Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2006., 22:21   #41
Jos jedno pitanje o klavijaturama od mene laika.

Ako zelim kupiti klavijaturu koja bi mi koristila i za radjenje muzike na kompu ali da se moze koristit i za sviranje live uz neki bend (npr. kao sto recimo rade Linkin Park il takvi bendovi, makar kad bolje razmislim se oni vjerojatno samo prave da sviraju live :roll, kakva bi bila najbolji izbor? A vrsta muzike koju bi radila bi bila od elektronicke do rocka.
I sto se onda isplati? Kupit neku jeftinu bez efekata za 500 kn pa sve ostalo radit na kompu (tj. jel se moze s tim jeftnim sta uopce radit bez kompa live - vjerojatno ne) ili neku skupu klavijaturu s ne znam kakvim sve efektima? Ili se naci negdje na pola puta?

Znam da sam zahtjevna, hehe
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 10:59   #42
ak imaš ok komp kojeg možeš okolo vuć i za lajv, ponovit ću da mi se najbolja čini kombinacija klavijature koja je samo midi kontroler - nema ništa u njoj, nego samo služi kao joystick za software koji imaš. uz pretpostavku da se softver nabavi besplatno...
šta moš dobit za 500kn, zbilja ne znam.

iako, već lagano razmišljam da u duhu u kojem Narantxa propovijeda protiv digitalnih efekata, ja počnem savjetovati bacanje kompjutera u smeće...
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 15:43   #43
Quote:
Lali kaže:
Jos jedno pitanje o klavijaturama od mene laika.

Ako zelim kupiti klavijaturu koja bi mi koristila i za radjenje muzike na kompu ali da se moze koristit i za sviranje live uz neki bend (npr. kao sto recimo rade Linkin Park il takvi bendovi, makar kad bolje razmislim se oni vjerojatno samo prave da sviraju live :roll, kakva bi bila najbolji izbor? A vrsta muzike koju bi radila bi bila od elektronicke do rocka.
I sto se onda isplati? Kupit neku jeftinu bez efekata za 500 kn pa sve ostalo radit na kompu (tj. jel se moze s tim jeftnim sta uopce radit bez kompa live - vjerojatno ne) ili neku skupu klavijaturu s ne znam kakvim sve efektima? Ili se naci negdje na pola puta?

Znam da sam zahtjevna, hehe
Za svirke u obzir dolazi samo profi klavijatura. 500 kn zaboravi. Mozes, medutim za relativno male novce nabaviti polovnu stvar tipa Korg M1 koja je sasvim OK za pocetak.
Za 500 kn mozes kupit samo smece koje ce ti ubit volju za muzikom...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 16:21   #44
istina, do 2000kn moš nabasat na npr. roland juno 60
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 18:50   #45
jebeš hop cup!
__________________
Out of the sky, into the dirt!
Fuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 18:54   #46
Pa nisam sad mislila bit pretjerani cicija, idem nekom logikom da ak vec kupujem onda bolje da kupim nes pametnog neg neko sranje pa da onda nedugo poslije toga opet moram kupovat....

Ali mi je jedan izvor rekao da bolje da kupim neku obicnu klavijaturu (samo tipke ) za 500 kn pa da sve ostalo radim preko kompa...Makar sam ja bila sumnjicava vec kad sam otvorila Provoxov sajt a tamo za 500 kn neka djecja klavijatura samo, u stilu "neka vas dijete nauci svirati" Reko, super.

Snimila sam Korg M1, ne izgleda to lose, dajte mi bacite jos neka imena? Sto je npr sa Korg Wavestation, to koristi jedan trip-hop bend koji ima slican zvuk onome sto bi ja htjela radit. I kad smo vec kod toga, da nabacim jos par pocetnickih pitanja.

Taj bend ima i nesto kaj se zove Korg Triton, a kaj koriste na koncertima kao "main sequencer". Tak da na koncertima ustvari imaju samo jednog tipa koji svira bas gitaru i petlja po tom Tritonu. Pa me to sve malo zbunilo. Pretpostavljam da ta "spravica" ima funkciju onog kaj se inace radi s kompom tj. da to znaci da oni live uopce ne sviraju, bar kaj se klavijatura tice, nego snime na njega sto vec treba i to je to. I onda me to opet vraca na tu pricu - dal to znaci da mi se za live svirku uopce ne isplati kupovat klavijaturu jer nitko vise ne svira live s klavijaturama na koncertima nego se to sve snimi pa pusti?

