Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori predsjednički 2010

Izbori predsjednički 2010 Josipović vs. Bandić

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2009., 22:02   #1
Britka sablja
U samoizolaciji
 
Registracija: Nov 2009.
Lokacija: U zamahu
Postova: 289
Hrvatska na pragu "katastrofalne situacije"?

Ulaskom Milana Bandića u drugi krug predsjedničkih izbora aktualizira se teza političkog komentatora Davora Gjennera o mogućnosti "katastrofalne situacije" za Hrvatsku. Tako je naime taj politički analitičar ocijenio eventualnu pobjedu Milana Bandića odnosno njegov dolazak na funkciju predsjednika republike.

Taj jeftini populist se kao gradonačelnik Zagreba okružio ljudima s ruba, poltronima i onima bez osobnih stavova o bilo čemu, nekima koji su koketirali s kriminalom, pa i s onima preko ruba, jer njih uvijek može ucijenama kontrolirati.
Sinekure je podijelio poslušnicima ovisnim o sebi ili plaćenicima, zašto sumnjati da bi kao predsjednik države radio drugačije.
Tako radeći postao je u Zagrebu neprikosnoveni gazda bez kojeg se ništa niti može, niti se što događa.

Zamislite si sada da uspostavi takav sustav u čitavoj Hrvatskoj, bez obzira na ustavne ovlasti predsjednika države, postao bi apsolutna vlast u zemlji.
A iz takve države u kojoj bi jedan Bandić bio apsolutna vlast za čestite ljude najprobitačnije bi bilo pobjeći glavom bez obzira.
Imati za predsjednika tog kabadahiju iz Pogane Vlake značilo bi imati na toj reprezentativnoj funkciji neobrazovanu i nenačitanu barabu koja funkcira po principu svojeg zavičaja "ljudi smo, dogovorit ćemo se", principu koji isključuje svako zakonito postupanje.

Bandićeva pobjeda je prilično izgledna, čak i uz uvjet da svi oni koji su svoje glasove dali Pusićki i Kajinu u drugom krugu daju svoje glasove Josipoviću, a da mu ih dade i polovica onih koji su u prvom krugu glasali za Vidoševića, jer je malo vjerojatno da bi mu svoje glasove mogli dati Hebrangovi, Primorčevi, Tuđmanovi i Jurčevićevi glasači. Situacija bi za Bandića bila nepovoljna jedino u slučaju da HDZ preporuči svojem članstvu da glasa za Josipovića, što je malo vjerojatno.
S druge strane treba računati i s prevarama prilikom glasanja radi manipulacije s "glasovima mrtvaca" u čemu su Bandićevi promotori jako izvješteni.

Ako dakle Bandić postane predsjednik RH, najveća zasluga za to pripast će bez svake sumnje Zoranu Milanoviću, koji je ne samo trebao nego i morao zaustaviti Bandića, ako ne prije onda prilikom izbora za gradonačelnika Zagreba, uskraćivanjem osobne podrške i podrške SDP-a.

Po svemu sudeći Hrvatska zaista jest na pragu "katastrofalne situacije".

Zadnje uređivanje Britka sablja : 28.12.2009. at 22:12.
Britka sablja is offline  
Old 28.12.2009., 22:06   #2
dakalo
neozbiljan *****as
 
Registracija: Nov 2004.
Lokacija: 25°05'37.52''N, 55°10'22.75''E
Postova: 3,124
ne vjerujem da ce Bandic pobjedit u drugom krugu.
naime ima jako tanke sanse!
__________________
kokodacem ovdje od 1999.
dakalo is offline  
Old 28.12.2009., 22:10   #3
river_city
neće grom u koprive
 
river_city Avatar
 
Registracija: Nov 2004.
Lokacija: moj dom je u predgrađu od centra prema zapadu
Postova: 2,337
Strašno da je taj notorni lopov, lažljivac, neznalica i populist prošao u drugi krug. Jedino se možemo tješiti da je ipak dobio relativno "malih" 15-ak% glasova od samo 50-ak% izašlih birača. Mislim da je rezultat drugog kruga neupitan, ali još jednom kažem, ovo je prestrašno. Još strašnije je što ti ljudi uopće ne pitaju od kud tom tipu lova za cijelu ovu kampanju. Doslovno je preplavio sve medije, gotovo sam siguran da je bio najzastupljeniji kandidat ako gledamo plaćene oglase svih medija. Jebena lopovčina. Sotona. Hvala.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 28.12.2009., 22:12   #4
Davor K
U samoizolaciji
 
Registracija: Dec 2009.
Postova: 656
Quote:
Britka sablja kaže: Pogledaj post
Po svemu sudeći Hrvatska zaista jest na pragu "katastrofalne situacije".
Hrvatska je u katastrofalnoj situaciji već dugo, a ni jedan kandidat ne nudi zaokret.
Davor K is offline  
Old 28.12.2009., 22:17   #5
maystor1
živa glava
 
maystor1 Avatar
 
Registracija: Jan 2007.
Lokacija: predgradje osijeka
Postova: 2,984
Quote:
Britka sablja kaže: Pogledaj post

Taj jeftini populist se kao gradonačelnik Zagreba okružio ljudima s ruba, poltronima i onima bez osobnih stavova o bilo čemu, nekima koji su koketirali s kriminalom, pa i s onima preko ruba, jer njih uvijek može ucijenama kontrolirati.
Mislim da se nakon bipolarizacije Hrvatskog društva...ono što je ostalo...može nazivati svakako....

