Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2006., 14:29   #81
preskupo je blaga rjec
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 15:27   #82
Quote:
Tuning_car kaže:
A što kažete na onaj komplet: daljinsko paljenje auta, otključavanje/zaključavanje i neki senzor za 3500 kn...grupno 3000 kn??!??
imas na arizoni bas toga.cijena slicnog je 500-600 maraka.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 21:06   #83
Thumbs up

I na kraju jeli ugradjeno to daljinsko ako imamkakvih komplikacija u vezi ugradnje upitajte ja sam autoelektričar! pozdrav majstorima koji se pate ugradnjom daljinskog!
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 21:14   #84
Boje vodiča na sklopu
daljinskog zaključavanja:

BOJA NAMJENA

Crvena Stalna struja(+)

Crna Stalna masa(-)

Ljubičasta (tanka) Antena sklopa

Zelena Zaključavanje

Plava Otključavanje

Ljubičasta (debela) Žmigavci(+)

Žuta (dupla) impuls na motoriče

Ova žuta žica imaju ih dvije one se spajaju ili n amasu ili na plus sve zavisi sta sesalje na motorice pri zaključavanju i otključavanju! Pozdrav
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 22:21   #85
Ej decki kada zaključavate auto žmigavci moraju signalizirati zaključavanje i kada otključavate a ne samo kada pritisnete na dalj. da vam samo pali zmigavce! Ljubicasta debela žica sa sklopa se spaja preko dioda posebno na ljevi i posebno na desni a te žice od žmigavaca možete naći tako da skinete plastiku izmedju vozačevih vrata i sjedala odma uz karoseriju vodi bunt žica na zadnji kraj automobila, upališ žmigavce uzmeš ispitivač nađeš posebno ljevi, posebno desni žmigavac Dvije diode (samo pazi diode u jednom smjeru vode u jednom ne i ne dobijes ih u paketu s daljinskim) znaci kada utvrdite smjer vođenje (na diodama ima jedan kraj označen crticom e taj kraj okreceta prema trošilu znači žmigavcima tj. nazad a na drugoj strani gdje ih trebate spojiti s debelom zicom iz sklopa zalemite dva kraja dioda na tu žicu ui izolirate! I mora raditi osim ako ne okrenete diode u krivonm smjeru!
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 23:00   #86
Quote:
Nikiliba kaže:
Ej decki kada zaključavate auto žmigavci moraju signalizirati zaključavanje i kada otključavate a ne samo kada pritisnete na dalj. da vam samo pali zmigavce! Ljubicasta debela žica sa sklopa se spaja preko dioda posebno na ljevi i posebno na desni a te žice od žmigavaca možete naći tako da skinete plastiku izmedju vozačevih vrata i sjedala odma uz karoseriju vodi bunt žica na zadnji kraj automobila, upališ žmigavce uzmeš ispitivač nađeš posebno ljevi, posebno desni žmigavac Dvije diode (samo pazi diode u jednom smjeru vode u jednom ne i ne dobijes ih u paketu s daljinskim) znaci kada utvrdite smjer vođenje (na diodama ima jedan kraj označen crticom e taj kraj okreceta prema trošilu znači žmigavcima tj. nazad a na drugoj strani gdje ih trebate spojiti s debelom zicom iz sklopa zalemite dva kraja dioda na tu žicu ui izolirate! I mora raditi osim ako ne okrenete diode u krivonm smjeru!
Zahvaljujem na iscrpnom izvjestaju...sad jos samo da nabavim to daljinsko...
al mora da je fora kad krivo spojis pa ti onda jedan gumb sluzi samo zato da okine zmigavce dva puta...znaci, lagano zakljucas auto a onda jos jednom stisnes da se to i vidi...prva liga!!
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:34   #87
Aj da se i ja javim (s pitanjima naravno)...eto veceras dobio venom2...pa me zanima dal je tko slagao s kombinacijom pod 4 iliti za VW, Audi, BMW...vidim da su sve ove upute prije bile za modele s motoricem u vratima...al kad moj nije 'taki...pa me zanima dal je ko radio na VW-u i di ga je montirao...da bezveze ne raskopam vrata a kad ono ne ide tamo...fala

