Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 22:23   #41
ma ne, o tele 2 nemoj ni razmisljati jer je uglavnom samo po gradovim dostupan, ja imam t mobile i isto tako po gradovima je signal i do 4 megabita, a po selima ti nema spasa ali da se surfat. pokrivenost je uglavnom ista kao i t mobile tako da nemas neki izbor
aocaoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 11:20   #42
bežični internet

Imam par pitanja u svezi bežičnog interneta. Koliko je to isplativo, što je bolje vip, t-com, ili tele2?.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 11:29   #43
bežični (wireless, ne Ethernet) ili mobilni Internet (pristup Netu sa mobilnog aparata)?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 11:41   #44
Trebam za pristup internetu preko lap topa
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:12   #45
Najvjerojatnije tvoj laptop ima ugrađenu bežičnu karticu, jedino što ti treba za bežični Internet kod kuće je bežični (wireless) modem/router kojeg ti daje ISP (operater).
Za van (npr. na moru) ti je dovoljan USB stick nekog mobilnog operatera, a ponekad ni to, ako se nađeš blizu kakvog "hotspota" koji omogućava besplatno surfanje (free air).
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:33   #46
Bok,
danas mi došao račun za mobilni internet i došlo mi lagano zlo
T-com, mjesečni paket 110 kn = 1 GB
Potrošila paket i još izvan paketa 2527498 KB = 500 kn + pdv ??
Nikad do sada nisam probila paket ???

Da jesam prošli mjesec pogledala jednu seriju od cca 2h i 30 min.............
Kaj je moguće da sam sa tim gledanjem serije na youtubu to natukla ???

I da djelatnica u T-comu veli da se svaki dodatni 1GB plaća 250 kn ???
Kaj su oni normalni ???

Da se žalim na račun ili nema smisla???
Molim dobru dušu da mi odgovori na gore navedena pitanja
Deni.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:34   #47
Quote:
Deni.m kaže: Pogledaj post
Bok,
danas mi došao račun za mobilni internet i došlo mi lagano zlo
T-com, mjesečni paket 110 kn = 1 GB
Potrošila paket i još izvan paketa 2527498 KB = 500 kn + pdv ??
Nikad do sada nisam probila paket ???

Da jesam prošli mjesec pogledala jednu seriju od cca 2h i 30 min.............
Kaj je moguće da sam sa tim gledanjem serije na youtubu to natukla ???

I da djelatnica u T-comu veli da se svaki dodatni 1GB plaća 250 kn ???
Kaj su oni normalni ???

Da se žalim na račun ili nema smisla???
Molim dobru dušu da mi odgovori na gore navedena pitanja
http://www.t-mobile.hr/pdf/cjenik-tmobile-hr.pdf (Datum zadnje promjene: 02.09.2010.)

2.1.1 Cijene usluga za web 'n' walk i Mobile Internet

2527498 KB : 1024 = 2468,26 MB x 0,20kn/MB podatkovnog prometa = 493,65kn x PDV (23%) = 607,19kn

Moguće? Itekako

0,20kn/MB x 1024 = 204,80kn/GB x PDV = 251,90kn (ne, nisu normalni)

Mislim da nema smisla žaliti se.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:04   #48
T Mobile Internet

Koristi li netko usb od t mobile za internet?
Napisite iskustva.

Sada imaju promotivno razdoblje. Npr. paket 6 GB za 100 Kn (inace je 200 KN) ili 10 Gb za 150 KN (inace je 300 KN). Cini se jako ok. S tim da ne moram biti vezan ugovorom na neko odredjeno vrijeme. Mogu ga prestati koristiti kada zelim. Samo nisam shvatio je li ta cjena samo u promotivnom razdoblju, vrijedi li ona za stalno ako sam se sada odlucio koristiti t mobile? Ili kad istekne promotivno razdoblje onda me vrate da placam uobicajenu cjenu npr. za paket od 10 GB 300 KN?
Ciuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 12:22   #49
mobilni internet

ne znam da li ima tema ako postoji, samo me uputite pa poslije izbrišite temu,

danas ću pratiti odgovore!

zanima me koja je najjeftinija solucija za mobilni internet šta se tiče svih mogućih providera i to da je manje od 100 kn.

potrošnja mjesečno bi bila negdje 1 gb.

možete mi navesti i sve koji daju usluge pa da sam pogledam.

t mobile, vip, šta je s tele 2? bon bon?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:24   #50
Bežični internet

Pomagajte, molim Vas!!

Apsolutno nemam problema s korištenjem interneta

No.... Treba ga sad uvesti doma. Željela bih bežični internet. Ali koliko sam gledala po t-comu i vipu, mogla sam vidjeti samo uređaje za mobilni bežični.
Jesam li glupava ili je to pod moranje jedno s drugim.

Ja bi doma za laptop bežični internet jer mi se ne da žnjorice po stanu provlačiti. Ali nije mi nužan mobilni intrenet da se npr. spajam ako odem negdje na put....

Dajte me prosvijetlite molim vas. Kaj trebam gledati i uzeti?

