Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2013., 16:16   #121
Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
I na kraju mislim da će se kupci podijeliti, ovi mlađi se vole spajat na net i šaljem ti šalješ mi obaviti spajanje na jeftiniju struju, dok ovi stariji više vole ljudski pristup da im netko dođe u kuću i sve objasni i mjesto njih ispuni formulare. Jer koliko znam GEN-i nema ljude na terenu dok kod RWE dolaze na poziv i obilaze gradska područja.
E, pa ti lijepo ostani na HEP-u, samo da znaš, vama penzićima nije toliki popust kod RWE, jer samo preko interneta dobiješ 12% za prvu godinu, inače ide 10%

Toliko o famoznim "terencima" od RWE. Naplate oni to što je došao doma, plaćaš 90% HEP ove cijene. Jedan od rayloga niske cijene kod GENIja je to sto imaju sicusan kadar ljudi u usporedbi sa konkurencijom.

Meni je kod GEN-Ija dobro i nemam razloga mijenjati ništa. Ako prestanu bit najjeftiniji dižem sidro istog trena.

RWE nije toliko jeftin i tromiji je sa spuštanjem. Čim je HEP spustio cijene, zlovenci su 2 dana kasnije napravili isto, spustili za još 10%!

Jedno je sigurno, a to je da je HEP najskuplji. Sve drugo ovisi od slucaja do slucaja, nije sve za svakoga.

P.S.

Mjesec besplatne struje, pa onda bi zbriso

HEP vode isti kao ti, "posteni" ljudi, iz naroda, bas kao Bandic ili Sanader
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 17:20   #122
Thumbs up

Kupujmo još uvijek kolko tolko hrvatsko... naime... u prvom naletu sve kao nešto jeftinije, dok HEP ne dođe zbog masovnog prelaza na prosječki štap... e onda fino slijedi poskupljenje prema njemačkim standardima, spremni vi na to ili ne...

Iskreno, mene zanima neovisna energija, poput solarnih panela, vjetrenjača ili čak magnetskog generatora, koji bi me učinili slobodnim od energetskih kartela zauvijek...
__________________
Zažmiri, budi prazan od svega i strpljivo promatraj unutrašnjost samoga sebe... Tamo su svi odgovori koje tražiš... :)
MyGoldenAura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 20:00   #123
Rađe kupi stari dizel agregat koji tankaš starim motornim uljem.

Ovo tvoje su same iluzije.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 20:01   #124
racunao i ja te stvari, neisplativooo za svoje potreba
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 23:55   #125
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Rađe kupi stari dizel agregat koji tankaš starim motornim uljem.

Ovo tvoje su same iluzije.
Na početku revolucije izuma uvijek je najteže uvjeriti večinu da stvar valja... Kako god bilo vjerujem, zagovaram i siguran sam da će Planet uspjeti podići letvicu evolucije unutar 20-tak godina ne samo na energetskom planu već i na društveno-duhovnom... Ustvari promjene se već naveliko događaju...

Nemoj druže da zaostaneš.
__________________
Zažmiri, budi prazan od svega i strpljivo promatraj unutrašnjost samoga sebe... Tamo su svi odgovori koje tražiš... :)
MyGoldenAura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 10:26   #126
slažem se ja sa tobom, ali solarna energija je teško isplativa za svoje potrebe.
set za 3,4 žarulje košta 700-1000 kn. sada izračunaj kada će se to vratiti, naravno u tu računicu ne ubrajaš kvarove sustava.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 22:28   #127
volio bi da ljudi na ovim forumima budu objektivni i nekako nepristrani, ne mogu se oteti dojmu da se GEN-iovci i ovdje reklamiraju putem hvalospjeva. Nije li dovoljna ona reklama u pauzi sulejmana prijeđite na besplatnu struju? Koja sad besplatna struja, prvo 30%, sad besplatna...pitam se šta je sljedeće...sjedite ljudi doma, uključite sva trošila i zarađujte sa strujom...GENI će Vam sve to platiti? :-)))))))
Ok neka iskaču reklame iz paštete ali nemojte bar na ovim stranicama pod krinkom kupaca raditi si reklamu!!!
Ako već niste objektivni pustite onima koji rade realne usporedbe neka navode ljude u njihovoj odluci...
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 22:35   #128
Ok nekarecimo RWE troši na agente, mada ne mislim da je lako kucati ljudima na vrata...ali opet taj sićušni kadar GENI-ja troši silne novce na reklame, bilboard plakate, reklama na televiziji, reklame u svakim dnevnim novinama svaki dan...Teško bi bilo usporediti šta više košta, ali mislim da ona reklama na RTL-u košta isto kao i dnevnica za recimo 150 agenata na terenu. Griješim li?

Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
E, pa ti lijepo ostani na HEP-u, samo da znaš, vama penzićima nije toliki popust kod RWE, jer samo preko interneta dobiješ 12% za prvu godinu, inače ide 10%

Toliko o famoznim "terencima" od RWE. Naplate oni to što je došao doma, plaćaš 90% HEP ove cijene. Jedan od rayloga niske cijene kod GENIja je to sto imaju sicusan kadar ljudi u usporedbi sa konkurencijom.

Meni je kod GEN-Ija dobro i nemam razloga mijenjati ništa. Ako prestanu bit najjeftiniji dižem sidro istog trena.

RWE nije toliko jeftin i tromiji je sa spuštanjem. Čim je HEP spustio cijene, zlovenci su 2 dana kasnije napravili isto, spustili za još 10%!

Jedno je sigurno, a to je da je HEP najskuplji. Sve drugo ovisi od slucaja do slucaja, nije sve za svakoga.

P.S.

Mjesec besplatne struje, pa onda bi zbriso

HEP vode isti kao ti, "posteni" ljudi, iz naroda, bas kao Bandic ili Sanader
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 10:06   #129
Meni se čini da ti sa svojih 9 postova ili iz hepa ili imaš neki interes da srackaš...

Svi izračuni koji su napravljeni kažu da je GEN-I najjeftiniji (oko 5-10%), prelazak je bez problema, možeš otići kada hoćeš bez penala i vraćanja 1 mjeseca besplatne njihove struje, 1 mjesec besplatne NJIHOVE struje koju ti prodaju, javno su se obvezali da neće dizati cijene do kraja 2015.

Uskoro stiže jedinstvena uplatnica, a i Moj GEN-I preko kojeg ćeš BESPLATNO dojavljivati stanje brojila i po tome plaćati račune.

Što je još potrebo da kažeš da su bolji od hepa

Ako u razvijenim zapadnim zemljama ovo funkcionira godinama bez problema zašto ne bi i ovdje.


Kad bi barem bili tako sumnjičavi prema drugim sranjima što nam svakodnevno serviraju
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 11:50   #130
Ovi s 9 postova koji proglašavaju druge za agente GEN-I grupacije dovoljno govore sami o sebi. Sa svih svojih par tisuća postova tvrdim pod punom prisegom da nisam ničiji agent samo agent da ljudi što jeftinije prođu... uostalom, da svatko uloži par sati truda i istraživanja može sad saznati istinu tko je najjeftiniji, a ne da mu drugi kroje mišljenje.