D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:29   #88
ovisi koji imas Vw,ako imas recimo G4 spajas po 3 semi.a ako imas tricu onda po toj zadnjoj
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:36   #89
Imam passata B3 ('92) mislim da je moje pod 4 ...ne mogu skuziti koja je to common wire na air kompresoru - stvar je u tome da je mjenjana brava pa sad imam jedan kabel koji ima 3 pina i visi i jedan sa 4 koji je spojen na vrata i otkljucava ih. (na njemu imam 12V, 12V, 6v, masu) i kaj im znaci da ljubicasta ide na parking lights -di nadjem tih +12 od zmigavaca..


ostale sam pospajao i cini se da radi, kad okinem daljinac cujes iz uredjaja kako skljoca 2 ili 3 puta
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:39   #90
Quote:
DNx kaže:
Imam passata B3 ('92) mislim da je moje pod 4 ...ne mogu skuziti koja je to common wire na air kompresoru - stvar je u tome da je mjenjana brava pa sad imam jedan kabel koji ima 3 pina i visi i jedan sa 4 koji je spojen na vrata i otkljucava ih. (na njemu imam 12V, 12V, 6v, masu) i kaj im znaci da ljubicasta ide na parking lights -di nadjem tih +12 od zmigavaca..
Da, najvjerojatnije ti je sema pod br 4.
Isto kao i meni na mome audiju 80 b3 91' (dakle prakticki isti auti )

Nego ja sam također kupio pred 2 dana taj venom 2 set i imam naravno problemčić sa spajanjem.

Evo budem c/p moje pitanje sa jednog drugog foruma:
Moj problem je u toj 'common wire' žici. Jasno mi je koji je bukvalni prijevod te žice ali ju nemremo u praksi pronaći (zapravo odrediti). Sa konekrora koji ide u pumpu tu je točno 5 žica i to redom:
crveno/crna - stalni +
zeleno/crna - + (valja za gore ili dolje)
zeleno/crvena - + (također valjda za dore ili dolje)
smeđa - (izgleda da je neki minus, ispitivao sam je probirkom za 12v i ništa ne pokazuje. Nadalje, precvikao sam ju i centralno uopće više nije radilo)
crvena - e za to apsolutno nemamo pojma šta je. Kad je sve bilo spojeno, precvikao sam samo crvenu ali centralno je radilo kao da nje nema, tj imo ona je potpuno nebitna a opet je tamo tvornički. Naravno, nema nikakvog napona kod te crvene.

Valjda te nisam zbunio previše, te žice smo cvikali (jednu po jednu) jer smo mislili da je upravo jedna od njih ta 'common wire' žica.

Inače, sve ostalo je dobro spojeno prema shemi samo je tu nastao problemčić.


Unaprijed veliko hvala na bilokakvom infou ili bar kakvom tip-u.
Možda je to ipak elementarno neznanje od kolege i mene ali bolje da pitam nego da nešta skurim


Quote:
DNx kaže:
ostale sam pospajao i cini se da radi, kad okinem daljinac cujes iz uredjaja kako skljoca 2 ili 3 puta
Pih, pa to bi i moj mlađi buraz znao spojiti

Nego, meni isto tako kako si ti opisao ali neće da mi zaključava/otključava. Ziher je nešto krivo spojeno...
acmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 18:23   #91
nego kaj da ti je smedja 0...to ti je tak gotovo uvijek kad imas vise zica (crno-crveno; smedje-plavo)...
a si probao spojit tu smedju na zelenu iz venoma...ja si sad bas mislim (iako mozda uopce nema veze s vezom)...ak su tri zice, jedna nula i dva po 12V (za otvorit i zatvorit) onda je common wire bas ta nula...ak nju precvikas ne radi brava, a onda ju jos trebas spojit (dio blizi bravi, a ne kjucu) sa zelenom koja ide u venom i s ostalom (mislim da je siva) tako da brava ima nulu tek preko venoma tj. kad opalis na gumb....no sad me nekaj drugo muci...ak je tak, onda je tam stalno 12v napona, to zapravo znaci da je brava stalno na 12V, a motoric povuce vakum tek kad ostane bez struje (sto nije moguce, valjda)daklem, nije tak kak mislim...

