Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2011., 15:06   #1
Dina skuplja za stanarinu i cijepljenja - UDOMLJENA

NAPUŠTENA ŽENKA NA AUTOBUSNOJ STANICI U KRAPINSKIM TOPLICAMA HITNO TRAŽI PRIVREMENI ILI STALNI DOM!

Ova kujica je već neko vrijeme na cesti i gospodin koji već ima 2 psa i mace u stanu, zbog stanara i problema sa njima, joj ne može dati ni privremeni smještaj, ali joj je stavio staru ogrlicu od svog psa (da je gledaju kao nečiju i da je ne ubiju kao lutalicu, iako joj ta opasnost prijeti, jer tako tamo završavaju psi - ili ih riješe lovci ili higijeničari) i hrani je potajno, no ljudima sve više smeta, jer stalno ide za njima.

Zbog lošeg vremena i suosjećanja stavi je povremeno u bunker auta, jer nema nikakav zaklon, ali to nije nikakvo rješenje.
Ona još uvijek spava vani, na hrpi lišća.

Nije čipirana i po procjeni veterinara ima između 6-12 mjeseci te je srednjeg rasta.

Jako je umiljata, dobre i mirne naravi i HITNO TRAŽI POMOĆ!

Lanac i boks isključeni, a sterilizacija će biti obavezna i za udomitelja je besplatna.

Nalazi se u Krapinskim Toplicama, Zagorje.

Kontakt: 098/605-108 (Marijan)
098/1622-718 (Suzana), [email protected]


Gospodin koji je hrani je može dovesti bilo gdje, ali azili i Udruge iz Zagreba i okolice su prepuni i svi su ga odbili. Zasad nemamo nikakvog rješenja da je bilo gdje smjestimo, a zaista smo pokušali dati sve od sebe.

Vidite kakva je to lijepa pesica!! vas pomozite nam pronaći makar privremeni dom!







ovdje spava

etabota is offline  
Old 10.10.2011., 15:46   #2
Ajme meni a šta da kažem osim da me duša boli. Prekrasna je i ima istu sudbinu kao naš Bigo koji isto nema privremnoga doma a niti nam uspjeva da mu nađemoi Nadam se da će ju netko prihvatiti
__________________
Tko nikada nije imao psa, nezna šta znači voljeti i biti voljen..
zivotinjskazas is offline  
Old 10.10.2011., 16:14   #3
ma joj, moja Ž. kud god se okreneš netko treba pomoć
stvarno sam pokušala naći joj bar privremeni smještaj ali ništa nisam uspjela.
I moj čarobni striček čuvalica nema mjesta
Plaćeni smještaj od 30 kn ne mogu prihvatiti na sebe jer nemam sredstava podmiriti takve troškove a kakva je situacija i koliko plavošapićara treba pomoć ne mogu računati da će se ovdje skupiti koliko treba.
više šta da radim a sva ta nemoć i razmišljanje da je ona vani na ovoj hladnoći mi radi grč u želucu
etabota is offline  
Old 11.10.2011., 10:37   #4
Ajme pretužno

Ja mogu pripomoći plaćanje nekakvog smještaja ako se javi još forumaša...

S tim da ne znam za nikakav privremeni smještaj, osim onaj u Osjeku a to je predaleko i nema smisla.
ZARAJANA is offline  
Old 11.10.2011., 11:46   #5
hvala ti puno, zarajana
ma nisam mogla spavati noćas jer sam toliko razmišljala što i kako.
plaćeni smještaj je još jedina šansa (ako i njega nađem).
kada bi se još netko javio da može pomoći u plaćanju smještaja, mogla bi nešto napraviti. naravno da ću i ja sudjelovati u troškovima ali nikako ne mogu psa dovesti na plaćeno i onda kasnije biti u škripcu kako to podmiriti.
cura ima i oglas na njuškalu..