Nego, ja bi samo primijetio jednu zanimljivu činjenicu (dvije) koje su mi još više pobudile želju za odlaskom od HEP-a. Prvo kažu dostavite očitanje, što ako se ne dostavi očitanje u roku 10 dana, što ovo obračunsko onda nema popusta? Ako se i dostavi očitanje i utvrdi se da je smanjenje iznosa na mjesečnom računu manje od 10 kunam ništa od novih uplatnica do idućeg obračunskog - lopovi

I treće, taman želim dostaviti očitanje i ne mogu ući u MojHEP aplikacijer jer ne radi. Lopovi i gamad, kako ih nije sram. Skupa sa ZET-om što danas radi. Da smo imalo uređena država letile bi glave zbog ovakvih propusta, ali kod nas je to izvrstan poslovni trik. Sramota

Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Kad bi barem bili tako sumnjičavi prema drugim sranjima što nam svakodnevno serviraju
Amen
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 10:26   #131
Je i ja sam juče izludio
RADOVI u TIJEKU
zbog radova na sustavu aplikacija
privremeno nije raspoloživa


(Kud baš danas 1.10. kada treba dostaviti stanje)
naravno odmah mjenjam dobavljača, nakupilo se toga dosta...
__________________
djovanii
djovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 11:18   #132
Danas sam bio u HEP Bjelovar i rekao sam da bi htio ugovor o samoočitanju i svi su me na šalterima gledali kao da sam ih pitao da mi odaju recept od Coca-Cole
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 11:39   #133
hahahahah, pa ja tvrdim, poslat cu ti ocitanje, makni mi tu stavku s racuna
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 15:24   #134
Kad smo kod tog samoočitanja, što onda na kraju ipak se plaća svejedno 10kn mjesečno

Quote:
Nestandardna usluga za izradu računa kupcima koji imaju sklopljen ugovor o samoočitanju iznosi 10 kn mjesečno uz iznos obračuna potrošene električne energije, a svaki šesti je besplatan.Zahtjev za sklapanje ugovora o samoočitanju možete podnijeti u poslovnicama elektre ili se obratiti pismenim putem.
Jel može netko malo podrobije objasniti to samoočitanje jer u ugovoru koji se vidi na HEp-ovim stranicama ništa ne piše o dodatnom plaćanju, a na par mjesta našao da se godišnje to plaća 100kn. Na kraju jedina prednost ispada da se plaća iz mjeseca u mjesec realan iznos i uštedi se 20kuna na očitanju?

Btw, radi im ova aplikacija na netu danas, barem koliko sam ja ušao ok se ponaša.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 09:29   #135
evo i HT ulazi u biznis s strujom! :klap:

Sad znamo da neće biti poskupljenja struje samo zato što se netko u HEP-u zaigrao pa napravio gubitak. Ja također prelazim ili na GEN-I ili ću pričekati i vidjeti ponuda HT-a.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 10:37   #136
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
evo i HT ulazi u biznis s strujom! :klap:
To je ona vijest iz ljeta još jel? Ali nakon toga ništa posebno... ma i da budu jeftiniji već vidim da će i drugi nešto koorigirati, ali čisto sumnjam da mogu ići nešto ispod, jedino poznatim HT-ovim trikovima
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 12:51   #137
HT će prodavati struju preko Iskona
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 14:00   #138
pljeskati ht-u mogu samo slijepi i gluhi.
ht je najveće smeće svijeta i treba ga nacionalizirat.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 16:21   #139
molim vas pomoć vezano uz aplikaciju za dostavu očitanja hep-u. pod šifrom kupca pokušavam upisati šifru kupca s računa, ali ne stanu svi brojevi (ima mjesta za 8, a na računu pod šifra kupca je 12 brojeva). a što je točno broj brojila od svih onih brojeva na brojilu? hvala
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 17:41   #140
Pozz

Broj brojila ti nisu oni brojevi s "kutije" za očitanje (ja nemam taj broj jer je moja "kutija" stara). Broj brojila je poseban broj koji ti obično piše na računu tj. na obračunu potrošnje kojega dobiješ svakih 6mj. kada ti pristignu nove uplatnice ili ako imaš novo brojilo onda bi moglo biti na njemu...

stranica br. 4

https://mojracun.hep.hr/MojRacun_HEP_ODS.pdf
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...

Zadnje uređivanje Lex Luthor : 03.10.2013. at 17:51.
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.