Ajde obrazujte mene neobrazovanu
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 20:14   #47
olrajšć
tebi znači treba poduka iz osnova sinteze zvuka.
hm, ne znam otkud bih počeo...a ne znam ti ni preporučit neki learning sajt....

ajde da prvo rješim triton pitanje:

korg triton (postoji više različitih) je prilično skupa sprava koju nisam baš proučavao, ali kolko sam shvatio radi se u večini modela o kompjuteru/work stationu sa klavijaturom koji u sebi objedinjava cijelu povijest sintesajzera i semplera....osobno sam skeptičan jer ima relativno malo kontroli izvučeno van pa to znači većinu vremena meni odbojno gubljenje po menijima i submenijima - ko na mobitelu...al ono - dok radiš doma i imaš masu vremena za eksperimentiranje i znaš što želiš, možeš napravit zvuk kakav hoćeš, sekvencer kakav hoćeš, usnimit sempl kakav hoćeš. pa je onda za uživo to lagano i pouzdano za loudat i koristit... u biti, baš ono kaj pretpostavljaš...


e, a ako te zanima više od toga, i ako to zanima live sviranje, tj. ako biraš hardware ispred softwarea ...

baci komp u smeće i prouči: www.vintagesynth.org

tip za lakše snalaženje - obrati pozornost na brandove arp, ems, korg, moog, oberheim, roland.

a mogao bi te zanimati i moj bend http://www.myspace.com/bilkspace
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:40   #48
Korg Triton je univerzalana sprava - može raditi sve i svašta. Ako malo pogledaš opremu bandova koji sviraju sve u živo, vidjet ćeš da ga i oni koriste. Već nekoliko godina je hit među glazbenicima, i košta poprilično...
Wavestation baš ne poznajem, koliko se sjećam ta serija nije bila baš najbolje prihvaćena...
Od Korga pogledaj još 01W (FD)
Naravno da se u živo svira, otkud ti to da nitko ne svira?
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 11:43   #49
mda, meni je malo socka kad vidim live moby-a kak iz tritona pušta one blues pjevačice...
a wavestation...digitalni filter bez kontrole rezonancije..šta će to ikome?!?
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:03   #50
Quote:
IvErSoN kaže:
Evo bas zujim po netu...gledam neke klavijature...pa bih vas molio za pomoc...mozete predlozit neku klavijaturu...razmisljam o ovoj koja kosta 1.099,00 kn...

Naziv:: KLAVIJATURA CASIO CTK-710
Cijena:: 1.099,00 kn
Jamstvo:: 12 mjeseci
Opis::

61 standardna tipka
32-notna polifonija
242 zvuka uključujući "Stereo piano"
Sistem učenja u tri koraka
Mikrofonski ulaz/USB Midi (GM)
100 ritmova
Prikaz prstometa na ekanu
prikaz nota na ekranu
100 skladbi
LC ekran
Priključci Slušalice, mikrofonski ulaz, sustain pedala, USB MIDI

http://www.comel.hr/komponente.asp?artikal=klavijature




Sad ovo ne razumijem...koja je razlika izmedu STANDARNIH TIPKA,OSJETLJIVIH TIPKA,DINAMCINIH TIPKA...!????

Pa ako mozete pomoci u odabiru...ne zelim sada najskuplju...pocetnik sam i netreba mi neka od 4 000 kuna...

hvala
E, momak pitaj profesoricu iz glazbenog da ti objasni, ti trazis a nezna sta trazis...lol
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:45   #51
Quote:
haddock kaže:
olrajšć
tebi znači treba poduka iz osnova sinteze zvuka.
hm, ne znam otkud bih počeo...a ne znam ti ni preporučit neki learning sajt....

