Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > RPG

RPG Fencing. Fighting. Torture. Poison. True love. Hate. Revenge. Giants. Hunters. Bad men. Good men. Beautifulest ladies. Snakes. Spiders. Beasts of all natures and descriptions. Pain. Death. Brave men. Coward men. Strongest men. Chases. Escapes. Lies. Truths. Passion. Miracles. ...i sve o njima.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2004., 10:22   #1
"Konan, taj hrabri pustolov...."

Nedugo mi je Jay poslao ovaj link:

Ovaj link

Naime, kompanija Mongoose Publishing izdaje uskoro "Conan - The RPG" za D20 sustav. Osobno, nisam nikad pogledao prvi dio Konana (samo drugi a taj je bio a riot) a originalne pripovijetke Roberta E. Howarda nikad nisam citao. No, zanimali su me ovi previewi koji se mogu skinut na sajtu pa sam ih isao pogledati.

Sad, obicno se volim zalit i govorit kak su D&D ilustracije cesto sexplotiation now i kak je jako ironicno da su u igri koju redovno igraju streberi, vecina frajera su nabildane mrge a vecina zenski su super hawt trebice preplanula tena i u chainmail bikinijima.*

No ovo ovdje je prava stvar. Ovo je oridjidji uzor za sve seksisticke i sexspolatacijske RPG igre. Ovo je, dame i gospodo, KONAN BERBERIN! Cak i ja znam da je Howardova ideja o muzevnom muskarcu bio tipchina koji puno sevi, pije, povraca, trosi i nema stalan izvor prihoda.... Sto je i logicna percepcija za pisca koji je citav zivot prozivio sa svojom starom.

Tak da vam ovo saljem da odete vidjeti kako bi RPg knjiga posvecena originalnom bogatom & opojnom fantasyu trebala izgledati. Imate male previewe koji sadrze skenirane stranice sa opsiima nekim cudovista, klasa i magija.

Dizajn mi je totalno super: gole trebe na rubocvima stranica, originalni Howardov tekst kao flavor tekst na pocecima poglavlja, magije i monsteri pretoceni u D20 pravila i izvadjeni direktno iz prica o Konanu. Tak mi je sve dobro upakirano da bi cak i ja, koji volim igrati civilizirane ugladjene lopove sa rapirom, pozelio igrat velkog barbariana u nekakvom bogatom & opojnom putinjskom kraljevstvu.

Komentari? Misljenja? Kritike?


------
* cinjenica da su zene i frajeri na ilustracijama za D&D knjige obicno otprilike podjednako zastupljeni, dok u stvarnosti valjda 90 % gamerske populacije cine tipovi je jedna totalno druga prica.
Glupinickname is offline  
Old 24.02.2004., 18:47   #2
Hvala na link-u, ova mapa (Map of Hyborea) što se da skinuti je ZAKON
Preporučam je svim DM-ovima
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 25.02.2004., 09:18   #3
stvar vec odavno postoji kao dodatak za gurps.

iako smo oduvijek tvrdili da je conana trebalo napraviti kao dodatak za adnd, a lankhmar po gurpsu.

ljetopisac is offline  
Old 26.02.2004., 02:44   #4
ja sam odnekud na kazaa skinuo neku d20 avanturu, mislim da za "conan the buccaneer" shtogod to bilo
Almighty Watashi is offline  
Old 26.02.2004., 10:25   #5
ljetopisac: zakaj Lankhmar po GURPS-u? Istina, nisam bas puno citao o Lankhmaru, al to malo kaj jesam se ravno uklapa u D&D, dva superheroja protiv horde orkova/zlog wizarda/demona iz transdimenzije.

Hocu rec, kakva je razlika izmedju Conana i Lankmara, da je za Conana bolji D&D, a za Lankmar GURPS?
jay is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.