Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 11:45   #81
Quote:
Igazsag_ kaže: Pogledaj post
Nikakav ja propali student nisam.
A ti obrazovan - nisi. Žao mi je. Nisi.
Da jesi, poštovao bi ljude poput Paara. Općenito bi poštovao ljude i ne bi bio agresivan.
Jer kao što znamo, obrazovanost uklanja svaku dozu agresivnosti iz čovjeka.

Na kojim si ti drogama i jel daš i meni malo?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:49   #82
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Ponedjeljak ujutro, početak novog radnog tjedna, a moram čitati OVO. Ne znam ni kako bih nazvala ovaj izričaj, biranje riječi, koncept i sadržaj.

Naravno, stati ću opet i iznova na stranu jedne mekše znanosti, ljudskije, emotivnije, kako je pojedinci nazivaju pseudoznanosti. Usput rečeno, iz samih rečenica nas par "pseudoznanstvenika" jasno je vidljiva mekoća i blagost, jedna odmjerenost. Pročitajte rečenice Vas praaaaaavih znalaca, tobože visokoobrazovanih ljudi. Pune su posprdnosti, ponižavanja, degradiranja osoba i njihovih dostignuća. Pa da, vi sigurno znate bolje, više, jače samo što vam smeta politička klima u nas Hrvata, a vjerovatno vas koči i glavni urednik HRT, ali da nema njih vi bi vladali ovom zemljom, zasigurno. DE, DOBRO JE puna su groblja nezamjenjivih ljudi.
Iz samih je riječi pseudoznanstvenika poput tebe vidljiv holier-than-thou gard i ovakva ad hominem argumentacija koja pokušava premjestiti raspravu na osobnu razinu naprosto zato što pseudoznanost na polju realnih argumenata nema čime baratati.

Thanks for playing. YHL. HAND.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:51   #83
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Je, je, kak da ne, s jedne strane Mišak prdi a sa druge sve što on kaže biva poklopljeno

Ne čini se loše onako odokativno, iako bih najradije vidjela nešto naše. Prva epizoda - brutalno razjebavanje pojmova "organski uzgoj hrane" i "ekološka poljoprivreda"
Šokantni ameri koji otvaraju oči tulavoj naciji su toliko već viđeni - s druge strane, ako bi čekali naše da nešto naprave, pogotovo samoinicijativno, možda, ali samo možda bi taj projekt gledala naša pra-pra-pra-pra-pra-pra-praunučad. Uostalom, tko bi to vodio? Oliver Mlakar satire koncept afrodizijačkih sredstava? Sopekica demantira beneficijelni efekt MMS-a? Tko bi mogao s kredibilitetom objasniti kompletnu musaku koja leži iza globalnog zatopljenja?
Ljudi dragi, imamo na raspolaganju sve moderne tehnologije. Trebaju nam kamera i account na Jubitou. I nešto slobodnog vremena.

Uz malo truda dala bi se napraviti emisija koja bi se mogla prodati nekoj dalekovidnici.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:58   #84
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Lastane, takve face I DOLAZE u Hrvatsku. Vrlo rado. Samo na njegovo predavanje dođu 3 čovjeka. Pa onda bude bruka, znate ovo, znate ono... U njegovoj zemlji se ubijaju za zadnju klupu.

Početkom svibnja jedan je takav zadnji put bio ovdje. Pokušao sam to obznaniti i ovdje na forumu, na Znanstvenim novostima.

Pitao sam jednog administratora, rekao možda bi moglo. Pitao sam drugoga, nikad nije poslao odgovora.
Ja, eto, nikad nisam vidio takvu obavijest. Pa nisam ni bio na predavanju.
Očito se takve stvari nigdje ne oglašavaju. Zašto?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:01   #85
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
smeta ti "pljuvanje"? asti koja osjetljivost. Ja sam za pljuvanje pseudoznanosti. za gaženje. za otkinut joj glavu i skakat po njoj
Ispravna je formulacija “otkinut joj glavu i posrat joj se niz grlo”.

