Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2007., 02:51   #1
Službeni topic za traženje bendova / članova

Vidim da bi raja svirala rok, pa evo topic za oglase u kojima se traži bend ili članovi za isti.
Nema rasprave, samo oglasi. Za pitanja i javljanje na oglas poslužite se privatnim porukama. Ne ostavljajte brojeve mobitela i druge privatne podatke. Iznimka su mailovi koji ne sadrže ime i prezime. Sve podatke ostavljate na vlastitu odgovornost.
Voli vas Ponor.

Zbog preglednosti topica oglasi stariji od 6 mjeseci se brišu.

___________________________________

Kad postavljate oglas, bilo bi lijepo i da napišete o kakvom se bandu radi/kakvog se člana traži, gdje je područje djelovanja, u kom smjeru se planira ići, repertoar, uzori itd. Dakle, što je više moguće informacija, a privatne podatke ostavite za PM.



Zahvaljujemo se i želimo vam puno sreće
__________________
the workers are going home

Zadnje uređivanje Snowcrowned : 15.02.2015. at 13:13.
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 13:01   #2
Tražim band za vjenčanje

Pozdrav svima!
Nova sam ovdje i unaprijed se zelim ispricati moderatoru ako temu otvaram na krivom mjestu.. ali ne znam gdje drugdje. Trazim bend za svadbu. Da, znam da na topicu s vjencanjima vec postoji ta tema, ali svi bendovi koji su tamo ponudeni ne zadovoljavaju moje kriterije. Trazim bend u kojem clanovi ne nose iste kosulje, u kojem nitko ne svira narodnjake, u kojem sviraju i pjevaju cure i decki koji to stvarno vole i znaju. Kojima su glavni zanrovi rock, funk, pop, koji imaju malo svjeziji repertoar. Koji od domacih sviraju i belana, masima, jinxe, nolu, meritas... a stranih isto svasta (oasis, u2, bon jovi, dylan, adele, mando diao...itd) da sad ne nabrajam. Pa eto, ako se itko prepoznao ili mi zna reci gdje takav bend mogu naci ja bi bila jaaaako sretna
hvala
gotye is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 16:52   #3
Quote:
gotye kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nova sam ovdje i unaprijed se zelim ispricati moderatoru ako temu otvaram na krivom mjestu.. ali ne znam gdje drugdje. Trazim bend za svadbu. Da, znam da na topicu s vjencanjima vec postoji ta tema, ali svi bendovi koji su tamo ponudeni ne zadovoljavaju moje kriterije. Trazim bend u kojem clanovi ne nose iste kosulje, u kojem nitko ne svira narodnjake, u kojem sviraju i pjevaju cure i decki koji to stvarno vole i znaju. Kojima su glavni zanrovi rock, funk, pop, koji imaju malo svjeziji repertoar. Koji od domacih sviraju i belana, masima, jinxe, nolu, meritas... a stranih isto svasta (oasis, u2, bon jovi, dylan, adele, mando diao...itd) da sad ne nabrajam. Pa eto, ako se itko prepoznao ili mi zna reci gdje takav bend mogu naci ja bi bila jaaaako sretna
hvala
Uz dužno poštovanje, ...moram te razočarati, ali bojim se da takav svadbarski bend ne postoji u HR, ili eventualno samo djelomično zadovoljava dio navedenog repertoara!

Preporučam ti uzeti dobrog DJ-a za ciljani repertoar i štimung društva koje će u tome uživati!

P.S. ...sviram već +25 godina po svadbama i moram priznati da bi bend s isključivo takvim repertoarom bankrotirao vrlo brzo (nažalost)!
Ima dosta bendova koji od navedenih izvođača sviraju pokoju pjesmu (uključujući i moj bend), ali ako računaš da se na svadbi odsvira između 60-250 pjesama (ovisi dosta o mnogo faktora), ...onda budi sigurna da će bilo koji bolji bend tvoj željeni repertoar ispucati u jednom jedinom setu (cca. 1 h) i kaj dalje?

Pozz
__________________
Real men play Music Man bass...
BassMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 23:25   #4
istina, malo previse zahtjeva je to...

ipak, bodu me u oko neke stvari. ako bend napravi dobar stimung, a to je uzvanicima najbitnije, nitko nece prmjetiti kakve kosulje nose i dali zaista uzivaju u tome sto rade. budimo realni, malo tko danas istinski uziva u svom poslu, pa tako i mi pirasi.
ali znamo odglumiti! sve za novce i dobru spizu

u ostalome se slazem sa kolegom iznad. vecina afirmiranih bendova ce pristati na nekoliko zelja, nije problem ubaciti 10 novi pjesama, ali ovako specifican repertoar nitko nece vjezbat jer je to puno posla i gubljenje vremena, buduci da vecinu toga vise nikada nece zasvirati


i jedna cinjenica za koju mnogi ne znaju...ako je bend dobar, radi dobar stimung, i uzvanici gustaju, plesu...sam repertoar na koncu uopce nije toliko bitan. imao sam slucajeva di su na pocetku svadbe malo malo pitali oce li bit cajki, narodnih, molili nas i tako, a isti ti su na kraju ludovali na sve redom od feste, rocka, stranih i svega ostalog.

