Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2008., 23:50   #861
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
evo ja sam već napisala svoje iskustvo na temu za gastritis ali evo opet. imala sam gastritis od 16. god i nakon par godina gutanja peptorana i spasmexa pokušala sam akupunkuturu. to su najbolje uloženi novci ikad. to je stvarno izliječenje...iako se govori da za gastritis nema lijeka ja sam se stvarno uvjerila da to nije istina. preporučam!!!
Gastritis uzrokuje dugotrajni stres,strah,neizvjesnost...
a nekada te iznervira i sam gastritis,pa ti se pogorša

sad,dal ćeš ti drastično izmijeniti okolnosti koje su te do tog dovele;
promjeniti sredinu,posao,šefa,muža...

ili pronaći način kako smirenije podnositi te situacije;
meditacijom,jogom,akupunkturom...'marom'
izbor je na osobi,po želji...

Dok se to ne shvati postoje lijekovi.
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 00:37   #862
Quote:
labellina kaže: Pogledaj post

nemoj ga koristiti duže od 3-4 tjedna,
usporava rad jetre

dugo će ti biti dobro nakon završetka terapije,
do idućeg proljeća ili još dulje
nekima potpuno prestanu svi simptomi
ako nemaju helicob.

Sad možeš jesti sve i kiselog kolko hoćeš
Doktor mi ga obično prepiše na nekih 3 tjedna...

Meni ne prestanu simptomi potpuno, vračali su mi se već više puta nakon terapije, ali izdržim dosta dugo. Osim toga, već sam skužio kako funkcioniram, pa čuvam u rezervi kutiju koju si doziram onako... povremeno. Čim osjetim da zaboli ili me uhvati mučnina, uzmem iduća 3 dana po tabletu ujutro, i prođe. Odem doktoru jednom ili dvaput godišnje, kada mi nestane.

Prije lanzula sam zbog gastritisa doslovno bio na rubu depresije. Nisam imao volje za ništa, znao sam da će mi svaku šetnju izvan kuće popratiti onaj osjećaj drobljenja stakla u želudcu, mučnina, napadaji povračanja.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:56   #863
[QUOTE]
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Doktor mi ga obično prepiše na nekih 3 tjedna...

Meni ne prestanu simptomi potpuno, vračali su mi se već više puta nakon terapije, ali izdržim dosta dugo. Osim toga, već sam skužio kako funkcioniram, pa čuvam u rezervi kutiju koju si doziram onako... povremeno. Čim osjetim da zaboli ili me uhvati mučnina, uzmem
iduća 3 dana po tabletu ujutro, i prođe. Odem doktoru jednom ili dvaput godišnje, kada mi nestane.
Malo je tri dana,već od prve ti bude dobro
potroši cijelu kutiju pa će ti biti dobro duži period,cijelu godinu
Quote:
Prije lanzula sam zbog gastritisa doslovno bio na rubu depresije. Nisam imao volje za ništa, znao sam da će mi svaku šetnju izvan kuće popratiti onaj osjećaj drobljenja stakla u želudcu, mučnina, napadaji povračanja
To ti ovisi gdje i s kim šetaš
Ako šetaš sam kroz šumu,ništa te u prirodi ne može razljutiti
sve je savršeno, i stopiš se sa tim savršenstvom
i bez da grliš stabla
Isprobano!