Nema na čemu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:28   #86
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja, eto, nikad nisam vidio takvu obavijest. Pa nisam ni bio na predavanju.
Očito se takve stvari nigdje ne oglašavaju. Zašto?
U radijskim medijima je najavljivana izložba dotičnoga (za tv ne znam), a za predavanja/izložbu se lako moglo saznati na sajtu Hrvatskog prirodoslovnog muzeja već 2 mjeseca prije.
Ista shema za sva dosad odrađena gostovanja.
I nevjerojatno da se ne skupi 5 ljudi. Ali za trkeljati o evoluciji se učas nađe stotinu znanstvenika, pogotovo na forumu.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:08   #87
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ljudi dragi, imamo na raspolaganju sve moderne tehnologije. Trebaju nam kamera i account na Jubitou. I nešto slobodnog vremena.
To je načelo na kojem leži i ideja ovakvih i njemu sličnih pa se grrrrrrrrrrrrrdno varaju

Raspoloživa tehnologija za zabilježavanje i širokopojasni internet nikako nisu znak s nebesa da se trebaš baviti nečim takvim

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Uz malo truda dala bi se napraviti emisija koja bi se mogla prodati nekoj dalekovidnici.
Baš da bi to netko kupio, ne znam, ali da se nađe par inteligentnih humorista, verbalnih early nineties Arnija potkovanih prirodoslovnim znanjem koji idu državom i objašnjavaju naivcima da kraj svijeta kakvog ga znamo nije 31.12.2009., balavcima promašenost koncepta coitus interruptusa i učmalim babama besmisao njuejđeraja, tantranja i čakranja na humorističan način, ja bih to prva gledala
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:13   #88
Bilo je na RAI par odličnih emisija.
Ali ne znam bi li prošle kod nas.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:55   #89
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Ponedjeljak ujutro, početak novog radnog tjedna, a moram čitati OVO. Ne znam ni kako bih nazvala ovaj izričaj, biranje riječi, koncept i sadržaj.

Naravno, stati ću opet i iznova na stranu jedne mekše znanosti, ljudskije, emotivnije, kako je pojedinci nazivaju pseudoznanosti. Usput rečeno, iz samih rečenica nas par "pseudoznanstvenika" jasno je vidljiva mekoća i blagost, jedna odmjerenost. Pročitajte rečenice Vas praaaaaavih znalaca, tobože visokoobrazovanih ljudi. Pune su posprdnosti, ponižavanja, degradiranja osoba i njihovih dostignuća. Pa da, vi sigurno znate bolje, više, jače samo što vam smeta politička klima u nas Hrvata, a vjerovatno vas koči i glavni urednik HRT, ali da nema njih vi bi vladali ovom zemljom, zasigurno. DE, DOBRO JE puna su groblja nezamjenjivih ljudi.

Kao što je već netko napisao, ne sjećam se da je u NRZ ikada bilo ikakvih napetosti, negativnosti i svađa . Konkretno što se tiče emisije o vodi, smatram da je bila odlična, moglo se puno toga naučiti, čak planiram neke stvari primijeniti i u vlastitom radu.

Za sve vas supersonične megagigastične turbo znanstvenike, koji btw ne znaju ni što se događa svake godine, festival znanosti se održava u svim većim gradovima i na njemu sudjeluju učenici i studenti. Čini mi se kako je prošle godine upravo tematika bila voda, između ostalog i memorija vode. Meni je osobno drago vidjeti u mlađim generacijama dubinu i širinu pogleda na svijet i život. Eto vam prilike da svoju agresiju ispucate na jedan kreativan i svrsishodan način.
Je, stavili su i pseudoznanost na taj festival. I posraše ih mnogi. Radilo se o studentu čiji rad nisu provjerili, a razlog tome je neznanje i glupost ljudi koji su primali prijave, čitali radove i sastavljali program.

Voda ne memorira podatke. Točka. Ne želim da se thread pretvori u raspravu o tome. Iritantno je, glupo je, potencijal je za nuklearni rat na forumu (ponovljeni!) i offtopic je.
Imamo samo kartoniće za štit, ali i to je dosta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:29   #90
Dajte ljudi, pustite je nek objasni što misli (Freyra).

Žena zna detalje koje obično ne znaju 'forumski genijalci'.

