Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2012., 16:10   #8261
I pojebe kakova kurtizana, naravno umotana u deku. Malo se razmišljam ona u deci, a ti hop dole kad ono dole kifla, čovjek se zajebe.

Ja prekinuo stream, pa Tipsa izgubio... Morat će me počet plaćat da mu gledam mečeve.
Kiseli is offline  
Old 28.12.2012., 16:12   #8262
Tipsa ide po svijetu sa ženom, a ona mu je i menadžer koliko sam shvatio....
jpm is offline  
Old 28.12.2012., 16:15   #8263
Vjerujem da ima svoje "adute" u pregovaranju
Kiseli is offline  
Old 28.12.2012., 19:45   #8264
Samo 10 posto tenisača ili tenisačica pristojno živi od tenisa

Dok Švicarac Roger Federer zaradi milijun dolara po jednom ekshibicijskom nastupu, Francuskinji Claire Feuerstein,135. igračici svijeta, na kraju godine je ostalo 200 eura na računu…

Da su najbolji tenisači svijeta milijarderi, nije nikakva novost. Roger Federer i Maria Šarapova zaradili su kombinirano 75.658.378 eura samo od turnirskih nagrada u svojim karijerama, da ne govorimo o novcu koji se slijeva na njihov račun od garancija za nastup i sponzorskih ugovora.

Srbin Novak Đoković, najbolji tenisač svijeta, ove godine je zaradio 12.803.737 dolara od turnirskih nagrada, ili oko 9.7 milijuna eura, dok je Bjeloruskinja Viktorija Azarenka, prva na WTA ljestvici, zaradila oko 6 milijuna eura.

Dakako, za njih kao i za sve ostale iz samog vrha muškog ili ženskog tenisa, zarade su i puno veće ako tu pridodate sponzorske ugovore, garancije za nastup na službenih turnirima, odnosno na ekshibicijama.

Marija Šarapova zarađuje oko 20 milijuna dolara godišnje samo na račun sponzorskih ugovora.

Međutim, zadnje procjene sugeriraju kako samo 10 posto od oko 1.800 teniskih profesionalaca ili od 1.400 profesionalki može živjeti pristojno od tenisa.

- Igrači izvan kruga 20 najboljih često nemaju nikakve izvore prihoda izuzev novca od nagradnog fonda na turnirima – veli Ukrajinac Sergij Stahovskij, 103. tenisač svijeta.

Igrači između 90. i 100. mjesta na svijetu prosječno zarade oko 200.000 eura godišnje, dok igrač oko 150. pozicije zaradi 75.000 eura godišnje, a tenisač koji je oko 200. mjesta u svjetskom poretku tek nešto više od 20.000 eura.

Zarada je zapravo i dosta manja, ako odbijete 30% poreza, te troškove putovanja, hotela, hrane i honorare za trenera, odnosno za prateće osoblje.

Bez pomoći obitelji ili nacionalnog saveza, mnogim je tenisačima iznimno teško spojiti kraj s krajem. Neki od njih potpomažu se pristojno honoriranim nastupima u nacionalnim ligama u Francuskoj, Njemačkoj ili Švicarskoj.

- S tim novcem financiram si odlazak u Australiju u siječnju – veli Francuz Marc Gicquel, 152. na ATP ljestvici.

Najpopularniji svjetski tenisač Roger Federer može zaraditi po 800.000 eura samo za nastup na turnirima koji su izvan kategorije Grand Slam ili Masters 1000 turnira. U zadnjih nekoliko godina je radio iznimku samo za jedan turnir, onaj u njegovom rodnom gradu Baselu, gdje je igrao za 413.000 eura. Neki mediji pisali su da je tražio dvostruko za iduću godinu. Organizatori su ga odbili i ''čarobnjak iz Basela'' je izbacio turnir u Baselu iz svog kalendara.

Federer je nedavno boravio na turneji po Južnoj Americi, gdje je odigrao šest ekshibicijskih mečeva. Lokalni mediji izvijestili su da je za svaki dobio po milijun dolara!

