Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2012., 11:34   #201
....patela operirana prekjučer kod Dr. Nemeca u Matuljima.....boli ko sam vrag....ali nadam se da je riješeno.....

patele su hipermobilne i luksabilna

desnu smo riješili....nadam se

napravljena je discizija lateralnog retinakuluma i rafija madijalnog retinakuluma

moramo i lijevo...ista stvar.....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:01   #202
Quote:
nusha12 kaže: Pogledaj post
Lijepo bi molila mfeges ako bi mi mogao navesti iz koje je to knjige M. Hašpla citirano... trenutno pišem rad vezano uz nestabilnost patele, a vidim da bi u ovoj literaturi moglo biti zanimljivih podataka..

Utipkaj u google:
Prednja koljenska bol kod djece i adolescenata.pdf
Sindromi prenaprezanja u području koljena.pdf
Prednja koljenska bol u sportu i radu.pdf

Postoji dosta članaka samo treba pretražiti prema "Ključnim riječima"


Sve to je objavljeno na Portalu znanstvenih časopisa Republike Hrvatske (Hrčak) http://hrcak.srce.hr/
mfeges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 22:04   #203
pozdrav!pročitala sam sve vaše postove i trebam mišljenje..
naime imam 13 i pol godina i treniram košarku. bol u koljenu se pojavila prije godinu dana. fizijatar mi je reko da imam loš meniskus i da moram nosit steznik. ja sam nosila steznik gotovo stalno al koljeno je sve više i više boljelo. ortoped je nakon toga reko da imam povredu patele. zbog godina mi ne zele ulazit u koljeno pa su me slali na magnet i scintigrafiju. scintigrafija je uredna al pokazuje nakupinu pa je ortoped posumnjao da je nakupina(u zadnjih par mjeseci sam imala par čudinh nakupina). drugi ortoped je reko da imam hondromalaciju patele i poslo me na fizikalne terapije. tri doktora,tri različite diagnoze. jel mi možete šta savjetovat? možda nekog doktora il nešto..čula sam da su ovi u lovranu dobri
unaprijed hvala
forgotten14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 09:16   #204
Quote:
forgotten14 kaže: Pogledaj post
pozdrav!pročitala sam sve vaše postove i trebam mišljenje..
naime imam 13 i pol godina i treniram košarku. bol u koljenu se pojavila prije godinu dana. fizijatar mi je reko da imam loš meniskus i da moram nosit steznik. ja sam nosila steznik gotovo stalno al koljeno je sve više i više boljelo. ortoped je nakon toga reko da imam povredu patele. zbog godina mi ne zele ulazit u koljeno pa su me slali na magnet i scintigrafiju. scintigrafija je uredna al pokazuje nakupinu pa je ortoped posumnjao da je nakupina(u zadnjih par mjeseci sam imala par čudinh nakupina). drugi ortoped je reko da imam hondromalaciju patele i poslo me na fizikalne terapije. tri doktora,tri različite diagnoze. jel mi možete šta savjetovat? možda nekog doktora il nešto..čula sam da su ovi u lovranu dobri
unaprijed hvala
što piše na nalazu MR-a?
mfeges is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 15:45   #205
Koji steznik izabrat za košarku tu i tamo (ništa ozbiljno):