ajde da prvo rješim triton pitanje:

korg triton (postoji više različitih) je prilično skupa sprava koju nisam baš proučavao, ali kolko sam shvatio radi se u večini modela o kompjuteru/work stationu sa klavijaturom koji u sebi objedinjava cijelu povijest sintesajzera i semplera....osobno sam skeptičan jer ima relativno malo kontroli izvučeno van pa to znači većinu vremena meni odbojno gubljenje po menijima i submenijima - ko na mobitelu...al ono - dok radiš doma i imaš masu vremena za eksperimentiranje i znaš što želiš, možeš napravit zvuk kakav hoćeš, sekvencer kakav hoćeš, usnimit sempl kakav hoćeš. pa je onda za uživo to lagano i pouzdano za loudat i koristit... u biti, baš ono kaj pretpostavljaš...


e, a ako te zanima više od toga, i ako to zanima live sviranje, tj. ako biraš hardware ispred softwarea ...

baci komp u smeće i prouči: www.vintagesynth.org

tip za lakše snalaženje - obrati pozornost na brandove arp, ems, korg, moog, oberheim, roland.

a mogao bi te zanimati i moj bend http://www.myspace.com/bilkspace
Tenks na linkovima i infou , pogledat cu taj sajt. Kaj se tice tvog benda, a tvoj bend je Bilk? Sestra i cimerica su me svaki put kad ste negdje nastupali u proteklih godinu dana probale odvuci tam, tak da ste mi poznati al moram priznat da ja lijena nijednom nisam osla tak da ustvari nemam pojma kak zvucite. Al mozda dodjem sljedeci put (Btw offtopic, kak vam uopce kao mladom perspektivnom bendu ide probijanje? Ja sam ove godine bila na Sziget Festivalu, i zakljucila da je tesko sranje sto tam nema nijednog jedinog benda iz Hrvatske, dok ih iz Srbije ima jedno 9, a madjarskih ima ono, da ne kazem pocetnickih. Nije mi jasno zasto si nitko odavde ne sredi tam gazu, cini mi se da nemre biti tak tesko)

Kaj se tice klavijature, ja jos u biti ne znam kaj me zanima, al mislim da cu uzet nesto ozbiljnijeg, kaj moze samo stajat i bez kompa. Mislim udarat po tipkama znam, a u kompjutersku obradu zvuka se ne kuzim ni najmanje, tak da mi je bitno da mogu nekaj proizvest i bez kompa. Al uglavnom, skupljam informacije

Kaj se sajtova tice, ni ja si ne znam preporucit nist za edukaciju iz toga, nisam nasla nista pametnog na Netu. Treba mi ocajnicki neka poduka iz toga. Anyone? Haha. Ne, ozbiljno, ima l negdje nekakav tecajcic iz toga il moras sve solo otkrivat?
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:49   #52
Quote:
Maxxy kaže:
Naravno da se u živo svira, otkud ti to da nitko ne svira?
Pa iz mojeg laickog pogleda na pozornicu kad neki od bendova koji inace koristi klavijature nastupa
Mislim, vecina onih koje sam ja vidjela su imali klavijature na stageu al su ih dotakli svega dva puta tijekom koncerta, za ostalo valjda imaju te Tritone i takve stvari. U danasnja vremena valjda moras bit kompjuteras ak se oces bavit glazbom, za nas ne-kompjuterase tragicno
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:06   #53
Quote:
Lali kaže:
Pa iz mojeg laickog pogleda na pozornicu kad neki od bendova koji inace koristi klavijature nastupa
Mislim, vecina onih koje sam ja vidjela su imali klavijature na stageu al su ih dotakli svega dva puta tijekom koncerta, za ostalo valjda imaju te Tritone i takve stvari. U danasnja vremena valjda moras bit kompjuteras ak se oces bavit glazbom, za nas ne-kompjuterase tragicno
Mozda je tako s elektronskom glazbom, ali s "normalnim" bandovima, gdje imas bubnjara i bass, teze je svirat sa sequencerom nego bez...
Naravno, bandom ne smatram tipove koji "sviraju" na terasama u duo-trio verziji, gdje sve svira klavijatura, a oni si malo pjevaju...
Triton je *ODLICNA* klavijatura bas za svirku u zivo. Nemoj ga pomijesati sa sequencerom, jer to je 1% njegovih mogucnosti!!
Drago mi je cuti da jos ima ljudi koji vole i zele svirati u zivo!!
Zato samo napred, i slobodno pitaj ako te jos nesto zanima.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:18   #54
a ne, kompjutor ti treba ak nemaš dosta para, inače kupiš pravi sintesajzer

haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 16:18   #55
Quote:
haddock kaže:
a ne, kompjutor ti treba ak nemaš dosta para, inače kupiš pravi sintesajzer