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...-oglas-3706849

nadam se da će se netko javiti za nju.
etabota is offline  
Old 11.10.2011., 15:15   #6
nitko ništa a još jedna većer se bliži
još jednu noć će provesti vani na hladnom lišću
etabota is offline  
Old 11.10.2011., 15:31   #7
Uh da bar ja mogu financijski pomoći kao prije ali sad nikako nemogu
Ma joj ti smještajevi niti ih možeš naći a kad ih nađeš toliko su skupi 30/ kuna dan, ma to je zaista preko svake mjere ali to je to, nitko te netera da pristaneš a zna da si s druge strane prisiljen jer prevoliš životinju koju nađeš na cesti, ma strašno sve skupa. Jako sam razočarana zbog toga
__________________
Tko nikada nije imao psa, nezna šta znači voljeti i biti voljen..
zivotinjskazas is offline  
Old 11.10.2011., 20:10   #8
Pokušaj promjeniti naslov u "traži privremeni smještaj", možda je netko uoči i pomogne joj.
Probajte i staviti neki plakatić u grad da tražite osobu za čuvanje psa, možda u tim manjim mjestima ipak netko treba koju kunu. I mi smo se svakako patili ali ipak trenutno imamo jedan smještaj za Figa po 300 kn, toliko se ipak može skupiti. Možda i vi naiđete na neku dobru dušu.

Dajte ljudi ako ima netko malo prostora (kad može spavati u gepeku auta sve joj je dobro) u dvorištu ili kući, ili znate nekoga tko bi je mogao primiti pitajte ga, neki razuman iznos se uvijek može skupiti .
J.D. is offline  
Old 11.10.2011., 20:23   #9
Prelijepa je stvarno! Kad bi mogli prikupiti novce za smještaj, to bi bilo super!
gaspar19 is offline  
Old 11.10.2011., 20:30   #10
Podržavam prijedlog J.D.,probajte sa tim ,možda će se ipak netko javiti i primiti ovu kujicu na plaćeni smještaj.
macapapucarica1 is offline  
Old 11.10.2011., 23:46   #11
Ja bi isto mogla sudjelovati u troškovima plaćenog smještaja....
naja05 is offline  
Old 12.10.2011., 09:05   #12
ja mogu 100 kn pridodati do udomljenja svaki mjesec ...
ajde etabota smjesti ju na sigurno...
prelijepa je
luvi7777 is offline  
Old 12.10.2011., 11:43   #13
evo što mi je napisao čovjek koji se sad brine o njoj

"Kujica je već jedno mjesec dana po toplicama i kako je bilo lijepo vrijeme i toplo spavala je gdje je stigla a u na autobusnoj stanici posljednjih tjedan dana jer prati ljude i djecu koja dolaze i odlaze autobusom u školu i na posao.Jutros sam je našao pred školom i dječjim vrtićem i sad me strah da se neki "pametni" roditelj ne nađe uplašen za djecu pa ubrza dolazak "higijeničara".
Inače ovo je već treća ogrlica koju sam joj stavio(uz one plastične protiv buha) i stalno joj netko skine jer je umiljata i svima prilazi.
Ja u petak popodne idem na more raditi(inače sam nezaposlen pa idem poznaniku pomoći) i neće me biti 10 dana tako da ne znam što će biti u tih tjedan dana dok mene nema a da mi tu netko uskoći nema ni govora jer su svi po pitanju pasa u Toplicama malo "zatucani" i svi okreću glavu jer nije pekinezer,haski ili neki drugi "firma" pas.
Ljudima sam nudio da ću nabaviti i kućicu i hranu i ni to nije dolazilo u obzir.
Pozdrav"

Gospođa koja mi je javila za nju i tražila pomoć (ona je u kontaktu s gospodinom jer živi na tom području) poznata je kao spasitelj životinja tamo ali ni ona nije uspjela ništa pronači unatoč obećanjima o plaćenom smještaju, hrani, kućici..ma svemu.