Al kad šetam po trgovačkom centru obavezno mi pozli
( iako nemam gastritis)
Muka mi je ako ne kupim,a još veća kad kupim
i shvatim da mi to baš i nije trebalo
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 21:48   #864
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
e bas,kad jednom nesta krene uvijek dode nesta drugo.
kakve pretrage ste radili?
pa evo bas danas, jutros bili na ultrazvuk trbuha i sve ok osim zadnjeg crijeva, "zadnjeg" citiram, neznam sto bi to znacilo nije mi ništaj nesto pojasnila...
vadili krv i sad cekamo nalaze inace da se ne muci doktorica ga stavila na controlok tablete..
a prije toga smo radili bris guze i bio je ok i krvne nekakve pretrage isto ok mokraca isto ok, cak smo jednom jurili i na hitnu kolikike je bolove imao pregledao ga kirurg i nista mu nije nasao...
a sad strpljen spasen budemo vidjeli sto ostali nalazi kazu..
*ketrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 22:00   #865
evo mene opet
jutros obavili ultrazvuk, sve super osim zadnjeg crijeva,i to citiram "zadnje crijevo" znaci nekaj sa stolicom ne šmeka?
a hebemu da je sve znat
inace od kada mali pije controloc totalno je druga osoba zivlji cak je poceo i van izlaziti mama (cvjeta)
znam da to nije rijesenje al i male stvari vesele
*ketrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 10:46   #866
evo ja pijem controloc vec 4 mjeseca, cajnu mjesavinu za zeludac + kapi od melisse. jos uvijek kad se ujutro probudim me frce u trbuhu i crijevima
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 11:03   #867
si bila doktoru?
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:05   #868
ak ti controloc ni nakon 4 mjeseca nije pomogao, onda ni neće...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:42   #869
Controloc je prvo što sam ja uzimao... nije pomogao baš... onda sam bio na peptoranu, također s tek umjerenim učinkom. Argentina, mislim da treba nači lijek koji ti bolje paše (naravno, u dogovoru s liječnikom, ne samoinicijativno).
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:16   #870
bila sam u petom mj na gastroskopiji i utvrdjen je gastritis, uz dosta zuci u zelucu.
helicobacter nisam imala, a sada sam ponovila test i cekam rezultate.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:57   #871
Quote:
labellina kaže: Pogledaj post
Gastritis uzrokuje dugotrajni stres,strah,neizvjesnost...
a nekada te iznervira i sam gastritis,pa ti se pogorša

sad,dal ćeš ti drastično izmijeniti okolnosti koje su te do tog dovele;
promjeniti sredinu,posao,šefa,muža...

ili pronaći način kako smirenije podnositi te situacije;
meditacijom,jogom,akupunkturom...'marom'
izbor je na osobi,po želji...

Dok se to ne shvati postoje lijekovi.
gle stvar je u tome šta ja nisam ništa promijenila.znači stresno okruženje me i dalje prati, jedem nezdravo, ne meditiram itd. a želudac mi odlično.
akupunktura nema veze sa meditacijom.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 02:51   #872
evo meni danas doktorica kaze da nema mogucnost gledanja ultrazvukom, samo gastroskopija.. brrr
stella_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 02:53   #873
Quote:
Lindsay Lohan kaže: Pogledaj post
Ja sam bila samo na ultrazvuku želuca i još su mi tam govorili da kaj sam tak cendrava da si skuham kamilicu kad me boli trbuh i dali su mi neke tablete koje pijem kad me jako boli.... i da je to normalno i ništ nije su mi rekli...idioti....a zbog toga često ne idem u školu kad imam te napadaje....eto tolko o profesionalnosti doktora.....
ja se bojim da ce to i meni rec
stella_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 03:19   #874
meni ce uskoro bit prvi put ta gastroskopija.. stvar je u tome da imam neke bolove u zelucu, ne tako cesto ali se ponavljaju. ne znam je li to zbog prehrane, nerviranja ili cega ali mislim da bi najbolje bilo kad bi mi to doktor odnosno strucnjak rekao, makar i ono osnovno "zdrava si, jedi normalnije".. toga se ustvari i bojim...

