Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 13:03   #1
Unhappy CIN, HPV i trudnoća

ne znam više gdje da se obratim, očajna sam pa želim od poštovanih forumašica pitati da li je netko imao slično iskustvo... prije godinu dana sam išla na pregled radi planiranja trudnoće i ustanovljen mi je cin II (koji se pojavio u 7 mjeseci!!!), i hpv niskog i srednjeg rizika. od tada se liječim vaginaletama, kremama, antibioticima .... i sve što uz to ide, i svaka 3 mjeseca ponavljam papu koji malo bude cin II, pa cin I, pa ascus (kao super odlazi), pa opet skoči na cin II, a ja luda jer ne znam više što da radim. bila sam po drugo mišljenje gdje je taj doktor rekao da je terapija ok ali da ne vidi razloga zašto ne bi odmah išla na dijete (moja doktorica kaže da bi ona rađe da se ja prvo riješim cina). ja sad ne znam šta da radim, jer čitam po netu da ovakav tip liječenja može trajati i više godina, sve ovisi o imunitetu tijela... a opcija par godina za dijete mi baš nije privlačna.... šta da radim, ima li tko iskustva sličnih help!!!! očajna sam.....
emmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 13:20   #2
Pa ... svakako je bolje da se prvo rijesis CINa.

Jesi li radila kolposkopiju?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 13:34   #3
jesam, svaki puta kada mi napravi doktorica papu, napravi i kolposkopiju , na početku (prije godinu dana točno) su se vidjele promjene kako su oni to nazvali - punktacije, koje su kasnije nestale ( u 11. mjesecu), onda su se opet u 3. mjesecu pojavile, tj bile vidljive kad je papa pokazao ponovo pogoršanje... ustvari nisam sigurna da li je bolje ići na konizaciju ili se ovako liječiti (moja ginekologica je apsolutno protiv konizacije, ako nije nužno potrebna, naravno), a ovako to još može i 3 godine... a kako je preporučio drugi doktor, toga me pak strah jer očigledno to kod mene ide rapidnom brzinom gore dole , a ne postepeno (njegova je teorija da se u godinu dana ne može toliko pogoršati, da to ide postepeno, i da slobodno mogu planirati i sada trudnoću....
emmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 13:43   #4
Ja bas ne bih mirne duse planirala trudnocu. Ako se dogodi, okej, nije smak svijeta. Jedna moja poznanica je imala CIN III u trudnoci, napravljena joj je konizacija i na kraju je proslo sve ok, rodila zivo i zdravo dijete, i kasnije jos jedno


ALI ... mislim da je puno bolje, naravno ako se moze, prvo zalijeciti ovo i imati cist papa test, pa onda ic na bebu.



Jesi li radila mikrobioloske briseve? Aerobi, anaerobi, mikoplazma, ureaplazma, klamidija?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 13:50   #5
sve sam radila, svi nalazi su negativni osim hpv-a, tu su mi izolirali 6 i 11 (niskorizični) i 'neke' srednjeg rizika. rekla mi je dr. da kao oni ne uzrokuju više od cin II ( to samo u međusobnoj kombinaciji) i da s obzirom da nemam viskog rizika bi se trebala kremama izliječiti... nisam ni ja za planiranje trudnoće prije izlječenja, ali više nemam ideje kako da što prije dođem do tog stadija... ovako mi se čini beskonačno....
emmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 13:56   #6
Ja imam CIN I, briseve sterline, klamidiju i HPV negativna, ginekoloski pregled super, kolposkopija savrsena

Meni je doktor pricao puno o stresu, imunitetu, prehrani, zdravom zivotu, nepusenju... Frendice su mi preporucile Aloa veru pit, probaj to.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:00   #7
kak imas CIN ak si negativna na HPV?! otkud onda sad to???
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:02   #8
ja iskreno receno mislim da ti ginici pojma nemaju, a ak trazis drugo i trece misljenje vidjet ces da svi imaju svoje teorije.jedino stoji da sto si bolesniji i sto vise pretraga moras radit, to oni vise zaraduju.a da ne govorim o nesterilnosti instrumenata..frendica mi je dobila neke grozne gadosti prilikom rutinskog pregleda u petrovoj (tata joj je ginekolog i to je potvrdeno da su instrumenti bili zarazeni)....razmislja o tuzbi cak...
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:03   #9
za sada pijem samo vitamine - immuno protectore, mogu probati još i sa aloe verom... a trudim se jesti što zdravije, redovito i ne živcirati se, rekreirati se... teško mi pada samo ono sa ne živcirati se jer nemogu utjecati na to.... sada me samo silno interesira (imam ovaj tjedan pregled) jer sam dobila od poznatih preporuku za vaginalete ravensare i propolisa i to sam nabavila i rabila po uputstvima, sad me zanima da li će to šta uroditi plodom... jesi ti čula ondnosno znaš nekog tko je to koristio?
emmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:04   #10
Quote:
lolita11 kaže:
kak imas CIN ak si negativna na HPV?! otkud onda sad to???
cin nemora nužno biti povezan sa hpv-om!!!
emmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:07   #11
Quote:
lolita11 kaže:
kak imas CIN ak si negativna na HPV?! otkud onda sad to???
CIN ne uzrokuje samo HPV. CIN su promjene na grlicu maternice, a one mogu biti uzrokovane i nekakvom upalom

Moj dr. misli da sam s terapijom koju sam dobila rijesila problem, jer kod nekih zena CIN zna perzistirati (jel tocan izraz?), odnosno (ako sam dobro shvatila) dogodi se situacija u kojoj je terapija rijesila problem i sve je u redu, medutim stanice se nisu obnovile i CIN se jos nije povukao. Kaze da bi problem bio da sam s CIN I dosla na CIN II, ali buduci da nisam - misli da se ne moram brinuti, posebno jer su brisevi super.