Hvala svima.
mastovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 14:24   #51
jednosavno trebas wlan(bezican) ruter.

e sad sama moras odabrati od kojega ces operatera(t com,iskon,b net,optima itd) tj trebas nazvati koji te zanimaju i pitatli dali je dostupan na tvojoj adresi.

i usput,kolko ti je bitna brzina interneta?
mali_ggo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 16:29   #52
Quote:
mali_ggo kaže: Pogledaj post
jednosavno trebas wlan(bezican) ruter.

e sad sama moras odabrati od kojega ces operatera(t com,iskon,b net,optima itd) tj trebas nazvati koji te zanimaju i pitatli dali je dostupan na tvojoj adresi.

i usput,kolko ti je bitna brzina interneta?
pa dosta je bitna jer ne bih mogla podnijeti da mi se neka stranica ucitava 100 godina :-)
jedan vrlo uceni odgovor :-D
mastovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:50   #53
Ovako, jedno vjerojatno glupo pitanje, ali znate li kako se nadoplati bon za tele2 mobilni internet? Na bonu pišu uputstva kao za mobitel, a to nikako ne mogu primjeniti na ovom sticku. Može li se uplatiti preko poruke i na koji broj? Hvala
Gloria Lewis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 20:08   #54
Obzirom da mi je bitna konstantna veza, redoviti autoreseti rutera, povremena pucanja veze i slični trikovi koje proživljavam su mi veliki problem.

Tražim neku back up Internet vezu koju bih mogao, u času kad se to desi, uspostaviti od nule u roku 5 ili maksimalno 10 sekundi.
Koristila bi se svaki put kratko, možda 5 ili 10 minuta.

Koliko su mi dobro rješenje za to USB stickovi tj. mobilni Internet?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:10   #55
Meni tele2 stick internet živo srnj , stalno sam gubio vezu i jaaako često je bila prespora, hebeni ugovor me samo drži....
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Matko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:51   #56
@Stipe
Dobar je ukoliko si spojen na isti i ništa ne radiš, dakle kad ne praviš promet. Inače spajanje od 0 do spojeno zna trajat i do 1min od umetanja sticka, pronalaženja mreže i na kraju spajanja.

@Matko22
Kad ćeš moći odi do vip centra, raspitaj se o pokrivenosti signalom u mjestu u kome koristiš mobilni Internet pa vidi. Vipov mobilni Internet koristim već drugu godinu i nemam problema s prekidom veze ni brzinom.
__________________
A zašto opcija edit traje 12minuta? Bzvz.
Nomina sunt odiosa.
salviol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:27   #57
i na koncu balade koje se mobilno riješenje pokazalo najisplativije, što je naj opcija?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 00:27   #58
Zavisi od lokacije na kojoj jesi, nema ništa univerzalno....

i ta tvoja, moja lokacija može imati napretka, u nadogradnjama, još uvijek rade na mrežama, nisu prestali, ja osobno imam sreću da sam do 18.8. ove godine, par godina surfao sa edge i fastnet opcijom na vipu, a sada imam i hspa+ signal te brzine i preko 13mbit/s u DL i do 2.60 u UL.... znači nadograđuju svi po malo... i telci kreću sa nadogradnjom na HSPA+ (znači teoretski do 21mbit/s DL, 5.76mbit/s UL) u prosincu konkretno...

a drugi par rukava je cijena koja više odgovara, ali ni ona ne jamči komfor nego samo kidanje živaca ako ti je najpovoljniji operater ujedino i najsporiji kod tebe ili mene na lokaciji, a lokacija može biti prizemlje okruženo višljim kućama prema odašiljaču koji je dosta nisko bio sad kada je premješten na neboder u blizini je dijamretalno suprotna situacija kod mene


p.s. ovo da ode u vip i pita za pokrivenost je shit, zašto? konkretno pitanje mene kod produženja pretplate je bilo da moram kupiti i stick iako ga imam ali onaj k3656z od prije bog te pitaj, dali ću uzeti k3765z za do 7.2mbit/s ili k4505z za do 21mbit/s za 49 odnosno 99kn razmišljajuči ne možeš kupiti stick sad te dvije godine ugovora uzmi brži, odgovor prodavača u vipu bio znate to vam je tek testno u osjeku, reko nema veze tko zna što će biti za te dvije godine, dakle kupih brži dođoh kući spojim se ali preko vodafone mobile broadband 10.00 jer VMC ne instalira sve drivere a stick i je broadband ne connect, rezultat ovaj tren je:

http://www.speedtest.net/result/1009723640.png

dakle nisam u Osjeku dapače daleko od njega u novom Zagrebu, i slušajuči njegovo znanje o pokrivanju bi loše prošao
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 18:08   #59
Mobilni interneti

Student sam i živim u naselju gdje nisu privukli telefonsku liniju već mogu samo GSM imati kao telefon.
Može li mi netko preporuciti mobilni internet bilo kojeg operatera s tim da mogu korisiti carnet, jer imam taj carnet identitet.
Preporucite mi jeftini mobilni internet po nekoj povoljnoj cijeni
Mogu li dobiti popust sa carnetom?
Hvala
timi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:51   #60
Možeš imaš popust od 50% uz carnet,

a sad koji bi operater bio najpametniji probaj mobitelom na lokaciji vidjeti koji od njih ima hsdpa signal na ericssonu je to veliko H recimo
to ti garantira dosta ugodnije surfanje nego da si na golom edgeu, veliko E,
znači neko se snači pa probati ubaciti razne sim-ove u mob i vidjeti signal,

dalje obratiti pažnju na cjenu ja mogu napisati za vip, dakle ako si carnet kod vipa imaš 12gb 199kn, 10gb 149kn, 5gb 99kn i 1gb 49kn ali valjda kod ugovora moraš naglasiti da si carnet i pristupaš netu preko carnet apn-a to isto pitaš i zapišeš,
ali kažem ako na konkretnoj lokaciji nečiji signal imaš bolji nego vipov recimo, neka ti još netko napiše tarife za druge operatere tele2 i t-com
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.