a kak si rjesio zmigavce? di si spojio
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 19:10   #92
Quote:
DNx kaže:
nego kaj da ti je smedja 0...to ti je tak gotovo uvijek kad imas vise zica (crno-crveno; smedje-plavo)...
a si probao spojit tu smedju na zelenu iz venoma...ja si sad bas mislim (iako mozda uopce nema veze s vezom)...ak su tri zice, jedna nula i dva po 12V (za otvorit i zatvorit) onda je common wire bas ta nula...ak nju precvikas ne radi brava, a onda ju jos trebas spojit (dio blizi bravi, a ne kjucu) sa zelenom koja ide u venom i s ostalom (mislim da je siva) tako da brava ima nulu tek preko venoma tj. kad opalis na gumb....no sad me nekaj drugo muci...ak je tak, onda je tam stalno 12v napona, to zapravo znaci da je brava stalno na 12V, a motoric povuce vakum tek kad ostane bez struje (sto nije moguce, valjda)daklem, nije tak kak mislim...
Valjda, pojma nejam. Ajde ako uspiješ pa mi, molit ću, TOČNO javi/napiši postupak. Ajd, držim ti fige
I ostali se mogu uključiti u raspravu

Quote:
DNx kaže:
a kak si rjesio zmigavce? di si spojio
Hehe, lako za žmigavce Još nisam ni došao do te faze. Ali eto ti par c/p-a šta sam proguglao bio i skinuo sa nekih foruma (ako će ti šta pomoći):

1.
naso salabahter, krivo sam reko. daljinsko se upravlja preko mase. na zutu i zuto crnu od daljinca spojis masu, u vratima nadjes zuto-zelenu i zuto plavu to su upravljacke i na njih treba ubacit masu. to ces dobit kad spojis plavu i zelenu na te dvije paralelno, ne znam koja je koja, najgore sto ce ti se dogodit ako krivo spojis bit ce da ce se auto odkljucat kad stisnes zakkljucavanje, onda zamjenis plavu i zelenu. uz to naravno spajas crnu na masu, crvenu na plus12. za zmigavce trebas 2 diode. al otom potom, prvo spoji ovo da radi.
2.
imas aute koji ti imaju pobudu sa plusom a neki ti imaju i sa minusom kao
nprm.peugeot. predpostavljam da ti imas sa plusom zato pogledaj onu shemu
koje ti daje + prilikom zakljucavanja i otkljucavanja. ak je venum cobra tam
di iskace kljic trebal budes 2 relea od zmigavaca jer on ne trepce on daje
stalnu struju i drzi cca. 4 sec zato ak neces da ti zmigavci svijetle 4 sec
stalno kad ga zakljucas i otkljucas stavi rele koji bude prekidal.
najjednostavnije ti je naci zice sa probirstiftom onaj ispitivac spoji
njegovu zicu na + i sa drugom stranom spajaj zice koje ti idu iz vrata ak
napravis kratki spoj ispitivac bude svijetlil a kad spojis na zakljucavanje
on se bude otkljical ili zakljucal ovisno na koji spojis. sad sam napisal
cijelu bibliju igraj se ili pitaj ja sam ga spajal
-------------------------------------------
Eto, iskreno se nadam da će ti nekako pomoći.