na kraju cu ispast teski hipohondar
stella_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:12   #875
Pretraga obavljena, rijec je o dosta pojacanoj kiselini.. da li bi mi netko mogao rec sta to ukljucuje dijetalni rezim? kakva je to prehrana (posto nikad nisam bila na dijeti a zbog tezine ni ne trebam...)
stella_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 20:39   #876
Quote:
stella_cro kaže: Pogledaj post
Pretraga obavljena, rijec je o dosta pojacanoj kiselini.. da li bi mi netko mogao rec sta to ukljucuje dijetalni rezim? kakva je to prehrana (posto nikad nisam bila na dijeti a zbog tezine ni ne trebam...)
Osnovne preporuke:
1. Izbjegavati prevruća i prehladna jela
2. Izbjegavati začinjena, pikantna jela i začine
3. Hrana mora biti dobro usitnjena i sažvakana
4. Izbjegavati napitke koji sadrže kofein i žestoka alkoholna pića
5. Proteinska hrana privremeno neutralizira želučane sokove, no istovremeno stimulira lučenje gastrina i pepsina, stoga se ne treba bazirati na proteinskoj hrani, ali je ne trebi niti eliminirati.
6. Mlijeko i mliječni proizvodi u prošlosti su se smatrali izrazito važnima u terapiji upalnih promjena sluznice želuca. Danas se mlijeku ne pridaje velika važnost jer se smatra da u velikim količinama može imati suprotan učinak.
Dobro je znati...
- Povišen unos soli može iziritirati sluznicu želuca. Neke znanstvene studije ukazuju na veći rizik infekcije bakterijom Helicobacter pylori ukoliko osoba konzumira izrazito slanu hranu.
- Osobama koje boluju od gastritisa nerijetko se preporuča izbjegavanje začinjene i ljute hrane. Nasuprot tome, kapsaicin, tvar koja je pronađena u ljutim paprikama i feferonima, smatra se potencijalnom zaštitom od gastritisa. To ne znači da treba ignorirati preporuke i konzumirati ljutu i začinjenu hranu, nego treba razmotriti terapijsku primjenu izoliranog kapsaicina.
- Neki istraživači smatraju da alergije ili nepodnošenje određene hrane mogu uzrokovati gastritis. U dvostruko slijepim kliničkim pokusima, u osoba s identificiranom preosjetljivošću na određenu hranu dokazana je iritacija želučane sluznice pri konzumaciji hrane na koju reagiraju.
- Kofein koji se nalazi u kavi, crnom i zelenom čaju, nekim gaziranim bezalkoholnim pićima, čokoladi i mnogim lijekovima, povisuje kiselost želučane kiseline. Stoga je osobama s upalom želučane sluznice preporučljivo izbjegavati navedene napitke.
- Alkoholičari često pate od gastritisa. Isto tako je i sa strastvenim pušačima. Ove navike izazivaju pojavu akutnog gastritisa. Međutim, neke preliminarne studije bave se razjašnjivanjem zaštitnog učinka umjerenog unosa alkohola (do dva pića dnevno) na razvoj gastritisa. Kada se alkohol konzumira u količinama koje su više od umjerenih može izazvati čitavu lepezu neželjenih učinaka.
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:10   #877
OK hvala... nesto mi kaze da je meni to vise zbog nerviranja nego zbog prehrane jer nista od navedenog ne konzumiram tako često... ako me kužiš? npr. odemo na pizzu i tad popijem gazirano. Čips 2-3 puta mjesečno ako odemo u kino i sl. prigode i tako je sa svom spizom.. A kod kuće mi je prehrana možda slabija al je sve zdravo.. Morat ću nešto iskemijat od svega
stella_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:41   #878
Mene su isto isprepadali prije gastroskopije plus sto sam inace panicarka i ne trpim nikakvu bol, al taj pregled mi stvarno nije bio nista strasno... Neugodno jest, najbitnije je biti smiren a ionako stvarno kratko traje...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 10:39   #879
Ciao svima,
samo sam htjela vas pitati: ja imam tu bakteriju (bila sam imala neku mucninu, pa mi doktorica poslala vaditi krv, pa doslo je pozitivno na tu bakteriju. Ali poslje tu mucninu su ustvari povezali s necim drugim - jer sam bila sad na nekoj ginekoloskoj operacie). Nemam zapravo nekih vecih problema za zeludcem, nemam bolova, mogu piti i jesto sta god zeli. Jedino ponekad imam problemi sa stolicom, ali to mogu regulirati sa fitolaxom - prirodnim laksativom. Doktorica kaze da treeba to lijeciti sa antibiticami, ali ako nemam previse problema, da li bas moram piti tablete? Sta vi mislite?
olchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:39   #880
pozdrav

ja sam prije godinu i pol završila u bolnici zbog jakih bolova u želudcu..
nitko nije mogao skužiti što se događa. kad sam tek došla na hitnu (nakon cijele noći i cijelog jutra bolova) stavili su me na infuziju i bila sam prvo 2 sata pa kad nije prošlo još 2 sata i kad su vidli da ne prolazi i dalje stavili su me u bolnicu...
bila sam 5 dana u bolnici i nisu mogli ustanoviti zbog čega me tako jako peče želudac....
i dalje me svih tih 5 dana pekao i samo sam bila na infuziji tih 5 dana.
uglavnom na kraju smo skužili da sam dan prije nego sam završila u bolnici imala jako stresan dan i to je bio razlog bolova.
i nakon toga naravno želudac mo je postao još osjetljiviji...
svaki put kad sam imala stresan dan na poslu ili privatno imala sam bolove...
prije 2 tjedna sam opet imala onako jake ko u bolnici i popila sam peptoran i pila sam puno puno čaja... boljelo je dugo (5 sati) i onda je počelo popuštati..
nakon toga me još par dana malo trzalo i onda je prestalo...



zato svima jako bitno

nemojte se previše opterećivati...
kolko je god moguće
smireno pristupite svemu i nemojte se brinuti..... stres radi samo štetu na tijelu - ništa dobrog..
Jchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.