A taman mi je treci mjesec (izmedu 2 papa testa) bio valjda najgori u zivotu, stresa kolko oces


Tak da se ne brinem I vjerujem da ce na sljedecoj papi bit sve ok. Dobila sam neke vaginalete koje poticu ljustenje i obnavljanje tikva i ocekujem super nalaz
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:18   #12
možeš mi reći ime vaginaleta?
emmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:25   #13
Dobila sam:
  • ALBOTHYL vagitorije (komada 12)
U uputama pise ovako: "Glavna djelatna tvar polikrezulen potice koagulaciju i otpadanje upalnoh, odumrlog tkiva bez negativnog ucinka na zdrave stanice. Dolazi do denaturalizacije bjelancevina te do susavanja kapilara tako da krvarenje (koristi se i kao otopina, u kirurgiji, dermatologiji i otorinolaringologiji) vrlo brzo prestaje. Baktericidno djelovanje sprijecava stvaranje toksicnih nusprodukata i pojavu upale." Pod ginekoloski pise jos ovo: "Lokalno lijecenje upalnih procesa i ostecenja sluznice rodnice i grla maternice..."
To sam dobila zato jer dr. vjeruje da ja vise nemam nikakav uzrocnik CINa (zbog ovih super briseva), i da se CIN pokazao ponovo samo zato jer se tikvo nije obnovilo. Sad cemo bit sigurni da cemo ga se rijesit, i onda ocekujemo super nalaz sljedeceg papa testa.
  • BETADINE vagitorije (komada 14)
Njihove upute vele sljedece: "Povidon jodirani je poznat kao snazan germidic sirokog spektra ucinkovit protiv velikog broja bakterija, virusa, gljivica, protozoa i spora." ... " Betadinske vagitorije su indicirane za lijecenje: akutnih i kronicnih vaginalnih infekcija (vaginitisa) uzrokovanih mijesanim i nespecificnim infekcijama, infekcija uzrokovanih mikoticima (Candidom albicanis), osobitno nakon antibiotske ili steroidne terapije te infekcija uzrokovanih Trichomonas-om vaginalis."
E, ovo mi nije jasno zasto sam dobila Pa brisevi su bili super, gljivice nemam, bakterije isto, virus (HPV) ako je vjerovati testu od prije 6 mjeseci isto nemam. Valjda doktor ima neki razlog...




Lagano konjska terapija, al jebi ga

Inace, slobodno spomeni doktorici ove tablete i pitaj bi li mozda imalo smisla i da ih ti koristis... Ali NIKAKO, NIKAKO, NIKAKO nemoj provoditi terapiju na svoju ruku i bez znanja doktorice!
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:29   #14
Frendica mi je imala CIN II/III i HPV visokog rizika tip 16 i 18 (najgori)

Digla je imunitet, a za to je (po njezinim rijecima) najbolji koktel od maticne mlijeci, meda i propolisa, kao i sama maticna mlijec. Kaze da je vec 5 god negativna na HPV i da joj je doslovno glavu spasilo
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:26   #15
Inače u trudnoći CIN se može povećati, ali i smanjiti. Svatko reagira drugačije. Cin 1 obično nije neka frka za trudnoću koliko se ja sjećam, čak neki doktori i preporučuju u tom periodu zatrudniti da ne bi bilo poslije gore. Svako doktor vjerojatno ima svoju taktiku i svoju briju, a niti jedna vjerujem da nije loša. Meni je frendica imala cinII pa je spuistila na cinI i zatrudnila, u trudnoći je opet dobila cinII ili čak III, rodila zdravu bebu, a poslije trudnoće joj se povuklo skroz. Doktor ju je prvo lječio neko vrijeme a onda ju je nagovarao na trudnoću kad je bio cinI. Terapija je bila dosta skupa, ali frendica nije nikad požalila. Navodno je taj doktor neka faca na području neplodnosti i sličnih stvari, pa ako si zainteresirana mogu ti dati broj, pa da probaš kod njega
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:27   #16
kak se zove dr?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:49   #17
koalica, pliz mi pošalji broj na pm.... bila bi ti zahvalna!!!
emmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 17:33   #18
Ja sam ostala u drugom stanju sa CIN1 i HPV. Povukao se na (ne znam kako se zove to sto je pre CIN1? ) u trudnoci.

Ginic mi je rekao da ako ostane na CIN1 ili se povuce prije poroda idemo na normalni porod, a ako ode nagore onda na carski. I nije pravio nikakvu frku u vezi toga (?) , a ja sam isto panicila ko ti.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 17:50   #19
Quote:
LoveMeTender kaže:
(ne znam kako se zove to sto je pre CIN1? )
normalan (uredan) nalaz
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 19:10   #20
Quote:
Desirée kaže:
normalan (uredan) nalaz

Nije bio normalan, ima neki naziv, al ne da mi se trazit sad. Nesto ko tragove bolesnih celija ili tako nesto, a nije CIN1... ne znam.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.