Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2004., 09:15   #1
Škampi na buzaru

Znam da ću ovdje dobit najbolje savjete i najbolje recepte, pa preskačem i mamu i rodice i kuharice i izravno pitam:

Kako da skuham najbolje škampe na buzaru?

Hvala!
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 10:18   #2
Moji svi vole tocat, pa napravim dosta shuga....na maslinovom prodinstam kapulu sitno sjeckanu, kad se 'razidje', pojacham malo vatru, ubacim shkampe, pospem kosanim cheshnjakom i pershinom, soli, malo papra, list lovora i ruzhmarina, dvi zhlice krushnih mrvica, napola poklopim, dolijem chashu dobrog bijelog vina, otklopim, protresem par puta ~ et voila`

Neki dodaju malo salse ili konzerve, meni ona mijenja okus buzare pa ne koristim, nego pustim ovako

Napominjem da ako su svjezhi ne trebash ih kuhati dulje od 10 minuta jer ce meso postati zhvakacasto...tajna je kad ga otvorish, da meso bude meko i sochno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 10:20   #3
Ja radim slično, osim što ne stavim prezle (ne volim to baš, draže mi je da je šug tekuć) i češnjak (jer imam alergičare u familiji).
I onda poslije obavezno ližem prste.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 10:21   #4
Joj što ja to voleeem

Radim isto tako kao i magic.
Odavno dobih taj njen recept
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 10:29   #5
Lucija, na isti nachin mozhesh pripremiti i shkoljke, a gotove su chim se otvore

....a josh da naletish na rakovice.....
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 14:44   #6
Odoh odmah radit škampiće - Magic .

Hm, jesu li svježi oni koji se prodaju na placu u Zagrebu, a kao uhvaćeni su prethodni dan?

Ja sam s mora i jela sam samo ribu, rakove i ino što bi mi ulovili sami. Mrzim plac i smrznutu ribu, al šta ću sad, kad nemam izbora....
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 15:05   #7
Samo ti njega pomirishi...ako ima ugodan miris, svjetli je i ima chvrste on crvene brke i sjajne oke - svjezhi je.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 15:06   #8
I ako mrda nogama.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 15:08   #9
a mozhda se ulinija
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 15:11   #10
To je onda dalmatinski škamp. Oni talijanski su mali ali živahni.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 15:23   #11
Inache, vece shkampe i hlapove a i jastoge probajte 'napiti'.

Pripremite smjesu maslinovog ulja, cheshnjaka, pershina, dobrog vina i sve to smiksajte, ili pak uzmite samo fini cognac, nabavite deblju shpricu i iglu i poushtrzajte smjesu u tijelo i zglobove, pustite da odstoji 10-ak minuta. Pa ga samo stavite 10 minuta pod grill ili na neku tavu.

to je neshto
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 23:27   #12
magic, znaci u buzaru ne ide paradajz? JA sam uvijek mislila da ide Ovo sa jastozima i konjakom moram probat,a ako imam manje skampe ,mogu ih samo umociti u tu smjesu,ulje,cesnjakitd prije nego ih bacim na grill? MIslim ono,tocat 10min?Vidi mene sad s dalmatinskim izrazima
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 04:51   #13
Na maslinovom "povenem" puno persina i nasjeckanog cesnjaka, dodam rakove i drzim ih na vatri dok ne postanu "pastelne boje" (meso pobijeli).

I navalimo s bijelim kruhom.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 12:40   #14
isto ka od magicne ali ne stavljamo ruzmarina i lovora. prezlu obaveznoo (samo zlicicu, da bude mrvu gusce)
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 00:09   #15
Quote:
Shtefitza kaže:
... i drzim ih na vatri dok ne postanu "pastelne boje" (meso pobijeli).

a kako kontrolirash da je meso pobijelilo? zar nemaju oklop
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 00:13   #16
Quote:
Rita kaže:
magic, znaci u buzaru ne ide paradajz? JA sam uvijek mislila da ide Ovo sa jastozima i konjakom moram probat,a ako imam manje skampe ,mogu ih samo umociti u tu smjesu,ulje,cesnjakitd prije nego ih bacim na grill? MIslim ono,tocat 10min?Vidi mene sad s dalmatinskim izrazima
Napisala sam da je pomidor po zhelji...po meni mijenja 'taste' buzari i ja ga ne stavljam.

Mozhesh slobodno drzhati umochene i manje shkampe...oklop im je porozan i lijepo ce se nasaftati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 17:24   #17
Ja sam se totalno zaboravila javit da sam radila škampe da su bili i zahvalit Magic i svima ostalima.


lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 18:50   #18
Hmmmm, a jel' se tak mogu pripremiti i dagnje, zamrznute i očišćene?
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 22:03   #19
Ociscene dagnje su bolje za npr. rizoto, jer u buzaru ti idu friske skoljke u oklopu.

Inace, sigurno friska riba u ribarnici na Dolcu, jest kod ribara iz Novigrada - odmah desno kod zadnjih ulaznh vrata. Ima ih i na Kvatricu.

Ako stavljate paradajz u buzaru, onda treba friski, prije nego pelatu. Osim naravno po zimi Tada izbjegavati "onaj lijepi plasticni"

Osim skampa, dobre su i kozice....
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 10:44   #20
Quote:
crtica kaže:
Ociscene dagnje su bolje za npr. rizoto, jer u buzaru ti idu friske skoljke u oklopu.

Hvala
Ma slučajno imam baš očišćene, pa da isprobam
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.