se ne dođe do čvrstih činjenica...
Ovo je noga bicikliste Janeza Brajkovića posle duže vožnje:

https://i.dailymail.co.uk/1s/2019/10...0873776710.jpg

Ako mu list izgleda ovako, a lokalna redukcija masnog tkiva nije moguća, ne bih voleo da mu vidim lice.
Joakim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 13:06   #5
Da za ruke, mada dosta rade i sa drugim vjezbama, ali dobar izbor vježbi, frekvencije i sl
Trbušnjaci da, apsolutno (pri tome ne mislim isključivo na pločice). Prehranom će se pokazati ne i 'vježbati'
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 14:21   #6
Ruke i ramena ne treniram a najbolje sui razvijeni dijelovi tijela! Zasto?
Pa zato sto sklekovima, zgibovima, propadanjima, australakim i slicno uvijek pogodim ruke.
Trbusnjaci per se su manje biti koliko cijeli core. Tek kad sam poceo raditi bw vjezbe vidim da mi je to najabiji dio na tijelu i da ga treba ciljano itekako raditi. Nije dovoljno onih par trbusnjaka sto sam
Radio ubteretani i koja minuta planka. U zadnjih 30 dana radim core jednom tjedno sa 8 vjezbi.
1 ab roller
2 plank
3 wipers
4 L sit
5 russian twists
6 bocno didirivanje stopala
7 good mornings
8 dugacki sklek i ledjna ekstenzija
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 18:57   #7
Ovo za ruke se ne moze odgovoriti sa da ili ne jer je individualno.

Netko reagira na nesto, svi smo drugaciji.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 07:33   #8
Trbuh uvijek radi, čučanj, mrtvo, bench - uvijek su ti mišići odgovorni za snagu.

Iako onako teoretski - pošto svi želimo biti što uži oko struka, ne znam jel u bulk fazi ima smisla ciljano trenirati trbušne mišiće i njihov rast.

Mislim sasvim je dovoljno koliko dobiju iz ostalih vježbi.

Ruke? Zašto ne, pa bicepsu je dosta 3 serije, manji je mišić, ne treba ga rasturati za 5+ serijama, a i to malo mu daje dobar rast.

Žene tak i tak vole jake ruke.

DCT4 - pa istina, kad spojim full body, ruke su uvijek na kraju. Bench, zgibovi, ramena - izmori to ruku, pogotovo zgibovi.
No svejedno na kraju 3 serije bicepsa i laku noć.

Triceps rijetko treniram, ove godine možda par serija.
Juva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 08:24   #9
Triceps daje na veličine ruke. Radije ga treniraj.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 08:36   #10
Svaki put ručice rade na svim vježbama, a biceps još na kraju dobije svoju dozu.

Ali da, ne razumijem zašto bi netko namjerno zanemario ruke kao zaseban trening?

Prvo, ruke rade na svim složenim vježbama. Drugo, zasebno im je dosta 3 serije 2 puta tjedno da ostvare dodatni rezultat.

A i nisam baš vidio primjer velikog bicepsa i malog tricepsa ili obrnuto, po onome što vidim - uvije se razvijaju paralelno.
Juva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 08:49   #11
Ae, nebi bilo pametno zapostavit ni biceps jer znaju puknit kod deadlifta.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 09:14   #12
Kaže stara narodna da ne možeš imati velike ruke, ako ne radiš deadlift.

Juva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 10:45   #13
Mnogi zaboravljaju da u proniranom položaju podlaktice biceps radi sa oko 20-tak % kapaciteta, ostalo što se tiče lakta odrađuju brachialis i brachioradialis. A taj položaj je najčešći kod vežbi za leđa.
Što se mene tiče, najbolja vežba za biceps su zgibovi obrnutim hvatom, lakši su nego obični zgibovi, pa treba malo dodati težine, ali ne previše, ne treba leđima davati previše zaleta telu, već se polagano podići i pustiti da biceps što više odradi, u gornjoj polovini pokreta je njegovo angažovanje veliko.

Ovo opet ne znači da ne treba ponekad raditi i čuveni stojeći biceps pregib, pregibve bućicama i sl, svaka od tih vežbi ima svoje čari.
Joakim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.