samo se zamoli bend da svirka bude malo rokerskija (ako tako zelite), bez narodnjaka i previse poskocica, tribalo bi bit sve ok.
tko se zeli zabaviti, zabavit ce se, a onaj tko je dosao grintat, naci ce zamjerku....u hrani, glazbi ili necemu petom.

malo sam se raspisao...

u svakom slucaju, sretno sa pirom!

Zadnje uređivanje tomo_pajser : 05.02.2012. at 23:36.
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 11:03   #5
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
istina, malo previse zahtjeva je to...


u ostalome se slazem sa kolegom iznad. vecina afirmiranih bendova ce pristati na nekoliko zelja, nije problem ubaciti 10 novi pjesama, ali ovako specifican repertoar nitko nece vjezbat jer je to puno posla i gubljenje vremena, buduci da vecinu toga vise nikada nece zasvirati
Upravo tako,

nažalost od nas bendova koje čine pravi ljudi od krvi i mesa, sa svojim obavezama i emocijama, postajemo sve više neka vrsta mp3 džuboksa, ...ljudi očekuju da znamo svirati sve, kao neki DJ sa ogromnom kolekcijom glazbe!

Više nema niti jedne svadbe za koju ne skidamo neke "specijalne željice", a naprosto je nevjerojatno šta sve ludi traže, ...izgubimo po nekoliko sati i napravimo veliku kilometražu za probe, a kasnije od 10 pjesama možda samo jedna ostane na stalnom repertoaru!

Već sam višekratno razgovarao sa ekipom iz benda da se pokušamo specijalizirati ili samo zabavno/pop/rock, ...ili samo narodnjak, ali kao god okreneš prepolovili bi si broj svadbi!
Iako moj bend može odraditi i samo urbanu ZG svadbu, ili full narodnjačku provincijsku svadbu, ...većina su ipak "mješane", ...a da ne spominjem da je odnos 1:10 u korist seoskih svadbi sa pretežno narodnjačkim repertoarom!
A čak i svaka 10-ta urbana gradska svadba na kraju završi sa Halidom + Iznad tešnja i slično!
__________________
Real men play Music Man bass...
BassMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:01   #6
Ma jasno je to sve meni. Ipak, tko ne pita nikad nece saznat
Bila sam na jako puno svadbi i nekako mi je to sve - ne znam ni sama - svaka svirka, iako su bendovi razliciti, zvucala je isto. Repertoar je jedan jedini sa malim odstupanjima. A to da jednako skacu na rock i cajke - ne bi komentirala. Sto se tice atmosfere, slazem se s time da je bitna, ali bendovi koji svoju slavu sticu samo time da rade nekakav show - tipa koala - u tome tek ne vidim nekakav smisao. Ne organiziram cirkus, vec svadbu. Ah, da, DJ it is. Hvala decki!
gotye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:12   #7
Bila sam na svadbi prije nove godine u bosni, svirao je still bend iz Osijeka i gle zacudo, uopce nije bilo cajki, narodnjaka, a atmosfera je bila vrhunska.
1mikula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:14   #8
za gotye...Kaj se tiče zahtjeva vaših u vezi repertoara npr možete uzet Symphony band,sviraju tako nešto.čula sam ih u Zaboku u Citty caffe,ide i bon jovi,u2,majke,ccr,prljavo kazalište,parni valjak,opća opasnost,ac,dc,dino dvornik,tony cetinski,billy idol,blues brothers,eric clapton,gary moore,dubioza,gustafi,bajaga,hladno pivo,jinx,joe cocker...ma ima svega stvarno,nebi se razočarali
Slađana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:37   #9
Quote:
Slađana13 kaže: Pogledaj post
za gotye...Kaj se tiče zahtjeva vaših u vezi repertoara npr možete uzet Symphony band,sviraju tako nešto.čula sam ih u Zaboku u Citty caffe,ide i bon jovi,u2,majke,ccr,prljavo kazalište,parni valjak,opća opasnost,ac,dc,dino dvornik,tony cetinski,billy idol,blues brothers,eric clapton,gary moore,dubioza,gustafi,bajaga,hladno pivo,jinx,joe cocker...ma ima svega stvarno,nebi se razočarali
da,svirali su u Roko&akademija,a čula sam ih i na svadbi,imaju repertoara za zadovoljit i mladu i staru publiku.mislim da su ovaj četvrtak u Bulldogu
Marijana281 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:36   #10
Eto,

drago mi ječuti da ima takvih bendova, samo bojim se da su to urbani gradski cover klupski bendovi sa vremenski ograničenom set listom na efektivno cca. 2 sata repertoara, ...a kaj dalje?
Svadba traje satima i satima, ...tek kad se ekipa malo napije počinje šou!