Ali svakako je interesantno gledati kako se izgrađene"hobotnice"...i lajava nesposobna opozicija nosi sa ostacima ,koji nemaju oružja jakih...

jadno i bijedno da se smisao Hrvatske pretvorio u rat lobija i poltrona...

Podhitno nam je potrebno smanjenje politokracije...

Neizlazak na izbore je najrealniji pokazatelj odnosa Hrvata prema umišljenim elitama...

Smisao života nam je postao nečije uhljebljivanje u umjetno stvorenu politokratsku sadašnjost i bivstvovanje...

Umjesto zagorskog...prvo štalica..onda kućica...

jadno...

ovo je samo opća konstatacija..

bez ičijeg favoriziranja....
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 28.12.2009., 22:19   #6
Britka sablja
U samoizolaciji
 
Registracija: Nov 2009.
Lokacija: U zamahu
Postova: 289
Quote:
Davor K kaže: Pogledaj post
Hrvatska je u katastrofalnoj situaciji već dugo, a ni jedan kandidat ne nudi zaokret.
Zaokret je u domeni Banskih dvora, a ne Pantovčaka.
Britka sablja is offline  
Old 28.12.2009., 22:19   #7
dakalo
neozbiljan *****as
 
Registracija: Nov 2004.
Lokacija: 25°05'37.52''N, 55°10'22.75''E
Postova: 3,124
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Strašno da je taj notorni lopov, lažljivac, neznalica i populist prošao u drugi krug. Jedino se možemo tješiti da je ipak dobio relativno "malih" 15-ak% glasova od samo 50-ak% izašlih birača. Mislim da je rezultat drugog kruga neupitan, ali još jednom kažem, ovo je prestrašno. Još strašnije je što ti ljudi uopće ne pitaju od kud tom tipu lova za cijelu ovu kampanju. Doslovno je preplavio sve medije, gotovo sam siguran da je bio najzastupljeniji kandidat ako gledamo plaćene oglase svih medija. Jebena lopovčina. Sotona. Hvala.
cuj nesta osobne love, nesta od kumova, a nesta od lobija napose gradjevinskih lobija s kojima je u Zagrebu sklopio deal, kakav je Sanader sklopio na drzavnom nivou. uglavnom kad se sve sabere lova pobrana kroz mutne poslove dugogodisnjeg "mukotrpnog" posla MB na celu Zagreba.

Sto se tice njegovog ulaska u 2. krug mi moramo bit svjesni cinjenice da je dobar dio ljudi u ruralnim sredinama uskracen za informacije i nije toliko politicno svjestan, kod takovih svakako pali jaka kampanja i sveprisutnost pred izbore. jos da se napomene da mu je ogroman broj glasova dala tzv dijaspora iz BiH gdje su neki drugi proriteti u pitanju.
__________________
kokodacem ovdje od 1999.

Zadnje uređivanje dakalo : 28.12.2009. at 22:25.
dakalo is offline  
Old 28.12.2009., 22:21   #8
Davor K
U samoizolaciji
 
Registracija: Dec 2009.
Postova: 656
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Strašno da je taj notorni lopov, lažljivac, neznalica i populist prošao u drugi krug.
Istina je, ali ne cjelovita. Strašno je da su ta dvojica prošla u drugi krug.
Koji je veće zlo?
Davor K is offline  
Old 28.12.2009., 22:30   #9
kobrin sin
Sinovi ravnice
 
kobrin sin Avatar
 
Registracija: Oct 2009.
Lokacija: Slavonija
Postova: 903
Tko je sve ove godine glasao za Bandića nego SDP-ci i urbana gerila Zagreba ...sad odjedanput je lopov,populist,sumnjiv karakter,okružen takvima i slično...nemojte biti licemjeri .