http://www.breg.com/products/knee-br...oft-knee-brace

http://www.lp-support.com/product/de...ID=709&PPID=11

Ili će oba poslužit, a drugi je duplo jefitniji
Caulerpa tax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:16   #206
Imao sam dislokaciju patele na desnom koljenu. Sama se vratila natrag ali je puknuo ljevi ligament. U iscekivanju sam fizikalne, a do tada moram nosit steznik za koljeno. Ima li to negdje kod nas da se moze preko neta narucit?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
myselF is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:38   #207
ah ta patela..
ajmo od samog početka
kao mala imala sam grozne bolove u nogama..noćima sam znala plakati..u toj mjeri da su moji znali dolaziti po mene usred noći ako bi preko ferja ili za vikend ostala kod bake..ni ona me nije mogla umiriti..tzv bolovi rasta..
sa 11 godina završila u klaićevoj, tamo mi je dijagnosticira reuma , oni me zagipsali od pete do kuka
nosila gips 3 mj, da, bila sam tako zagipsana 3 mjeseca..
nakon skidanja gipsa, bolovi i dalje prisutni..u toj mjeri da nemogu spavati..
dijagnoza- izgrižena hrskavica u koljenu..da, tako su se izrazili, ja i dalje nastavila koristiti taj izraz..
oslobođena svih tjelesnih aktivnosti u školi..
poslana u lovran na daljnju obradu..ondje se spominje operacija ali i rizik operacije..odustajemo od toga..
naučila živjeti sa "koljenicom"..prisutne raznorazne struje, vježbe, fizikalne terapije i ostala čudesa..
srednja škola- bolovi i dalje prisutni..i ovdje oslobođena tjelesnog..
naravno, od osnovne škole ni u snu pomisliti napraviti čučanj ili nešto slično..
dozvoljeno tek plivanje i bicikl..(kasnije sama uvela jogu..onu "najblažu")
u srednjoj školi, jedno jutro prije škole, želim se počešljati, odvratna tupa bol u laktu..
poslana na scintigrafiju..nalaz pokazuje cistu u laktu, cistu u 5 kralješku, nakupine u mom jadnom koljenu..
ovdje mi pak zagipsali ruku
faks- i dalje oslobođena svih aktivnosti (to je bila jedina dobra strana svega )
sa 23 godine dijagnosticirana osteopenija..sa 25 sam tik do osteoporoze..

jedino što mi je malo žao što se vidi da imam "izgriženu" hrskavicu u koljenu pa oduvijek nosim suknje i haljine do koljena..žao mi je što ni u mladosti nisam mogla nositi iznad..
možda netko i neće primjetiti ali ja znam i ja primjetim..drugačije je koljeno..vidi se "rupa"..
reuma je ostala tako da je i dobra strana toga što sam sam svoj majstor- meteorolog..
koljenica je tu, gelovi su prisutni, nikakvi čučnjevi ne dolaze u obzir, nikakvi preveliki napori i dalje, ni slučajno predugo križanje te noge prilikom sjedenja- noga preko noge..
nije lako ali čovjek se nauči živjeti sa time..
sretno svima

koštale su me moje kosti i sve što ide uz njih..
priča tu ne staje, ima još ali dovoljno je i ovo..
__________________
santa maria della salute..

Zadnje uređivanje TheProvense : 03.03.2013. at 23:48.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 12:02   #208
pozdrav koljenaši

bila sam kod dr na kontroli rekao je da je koljeno totalka otišlo,hrskavica jako oštećena,a i medijalni patelofemoralni ligament, a dg je instabilatis patellae lat. sin. Chondromalacia gr. III condyli medialis femoris et trochleae femoris sin.
dr je rekao trebala bi uskoro na operaciju, na prvoj operaciji će mi napraviti mikrofrakture i rekonstrukciju mpfl, a rekao je da ću imati još operacija, koliko to će tek znat kad me prvi put operira. dr je rekao na drugoj operaciji će ovisno od oštećenja raditi ili umjetni uzgoj hrskavice ili umjetno koljence. jel ima tko od vas iskustva s umjetnim koljencem i umjetnim uzgojem hrskavice?
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:13   #209
Quote:
patela kaže: Pogledaj post
pozdrav koljenaši

