Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 08:05   #1
Puče getriba, rezerve nema

Problemos imos!!

Jučer kaže baba, slini ulje ispod auta, ima trag po cesti!

Gledam ispod automobila, sve mokro, od crijeva od kilera koja idu pored getribe, pa do sredine automobila.

Naravno, ja mislio kakav semering drapio, ja idem ujutro do kolege da pogleda.

I sad ujutro upalim auto, krenem s mjesta, najednom drap, šrot, krš, šrot šrot, cvingl cvingl. Leti nekaj po cesti, lupa u getribi.

Vidim lokva ispod automobila, vidim komad metala cca 5x5cm. Dignem haubu, imam šta vidjeti. Rupa na getribi.

Šta je moglo probiti getribu????

Hm, prije cca 1,5 godine mi je opao jedan omanji vijak kroz neku rupu u tu getribu, jel ga tek sad možda diglo pa probilo?

Auto je fiat bravo, 1.2 16v, 80ks, 2000.ta godina.

Molim pomoč, kakve mi sve getribe odgovaraju ako netko zna? Punto, stilo, bravo?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:10   #2
ajde daj nekakve oznake sa mjenjača ( broj ili šta već imaš ) imam jedan mjenjač
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:31   #3
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
ajde daj nekakve oznake sa mjenjača ( broj ili šta već imaš ) imam jedan mjenjač
a morat ćeš pričekati poslje 16h dok dođem doma.

S kojeg automobila?

Čitao sam po eng. forumu da odgovara jako puno tipova mjenjača, sad dok dobijem točan odgovor javim.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:49   #4
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
ajde daj nekakve oznake sa mjenjača ( broj ili šta već imaš ) imam jedan mjenjač
C 514 je kod njega ... jedino ne znam da li onaj sa 5 ili onaj duži sa 6 brzina.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 12:17   #5
Trebale bi pasat iz bravo/brava, punto mk1 i 2, stilo do my 04 s tim 1.2 fire motorom ili kasniji s 1.4 fire, panda 100 hp itd. oni svi koriste varijacije na temu c 514.
Probaj tu pitat, ima hrpe djelova za fiat www.auto-kela.hr, ili ako ti nije problem zaletit se u italiju na neki otpad. daleko veći izbor i uglavnom bolje cijene
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 12:20   #6
Sa 5 brzina je moj.

Cijene su oko 1000kn. Ima i na više i na manje.

Ništa, danas getriba ide dolje, u bunker i vidjet na par mjesta tko ima najpovoljniju i koja odgovara - nema druge.

EDIT:

http://www.auto-kela.hr/index/index/...106/oglas/1316
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."

Zadnje uređivanje CottonEyeJoe : 21.03.2012. at 12:25.
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 19:34   #7
Naravno da je sa 5 brzina. Trojac Bravo/Brava/Marea se pravio samo sa getribama od 5 brzina, nije ih bilo sa 6...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 20:49   #8
janezland možda http://www.avto.net/_OPREMA/results....t=DESC&stran=3
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 08:09   #9
Jučer skinuta getriba, nevjerojatno, kučište do lamele je iznutra puno rupa ko Poljska kuća poslje naleta Švaba.

Simptomi? Kažu oba dva mehaničara da se razletio diferencijal, i da je njegovo okretanje bacalo dijelove po kučištu i tako razjebalo getribu.

Super.

Danas naručujem odmah lamelu, jer je ova zauljena, a i nikad nije mjenjana (178000), i tražim drugu getribu.

Jel ima tko informacije kakve su po kvaliteti 6-brzinske getribe od punta? Lamela bi trebala biti ista bez obzira koju getribu budem stavio?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."

Zadnje uređivanje CottonEyeJoe : 22.03.2012. at 08:47.
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:55   #10
za sada samo 1.2 8v punto getriba pronađena...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 10:58   #11
C 514 je najmanja getriba koju je radio Fiat - ide ti na sve 1.1 i 1.2 motore (8V i 16V) .... ono što mene zanima je kako si uspio polomit diff? To sam vidio JEDINO na genijalcima koji su čipirali svoje 1.3 MJT motore pa su umjesto 150 Nm (toliko trpi C514) davali oko 200 .....