Najbolje onda uzeti DJ-a kako sam preporučio + takav klupski urbani bend, pa će biti glazba non stop, ...a što ne zna bend nastavit' će DJ!

Sretno u potrazi!
__________________
Real men play Music Man bass...
BassMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:57   #11
kako god želi,al slušajući njih sam primjetila tu širinu repertoara,a iz iskustva sam vidjela da nemogu mladenci diktirati od početka do kraja repertoar,u ovom primjeru bi se sviralo od početka rock i možeš odmah otpisati stariju populaciju,tak da su ovi dečki iz Symphonya npr odsvirali do 1 u noć zabavni repertoar,tak da je bilo i za starije,a poslje rock i sve po planu mladenaca.tak da mora biti dosta pjesmi.Uglavnom dečki dobro rade,i zadovoljna sam bila jako,ko želi širok repertoar neće s njima fulat
Marijana281 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:41   #12
svaki uigrani piraski bend moze na 1-2-3 odsvrati rock/urbanu gazu jer svi u repertoaru imaju materijala za dva sata takve svirke.
ali kao sto kolega bassman kaze, sto nakon tih dva sata svirke?

i razlika je svirati u kaficima i na svadbi, jer se u kaficima cesto odsvira cijela pjesma dok na svadbi nakon jedan do dva refrena ides dalje, dakle za isto trajanje svirke treba ti 20-30% vise repertoara.

@gotye, ne radi se o slavi, nego o poslu. u ovom poslu nema slave, glamura i svega ostalog. mi smo obicni radnici, tj tezgarosi

Quote:
BassMan kaže: Pogledaj post
A čak i svaka 10-ta urbana gradska svadba na kraju završi sa Halidom + Iznad tešnja i slično!
prije da je svaka treca
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:42   #13
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
svaki uigrani piraski bend moze na 1-2-3 odsvrati rock/urbanu gazu jer svi u repertoaru imaju materijala za dva sata takve svirke.
ali kao sto kolega bassman kaze, sto nakon tih dva sata svirke?

i razlika je svirati u kaficima i na svadbi, jer se u kaficima cesto odsvira cijela pjesma dok na svadbi nakon jedan do dva refrena ides dalje, dakle za isto trajanje svirke treba ti 20-30% vise repertoara.

@gotye, ne radi se o slavi, nego o poslu. u ovom poslu nema slave, glamura i svega ostalog. mi smo obicni radnici, tj tezgarosi

prije da je svaka treca
kad ste se već dotakli teme.....

ja se već neko vrime trsim sa svojom starom ekipom izać sa takvim bendom vani, znaći od klubskog benda napraviti bend za urbani pir, ali baš urbani... i sve štima osim jednoga, ne možemo naći klavijaturista koji je dio "ekipe" na način kako bi mi tili (da ima stalni posao i bude član, a ne pridrženi član ili frontman)..... tako da smo sada u nekom međuprostoru.

Napominjem da bi to nama trebao biti dodatan, a ne osnovni posao tako da učestalost gaža nije presudna (ipak veći na nas ima fangle i mistrije od kojih živimo)

šta se tiće klupskog benda, nemojte nas podcjenjivati, prije nego sam prestao aktivno svirat smo imali oko 120 pisama na repertoaru za odsvirat na 1...2....3...

ako si u tome điru ko šta ste vi u piraškom repertoar je najmanji problem
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 18:28   #14
hmmm, zaboravljas da musterije koje zele urbanu svadbu cesto imaju tonu glazbenih zelja sto u prijevodu znacu puno priprema za svaku svadbu takve vrste. dok klasicni pir sviras na 1-2-3 kako god okrenes.

dobrom klavijaturisti moras ponuditi dobar posao, pogotovo u Splitu

uzevsi u obzir trenutnu potraznju, ici ciljano na urbane pireve sa financijskog gledista nema nikakvog smisla. ako mislis drugacije, zavaravas se.
cak i ako slozis cii bend da stima, vidit ces da stvari opet ne stimaju jer ces svirat par pireva godisnje ako i...

gaze su nesto drugo, i ja bi osobno volio da po kaficima svira i vise takvih bendova.
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 18:50   #15
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
hmmm, zaboravljas da musterije koje zele urbanu svadbu cesto imaju tonu glazbenih zelja sto u prijevodu znacu puno priprema za svaku svadbu takve vrste. dok klasicni pir sviras na 1-2-3 kako god okrenes.

