Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2007., 12:06   #21
A anestezija?

Moram ići sutra, ne pitajte me ništa, već sad mi se noge tresu i strah me. Htjela bi sa anestezijom ali koliko se to plaća. Jel pokriva naše divno zdravstveno to ili ne?
anna0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:52   #22
Quote:
anna0207 kaže:
Moram ići sutra, ne pitajte me ništa, već sad mi se noge tresu i strah me. Htjela bi sa anestezijom ali koliko se to plaća. Jel pokriva naše divno zdravstveno to ili ne?
Mislis na obicnu injekciju? Meni nista ne radi bez toga, odmah sam rekla da sam kukavica i gotovo. Nije nikad naplatio. Malo je okrenuo ocima, ali to je bilo to.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:30   #23
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Mislis na obicnu injekciju? Meni nista ne radi bez toga, odmah sam rekla da sam kukavica i gotovo. Nije nikad naplatio. Malo je okrenuo ocima, ali to je bilo to.
Ajde super, nakon ovog odgovora možda i zaspim noćas Da, da, tako je gadno
Ne kužim mazohiste koji nedaju ništa i onda još bruse s osmjehom na licu. Kaj im nije lakše u miru raditi nego da im se ljudi bacaju i deru i plaču i tak.......

Super, samo da mi da pikicu i sve je 5
anna0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:47   #24
Kod moje zubarke injekcija je besplatna... al zato plomba košta 200 kn...

I uopće me ne zanima kaj ona misli - dal mi injekcija treba ili ne - ja usta ne otvaram bez anestezije...

Meni zdravstveno niš ne pokriva, bar mislim...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 15:39   #25
Kod moje zubarke bijela plomba+ injekcija+participacija= 80 kn.

__________________
Nemoj da budes nja-nja, njaaa-nja...
LordOfTheDance is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 15:53   #26
mislim da bez participacije HZZO pokriva samo utrošak vode
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:55   #27
Bila sam jučer, mora mi liječiti sedmicu ali sam dobila injekciju i to konjsku, pol face nisam osjećala od 18-22 sata. Super je ženska, osjećajna, razumna......hzzo pokriva: plombe crne (normalno ) osim na prva četri- idu bijele, ako hoćeš da su ti npr 5 ili 6 itd bijele to ti je 200kn ali toliko je kod privatnog pa ti je svejedno. Injekcija je besplatna i rekla mi je ženska da to ovisi o liječniku jel on procjeni jel potrebna ili ne (makar ona svakom tok hoče spiči pa je ona mirna a i pacijent). Mostovi, navlake i ostale pizdarije se naplaćuju, razlika je u 100 kn između njih i privatnog pa je opet svejedno. Moj zaključak-isplati se ići kod socijalca radi lječenja zuba, kod privatnog je 500kn lječenje koje ja naravno nemam. Eto, to je to. Živa sam i jedva čekam da mi sve popravi pa da sam mirna
anna0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:16   #28
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
i mene to strasno zanima jer riknem 150 kn za bijelu plombu,pa mi to malo smrdi.....
Ne znam kako je to danas, ali kad sam zadnji put prije 2 god bila kod zubara, rečeno mi je da se bijela plomba ne plaća ako se stavlja na jedinice, dvojke, trojke, četvorke i petice (i gore i dolje), a na šestice, sedmice i osmice se plaća, navodno jer ovi prednji zubi se vide pa zbog estetskih razloga.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 18:03   #29
moja zubarica naplaćuje bijelu na sve zube, ali joj je zato jeftinija- 20-50kn, ona procijeni po potrošnji
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:04   #30
pa to vam ovisi o onom tipu oslobodjenja od participacije.. meni je bijele stavljao i na sedmicu.. anesteziju nikad nije naplatio..al sad mi je drugacije to oslobodjenje pa ne znam kak ce biti... al savjet: idite kod zubara ak znate ili njega/nju ili medicinsku sestru.. uvijek dobijete neku beneficiju iskoristavajte veze dok jos mozete
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:07   #31
ajde napravite jednom zauvjek zube i to je to...jbga treba malo love iskesirat i to je to...i ja moram vec 2godine odgadam...
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:55   #32
Talking

1. plombe - bijele plombe (kompoziti) HZZO pokriva na gornjim i donjim sjekutićima i očnjacima, na stražnjim zubima sama plaćaš (alternativa su ti crne plombe koje ne plaćaš).
2. Injekcija (lokalna anestezija) se ne plaća, ali hoćeš li ju dobiti ili ne ovisi o doktoru. U slučaju da te boli inzistiraj na njoj.
3. Liječenje korjenskih kanala (endodoncija) - ne plaćaš, možeš dobiti uputnicu za specijalistu endodonta.
4. Krunice, mostove i nadogradnje ako si između 18. i 70. godine života sama u potpunosti plaćaš.
5. Aparatić za zube (ortodoncija) - HZZO pokriva do 18. godine, kasnije sama plaćaš.