Tvoj motor u najboljem slučaju ima 115 Nm - dakle daaaaleko od maksimalnih 150. Trza ti auto?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:25   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
C 514 je najmanja getriba koju je radio Fiat - ide ti na sve 1.1 i 1.2 motore (8V i 16V) .... ono što mene zanima je kako si uspio polomit diff? To sam vidio JEDINO na genijalcima koji su čipirali svoje 1.3 MJT motore pa su umjesto 150 Nm (toliko trpi C514) davali oko 200 .....

Tvoj motor u najboljem slučaju ima 115 Nm - dakle daaaaleko od maksimalnih 150. Trza ti auto?
Trza? Pa u globalu da, prvo je prije mjesec i pol počeo na benzin kad imam hladan start (inače je plinaš, začepljene dizne već dugo), ono krećem na benzin kad je hladan, dođe do 3000, tu zašteka, pa onda krene...

A prije cca mjesec dana počeo je nešto plin jebat na nižim obrtajima u vožnji (nekad kad recimo prešaltam u drugu pri manjim obrtajima), moram promjeniti filtere i isparivač pogledati, ništa strašno.

Šta bi ga to trzanje ubilo?

Inače vozim ko penzić
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:59   #13
A-ha. Tu smo dakle.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 12:09   #14
I sad hočeš reći da promjena filtera plina koja košta cca 50kn, a nije urađena ne zbog novaca nego zbog ljenosti, me bude koštala za sada cca 1400kn?



Getribu sam pronašao za 500kn od 1.2 8v, i danas naručio cijeli set lamelu, korpu i druk ležaj za 830kn.
Napomena: posebno lamelu sam pronašao sam u jednom dućanu, ali je 360kn i čeka se par dana.

Lamela je zauljena, makar je ovak na oko dobra.

Sve u svemu, ljepo je biti budala.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 12:25   #15
Oćeš slike instrumenta od 4338 kn + PDV kojeg je genije uništio jer mu je bilo skupo dat 80 kn za novi osigurač?

Ne tvrdim da je to JEDINI uzrok - ali kako sam ti rekao, ta getriba trpi 150 Nm momenta. Tvoj motor u najboljem slučaju daje 115 Nm. Ta getriba nije baš poznata kao problematična - dakle nešto ju je moralo slomit. Trzanje motora kod kojeg se javljaju i 10x veći udarni momenti mi prvi padaju na pamet. Tak sam ja jednom davno slomio lamelu. Na sreću samo lamelu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:01   #16
Dobro da nisam kupio tvoj auto kad si prodavao i kad sam se zanimao

Jbg, treba održavat auto i nema problema. Mali ulog pomogne da se sprijeći mogući trostruko veći. I ja se slažem s CDRW oko ovog problema.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:07   #17
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Dobro da nisam kupio tvoj auto kad si prodavao i kad sam se zanimao

Jbg, treba održavat auto i nema problema. Mali ulog pomogne da se sprijeći mogući trostruko veći. I ja se slažem s CDRW oko ovog problema.
A jebiga, vidiš šta ljenost radi, mislim filter košta i manje od 50kn jer sam siguran da je on u kurcu.

Al opet pitanje, možda i nije diferencijal iako oba dva kažu da 95% da je on.

Budem ju rastavio i vidio. Ak ništa drugo barem sad imam prijenos za ražanj za odojka.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:24   #18
i ja sam getribu sjebao,iskače iz rikverca kad krenem uzbrdo ili kad malo jače stisnem...neću je mjenjat sve dok auto vozi

a da je ti nisi silovao,npr iz druge u petu slučajno,ili nisi skroz stao kad si rikverc ubacivao,može igrat puno sloucija
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:38   #19
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
i ja sam getribu sjebao,iskače iz rikverca kad krenem uzbrdo ili kad malo jače stisnem...neću je mjenjat sve dok auto vozi

a da je ti nisi silovao,npr iz druge u petu slučajno,ili nisi skroz stao kad si rikverc ubacivao,može igrat puno sloucija
a kažem ti da se vozim ko penzić, ne silujem nikad.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:53   #20
Super ako ide ta getriba od punta gore, samo jel su isti omjeri brzina i nosači?
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.