Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 19:59   #1
Zajedničko vrijeme

živim sa curom već 1 godinu i oboje puno radimo tako da se malo vidimo.
problem nastaje kada nam se poklopi zajednički vikend, tada najviše do izražaja dolazi naša raznolikost tj. totalni smo - i +. što ona voli ja ne i obrnuto.

jel netko imao takvu situaciju...ima li spasa ili diži sidro...?
umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 20:27   #2
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
živim sa curom već 1 godinu i oboje puno radimo tako da se malo vidimo.
problem nastaje kada nam se poklopi zajednički vikend, tada najviše do izražaja dolazi naša raznolikost tj. totalni smo - i +. što ona voli ja ne i obrnuto.
Drugim riječima, čim se vidite shvatite koliko ste različiti? Nisi li sve rekao sâm?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 22:08   #3
Svaki od vas mora imat vrijeme/slobodu za svoje stvari. Ali morate imat vremena za pet minuta tjedno za nesto sto cete raditi zajedno, inace ode sve niz vodopad.

Par koji zajedno gradi kucu ili uzgaja cvijece ili istrazuje spilje.... ima neku zajednicku strast!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 22:19   #4
Zar vam baš ništa nije zajedničko?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 22:22   #5
A kako ste funkcionirali prije zajedničkog života?
Da li ste također imali pretrpane rasporede? Mislim, nekako ste došli do ideje da zajedno živite, sigurno ne zato jer nemate zajedničke interese...
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 03:27   #6
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
živim sa curom već 1 godinu i oboje puno radimo tako da se malo vidimo.
problem nastaje kada nam se poklopi zajednički vikend, tada najviše do izražaja dolazi naša raznolikost tj. totalni smo - i +. što ona voli ja ne i obrnuto.

jel netko imao takvu situaciju...ima li spasa ili diži sidro...?

Ne znam vašu situaciju, pa možda griješim ali razlike para izlaze na površinu u prvoj godini zajedničkog života. Neke osobine koje niste ni primjećivali ili jeste ali tada nisu bile smetnja sad isplivaju na površinu. A kako se vi malo vidite taj period prilagođavanja može biti i nešto duži. Naravno nagađam, možda jednostavno niste jedno za drugo.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 08:41   #7
Kad ljudi pitaju neki par koji je imao dugi i uspjesan brak koja im je tajna, oni se samo osmjehnu, pogledaju i kazu: "puno se treba raditi na uspjesnom braku. Puno razgovora, kompromisa i zajednickih lijepih trenutaka".

Uspjesan brak ne padne ljudima u krilo. Ljudi citaju, razmisljaju i razgovaraju o komunikaciji, kako ugoditi partneru, kako ugoditi sebi, a da je i partner zadovoljan. Kako napraviti kompromise...

Evo nekog websajta sa malim tajnama...

http://www.wedaholic.com/archives/52...rried_life.php

jedna "tajna" koja se odnosi na tvoje pitanje:

"16. Find one activity you both enjoy, whether it’s going to baseball games, golfing or watching classic movies, and make it a point to do it regularly together. A shared activity can give rise to many special moments and creates a common bond for conversation and something to look forward to together"
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 08:44   #8
Bezbroj knjiga i websajtova govori o kljucnim stvarima za uspjesnu vezu...

http://www.successfulmarriage.org/

http://marriage.about.com/od/keysfor...l_Marriage.htm

http://www.ivillage.co.uk/relationsh...534732,00.html

http://www.lovenemotions.com/marriag...l-marriage.php
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 09:03   #9
Nađite kompromis,ako vam je stalo do veze nađite rješenje,jedan vikend neka bude recimo po tvome guštu,drugi po njezinom..tako to ide,kad bi svi se razilazili čim neki problem iskoči,pola nas ne bi ni bilo.. Razgovarajte puno,nađite nešto što vam oboje paše,neku zajedničku strast,želju...
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 09:15   #10
Teško da ćete opstati zajedno ako nemate slične interese. Prevelike razlike će vas razdvojiti, pretpostavljam.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:03   #11
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
živim sa curom već 1 godinu i oboje puno radimo tako da se malo vidimo.
problem nastaje kada nam se poklopi zajednički vikend, tada najviše do izražaja dolazi naša raznolikost tj. totalni smo - i +. što ona voli ja ne i obrnuto.

jel netko imao takvu situaciju...ima li spasa ili diži sidro...?
surotnosti se privlače no na kratki rok..
na dugi se privlače sličnosti!
Suprotnosti na duge staze su neodržive,zajednički interesi i razmišljanja su možda i presudni .
Zajedno možeš biti sa osobom s kojom možeš da imaš nešto zajedničko,a ne zato jer nemaš.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:26   #12
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
živim sa curom već 1 godinu i oboje puno radimo tako da se malo vidimo.
problem nastaje kada nam se poklopi zajednički vikend, tada najviše do izražaja dolazi naša raznolikost tj. totalni smo - i +. što ona voli ja ne i obrnuto.

jel netko imao takvu situaciju...ima li spasa ili diži sidro...?
Ne kužim zašto ste počeli živjeti skupa..
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:41   #13
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
surotnosti se privlače no na kratki rok..
na dugi se privlače sličnosti!
Suprotnosti na duge staze su neodržive,zajednički interesi i razmišljanja su možda i presudni .
Zajedno možeš biti sa osobom s kojom možeš da imaš nešto zajedničko,a ne zato jer nemaš.
Nema pravila, čak ni velika kompaktibilnost koliko to može biti u muško/žensko odnosima nije pravilo za dugoročno dobar odnos.
Znam takvih primjera puno....
Ali pitanje je zašto je Umjetnik uopće ušao u vezu?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 15:30   #14
a sta ste radili prije nego ste poceli zivjeti skupa? i sta uopste radite kad ste skupa i to tako malo vremena?