Onda dođe ovo s nekakvom memorijom u vodi (?!). Mislim, ne čitam Alternative ali velite da je to njihova domena, pa ajde.

Dajte svatko ima pravo na mišljenje. A baš sam mislio da će se ovaj topic razlikovati od drugih...
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:31   #91
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Je, stavili su i pseudoznanost na taj festival. I posraše ih mnogi. Radilo se o studentu čiji rad nisu provjerili, a razlog tome je neznanje i glupost ljudi koji su primali prijave, čitali radove i sastavljali program.
Nisam ni primijetio. Ali kad veliš...
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:22   #92
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Čini mi se kako je prošle godine upravo tematika bila voda, između ostalog i memorija vode. Meni je osobno drago vidjeti u mlađim generacijama dubinu i širinu pogleda na svijet i život. Eto vam prilike da svoju agresiju ispucate na jedan kreativan i svrsishodan način.
Je, naravno da je bila memorija vode. Odmah nakon hladne fuzije.

Meni je osobno vrlo ružno vidjeti kad netko koristi pseudoznanost da bi masturbirao nad vlastitom dubinom, širinom i ostalim dimenzijama svog uma.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:25   #93
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Je, je, kak da ne, s jedne strane Mišak prdi a sa druge sve što on kaže biva poklopljeno

Ne čini se loše onako odokativno, iako bih najradije vidjela nešto naše. Prva epizoda - brutalno razjebavanje pojmova "organski uzgoj hrane" i "ekološka poljoprivreda"
Šokantni ameri koji otvaraju oči tulavoj naciji su toliko već viđeni - s druge strane, ako bi čekali naše da nešto naprave, pogotovo samoinicijativno, možda, ali samo možda bi taj projekt gledala naša pra-pra-pra-pra-pra-pra-praunučad. Uostalom, tko bi to vodio? Oliver Mlakar satire koncept afrodizijačkih sredstava? Sopekica demantira beneficijelni efekt MMS-a? Tko bi mogao s kredibilitetom objasniti kompletnu musaku koja leži iza globalnog zatopljenja?
Mislim da mi nemamo taj kalibar talenata kakvi su Penn & Teller.

Pogledao sam sve epizode, skoro da nema dosadne

Iako, u nekima sjebali poneke činjenice, ali svakome se može desiti.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:23   #94
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Šališ se?

Ako ipak ne, otvori temu na PZ-u o memoriji vode, da ne zalazimo u offtopic u ovoj temi. Zašto ne vidiš koliko je ta fraza oksimoron? Rado ću raspraviti s tobom o tome, od inicijalne definicije pamćenja do vodene sposobnosti za takvo što. Imam hrpu pitanja.

Uostalom, malo je neobično doći na PZ, septičku jamu konvencionalnih znanstvenika i očekivati bezuvjetnu podršku i hagič/kisač na svaki quote.
Uz sve, konstantno trubeći i spočitavajući drugima da su dno i nazivajući ih "supersoničnima i megagigastičnima". Po svakoj definiciji, zatrolavaš. Da itko od nas otprdi na Alt i tako piše tj. kritizira njihov način razmišljanja čak i kad se radi o zdravlju, dobio bi karton iste namjene.
Ne, nisam tip osobe kojoj treba bezuvjetna podrška i tapšanje, da jesam, ne bih se suočavala s pojedincima na ovom forumu po ne znam koji put.
Ne zatrolavam ja ništa, ja samo iznosim svoje mišljenje koje se eto ne slažem s vašim.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 21:31   #95
Imam pitanje u vezi Supeka pa bih iskoristio ovu temu, nisam baš tak star pa se jedva sjećam njegovih javnih nastupa, a i to mi je bilo dosadno tad , no u zadnje vrijeme sam malo proučavao njegov život, pročitao par njegovih knjiga, intervjua... Uglavnom super je on meni, ali me zanima kolko je on objektivno bio dobar znanstvenik, malo mi je čudno/glupo da je ostavio znanost tak rano, šteta u svakom slučaju, no pitanje je u vezi njegovog utjecaja na društvenu scenu i kao što se spomenuli popularizaciju znanosti, zapravo zanima me kolki frajer je bio općenito, i znanstveno i društveno?