ZARAJANA, LUVI,NAJA HVALA VAM PUNO, PUNO na spremnosti za pomoć
idem u potragu za najjeftinijim smještajem pa vam javim koliko novaca treba da je smjestimo na sigurno
etabota is offline  
Old 12.10.2011., 20:25   #14
Etabota, jesi našla kakav smještaj?
Ja sam imala neke ponude još prije ali nisu mi nešto, ljudi mi nekako nisu "legli" mada imaju svoje pse. Jedni imaju kujicu, drugi dečka

Tako mi je žao malene, ovo što piše čovjek nije ni malo obećavajuće

Luvi hvala, znam da i ti imaš svoga na čuvanju, hvala naja...
Ima li još tko da se pridruži sa 50-100kn mjesečno
ZARAJANA is offline  
Old 12.10.2011., 20:39   #15
Ja ću sa 50 (sorry ne mogu više ). Ona je ista moja prva pesica Leda, vratile mi se uspomene. Valjda će se skupiti za neki smještaj.

Etabota daj je odmah i na oglase, možda bude sreće .
J.D. is offline  
Old 13.10.2011., 10:15   #16
Ovako cure,

jedino što sam uspjela pronaći je privremeni smještaj za 40 kn/dan + hrana

ali...nju treba i cjepiti za zarazne bolesti+bjesnoća+čipiranje

znam da ima puno onih koji trebaju pomoć a novaca je malo i svi imamo životinje za koje se trebamo brinuti i za koje imamo troškove ali vas da je sklonimo s ulice i pružimo joj šansu da pronađe novi dom

ja ću se truditi da joj naknadno pronađem drugi smještaj (možda jeftiniji ili besplatni) ali budući da sada nemam vremena nemam niti izbora

Molim zato sve cure koje su obećale pomoći, naravno i sve ostale plavošapićare, da mi se jave PP kako bi im poslala broj računa na koji će se skupljati novac. sve račune ću scanirati i staviti u njenu temu (osim ako bude dogovor za plaćanje bez računa ali to ću naznačiti)

hvala vam svima još jednom od mene a Dina vam šalje mokre

ima i novi oglas na njuškalu
http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...-oglas-3706849

Zadnje uređivanje etabota : 13.10.2011. at 11:16.
etabota is offline  
Old 13.10.2011., 12:49   #17
EJ evo i ja ću pomoći mjesečno sa skromnih 50 kuna, nije puno ali je od srca
__________________
Tko nikada nije imao psa, nezna šta znači voljeti i biti voljen..
zivotinjskazas is offline  
Old 13.10.2011., 13:15   #18
A di ćeš ti zivotinjska davati novce kad i sama skupljaš

Sigurno će se javiti još koji forumaš sa donacijom ne klikamo svi na sve teme, i meni mnoge promaknu

Ima li koga za privremeno čuvanje, dajte ljudi, kriza je a ovdje se spaja ugodno i korisno...

itko
ZARAJANA is offline  
Old 13.10.2011., 13:34   #19
Ž. hvala ti stvarno na dobroj volji ali dobro kaže zarajana, imaš ti puno životinjica za koje se brineš.
naći će se valjda netko tko je ipak u boljoj poziciji od tebe da pomogne ovoj kujici.

pokušavam na sve strane pronaći nešto jeftinije ali mislim da neće biti vremena jer je čovjek može dovesti samo danas (sutra putuje) a moram još organizirati cjepljenje, tako da će vjerojatno smještaj od 40 kn/dan biti samo privremen dok se ne pronađe nešto drugo.
etabota is offline  
Old 13.10.2011., 13:38   #20
Kad bi se Figo udomio, onda bi ona mogla kod tih ljudi na plaćeni smještaj od 300 kuna plus hrana a to zaista nije puno a njoj je prijeko potreban smještaj
A neću propasti ni za 50 kuna mjesečno hihi koliko imam troškova inače, vjerujte da me ni tih 50 spasiti neće ali će pomoći njoj, kojoj je zaista potreban smještaj
__________________
Tko nikada nije imao psa, nezna šta znači voljeti i biti voljen..
zivotinjskazas is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.