i da li oboje toliko puno radite upravo da ne biste imali vremena jedno za drugo jer zapravo ne znate sta cete skupa....?
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 18:49   #15
počeli smo živjeti zajedno jel mislim da je to najbolji način da se vidi kako neke stvari stoje u vezi, ono ili jeste za ili niste, dakle ako je prošlo godinu dana sigurno je to neki pokazatelj da se ipak može.
i prije zajedničkog života, dok smo hodali, vidjelo se da smo različiti, ali ja osobno smatram da to ne bi trebao biti zid između nas dvoje (možda se varam, ali držim se one 100 ljudi 100 ćudi.

po meni je problem što to zajedničko vrijeme koje imamo "propada" zbog naših razlika...NE ZNAM kako i na koji način to popraviti, jer i veliki nam problem predstavlja što do zadnjeg trena ne znamo kad ćemo biti slobodni, ništa ne možemo kvalitetno isplanirati.
umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 19:00   #16
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
počeli smo živjeti zajedno jel mislim da je to najbolji način da se vidi kako neke stvari stoje u vezi, ono ili jeste za ili niste, dakle ako je prošlo godinu dana sigurno je to neki pokazatelj da se ipak može.
i prije zajedničkog života, dok smo hodali, vidjelo se da smo različiti, ali ja osobno smatram da to ne bi trebao biti zid između nas dvoje (možda se varam, ali držim se one 100 ljudi 100 ćudi.
Ali veza vam ne bi funcionirala da ipak niste imali neke zajedničke interese, zbog nečega ste pomislili da bi zajednički život mogao biti dobra ideja.

Quote:
po meni je problem što to zajedničko vrijeme koje imamo "propada" zbog naših razlika...NE ZNAM kako i na koji način to popraviti, jer i veliki nam problem predstavlja što do zadnjeg trena ne znamo kad ćemo biti slobodni, ništa ne možemo kvalitetno isplanirati.
Pa probajte se dogovoriti ranije, prije slobodnog vremena, što biste mogli kada napokon nađete vremena...
Ne vjerujem da ste toliko različiti da ne možete naći aktivnost, mjesto, način... bilo što u čemu možete biti zajedno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 19:12   #17
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
po meni je problem što to zajedničko vrijeme koje imamo "propada" zbog naših razlika...NE ZNAM kako i na koji način to popraviti, jer i veliki nam problem predstavlja što do zadnjeg trena ne znamo kad ćemo biti slobodni, ništa ne možemo kvalitetno isplanirati.
Nije uvijek bitan ni neki poseban plan, nego biti zajedno, bilo to u kući, u prirodi, na izložbi, kod prijatelja... bitno je što na koncu osjećate oboje u vremenu provedenom skupa.
Ako je to neprijateljstvo, svađe, predbacivanja - onda je sasvim svejedno gdje ste.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 03:34   #18
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
jer i veliki nam problem predstavlja što do zadnjeg trena ne znamo kad ćemo biti slobodni, ništa ne možemo kvalitetno isplanirati.
Haha!




Problem je sto se covjek dok je mladi, lako prilagodi zahtjevima svog profesionalnog zivota.

Kad dodju u "bracne godine" onda covjek najednom mora shvatiti da BRAK IMA PRIORITET pred poslom.

Tvoji kolege ce to prihvatiti. Ne odmah. Jer ce im biti zao da gube onog "slobodnog" umjetnika, koji je bio na raspolaganju kako je zahtjevao posao.

Ali najpristojnije se izgovoris: Moja zena/djevojka me ocekuje u toliko i toliko sati. Bez obzira sto u taj sat ne idete na svecanu veceru u predsjednicke dvore.

Ona te ocekuje na kaucu, da joj mazis nozni palac. I to je prioritet kojem se TI i TVOJ POSAO morate povinovat. Inace nista od braka/zajednickog zivljenja.

U prvo vrijeme posao (i kolege) ce se buniti. Poslije ce to prihvatiti kao normalno stanje stvari.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 03:37   #19
Neki parovi se odluce da ce jedan od partnera prestati raditi. Onaj drugi ce onda biti na raspolaganju, da ti mazi nozni palac, u medjuvremenu izmedju tvojih poslovnih obaveza. (ili ti njoj).

To je velika odluka na koju se morate odluciti nakon puno razgovora. I to je jedini nacin da ces uspjet ocuvat svoju stopostotnu posvecenost poslu i braku. (Medjutim onda njena posvecenost postlu ide kroz prozor.).

Ili, ako je lakse, ti ostani doma, a ona moze ostat stopostotno posvecena poslu.

U tim varijantama, obicno nakon nekoliko godina osoba koja je ostala doma ima prigovore koji se ne mogu "utaziti" crvenim ruzama i masazama u skupim salonima...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:57   #20
Nije uvijek bitan ni neki poseban plan, nego biti zajedno, bilo to u kući, u prirodi, na izložbi, kod prijatelja... bitno je što na koncu osjećate oboje u vremenu provedenom skupa.



ako je ona osoba koju voliš više od ičega, bit će ti dovoljno samo "biti" s njom, bez obzira što radili..po tvojem il njenom guštu.
probajte unaprijed se dogovoriti i isplanirati neku aktivnost, pa i običan odlazak u kino..
cica mica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.