Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2005., 11:13   #61
Quote:
ekv kaže:
ne znam jeste li znali da je Milan prošle godine dobio i ulicu sa svojim imenom (jest da je u nekoj zabiti Beograda, ali bar mu je netko odao tu počast). Mislio sam da se to neće nikada dogoditi.
Nisam imao pojma za ovo

Super
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:14   #62
reci im!!

(a nadam se i da cu jednog dana, a pre nego sto budem stara i cinicna, uvideti tu intelektualnost pored koje ekv deluje kvazi.)
kjkjkjA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:17   #63
Quote:
ekv kaže:
Je, informacija ti je istinita (jer sam ti ju ja (pavle) rekao), a jos ti se moram javiti u vezi onog našeg dogovora (čim mi se komp vrati sa popravka).

Evo samo nekoliko informacija za zainteresirane:
Već je zakupljena domena (najvjerojatnije će biti ekatarinavelika.com), ja sam sakupio (ili ću sakupiti uskoro) dosta video materijala, javilo nam se i dosta ljudi sa korisnim podacima, ali njih nikad dosta. Moram još Banderasa obavijestit, jer ipak je on najupućeniji u njihov rad (sa područja ijekavice), a na stranici će raditi dva grafička dizajnera (jedan je već ranije uradio stranicu o Magi, a drugi je u Americi i ima veze sa Firčijem, Yanni-em (svira s njima) i Margitinom sestrom). Ako je netko posjetio stranice o ekv-u - Vrt, sadržaj sa tih stranica će također biti preoblikovan, ažuriran i nadopunjen.
Ja sam zadužen samo za animiranje ljudi sa našega područja i najviše za prikupljanje video materijala (što za sada uz pomoć dobrih ljudi - Zappana i drugih) ide odlično.
Samo mi se javi, pomoći ću ti koliko mogu. Inače, tokom ove godine će izaži i knjiga o njima

Vrt su bile odlične stranice, a Magi je bila jedinica, dakle NEMA sestru (iako sam čuo da se netko u Kanadi predstavlja kao njezina sestra, no sigurno nije imala sestru).
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:21   #64
Quote:
č.i.k. kaže:
sam sebi zvučim k'o papagaj kad svaki put ponavljam da su beastie boys i beck sredinom devedesetih radili ono što je koja napravio 10 godina prije i da nije bilo rata, zadnja beogradska-zagrebačka disciplina bi sigurno osvojila svijet...
eh kako me je samo sram što sam svojevremeno preferirao ekv u odnosu na disciplinu kičme, al' sam se opametio kad sam krenuo na faks

al' ne zaboravimo šarla
Ali nije to tako jedinstven primjer, i Vještice su prije 15 godina radile ono što dobar dio world scene danas radi, i Laibach je prije 15-20 godina radio ono što danas Rammstein radi... Pa opet, nije baš da su osvojili svijet, jesu vani bili popularniji nego u svojoj državi, i nalazi ih allmusic.com i prenosio ih je MTV, ali opet nisu imali nekog većeg svjetskog uspjeha
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:36   #65
Quote:
banderas kaže:
Koja je na koncertu Discipline Kičme tražio da nam ne pada na pamet puštati staru Disciplinu a POGOTOVO "Dečju pesmu"
koja je tražio da se ne pušta nikakva novovalna, ex. yu i tome slična glazba...upravo si ti tražio takve dj-e dok sam ti ja predlagao le-pog
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:40   #66
Quote:
č.i.k. kaže:
koja je tražio da se ne pušta nikakva novovalna, ex. yu i tome slična glazba...upravo si ti tražio takve dj-e dok sam ti ja predlagao le-pog
Posebno je zabranio Dečju pesmu
Pitaj Belog šta je napravio u Sloveniji kad su pustili tu pjesmu...
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:02   #67
Banderas tebi se planiram javit čim mi komp dođe sa popravka, jer tamo su mi svi mail-ovi sačuvani, pa da budeš upućen u cijelu situaciju, sorry za ono Margitinu sestru, ali tako mi je čovjek javio, ne mogu se sad sjetit ali preziva se sa nešto Rvasi, tako nešto (nemoj zamjerit, lupam iz glave), možda je bliska rođakinja ili nešto...
Usput, ne mogu sakriti oduševljenje, jer sam prije par sati dobio jedan iznimno raritetan video snimak (koncert), no njega prvo šaljem Zappanu, pa neka ti ga on presnimi (jednostavno ga moraš imati)!!!
Nešto si davno spominjao da bi trebao i dvd izaći (ekv records-da li još postoji bez Magi), a sada ako knjiga izaće bit će to odlično.