S druge strane, neki se moraju i zadužiti kako bi mogli nastaviti karijeru, kao što je slučaj s francuskom tenisačicom Claire Feuerstein, koja je 135. na WTA ljestvici. Njezina priča puno je bliskija ''običnom smrtniku''. U lipnju je morala posuditi novac kako bi mogla nastaviti karijeru. Na kraju sezone zaradila je 71.317 eura. No, kada tom iznosu odbijete porez i sve troškove, 26-godišnjoj Francuskinji je na računu ostalo samo 200 eura...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Teni...2/Default.aspx
Matrix@ is offline  
Old 28.12.2012., 20:02   #8265
Uvijek je granica 'rentabilnosti' bila top 100 i to najviše jer s time imaš zagarantirani nastup na GS gdje je honorar za prvo kolo ~25k. Ovi izvan mogu proći skuplje i jeftinije, ovisi kako biraju turnire, ali su u minusu svakako.
jpm is offline  
Old 29.12.2012., 00:05   #8266
Nadal otkrazao i AO


Do Acapulca nece igrati (27.2)
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 29.12.2012., 00:07   #8267
Više, manje očekivano.
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 29.12.2012., 00:11   #8268
Znaci nakon sijecnja ispada iz TOPa 4 ?
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 29.12.2012., 02:06   #8269
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Znaci nakon sijecnja ispada iz TOPa 4 ?
A gubi pun k**** bodova, viti ćemo kako će Ferrer projti.
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 29.12.2012., 12:31   #8270
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Samo 10 posto tenisača ili tenisačica pristojno živi od tenisa.

...
najbolje mi kad čujem kako je Wozniacki skromna djevojka, a ono uza sve pare koje zarađuje snima reklame za avio kompanije i ko zna šta sve ne...

...i ovaj Rođer ono, lik toliko zarađuje i sad je njemu bitno tražiti duplo novaca za nastup u RODNOM Baselu...mislim šta tebi sad novac znači, igraj za đaba, taj turnir je za tebe i za tvoju publiku i za pokoji bod i do kurca...ili ga izbaci iz kalendara iz nekog drugog razloga, ali novac nikako ne smije biti razlog...stvarno ne razumijem
HNT is offline  
Old 29.12.2012., 12:44   #8271
Mislim da svi u prvih sto žive sasvim fino. Samom pojavom u glavnom ždrijebu GS-a oni dobiju tonu para, vjerujem da i u dublovima zarade dosta ako su u mogućnosti igrati. I ovi od 100. do 200. isto imaju fini plus, neki od njih se ponekad probiju do GS-a, na neke 250-ice mogu upast čak i bez kvalifikacija, proći kolo dva i zaradit neku kintu. A ne igraju se ni challengeri zabadava.

Ima li tko informaciju o tome kako se dijeli novac u parovima? Kolika je zarada ako se nastupi na GS-u, prođe jedno kolo tamo, ili npr jedno u Zagrebu?
Luyindula is offline  
Old 29.12.2012., 12:52   #8272
Neznam jesam razumio pitanje, ali

zagreb indoors dublovi
First Round $ 2.755
Quarter-Finalist $ 4.693


australija dublovi
1st Round - $ 12.907
2nd Round - $ 20.136

($ US dolari, malo sam radio konverzije iz eur i AU$)
bezimeni11 is offline  
Old 29.12.2012., 12:58   #8273
Jesi jesi

Eto, i tu se da pristojna svota zaradit kao što sam i mislio.
Luyindula is offline  
Old 29.12.2012., 13:03   #8274
ma ja isto mislim da se može fino živit i do 200. mjesta(ma i više)

pa mislim ko financira putove i smještaj i ostalo onim djevojkama tipa 700., a nisu klinke već godinama igraju...

čak i od najmanjih turnira se mogu financirati putovi i sve, osim ak si konj pa ideš na turnire tipa iz australie pa odeš u europu pa sljedeči tjedan japan, e onda nemaš... al ak si spojiš nekoliko turnira u obližnjim zemljama ili pak u istoj(a to se uvijek može sastavit) onda nema problema, posebno ak još neš zaradiš i u parovima
HNT is offline  
Old 29.12.2012., 13:22   #8275
Od 100 do 200 nema zarade puko preživljavanje, svaki ozbiljni igrac ima bar dva trenera (tenis i kondicija), većina ima i menadžera. Onda pripreme, put, smještaj koji uglavnom oni plaćaju, nešto opreme kupe, nešto dobiju. Godišnje ode i do 100k, a pogledajte kolika je zarada od turnira. Ima i ekstremnih primjera kada se putuje po srednjoj aziji, gdje je samo avionska karta 3k puta tri osobe. Znači put je deset tisuća eura.
jpm is offline  
Old 29.12.2012., 13:46   #8276
Mog najdražeg igrača pobjedi najomraženiji. Ej živote teško jebote.

Dobar start sezone
Kiseli is offline  
Old 29.12.2012., 14:12   #8277
Haas rutinski
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 29.12.2012., 15:46   #8278
Lock!

Nova tema
Luyindula is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.