POzdrav & javi ako si uspio šta iskombinirati.
acmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:11   #93
Quote:
Nikiliba kaže:
Boje vodiča na sklopu
daljinskog zaključavanja:

BOJA NAMJENA

Crvena Stalna struja(+)

Crna Stalna masa(-)

Ljubičasta (tanka) Antena sklopa

Zelena Zaključavanje

Plava Otključavanje

Ljubičasta (debela) Žmigavci(+)

Žuta (dupla) impuls na motoriče

Ova žuta žica imaju ih dvije one se spajaju ili n amasu ili na plus sve zavisi sta sesalje na motorice pri zaključavanju i otključavanju! Pozdrav
nego kaj da ima problema...nisi naveo da je ovaj popis boja za sustav pod 1, a mene muci 4 (kod kojeg je plava koja otkljucava spojena na smedju)...trenutno je ovako

zelena mi je masa (bar je u takvom stanju, dal bi trebala biti ili ne nemam pojma) - drugi dio mase ide na sivu
u jednom trenu sam uspio dobiti da mi zakljucava ali ne i otkljucava...medjutim sad vise ni to nece...
problem je sto imam 4 pina na motoricu za bravu (12v,12v,6v,0) i nisam skroz ziher koji bi trebali biti spojeni, a venom ocigledno ne misili spojit sva 4 kad daje samo 3 zice...
jos jedino nisam probao precvikat tu zicu od 6v nakon sto spojim venom u krug

imas kakvih ideja (radi se o passatu b3)
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:14   #94
Arrow

Ljudi ostavite se tih shema Ako imas centralno na vakum onda sklop daljinskog spajas na kompresor a ne u vrata!
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:18   #95
Question

Slušaj to ti je za sve 4 sheme nemoze ti na sklopu zica imati drukciju funkciju u drugoj shemi zato baci te sheme samo te zbunjuju! Poslat cu ti moj broj na PM,
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:19   #96
Quote:
Nikiliba kaže:
Ljudi ostavite se tih shema Ako imas centralno na vakum onda sklop daljinskog spajas na kompresor a ne u vrata!
a vidi vidi...jednom sam pomislio da bi to moglo bit razlicito od ove male bijele kutijice u vratima...daklen...
di cu nac taj kompresorcic? ....ah, jadna moja raskopana vrata
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:27   #97
Moras raskopat vrata i vidjeti jeli imas Cjevcicu za dovod vakuma na motoric ako imas onda daljinsko spajas na kompresor! A njega moras naci on se vecinom nalazi negdje u zadnjem djelu auta ! Negdje ispod sjedala ili u zadnjim blatobranima!
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:30   #98
Javi kada nadjes kompresor ali moras utvrditi jeli na vakum mora biti cjevcica na motoricu!
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:31   #99
je, cini mi se da sam vidio bijelu cijevcicu u vratima...ma cak sam i gledao danas ispod zadnjeg sica jer sam tam vidio neku kutijicu, no ispalo je da se radi o ABS kontroleru...daklem...passat otvori se...
hvala na broju...mozda se i cujemo (ako ostanem zakljucan u gepeku sa upaljena sva 4 zmigavca)
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:32   #100
Quote:
DNx kaže:
a vidi vidi...jednom sam pomislio da bi to moglo bit razlicito od ove male bijele kutijice u vratima...daklen...
di cu nac taj kompresorcic? ....ah, jadna moja raskopana vrata
Ma o čem mi pričamo. Ako sam dobro skužio ti imaš pasata b3 92'. I taj kompresor (tj pneumatic central locking pumpe) ti se, najvjerojatnije kao i meni, nalazi u desnom kutu gepeka. Najbolje da otvoriš gepek i otključaš/zaključaš pa ćeš čuti odakle dolazi zvuk kompresora.

E sad moje pitanje 4 Nikiliba:

Daj mi objasni postupak spajanja. Mene jedino muči šta je ta common wire žica?? Pretpostavljam da je to žica koja se treba prebrikati (bar prema šemi) tako da glavni + (ili -) od centralno ide preko Venom modula.
Jesam li u pravu? Velim, ne kužim se toliko u materiju pa radije pitam.
Ajd mi probaj objasniti onako ko' laiku.

Unaprijed hvala na brzom i točnom odgovoru
Jel imaš iskustva sa slaganjem toga u germanska vozila?
acmen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.