Nadam se da sam pomogao.
borat&bruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 20:07   #33
Quote:
borat&bruno kaže: Pogledaj post
1. plombe - bijele plombe (kompoziti) HZZO pokriva na gornjim i donjim sjekutićima i očnjacima, na stražnjim zubima sama plaćaš (alternativa su ti crne plombe koje ne plaćaš).
2. Injekcija (lokalna anestezija) se ne plaća, ali hoćeš li ju dobiti ili ne ovisi o doktoru. U slučaju da te boli inzistiraj na njoj.
3. Liječenje korjenskih kanala (endodoncija) - ne plaćaš, možeš dobiti uputnicu za specijalistu endodonta.
4. Krunice, mostove i nadogradnje ako si između 18. i 70. godine života sama u potpunosti plaćaš.
5. Aparatić za zube (ortodoncija) - HZZO pokriva do 18. godine, kasnije sama plaćaš.

Nadam se da sam pomogao.
bravo..jesi
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:19   #34
Ja idem u privatnika koji ima ugovor s HZZO-om, uvijek 150 kn...oslobođena participacije...
postala sam sumnjičava, zanima me napr. zašto mi nikad ne stavi lijek prije nove plombe, čak i ako je masu pokvaren zub (njegove riječi, stara plomba je bila prastara, ali nije boljelo niti se kužilo da je pokvareno ispod) ...

i nikad ne dobijem račun, nikad.

Jesam li paranoična ili da mijenjam stomatologa? (Sad me taj popravljeni zub malo boli, a isti mi je popravljao 2 puta u pola godine i svaki put uredno naplatio...nikakvi lijek nije stavljao..hm)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 11:34   #35
Lala,račun traži i imaš ga pravo dobiti, još ga možeš sačuvati i priložitu u poreznu prijavu.
Crne plombe(amalgami) se ne naplaćuju,a bijele se ne naplaćuju na prva 4 zuba u gornjoj i donjoj čeljusti.
Bed je što stomatolozi imaju pravo naplatiti ostale plombe(5,6,7,8) koliko žele, neki uzimaju 50,neki 150, neki 200 kn.
A lijek nema potrebe stavljati ako je kavitet zuba u potpunosti očišćen.
Ako te boli i dalje zub, poslikaj ge i javi se svom stomatologu. I uvijek možeš potražiti još jedno mišljenje...
Bellona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:32   #36
a znate mozda kak je situacija s krunicama? to sigurno nikak nede pod zdravstveno?
__________________
2 Pac : "Wars come and go, but my soldiers stay and turn the tide"
°~Snoopafella~° is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 09:57   #37
Quote:
žaba kaže: Pogledaj post
ja se stvarno izvinjavam na velikim slovima ako sam kog sa tim uvrijedila,ali pitanje je još uvijek isto.
kaže se ispricavam
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:01   #38
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
Teoretski moguće su vrlo burne alergijske reakcije
teoretski, moguće je i da se ja ne naručim pol godine iako bih trebala, jer se bojim.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 13:44   #39
moj zubar cuga,naime uvijek naplati drugačiju cifru koju kaže na početku,jednom mi stavio četiri plombe ,isti dan naveče sve četiri ispale od jedne banane.(znam da je čudno ali istinito),zatim proteza zubna ,skupo plačena i ne može ju staviti,kaj god napravi zaj...
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 11:45   #40
Arrow Što je besplatno kod zubara?

Ovako, vec 2 godine nisam bio kod zubara i nakuplilo se stvari koje trebam "sanirati".

Moj zubar kombinira i rad po "kapom" HZZO-a ali i kao privatnik i to u istoj ordinaciji.

Ja više ne znam što moram plaćati a što ne, mislim da mi on često naplati i ono što je besplatno.

Nadalje, česta mu je spika da je taj i taj segment bolje raditi privatno jer su npr. stavlja puno bolji materijal nego kad on to radi pod okriljem HZZO-a iako je ovo drugo besplatno.

Znam i da zubari koji ne rade privatno moraju neke stvari naplatili ALI GDJE JE TA LISTA ŠTO SE MORA A ŠTO SE NE MORA PLAĆATI?

Uglavon, stukao sam prije 2 godine dobru lovu da si sredim zube (vjerojatno sam plaćao i o ono što je bilo besplatno) i sad vidim da je to sve relativno loše izvedeno.

Dali netko od vas forumaša zna što se kod zubara plaća a što je besplatno? Koje su cijene odeređenih usluga (OVO PITAM ZA ZUBARE KOJI IMAJU UGOVOR S HZZO I NISU PRIVATNICI)?
onomat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.