A one gluposti o kvaziinteligenciji su mi baš smiješne. Ako su nečije pjesme kvaziinteligentne, onda su to baš od Idola i Haustora, jer prijelaz sa banalnosti (čokolade) na Moja si (Nemo i druge), si ozbiljna grupa ne bi trebala dopustiti. Ekv je bar dosljedan sebi (kvaziinteligentan) kroz cijelu diskografiju.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:12   #68
Quote:
č.i.k. kaže:
a slušaj bio je to jedan od onih rijetkih trenutaka inspiracije kojih ću se s ponosom sjećati čitavog života
i banderas će vrlo vjerojatno
__________________
život nije FER!
http://www.muzika.hr/ | http://foto.muzika.hr/
zappan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:22   #69
Quote:
ekv kaže:
Usput, ne mogu sakriti oduševljenje, jer sam prije par sati dobio jedan iznimno raritetan video snimak (koncert), no njega prvo šaljem Zappanu, pa neka ti ga on presnimi (jednostavno ga moraš imati)!!!
ovo zvuči super inače, ove snimke kaj sam ti ja pripremil su u stvari kazete kaj sam banderasu popalil presnimit (eto, banderas sad znaš zakaj ti još nisam kazetu vratil, moral sam organizirat ovo presnimavanje još a malo bila gužva na faxu...), tak da nema beda, to ćemo si ispresnimavat bez problema kad pošalješ... vjerujem da ni banderas nema niš protiv da to tak ide...
__________________
život nije FER!
http://www.muzika.hr/ | http://foto.muzika.hr/
zappan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:28   #70
Pa i mislio sam si da će te se vas dvojica dogovorit oko toga. Mislim da mu neće smetati kad vidi dvd, ja sam još uvijek u šoku, a posebno me iznenadila ona snimka još iz Katarine II, Radostan dan, stvar je prejebena, a i teško da se igdje može još naći originalna postava Katarine II na videu...

Banderasa sam čuvao za kraj svoje potrage za video materijalima, jer sam bio siguran da ima nešto, ali u međuvremenu mi se javilo dosta ljudi, pa sad to prvo moram sredit.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 14:48   #71
Quote:
ekv kaže:
ona snimka još iz Katarine II, Radostan dan, stvar je prejebena...
Hoću i ja gledati Katarinu II... Kakav radostan dan, crnci pjevaju Haleluja...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 15:15   #72
E, strpi se da se web stranica otvori pa će biti tamo u download sekciji ili čekaj idući tribute to ekv (garantiram da će ju Banderas uvrstit u video projekcije)
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 15:25   #73
http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=32927

To je link na stranicu gdje piše da su imenovane nove ulice u Beogradu, pogledati pod ZEMUN, Ulica Kamendin - nova 2 - određuje se naziv ulica Milana Mladenovića.

Da budem iskren, nisam vjerovao u tu informaciju, pa sam morao i sam potražiti...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 15:42   #74
Quote:
ekv kaže:
Pa i mislio sam si da će te se vas dvojica dogovorit oko toga. Mislim da mu neće smetati kad vidi dvd, ja sam još uvijek u šoku, a posebno me iznenadila ona snimka još iz Katarine II, Radostan dan, stvar je prejebena, a i teško da se igdje može još naći originalna postava Katarine II na videu...

Banderasa sam čuvao za kraj svoje potrage za video materijalima, jer sam bio siguran da ima nešto, ali u međuvremenu mi se javilo dosta ljudi, pa sad to prvo moram sredit.
Live snimka Katarine II, ne EKVa kako svira Katarinu II, nego baš Katarine II, s 2 gitare i VDom na bubnjevima (ako je iz te faze Katarine II) ??

Daj
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 15:42   #75
A ja gledao Katarinu II sve sa clanovima Idola u publici.
__________________
IstraTiMaterina
Aljosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 16:11   #76
Evo što sam ja vidio na toj snimci:
1. Na basu Bojan Pečar
2. Milan na gitari
3. Magi desno sa klavijaturama (na školskoj klupi)
4. Iza njih na uzdignutom bubnjar, ali ne liči mi na vd-a, koliko se ja sjećam, vd je imao kratku kosu, a nije mi ni Firči (on je pak imao onu bujnu fudbalerku) a kamoli Raka. Znači ostaje mi samo Dušan Dule Dejanović, ali njega ne znam, ali znam da je otišao prije izdavanja prvog albuma. Uglavnom bubnjar u bijeloj majici sa malo dužom crnom kosom.
5. i najvažnije: Milan odjavljuje grupu i kaže Katarina II (zato sam siguran da nije još bio EKV, ali opet, fali mi Gagi).
Pitam se je li moguće da je to bilo za vrijeme dok je Gagi bio u zatvoru???
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 16:13   #77
Ma mnogi su gledali Katarinu II, ali malo njih na videu...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 16:34   #78
Quote:
ekv kaže:
Evo što sam ja vidio na toj snimci:
1. Na basu Bojan Pečar
2. Milan na gitari
3. Magi desno sa klavijaturama (na školskoj klupi)
4. Iza njih na uzdignutom bubnjar, ali ne liči mi na vd-a, koliko se ja sjećam, vd je imao kratku kosu, a nije mi ni Firči (on je pak imao onu bujnu fudbalerku) a kamoli Raka. Znači ostaje mi samo Dušan Dule Dejanović, ali njega ne znam, ali znam da je otišao prije izdavanja prvog albuma. Uglavnom bubnjar u bijeloj majici sa malo dužom crnom kosom.
5. i najvažnije: Milan odjavljuje grupu i kaže Katarina II (zato sam siguran da nije još bio EKV, ali opet, fali mi Gagi).
Pitam se je li moguće da je to bilo za vrijeme dok je Gagi bio u zatvoru???
Moguće da je to razdoblje kad je Gagi bio u zatvoru, a na bubnjevima je jedno kratko vrijeme bio Branko Kuštrin baš u toj fazi, tako da je moguće da je to on. Naravno, i on je pokojni
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 16:34   #79
Sad sam na vrtu našao ovo:

1984.

Vd napusta grupu, a Gagi odlazi u JNA u trenutku kada je pocinjala promocija ploce.
Ivan Fece - Firchie dolazi na Vdovo mesto, i Katarina II zapocinje prvu jugoslovensku koncertnu turneju po klubovima i manjim salama.

To je vjerojatno snimak iz toga razdoblja.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 16:35   #80
Moguće...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.