Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2016., 09:44   #1
Google keyboard

Quote:
Google Keyboard makes typing fast and easy with gesture and voice. Glide through letters with Gesture Typing to enter words - just lift your finger to finish a word and gesture again, no spacebar required. Compose text on-the-go with Voice Typing. When you can’t find the right words, express yourself with hundreds of perfect emoji. Works on all your Android devices.
Key features:
• Gesture Typing: Slide your finger from letter to letter. Completes a word before you’ve finished the gesture, especially useful when gesturing longer words.
• Voice Typing: Touch the microphone to simply dictate your text.
• Word completion suggestions, automatic corrections, and next-word prediction based on the words you have typed.
• Emoji: Press and hold Enter to choose from hundreds of emoji in any app (Android 4.4+).
• Learns as you type: No need to manually add words to a personal dictionary. Type a word once and you can gesture type it or find it in suggestions next time. Long press a suggestion to remove it from your “learned words” or the keyboard dictionary.
• Sync your learned words across devices to improve suggestions: To turn on keyboard syncing, go to Settings → Language & input → Google Keyboard → Dictionary → Sync learned words.
• Gesture cursor control: Slide your finger across the space bar to move the cursor.
• Gesture delete: Slide left from the delete key to quickly delete multiple words.
• Symbols hints: Show quick hints on your keys to access symbols with a long press (enable in Google Keyboard Settings → Preferences → Long press for symbols).
• One handed mode: On large screen phones, pin keyboard to the left or the right of the screen by long pressing on Enter and selecting the thumb icon.
• Fast symbols: Gesture from the “?!☺” key to temporarily switch to the symbols keyboard and insert a symbol.
• Fast capitalization: Gesture from the SHIFT key to a character to capitalize it.
• Choose a layout with or without key borders to suit your style.
PlayStore

Zanima me da li netko zna kako na službenoj Android tipkovnici postići da imam hrvatsku tipkovnicu po defaultu ali da nemam hrvatske dijakritičke znakove (čćžšđ) nego da se oni nalaze ispod "originalnih znakova"?
Naime, ako odaberem hrvatski jezik onda mi u tipkovnicu stavi i hrvatske dijakritičke znakove što mi otežava tipkanje jer su površine slova za tipkanje premale. Ako odaberem englesku tipkovnicu onda nemam dijakritičke znakove...

Zadnje uređivanje assassin : 31.08.2016. at 12:28. Reason: Dodan opis i link
myroman is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 09:53   #2
Na žalost, HR znakovi su došli u zadnjem updateu...i meni smeta jer je manja tipkovnica.
A ostavili su i da bude "ispod" slova hahahah nema druge nego se naviknut ili stavit da tipkovnica bude ENG ili whatever, ali onda bez naših znakova
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 12:34   #3
Malo je nelogično, ali mogu se maknuti palatali a da ostane hrvatski.
Settings> Language & keyboard> Google Keyboard> Preferences> Custom input styles> dodate Croatian (QWERTZ) (ili qwerty)
Settings> Language & keyboard> Google Keyboard> Preferences> Languages> maknete use system language ako je označen i odaberete novi koji ste sad dodali.
Odznačite sve ostale koji vam ne trebaju i u prvom koraku slobodno maknete te koje ne koristite.

myroman- za preporuke aplikacija postoji tema pa te molim da tamo postaš ako tražiš drugu.
(i ubuduće pitanja oko aplikacija postavljaj u ovom podforumu- pošto se zove "Aplikacije" )
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 13:08   #4
Tooo care, uspio sam složiti! Hvalaaa!
Isprike na krivom podforumu.
myroman is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 15:19   #5
Eee to sam i ja tražio. Spasio si mi swype
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:19   #6
Odlicno, hvala, sav sam se nazivcirao sad kad sam updateao Google Keyboard!!
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 18:57   #7
Imam jedan drugačiji problem s google tipkovnicom. Zagasio sam si prijedloge riječi jer me živciralo, al onda kad izaberem tipkovnicu sa simbolima javi mi se ponovno ta crta gore!!

Evo slike:


Kako da je maknem? Na toj crti budu smajlići kad budem na tipkovnici za simbole, ali i to sam isključio i svejedno je crta (prazna!) ostala!
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 15:59   #8
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Na žalost, HR znakovi su došli u zadnjem updateu...i meni smeta jer je manja tipkovnica.
A ostavili su i da bude "ispod" slova hahahah nema druge nego se naviknut ili stavit da tipkovnica bude ENG ili whatever, ali onda bez naših znakova
A da probate poduplat Googleovu tipkovnicu?

Totalno sam novi na Anrodidu, pa ne znam je li se može. Ali znam da ima velikih tipkovnica i onih u stilu mobitela sa tipkama?

E za ovim potonjim patim. Jer sam visoko slabovidan, imam i relativno debele prste. a nikako se ne mogu naviknuti na govorne programe.

Pa da li netko zna postoji li kakva tipkovnica koja uvijek kad iskoči pita korisnika želi li QUERTZ ili tipkovnicu onakvu kakva je bila na mobitelima prije ekrana na dodir?

Volio bih da to uvijek pita jer smo dobili tablet kojeg vjerojatno neću samo ja koristiti, nego i drugi u kuči.