bila sam kod dr na kontroli rekao je da je koljeno totalka otišlo,hrskavica jako oštećena,a i medijalni patelofemoralni ligament, a dg je instabilatis patellae lat. sin. Chondromalacia gr. III condyli medialis femoris et trochleae femoris sin.
dr je rekao trebala bi uskoro na operaciju, na prvoj operaciji će mi napraviti mikrofrakture i rekonstrukciju mpfl, a rekao je da ću imati još operacija, koliko to će tek znat kad me prvi put operira. dr je rekao na drugoj operaciji će ovisno od oštećenja raditi ili umjetni uzgoj hrskavice ili umjetno koljence. jel ima tko od vas iskustva s umjetnim koljencem i umjetnim uzgojem hrskavice?
što se tiče umjetne hrskavice to je dobra stvar, ako ima šanse da se obnovi tvoja, a mislim da je puno bolja osteotomija corectiva od umjetnog koljena ipak si još mlada.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:49   #210
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
što se tiče umjetne hrskavice to je dobra stvar, ako ima šanse da se obnovi tvoja, a mislim da je puno bolja osteotomija corectiva od umjetnog koljena ipak si još mlada.
hvala na odgovoru.
u svakom slučaju primjećujem da me čeka koma jer i dr kaže da nije nimalo dobro
kako je tebi sad s koljenom?ti imaš pločicu?

Zadnje uređivanje patela : 01.04.2013. at 20:49.
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:47   #211
Quote:
patela kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru.
u svakom slučaju primjećujem da me čeka koma jer i dr kaže da nije nimalo dobro
kako je tebi sad s koljenom?ti imaš pločicu?
da i 5 šarafa,pa nije loše,izgleda čvrsto, i stabilno jedino boli ako se dugo hoda ili stoji

za umjetni zglob je problem što je preskupo za hzzo 20 000 kn, zato je meni stavljena pločica, možda češ imati više sreće, a jbg sve ti to drži više manje 10 g, a što onda, mijenjaj kao stare dijelove.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:52   #212
točno ovakva je moja
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 00:56   #213
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
http://www.bolnica-nemec.hr/userdocsimages/korektivne-osteotomije.jpg točno ovakva je moja
ok hvala ti na odg. jel ti velik rez? na koliko si bila operacija?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.04.2013. at 18:09. Reason: uklonjen IMG kod iz citata
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:03   #214
Quote:
patela kaže: Pogledaj post
ok hvala ti na odg. jel ti velik rez? na koliko si bila operacija?
rez je duž cijelog koljena sa strane, ovo je 3 operacija, prije toga je bila artroskopija
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 16:49   #215
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
rez je duž cijelog koljena sa strane, ovo je 3 operacija, prije toga je bila artroskopija
a zašto si bila na toliko operacija?
koliko imaš godina ako smijem pitati?
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:30   #216
hrskavica je sva bila u komi, u pijesku 2x ju je obnavljao, sada je i ovo treća op.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:44   #217
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
hrskavica je sva bila u komi, u pijesku 2x ju je obnavljao, sada je i ovo treća op.
i meni je rekao da je hrskavica u totalnoj komi.
očito i mene čeka više operacija.
često me tako zaboli koljeno, zablokira totalka da ne mogu stati na nogu od boli bi mogla vrištati, a čašicu kao da mi netko presječe i odvoji, a mpfl zaboli zapeče i nema taj trenutak micanja, navečer kad legnem u krevet užas ne mogu namjestiti nogu, boli do suza, kad uspijem zaspati probudi me luđačka bol. čučanj nema šanse, duže stojanje, sjedenje ili pak hodanje nema šanse
kako je tebi bilo s hrskavicom-bolovi, simptomi itd.?

Zadnje uređivanje patela : 02.04.2013. at 21:55.
patela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:57   #218
Quote:
patela kaže: Pogledaj post
i meni je rekao da je hrskavica u totalnoj komi.
očito i mene čeka više operacija.
često me tako zaboli koljeno, zablokira totalka da ne mogu stati na nogu od boli bi mogla vrištati, a čašicu kao da mi netko presječe i odvoji, a mpfl zaboli zapeče i nema taj trenutak micanja, navečer kad legnem u krevet užas ne mogu namjestiti nogu, boli do suza, kad uspijem zaspati probudi me luđačka bol. čučanj nema šanse, duže stojanje, sjedenje ili pak hodanje nema šanse
kako je tebi bilo s hrskavicom-bolovi, simptomi itd.?
isti kao i tvoji,mada ni sada nije sjajno,još nema čučnja, boli ako duže hodam
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 09:18   #219
kod kojeg liječnika ideš?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 00:37   #220
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
kod kojeg liječnika ideš?
idem kod dr Hudetza
patela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.