Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 21:31   #81
ako ima kalkulator u sebi, ne može bit loše
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:33   #82
Quote:
haddock kaže: Pogledaj post
još ako ima ugrađene zvučnike
neg na ima ugrađene zvučnike! a na šta bi ga slušo? moj nije imo ni izlaz za slušalice...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:42   #83
negdje neki nesporazum

intencija je bila posrat klavijature koje koštaju puno, izlgedaju fensi, imaju postolje, ugrađene zvučnike pa i dinamički osjetljivu klavijaturu, a nemreš suvislo složit dobar saund, tj. suvislo editirat išta.
pa sam se sjetio da mi je opis neprecizan i da je dječji treš kul, a nezasluženo je pao u nemilost
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:48   #84
Quote:
haddock kaže: Pogledaj post
intencija je bila posrat klavijature koje koštaju puno, izlgedaju fensi, imaju postolje, ugrađene zvučnike pa i dinamički osjetljivu klavijaturu, a nemreš suvislo složit dobar saund, tj. suvislo editirat išta.
aaa, misliš na one kakve ima Boytronic?
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:18   #85
@X, koju dasku imaš?
Ja imam Yamahu PSR-340 i super su. Hrpa dsp efekata, reverb, split keyboard, floppy, dual voice, dvjestotinjak zvukova (to mi i je problem), stotinjak stilova + disketa, midi in, out, 9.5mm headphone, pedala, lijep rad sa stilovima i sviranje uz matricu. Ima i razne varijante za učenje akorda tj. harmonije i sl.

Nedostatak?
Tipke su mi preplastične, nedostaje mi dodavanje novih zvukova, disketu bi zamjenio diskom i usb-om. Ima 200GM instrumenata i 200 yamahinih no uglavnom se "preklapaju", a ja bi radije da mogu sam ubacivati sampleove.

Prešao bi na nešto tipa PSR-2100. Ne sviram u bandu pa ne trebam stvar bez zvučnika, trebam nekakvu pratnju, ponekad matricu i sl. I još samo da ženu nagovorim na kupnju


Gledam neki dan klavijature GEM. Iskreno, nikad čuo. Djeluju mi dosta djetinjasto i plastičnjački. Ili ja godinama živim neinformiran i neupućen ili je to nešto potpuno ok ? Teško da mi ide uz bok s omiljenom Yamahom ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:43   #86
reko sam ti već, psr320. već ga dugo dugo imam (11. godinu). najviše mi fali izlaz za razglas i mogućnost umetanja vanjskog medija. jebiga, kad sam kupovao, trebalo mi je samo za vježbanje.
btw, prije tjedan dana sam dobio šansu isprobat Oasysa. :slini: al jebiga, Oasys je Oasys, al 50000 kn je 50000 kn...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:54   #87
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
aaa, misliš na one kakve ima Boytronic?
mislim da ak ljudi žele svirat klavir, nek sviraju klavir. ak žele hammond, nek sviraju hammond. ak im fali bend za pratnju, nek si kupe neki sekvencer ili ritam mašinu, a ako žele svirat gudači kvartet nek

a ako nemaju para, nek kupe midi kontroler i rade s kompom, s razumijevanjem.

a ne da sviraju instrument godinama i pričaju koliko taj instrument ima zvukova, ritmova ili stilova.
ako imaš sint, sviraj sint, ako imaš sempler, sviraj sempler, upoznaj svoj instrument kako spada.

haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:15   #88
ja sam pristaša najjeftinije solucije koja zvuči dovoljno dobro, bio to klavir, đuno ili rhodes
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:24   #89
I klavir i juno i rhodes imaš u klavijaturi Roland JUNO G
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:43   #90
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
ja sam pristaša najjeftinije solucije koja zvuči dovoljno dobro, bio to klavir, đuno ili rhodes
ali (ja želim reći da) su to različiti instrumenti kao što su različiti i akustična gitara, električna gitara, banjo, tamburica.. ma oni su čak i sličniji, jer zvuk nastaje na vrlo isti način. nemoj sad ti tu kruške i jabuke kao da si jimmy jazz

a ti kimikaza si se sad našao provocirat, a ja sam tu lijepo ispustio šta me tišti.

i jesam oftopik i raspravljam sam sa sobom, pa šta.
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:51   #91
I ja sam frustriran. Generalno, dobro zarađujem da si mogu kupit i juno i rhodes i klavir ako baš treba al mi onda treba šleper za nastupe na kojima to ionak ne stane na stage, a i da stane, ne bi mi dali da odradim tonsku...Dođe mi da kupim taj Juno G, nije čak ni loš za to što je...
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:54   #92
U stvari mislim da obojicu frustrira to što ekipa misli da je sintesajzer ono što sviraš na tipke a glumi kotrabas kalimbu i helikopter...
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:57   #93
@haddock: slažem se, al da sam klavijaturist kojem trebaju sve te stvari nema tog što bi me natjeralo da vučem sto klavijatura na stage
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:56   #94
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
@haddock: slažem se, al da sam klavijaturist kojem trebaju sve te stvari nema tog što bi me natjeralo da vučem sto klavijatura na stage
zato postoji CASIO =)
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 17:03   #95
Quote:
EvilSmurf kaže: Pogledaj post
zato postoji CASIO =)
za to postoji Sculpture ,.s ,S
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:39   #96
Kćer mi ide u 4. razred osnovne škole i upisala se u glazbenu školu (klavir). Treba mi savjet koja klavijatura je najprihvatljivija da joj kupim? Lova do 2000 kn. Ja o glazbalima nemam pojma. (Klavijatura ili synt. su isto ili kakva je razlika)
pero02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:38   #97
Ona upisala glazbenu klavir a ti bi joj kupio klavijaturu
Dino88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 08:52   #98
vidiš da nemam pojma, zar baš mora biti klavir ili ?
pero02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 11:57   #99
Pa za 2000 kn ćeš teško naći klavijaturu s 88 fully weighted tipki.
Dino88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 13:50   #100
Tražim preporuku jer neznam ništa o glazbi i klavirima i da li je to za sada samo hir kćeri ili ona stvarno misli ozbiljnije vježbati i učiti (kako je 4. razred i sve bi htjela), pa sam mislio možda za početak nešto jeftinije kupiti (do 2000kn) a ako ona stvarno krene u to ozbiljno i predano onda će valjda i ona znati što joj treba.
Unaprijed zahvaljujem na savjetu.
pero02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.