* nemrem bolje definirat pitanje, nisam ni sam siguran kaj me zanima
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 22:45   #96
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi Supeka pa bih iskoristio ovu temu, nisam baš tak star pa se jedva sjećam njegovih javnih nastupa, a i to mi je bilo dosadno tad , no u zadnje vrijeme sam malo proučavao njegov život, pročitao par njegovih knjiga, intervjua... Uglavnom super je on meni, ali me zanima kolko je on objektivno bio dobar znanstvenik, malo mi je čudno/glupo da je ostavio znanost tak rano, šteta u svakom slučaju, no pitanje je u vezi njegovog utjecaja na društvenu scenu i kao što se spomenuli popularizaciju znanosti, zapravo zanima me kolki frajer je bio općenito, i znanstveno i društveno?

* nemrem bolje definirat pitanje, nisam ni sam siguran kaj me zanima
Supek je legenda To ti govori sve.
Bio nadareni student za kojeg se otimaju sveučilišta, ponajbolji mladi fizičar Europe pred kojim stoji velika perspektiva... Malo ga je zaribao drugi svjetski rat, Gestapo i zatvor, i umjesto da nastavi vratio se u Jugu. Postao profesor, osnovao Institut Ruđer Bošković, bio vodeći jugoslavenski atomski i teorijski fizičar dugo vremena, radio na projektu stvaranja jugoslavenske atomske bombe, pa odustao i sjebao političarima koncepciju jer nisu imali nikog da posao nastavi U međuvremenu pisao osrednje (čitaj bez umjetničke vrijednosti) drame itd. Humanist ispred svega, istina, imao je neke idealističke, naivne i teško održive poglede na svijet.
Sjećam ga se kao poprilično visokog starca tužnog izraza lica
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:47   #97
Agresivnost u poslu je jedina metoda zarade i rasta firme. To smo tek razumjeli sa mat. teorijom kaosa, gdje je savršeno jasno da je najveći dobitka na rubu kaosa, kao što je i najveći tehnološki ili općeniti razvitak isključivo na rubu kaosa. Za vrijeme najvećih ratova smo se najviše razvijali, za vrijeme mira smo najviše stagnirali - osim ako kaos nije kanaliziran kroz neke sustave sa umejtnim granicama gdje mu je i šteta lokalizirana.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:54   #98
Agresivnost u poslu je jedina metoda zarade i rasta firme. To smo tek razumjeli sa mat. teorijom kaosa, gdje je savršeno jasno da je najveći dobitka na rubu kaosa, kao što je i najveći tehnološki ili općeniti razvitak isključivo na rubu kaosa. Za vrijeme najvećih ratova smo se najviše razvijali, za vrijeme mira smo najviše stagnirali - osim ako kaos nije kanaliziran kroz neke sustave sa umejtnim granicama gdje mu je i šteta lokalizirana.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 23:20   #99
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
U radijskim medijima je najavljivana izložba dotičnoga (za tv ne znam), a za predavanja/izložbu se lako moglo saznati na sajtu Hrvatskog prirodoslovnog muzeja već 2 mjeseca prije.
Ista shema za sva dosad odrađena gostovanja.
I nevjerojatno da se ne skupi 5 ljudi. Ali za trkeljati o evoluciji se učas nađe stotinu znanstvenika, pogotovo na forumu.
Radio baš ne stižem slušati.
Stranice hrvatskih muzeja baš i ne pratim jer se u njima (meni) zanimljive stvari događaju iznimno rijetko.

U ta dva mjeseca nije se uspio proširiti glas?
You’re doing something really wrong.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 23:27   #100
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
To je načelo na kojem leži i ideja ovakvih i njemu sličnih pa se grrrrrrrrrrrrrdno varaju

Raspoloživa tehnologija za zabilježavanje i širokopojasni internet nikako nisu znak s nebesa da se trebaš baviti nečim takvim
Trebaš? Nipošto.
Možeš? To već da.

Takva se emisija može napraviti. Ako skupimo kreativni talent.
Barem nam tehnologija nije prepreka.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.