Haddock te pokušava prestrašiti. Ako oćeš svirat trip hop, kupi si neki virtual analog synth koji ima puno gumbića(Acces Virus, ili ak si u besparici Korg MS2000 - samo da ima puno gumbića), i akai mpc1000. Na kompu samo uređuj samplove koje stavljaš u MPC i to ti je to.... MPC ti još može svirati tvoj synth dok ti prstićima sviraš bubnjeve. MPC1000 dođe nekih 1000 eura, računaj još sto eura za memoriju i još sto za hard disk. Synth košta npr. još toliko, a MS2000 niti toliko.
al kad malo bolje razmislim, ak si jako strpljiva možeš raditi trip hop i sa Alesis Micron synthom koji izgleda kao igračka iz Happy Meala, ali krije snažno srce
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 21:53   #56
jou, kimikaza, what's up?

da, mpc ...baš si razmišljam o njemu, jel ga ti imaš možda? volio bih ga isprobat...

e, a zaboravio si preporučit nord micro modular doduše, zahtijeva više rada na kompu...
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 13:18   #57
Imadem MPC, jako dobra je to stvar, nisam bio ni svjestan koliko je to dobro dok nisam proveo tjedan dana s time. Oni padovi za lupkanje su najbolja ideja u muzici u zadnjih 30 godina....
U biti je to sampler isto organiziran kao battery...
Postoji i neki hackerski OS za MPC koji ima ugrađen Pong...
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 15:00   #58
U svakom slučaju nebi baš preporučija M-audio,loša tipka.
COTOVD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 09:50   #59
Quote:
COTOVD kaže:
U svakom slučaju nebi baš preporučija M-audio,loša tipka.
Netočno!

Ja sam ponosni vlasnik Axiom 61 klavijature, meni je super, a i masa producenata se slaže samnom oko toga.

Zašto koristiti MIDI a ne audio ulaz? Zato jer MIDI-jem prenosiš poruke i puno je lakše i jeftinije kvalitetno snimiti soft synth u računalo, nego audio iz nekog ultra-mega kul tritona... Treba ti zbilja jako dobra zvučna da to ispadne kako treba.

Kupuj tu MIDI klavijaturu, uzmi Axiom 61, ima sto sranja, u ja u artistu dobio i fini popust
jozooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 09:52   #60
Quote:
Mlaz kaže:
Gle ako čemo o mom osobnom ukusu draže su mi drvene tipke a jednako dobro se snalazim i na plastičnim,drugo Cubase koristim ali uglavnom radim u Nuendu koji je vrlo sličan Cubaseu.A što se tiče tvoji "visokih kriterija i performansi";u studiu imam klavijature i s drvenim i plastičnim tipkama i 80% glazbenika(pogotovo onih samoukih)želi svirati na plastičnima i sigurno zvuči bolje nego da su svirali na teškim tipkama jer bi zavukli i dinamika bi bila manja itd..(znam iz iskustva).Daj mi još samo reci da Hammond sviraš na klavirskoj tipki i onda mi je sve jasno.Nije mi jasno ako si 7 god svirao po mekanoj tipki kako to da nisi naučio svirat na njoj kad ti to što si snimio nije valjalo?I nije mi jasno zašto recimo radiš midi u Cubaseu i onda to snimaš u Cool Editu?Daj mi reci što misliš o Pro Toolsima očeš i njih popljuvat?Mislim da još puno toga moraš povezat.I to sa kriterijima je vrlo relativno,nekome tvoji visoki kriteriji mogu biti vrlo niski.
Težina tipki ovisi valjda o namjeni. Ak hoćeš u studio nekog pijanistu snimit, nekako je normalno da uzmeš klavijaturu sam ful-otežanim tipkama. Neznam sad ovo s drvenim

Ali otežane Ali ope masa ljudi želi lagane za brže stvari.
jozooooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.