Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 16:02   #1
Pomocnik u nastavi tj.osobni asistent

Nisam jos naisla na ovu temu pa molim za pomoc. Vidim na burzi da se cesto po osnovnim skolama traze osobni asistenti djeci koja imaju poteskoca...zanima me kolika je placa i opcenito iskustva?
loory1009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 23:00   #2
Pozdrav,
nemam osobnog iskustva u tom poslu ali iz razgovora s kolegicama znam da se plaća kreće od 18 - 25 kn po satu. To obično rade studenti završnih godina ili apsolventi rehabilitacijskog, psihološkog i sličnih usmjerenja... no opet sve ovisi o oglasu i što klijent konkretno traži...
Možda se javi netko tko zna više
__________________
Only a life lived for others is a life worthwhile. (A. Einstein)
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:25   #3
Hvala..ima li jos netko nekakvih korisnih informacija?
loory1009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 23:01   #4
Ja radim kao asistent jednom dječaku. Plaća je 2300, moje radno vrijeme kao i njegova nastava, ali to ovisi o ravnatelju, mogu vas staviti od 7-15 kak i piše u ugovoru. Tražena stručna sprema je gimnazija ili prvostupnik.
Sve ovisi kakvo je dijete, moj dječak zna biti agresivan i zato sam ja tamo da sprečavam neželjene situacije. Glavni cilj je da ne ometa kolege iz razreda i nastavnike dok predaju. Jer on je sam sposoban za rad i dosta je pametan.

Ali sve ovisi o kakvom se djetetu radi.

Da li ima još kojih asistenata? Pojadajte se .......
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:09   #5
Smile

Bok, nadam se da će se ovih dana više ljudi javiti sa svojim iskustvima. Ja sam radila kao asistent u nastavi 2 godine, inače sam učitelj RN, ali posla nema pa radim ovo. Prvo su nas plaćale općina i županija i plaća je bila 2400kn, no kad nam se pridružila još jedna asistentica plaću smo trebale dijeliti, tako da smo nekoliko mj.radile za 1300kn. Prošle godine to je bilo 2123kn neto. Što će biti ove godine, čut ćemo za par dana. Ove godine će nas financirati EU, i bit će 25kn po satu uz radni odnos na 10 mj. Prije smo radile preko ugovora o djelu, tj.honorano. Za 10 mj.dobile smo 3 mj.staža koji se obračunava prema godišnjim neto primanjima i podijeli se s prosječnom isplaćenom bruto plaćom u RH koja iznosi oko 7500kn. Iz Međimurja sam. Pišite svoja iskustva iz drugih krajeva...
marija0709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 13:27   #6
Moja supruga je radila 9 mjeseci i plaća je bila 2.700 s putnim troškovima. Zadovoljna je poslom i nada se da će i ove godine ponovno to raditi
kronikus kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:28   #7
Mene zanima je li ta plaća koju spominjete bila fiksna ili je bila manja u prosincu i siječnju kada ima manje radnih dana ili ukoliko se dogodi da je dijete bolesno pa ga nekoliko dana nema u školi i slično. Hvala.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:40   #8
Fiksna
kronikus kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:43   #9
Ajde barem nešto. Jer sam bila čula da neki dobiju 25 kn po satu, ali kad nema nastave ili nema djeteta automatski ne dobivaju ništa. Hvala.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:34   #10
evo ja sam to radila prošle školske godine preko javnih radova HZZ-a.

djevojčica s kojom sam radila je bila ful ok (bilo je težih i lakših dana) ali u globalu sam bila zadovoljna.
radila sam onoliko sati koliko je ona u školi, plaća mi je bila 2300 + 400 putni troškovi, fiksna.

međutim kako će biti sada to ne znam (i ne znam da li itko zna ) naime sad više ne financira zavod nego ministarstvo valjda, plaća se 25kn po satu i ne znam da li je fiksno ili nije

javila sam se na natječaj i zvali su me za testiranje, a radila sam to cijele prošle godine

po novome ne odlučuje škola o tome koga će primiti nego ministarstvo navodno, pa ne znam da li će uvažiti to što sam napisala da bi ponovo radila sa istom djevojčicom
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 21:17   #11
Pozdrav svima!
SunshineAddict imam pitanje za tebe, jesu li ti se javili u vezi pomoćnika u nastavi djeci s posebnim potrebama ovi s burze? Ja sam zadnje bila na razgovoru s komisijom na burzi, pa me bas zanima jesu li vec javili tko je to dobio ili sto?
PROFESORICA ANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 11:42   #12
ja sam jučer bila na tom razgovoru i testiranju i baš sam pitala kad će se znat rezultati... žena je rekla da ima još drugi tjedan 3 dana testiranja jer se prijavilo puno ljudi a puno i traže pa su ih podijelili u grupe... i da onda ona šalje rezultate županiji, i da onda županija izabere i javlja.

ona procjenjuje da bi oni onda trebali javljati tek za dva tjedna
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:59   #13
ok.. a iz koje si ti županije? ja sam bila na razgovoru prije cca 10 dana..
PROFESORICA ANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:21   #14
istarska
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:35   #15
U Primorsko - goranskoj još uvijek traje natječaj. Bila sam na razgovoru za Grad Rijeku, ali nije bilo nikakvog testiranja. Što je vama to testiranje podrazumijevalo?
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 17:48   #16
Ja sam bila na test. za Grad Zagreb. Bio je test inteligencije, test osobnosti.. uglavnom bilo nas je na testiranju 600, pa sam mislila ako je netko bio za Grad Zagreb da samo kaze da li su poceli zvati tko je upao za pomoćnika...
PROFESORICA ANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 17:59   #17
Ok, hvala ti.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:07   #18
Da, isto je bilo i kod mene + razgovor
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 12:43   #19
ja sam bila u zagrebu na testiranju - pismenom, pa tjedan dana kasnije na razgovoru - i od onda ni mu ni be! zvala sam savjetnicu i onda nema pojma dokle je to došlo! savjetnica nema pojma!?! meni je to baš neozbiljno! ne bi mi bilo prvi puta da dobijem odbijenicu za neki posao - ali daj bar javite 'hvala, ne trebamo vas, više sreće u idućem kolu! '

škola je danas počela - čitam da se roditelji žale jer djeca nisu dobila pomoćnike?!?
na zadarskom portalu piše da su neki gradovi ostali bez novaca jer nisu poštivali proceduru!?! tko će ga znati?!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 13:51   #20
U Gradu Rijeci nije bilo pisanog testiranja, samo razgovor koji je održan u utorak i do kraja tjedna su se znali rezultati, odnosno tko je primljen. Onima koji nisu primljeni poslan je e-mail. Što će biti s natječajem od Županije, vidjet ćemo...

Btw, ja sam već naviknula na to da savjetnica ništa ne zna. Niti itko drugi na birou.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.