On nije moj izbor u prvom krugu da nebi bilo zabune.
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Old 28.12.2009., 22:36   #10
Engelchen00012
Registrirani korisnik
 
Engelchen00012 Avatar
 
Registracija: Mar 2009.
Lokacija: Zemlja cudesa
Postova: 4,643
Gadi mi se ova država. Nevjerojatno da je toliko ljudi uopće glasalo za tu seljačinu. To je uvreda zdravom razumu.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Old 28.12.2009., 22:42   #11
zeljko_ri
Registrirani korisnik
 
zeljko_ri Avatar
 
Registracija: Oct 2007.
Lokacija: U državi bez Iluminata
Postova: 33,403
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Gadi mi se ova država. Nevjerojatno da je toliko ljudi uopće glasalo za tu seljačinu. To je uvreda zdravom razumu.
Pa i nije baš tako puno
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 28.12.2009., 22:49   #12
einfach
U samoizolaciji
 
Registracija: Sep 2006.
Postova: 2,712
jakog li politickog komenratora Davora Gjennera i njegove procjene..

naime, profil jataka koji okruzuju ovu hrvatsku sramotu i moguceg precednika drzave, nije nista losiji, cak se moze tvrditi i da je i bolji od profila jataka sadasnjeg precednika.prema tome, moze biti samo nastavak kontinuiteta.
einfach is offline  
Old 28.12.2009., 22:51   #13
Kladi
vakica
 
Kladi Avatar
 
Registracija: Jan 2007.
Lokacija: Zagreb
Postova: 19,391
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Tko je sve ove godine glasao za Bandića nego SDP-ci i urbana gerila Zagreba ...sad odjedanput je lopov,populist,sumnjiv karakter,okružen takvima i slično...nemojte biti licemjeri .

On nije moj izbor u prvom krugu da nebi bilo zabune.
da, dok je bio stranački određen. sada glumi nezavisnog

ta "urbana gerila" najbolje zna što joj je napravio od grada. dođi i vidi što je napravio s građevinskim lobijem od zagreba...., pogledaj cijene javnog šekreta, dođi vidi šatore na prekrasnim gradskim trgovima gdje se sada peku kobase i loče pivo....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 28.12.2009., 23:02   #14
H-K
Feel the flames
 
H-K Avatar
 
Registracija: Nov 2007.
Lokacija: Zagreb
Postova: 5,960
Quote:
Davor K kaže: Pogledaj post
Istina je, ali ne cjelovita. Strašno je da su ta dvojica prošla u drugi krug.
Koji je veće zlo?
Jel ti uopće pratiš barem površno politiku? Josipović je bio favorit za ulazak u drugi krug od kada se počelo o predsjedničkim izborima naklapati po novinama....još sam ljetos na moru čitao ovakav rasplet situacije, samo što je u drugi krug trebao ući Hebrang, a ne Bandić....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Old 28.12.2009., 23:03   #15
Engelchen00012
Registrirani korisnik
 
Engelchen00012 Avatar
 
Registracija: Mar 2009.
Lokacija: Zemlja cudesa
Postova: 4,643
Isuse, baš gledam Keruma...jebote države.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Old 28.12.2009., 23:05   #16
plovidba
U samoizolaciji
 
Registracija: Sep 2008.
Postova: 246
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Isuse, baš gledam Keruma...jebote države.
dije on,,,brzo javi
plovidba is offline  
Old 28.12.2009., 23:05   #17
Peppa Pig
brckam se u mulju
 
Peppa Pig Avatar
 
Registracija: Jan 2008.
Postova: 9,202
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Isuse, baš gledam Keruma...jebote države.
i ja, ne znam jel bi se smijala ili plakala

jos ako bandit postane predsjednik, ajme....
Peppa Pig is offline  
Old 28.12.2009., 23:07   #18
Engelchen00012
Registrirani korisnik
 
Engelchen00012 Avatar
 
Registracija: Mar 2009.
Lokacija: Zemlja cudesa
Postova: 4,643
Quote:
plovidba kaže: Pogledaj post
dije on,,,brzo javi
Otvoreno...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Old 28.12.2009., 23:12   #19
Sluga Bozji pravi
Registrirani korisnik
 
Registracija: Dec 2002.
Postova: 490
Nije uopće problem u Bandiću. Svi su znali sve o njemu i puno prije ovih izbora, da je populist, da ide iz afere u aferu, pa kad su ga pitali za afere jel čovjek lijepo rekao novinarima da puste da "institucije pravne države odrade svoj posao". I eto, evo vam sad Bandića u drugom krugu, a možda bude i predsjednik, da ga Milanović nije maknuo, pobijedio bi u prvom krugu.
hehehe, gledam Otvoreno, kako su se svi usrali od Bandića.
Sluga Bozji pravi is offline  
Old 28.12.2009., 23:15   #20
Davor K
U samoizolaciji
 
Registracija: Dec 2009.
Postova: 656
Quote:
Britka sablja kaže: Pogledaj post
Zaokret je u domeni Banskih dvora, a ne Pantovčaka.
Mesić i Sanader su većinu vremena bili u suglasju, vodili gotovo identičnu politiku... bezbroj članaka i fotografija govori o tome... Ne vidim kakvu promjenu donosi neki od ove dvojice kandidata... Bit će to slično politici koju su Mesić i Sanader sprovodili godinama. Možda će se razlikovati tek stil, način komuniciranja...
Davor K is offline  
 



Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger