Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 09:01   #9341
Eto, nikad ne znaš gdje te sreća čeka! Izgleda da nam je @pozorištance, ničim izazvana, završila na francuskoj kuhinji, kh, kh! Bukvalno! I ja bih u Manisuuuu!
Uh, kako je dobar ovaj zloćko. Pravi slatkiš. Posebno na ovoj prvoj slici sa sokolom!
Ja, inače i dalje plovim Hindustanom.
Poslušajte ovo ljudi, nisam je prvi put uspjela poslušati do kraja, jer sam se rasplakala kao kišna godina. Ne znam što mi je, od ovog vremena su mi, valjda i hormoni podivljali!
Koja tuga, kemija, fizika, sve!

http://www.youtube.com/watch?v=XCgnq...eature=related

A ovo je s engleskim prijevodom:

http://www.youtube.com/watch?v=dFc4Y...eature=related
red lad is offline  
Old 01.09.2011., 09:03   #9342
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
Milidrak,kako ti je ovo promaklo?ili si htela da ih sačuvaš samo za sebe, opasnice jedna.
Vidjela pozorištance, vidjela . I ona prva slika je čisti grijeh . Mislila sam je ukopmonovati u post kao jednu "tek tako" sliku (uvijek se sjetim therm i njenih "tek tako" sličica) ali jednostavno nemam vremena za duže postove .

red lad i meni je ovaj početak sezone prebrzo došao . Imam toliko posla da se ne sastavim sama sa sobom a kamo još da pratim sva zbivanja oko serije .

I u Turskoj se počinje prikazivati još jedna istorijska serija "Burasi Osmanli". Moraću pogledati jednu epizodu, čisto da uporedim produkciju i glumu. Tko želi može na ddiziju pogledati trailere, pojavila su se tri u najavi sezone a serija će se prikazivati na TRT 1.
__________________
Nebo ostaje vječno prazno, da bi zemlja tamo sagradila svoj raj od snova...
milidrak is offline  
Old 01.09.2011., 15:41   #9343
Znaci Zumbul Aga je obradjen... nego ima premnogo stranica za iscitavanje... mnogo je... meni je on pored Ibrahima jedanod drazih likova... a o Hurem i deci... sta ona drugo i ima da radi u haremu nego da radja decu... bar neka se zanima sa decom, ko zna koje bi jos spletke napravila da nije bila toliko puta trudna... njen mozak ne staje sa radom.

Sto se Indiskih filmova tice... odgledala sam dosta, tako da vam mogu preporuciti par... My name is Khan, Guzaarish, 3 idiots, Like Stars on Earth, vecina sa SRK je odlicna...

I ja sa nestrpljenjem cekam pocetak 2 sezone
KlinkaNis is offline  
Old 01.09.2011., 16:18   #9344
Celt

Jel mozes i mene da napises dje mogu da skinem taj film?

Hvala
djeticka is offline  
Old 01.09.2011., 16:39   #9345
Quote:
djeticka kaže: Pogledaj post
Jel mozes i mene da napises dje mogu da skinem taj film?

Hvala
Poslao sam ti poruku. Pozz
celt is offline  
Old 01.09.2011., 19:44   #9346
Gajini je zaista divan,a Aarmin je izvrstan glumac. Kemija izmedu Asin injega da se i ne govori. Jedva cekam da izade novi sa SRK Don2 i onda RA-ONE, koji on i producira i glumi jednu vrstu Supermana evo official Site http://raone.erosentertainment.com/, a ovo je od Don 2 Theaser na YThttp://www.youtube.com/watch?v=1at8wo8TnEM ako nekoga interesira.
I ja jedva cekam 2. sezonu.
Od ponedeljka me opet nema za nedelju dana. Opet ce biti puno citanja, ali bar tako dani prolaze brze.
__________________
Pozdrav Neela
Neelaalikhan is offline  
Old 01.09.2011., 20:02   #9347
http://www.prva.rs/sr/oNama/saopsten...u+sezonu!.html

Yes, yes, yes-MY na Prvoj.Potvrđeno zvanično.Uh, laknulo mi je-samo da nije ona ružičasta mrlja.

A ja odoh u Manisu francuskim double decker-om.Meni zapadoše dva najbolja tipa u seriji, jupi.Proveriću jel ' ta Manisa selendra ko Kajzeri, pa javljam da lida dolazite ili ne.Hurrem ,ćao, ćapila sam najbolje komade.
pozorištance is offline  
Old 01.09.2011., 20:50   #9348
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
http://www.prva.rs/sr/oNama/saopsten...u+sezonu!.html

Yes, yes, yes-MY na Prvoj.Potvrđeno zvanično.Uh, laknulo mi je-samo da nije ona ružičasta mrlja.

A ja odoh u Manisu francuskim double decker-om.Meni zapadoše dva najbolja tipa u seriji, jupi.Proveriću jel ' ta Manisa selendra ko Kajzeri, pa javljam da lida dolazite ili ne.Hurrem ,ćao, ćapila sam najbolje komade.
Poz. pa kad prije si uspjela rezervirati tu dvojicu - jel ti i spavaš na forumu?

Pazi da umjesto u Manisi ne završiš u Vanu. Čula sam da tamo baš i nisu previše miroljubivi prema novopridošlicama koji im se upliću u biznis.

Super da imamo konačno potvrdu da je netko sa ovih prostora otkupio i da će prikazivati seriju. Baš me zanima šta će biti sa prijevodom.

Baš sam maloprije bila na negdje i vidim da netko postavlja VS. Stavljene su sve epizode od 1-14 sa našim naljepljenim prijevodom. Jel tko zna što o tome?

(Izbrisano)

Celt i Red lad hvala na filmovima koje nam servirate ko na tacni.

Zadnje uređivanje Tzipora1001 : 01.09.2011. at 21:12.
Tzipora1001 is offline  
Old 01.09.2011., 21:08   #9349
Quote:
Tzipora1001 kaže: Pogledaj post
Poz. pa kad prije si uspjela rezervirati tu dvojicu - jel ti i spavaš na forumu?

Pazi da umjesto u Manisi ne završiš u Vanu. Čula sam da tamo baš i nisu previše miroljubivi prema novopridošlicama koji im se upliću u biznis.

Super da imamo konačno potvrdu da je netko sa ovih prostora otkupio i da će prikazivati seriju. Baš me zanima šta će biti sa prijevodom.

Baš sam maloprije bila na .... i vidim da .... na Dailymotionu postavlja Veličanstveno stoljeće. Stavljene su sve epizode od 1-14 sa našim naljepljenim prijevodom. Jel tko zna što o tome?


Celt i Red lad hvala na filmovima koje nam servirate ko na tacni.
Znamo i protestvovali smo i svadjali se ali nismo spominjali da ih nebismo javno reklamirali pa ako mozes i ti obrisi link za njihovu stranicu. Pozz

Zadnje uređivanje celt : 01.09.2011. at 22:03.
celt is offline  
Old 01.09.2011., 21:43   #9350
Tzi, ništa ja nisam kriva,Hurrem mi.Sam forum-harem je doneo odluku da me lansira u Manisu.A Red lad mi utrapila Francuza,šta ću.

Što se tiče postavljanja serije sa prevodom,odigrali su perfektno.Sačekali da se sezona završi,lepo poskidali sve i pustili.Pritajili se ,jer su znali ako krenu odmah da postavljaju ne bi išlo glatko.Celt zna o kom se sajtu radi.

PS-Uopšte ne spavam, to je moj problem.
pozorištance is offline  
Old 01.09.2011., 22:56   #9351
Quote:
KlinkaNis kaže: Pogledaj post
Znaci Zumbul Aga je obradjen... nego ima premnogo stranica za iscitavanje... mnogo je... meni je on pored Ibrahima jedanod drazih likova... a o Hurem i deci... sta ona drugo i ima da radi u haremu nego da radja decu... bar neka se zanima sa decom, ko zna koje bi jos spletke napravila da nije bila toliko puta trudna... njen mozak ne staje sa radom.

Sto se Indiskih filmova tice... odgledala sam dosta, tako da vam mogu preporuciti par... My name is Khan, Guzaarish, 3 idiots, Like Stars on Earth, vecina sa SRK je odlicna...

I ja sa nestrpljenjem cekam pocetak 2 sezone
Sve sam to odgledala, slažem se s tvojim izborom.
Istina, puno je toga napisano, ali, ponešto valja pročitati, da mi, veterani, ne moramo ponovo pisati i objašnjavati.
I ja s nestrpljenjem čekam početak 2. sezone, ali prerano mi je stigao, treba se opet uhvatiti u koštac s prevođenjem, a to je jako ozbiljan posao, koji traži puno vremena. Vjerojatno će trebati koji tjedan da se uštima čitav tim.

Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
http://www.prva.rs/sr/oNama/saopsten...u+sezonu!.html

Yes, yes, yes-MY na Prvoj.Potvrđeno zvanično.Uh, laknulo mi je-samo da nije ona ružičasta mrlja.

A ja odoh u Manisu francuskim double decker-om.Meni zapadoše dva najbolja tipa u seriji, jupi.Proveriću jel ' ta Manisa selendra ko Kajzeri, pa javljam da lida dolazite ili ne.Hurrem ,ćao, ćapila sam najbolje komade.
Ovo ti je nagrada za minuli rad. Samo, drži se palače, nemoj zalutati u polja maka i kloni se nargila. Nije ti ti pravi lijek za nesanicu! Mogla bi zaspati kao Trnoružica, na jedno stotinjak godina. E, vidjet ćete sad koja će navala biti na seriju kad je počnu prikazivati na Prvoj i kad ljudi saznaju za nju. Drago mi je da službeno kreću sa serijom, ali se nadam da lopovi neće profitirati od toga.

Quote:
Tzipora1001 kaže: Pogledaj post
Poz. pa kad prije si uspjela rezervirati tu dvojicu - jel ti i spavaš na forumu?

Pazi da umjesto u Manisi ne završiš u Vanu. Čula sam da tamo baš i nisu previše miroljubivi prema novopridošlicama koji im se upliću u biznis.

Super da imamo konačno potvrdu da je netko sa ovih prostora otkupio i da će prikazivati seriju. Baš me zanima šta će biti sa prijevodom.

Baš sam maloprije bila na negdje i vidim da netko postavlja VS. Stavljene su sve epizode od 1-14 sa našim naljepljenim prijevodom. Jel tko zna što o tome?

(Izbrisano)

Celt i Red lad hvala na filmovima koje nam servirate ko na tacni.
Za vas, društvo moje drago, ništa mi nije teško!
Pokrali su nas, draga moja, kao Istočnoindijska Kompanija Indiju! Došlo mi je da lupam glavom o zid, ali, sad sam se već pomirila s tim!

Ovo je za sve dosadašnje nerviranje oko pucanja servera:


Zadnje uređivanje red lad : 01.09.2011. at 23:01.
red lad is offline  
Old 01.09.2011., 23:42   #9352
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
http://www.prva.rs/sr/oNama/saopsten...u+sezonu!.html

Yes, yes, yes-MY na Prvoj.Potvrđeno zvanično.Uh, laknulo mi je-samo da nije ona ružičasta mrlja.

A ja odoh u Manisu francuskim double decker-om.Meni zapadoše dva najbolja tipa u seriji, jupi.Proveriću jel ' ta Manisa selendra ko Kajzeri, pa javljam da lida dolazite ili ne.Hurrem ,ćao, ćapila sam najbolje komade.
Tjah, ovo je bilo za ocekivati, znala sam da ce ici na Prvoj, cim se onaj Grk motao oko ekipe po Kanu.
Poz., meni sve vise lici da se i ova TV polako, ali, sigurno pretvara u ruzicastu mrlju

A kao sto ti je Tzi rekla, pazi da na kraju ne zavrsis u Vanu, jeste teska provincija, ali, bogami, produkuju samo takve komade
bbojanas is offline  
Old 01.09.2011., 23:58   #9353
Ja nekako zamišljam Manisu kao neko ekskluzivno mesto (ne znam zašto),a Kajzeri kao kazneno-popravni rezervat(tamo Burhan šalje nevaljale članove porodice, one sa 2 crvena kartona).Dakle,u Manisi je uživancija.
Ova vest za MY na Prvoj je očekivana,pa tu je bila i 1001 Noc.Jedino me zanima količina reklama,da li će nadmašiti sami sebe.HOĆE.
Xolile is offline  
Old 02.09.2011., 00:16   #9354
Kako je jedna maramica-svilenica rasturila porodicu.



Bojanice,slabo ti ja gledam Tv. A na sam pomen ružičaste mrlje pobesnim gore nego na pomen Hurrem.Nisam kvalifikovana da dam svoje viđenje,samo znam da bi mi se stomak vezao u čvor da tamo moram da gledam MY.Zamisli tu kombinaciju-rozi+Hurrem.Ja bih garant završila u hitnoj.Klaično trovanje.
Super smajlići.

Da ne zaboravim-Kad neko da odgovore na onaj kvizić, otkrićemo tajnu-nosi li Suli gaće? Pa vidite, isplati li se malo tragati po forumu.
pozorištance is offline  
Old 02.09.2011., 00:19   #9355
Quote:
Xolile kaže: Pogledaj post
Ja nekako zamišljam Manisu kao neko ekskluzivno mesto (ne znam zašto),a Kajzeri kao kazneno-popravni rezervat(tamo Burhan šalje nevaljale članove porodice, one sa 2 crvena kartona).Dakle,u Manisi je uživancija.
Ova vest za MY na Prvoj je očekivana,pa tu je bila i 1001 Noc.Jedino me zanima količina reklama,da li će nadmašiti sami sebe.HOĆE.


Meni se čini da su sve te privatne televizije diljem Balkana iste- šuć, muć, pa prolij! Kako jedan moj prijatelj kaže, to je medij za "no-brainere".
I da su kriteriji za voditelje slični- nepismenost, nekultura i no-testosteron za muškarce. Ima jedna emisija na jednoj od televizija koju vode dvoje ljudi koji me neodoljivo podsjećaju na demončiće. Ne znam koliko još ljudi gleda TV, nadam se, sve manje i manje!
Ne znam kakvo je stanje kod vas u Srbiji, ali u Hrvatskoj je čak i nacionalna televizija preplavljena voditeljima koji govore sleng i imaju jako lošu dikciju, što je po meni, ne samo neprofesionalno, nego i uvredljivo.
Kako ne mogu izbjeći da mi se slika s TV-a pojavi kad ubacujem diskove u player, neku večer sam naletjela na neku zabavnu emisiju, nekakav remake "Jadranskih susreta" na nacionalnoj TV, i nisam mogla vjerovati na kakav se neukusan način dva voditelja "šale". K tome, siluju ostatak nacije najnepravilnijom mogućom dikcijom, kojom govore Zagrepčani- naglascima na zadnjem slogu, što standardni hrvatski jezik ne poznaje, pa poludim kad čujem stvari tipa koncert, sirup, a o guranju zagrebačkog slenga kao jezičnog standarda, neću niti govoriti! Dugo sam živjela u Zagrebu i takvim jezikom i takvim naglaskom nitko oko mene nije pričao!
Pročitala sam knjigu gospođe Nives Opačić: "Hrvatski za normalne ljude", ona je, zaista ekspert za jezik i, prije svega, pametna žena i slažem se s onim što je rekla, da je postojalo vrijeme kad je govoriti standardnim jezikom u javnosti bila stvar "dobrog odgoja i pristojnosti". I želim da se to vrijeme vrati!
red lad is offline  
Old 02.09.2011., 00:21   #9356
Quote:
Xolile kaže: Pogledaj post
Ja nekako zamišljam Manisu kao neko ekskluzivno mesto (ne znam zašto),a Kajzeri kao kazneno-popravni rezervat(tamo Burhan šalje nevaljale članove porodice, one sa 2 crvena kartona).Dakle,u Manisi je uživancija.
Ova vest za MY na Prvoj je očekivana,pa tu je bila i 1001 Noc.Jedino me zanima količina reklama,da li će nadmašiti sami sebe.HOĆE.
posle onoga sa Colinim koncertom, sigurna sam da hoce

Evo malo o Manisi, kada je vec pominjete. Meni bi zanimljivo da procitam da je da je ovaj grad zbratimljen sa Skopjem i Prijedorom


http://en.wikipedia.org/wiki/Manisa

Kajseri je ipak metropola za nju
bbojanas is offline  
Old 02.09.2011., 00:30   #9357
laku noč...
delfin21 is offline  
Old 02.09.2011., 00:32   #9358
Quote:
bbojanas kaže: Pogledaj post
posle onoga sa Colinim koncertom, sigurna sam da hoce

Evo malo o Manisi, kada je vec pominjete. Meni bi zanimljivo da procitam da je da je ovaj grad zbratimljen sa Skopjem i Prijedorom


http://en.wikipedia.org/wiki/Manisa

Kajseri je ipak metropola za nju

Oba grada su veličine Splita, koliko vidim, ali Kayseri stvarno izgleda kao velegrad u odnosu na Manisu. U njemu su rođeni sadašnji predsjednik Turske i Mimar Sinan (graditelj, arhitekt) i ...Burhan&Co. I zbratimljen je s Mostarom. Zanimljivo!
red lad is offline  
Old 02.09.2011., 01:24   #9359
red lad,sve je isto,samo su naglasci na drugim slogovima,tek tako da se razlikujemo (ne mislim po državama,nego po gradovima).Za mene je nekada takozv. spiker na TV-u bila osoba koju sam slušala sa puno poverenja i imala šta da naučim.A tek voditelj,tj.VODITELJ.....to je bilo milina slušati, njegov glas ti nekako udje u uši ,te i ti nastaviš da razmisljaš i da govoriš tim biranim lepim rečima,sve ti zvoni kao lepa muzika.Istina je da ako se osvrnete oko sebe,vrlo često čujete mnogo lepši govor nego na TV-u.Ja nigde na primer nisam čula Australija,osim na televiziji.Zašto se ne vodi računa o korenu i poreklu reči,pa na osnovu toga postavi naglasak?Onako kako zvuči u originalu,tako je pravilno.
Da ne bi dobila crveni karton zbog ovog pametovanja,evo primera i iz naše serije.
Zašto je rado gledamo,a ne znamo svi turski?Pa,osećamo harmoniju u govoru pojedinih (većine) glumaca.Ne moram ja znati jezik u smislu 'sta znači koja reč',da bih mogla da uživam u izgovoru i lepim manirima.Tu je prvi i najbolji primer H.Ergenc,nadaren recitator,govornik i narator.Sve ono što jednog glumca krasi.Turski jezik,težak i nerazumljiv za one koji ga ne poznaju,postaje prijatan i sluša se.To očekujemo i ovde,u našim javnim medijima.Sleng je, po meni zamena za skroman i mizeran rečnik,način da se prikrije neznanje.Koriste ga oni koji su svojevremeno bežali sa časova u srednjoj školi.
Ovi prevodi,koje će ko zna ko(ja televizija) da iskoristi su vrhunski i bar će svi imati šta da nauče.Besplatna poduka.Nema šta,velikodušno.Živeli volonteri.
Tako malo očekujemo,samo da nam neko lepu reč na lep nacin progovori.Je li to preveč,što bi rekli Slovenci?Ne verujem.
Xolile is offline  
Old 02.09.2011., 03:35   #9360
Želim vam ugodan dan, djevojke !

Poklon za sve vas sa svojim posebnim predanost Red lad !
Ili ... "1001 noćenja" - seazon 4, epizoda. 1... bilo bi lijepo, hm ?
Pucnjava na terasom gdje Onur uzdahnuo toliko dana i noći...
Nakon "Velicanstveno stoljece", naravno !


Zadnje uređivanje 723Miki : 02.09.2011. at 03:47.
723Miki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.