dobrom klavijaturisti moras ponuditi dobar posao, pogotovo u Splitu

uzevsi u obzir trenutnu potraznju, ici ciljano na urbane pireve sa financijskog gledista nema nikakvog smisla. ako mislis drugacije, zavaravas se.
cak i ako slozis cii bend da stima, vidit ces da stvari opet ne stimaju jer ces svirat par pireva godisnje ako i...

gaze su nesto drugo, i ja bi osobno volio da po kaficima svira i vise takvih bendova.
pa u tome i je bit, mi posao imamo, ovo je DODATNI posao i zato ga možeš radit kvalitetnije, jer tu ima doza ljubavi.

ma igraju i nama gaže i terase, kao prvo to je lakše za odsvirat, a kao drugo pir je patnja živa za muzičare....

šta se tiće potražnje, dosta ljudi mi je pitalo kad ću opet skupit bend radi angažmana.... samo eto, klavijaturista šteka... ali to je i prije štekalo (prije 10 godina)....
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:27   #16
Quote:
gotye kaže: Pogledaj post
Ma jasno je to sve meni. Ipak, tko ne pita nikad nece saznat
Bila sam na jako puno svadbi i nekako mi je to sve - ne znam ni sama - svaka svirka, iako su bendovi razliciti, zvucala je isto. Repertoar je jedan jedini sa malim odstupanjima. A to da jednako skacu na rock i cajke - ne bi komentirala. Sto se tice atmosfere, slazem se s time da je bitna, ali bendovi koji svoju slavu sticu samo time da rade nekakav show - tipa koala - u tome tek ne vidim nekakav smisao. Ne organiziram cirkus, vec svadbu. Ah, da, DJ it is. Hvala decki!
Pozdrav!
Mi smi band koji nije niti malo "svadbarski". Može nas se čutii na Facebook-u - tražiš white box zagreb. Tamo je sve. Ako se čini zanimljivo, javi. Ako ne, sve OK!
Pozdrav!
wbox zg 80s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:58   #17
Postoji band, zovu se Apokalipso...poslusaj...

http://www.youtube.com/watch?v=rMaF-S2KjW4


topla preporuka...
Hot Fuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 04:56   #18
Thumbs up

Quote:
gotye kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nova sam ovdje i unaprijed se zelim ispricati moderatoru ako temu otvaram na krivom mjestu.. ali ne znam gdje drugdje. Trazim bend za svadbu. Da, znam da na topicu s vjencanjima vec postoji ta tema, ali svi bendovi koji su tamo ponudeni ne zadovoljavaju moje kriterije. Trazim bend u kojem clanovi ne nose iste kosulje, u kojem nitko ne svira narodnjake, u kojem sviraju i pjevaju cure i decki koji to stvarno vole i znaju. Kojima su glavni zanrovi rock, funk, pop, koji imaju malo svjeziji repertoar. Koji od domacih sviraju i belana, masima, jinxe, nolu, meritas... a stranih isto svasta (oasis, u2, bon jovi, dylan, adele, mando diao...itd) da sad ne nabrajam. Pa eto, ako se itko prepoznao ili mi zna reci gdje takav bend mogu naci ja bi bila jaaaako sretna
hvala
Žao mi je šta ti prije nisam vidio post ali postoji band koji svira i afričke da im kažeš..jednostavno znaju..najpoznatiji su u istri,sviraju po cijeloj hrvatskoj a bili su do nedavno u skandinavskim zemljama po brodovima! BAND ti se zove LE MONDE!Evo ti link za ubuduće!

http://www.erovinj.info/tvrtka/rovin...0828_1091_1091
DCProduction is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 03:12   #19
Ima bendova koji stvarno mogu odsvirat dosta rock stvari odlično. I to bez cajki. Ne znan odakle si ali grupa Viva iz Splita, Prva Liga - isto iz Splita će ti bez greške odsvirat repertoar koji oćeš!!! Ali naravno o repertoaru se s njima dogovaraš.
Šta se tiče cijena nekih bendova ovako se kreću (prija mi se brzo udaje pa je pitala): Bomba - pet članova, 15 000 kn
Viva - pet članova, 17 000 kn
Prva Liga - pet članova, 15 500 kn
Milan - tri člana, 15 000 kn
pa ko voli neka izvoli. Iako volin vidit bend na piru, moga bi i d.j. svirat. Ako je dobra ekipa onda možete zabavit svakako
lollypopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:51   #20
HAHAHA....


Pa za te 17000kn uvezem orkestar iz Srbije,kojem harmonikas ima titulu prvaka Yuge...a ne za tu neki slagerski band
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.