Imam i pitanje u vezi povijesti i google-ove tipkovnice. Kad sam tek uključio tablet i počeo surfati na Internetu, pitao me želim li da pamti povijest. Ja budala tipnuo DA. Ali to ne znači da ne želim brisati povijest. Međutim, sad povijest nikako ne mogu nači u postavkama, a prije sam mogao.

Pa ako mi neko može reč kako da dođem do te povijesti.

Brisao bih je radi sestrinog malca koji će nekad koristiti tablet da ne postavlja previše itanja ako naleti na nešto što sam ja pretraživao. Ne pretražujem ništa nedolično (ako bih pretraživao tako nešto , za to imam stolni kompjuter)

--------------------------

Dodatni problem Google-ova tipkovnica mi stvara zato što se ne želi pojaviti; ustvari niti jedna tipkovnica se ne pojavljue kad idem na gmail. Htio sam napraviti whatsupp račun, pa me whatsupp tražći da se ulogiram u gmail, a ne nudi mi da napravi račun preko e-mail adrese koju sam več uneo u tablet kad sam ga prvi puta upalio.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 17:02   #9
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Kako da je maknem? Na toj crti budu smajlići kad budem na tipkovnici za simbole, ali i to sam isključio i svejedno je crta (prazna!) ostala!
Bojim se da se ne može maknuti.
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa da li netko zna postoji li kakva tipkovnica koja uvijek kad iskoči pita korisnika želi li QUERTZ ili tipkovnicu onakvu kakva je bila na mobitelima prije ekrana na dodir?
Nisam vidio da to postoji.

Volio bih da to uvijek pita jer smo dobili tablet kojeg vjerojatno neću samo ja koristiti, nego i drugi u kuči.
[/QUOTE]
Najbliže tome su tipkovnice (Go Keyboard i Swype su to imali kad sam koristio, ne znam sad) koje imaju gestu za prebacivanje "izgleda" tipkovnice. Pa se samo odvuče na stranu i promijeni se QWERTZ/T9 (T9 ili multitap je naziv za onu staru, ako ćeš tražiti).
No, ako želiš preporuke- molim te da postaš u temu za potražnju aplikacija.
Ova tema je isključivo o Google tipkovnici.
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Imam i pitanje u vezi povijesti i google-ove tipkovnice. Kad sam tek uključio tablet i počeo surfati na Internetu, pitao me želim li da pamti povijest. Ja budala tipnuo DA. Ali to ne znači da ne želim brisati povijest. Međutim, sad povijest nikako ne mogu nači u postavkama, a prije sam mogao.

Pa ako mi neko može reč kako da dođem do te povijesti.
Settings> Language & keyboard> Google keyboard> Delete learned words i isključiš gore da sinkronizira.
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Dodatni problem Google-ova tipkovnica mi stvara zato što se ne želi pojaviti; ustvari niti jedna tipkovnica se ne pojavljue kad idem na gmail. Htio sam napraviti whatsupp račun, pa me whatsupp tražći da se ulogiram u gmail, a ne nudi mi da napravi račun preko e-mail adrese koju sam več uneo u tablet kad sam ga prvi puta upalio.
Nije mi jasno gdje se to ne pojavljuje, no molim te da napišeš u temi Gmail aplikacije ako je vezano uz Gmail aplikaciju.
Ili u temu WhatsApp, ako se tamo ne pojavljuje.
I probaj što detaljnije opisati što točno radiš, što se pojavi, a što si očekivao da se pojavi (/kako si očekivao da će raditi).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:53   #10
Za one koji koriste QWERTZ Croatian layout: ako držite pritisnuto S i odaberete Š ili Ś- ispiše vam se odabrano slovo?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 13:02   #11
pa da.

samo me živcira meko š jer to uopće ne postoji (još bi nam samo to falilo!! ) i potreban je još jedan pokret prstom da dođem do normalnog š (dakle umjesto da pritisnem 'S', držim i pustim, ja moram pritisnut 'S', držat, pokret desno da odaberem tvrdo š i onda pustit). Sitnica ali smeta.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:46   #12
Aha. Meni se obrnuto događa- pa je s jedne strane bolje, a s druge se zbunim
Kad stisnem i držim S i otpustim na Š- upiše mi Ś.
Kad stisnem i držim S i otpustim na Ś- upiše mi Š.
Malo "s" normalno funkcionira kako treba.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:34   #13
to je neki bug onda, ali trebali bi skroz izbaciti meko š u hrvatskoj tipkovnici jer to pobogu stvarno nema smisla.

i da kazem da mi je alternativna tipkovnica spanjolska, pa kad god treba ubaciti neki znak vecinu toga ima (e, a, i s naglascima, ono njihovo n sa tildom, e s kvačicom itd)
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:20   #14
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Aha. Meni se obrnuto događa- pa je s jedne strane bolje, a s druge se zbunim
Kad stisnem i držim S i otpustim na Š- upiše mi Ś.
Kad stisnem i držim S i otpustim na Ś- upiše mi Š.
Malo "s" normalno funkcionira kako treba.
Imao sam taj problem prije, no otkad se updateao u ovaj Gboard, mekog š mi uopće nema

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
__________________
Tko uči,znat će,tko krade,imat će!
prile97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 21:32   #15
da li se može na gboardu isključiti ono predlaganje riječi pri tipkanju na vrhu?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 22:29   #16
Settings> Text correction> Show suggestion strip
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 16:34   #17
Google keyboard

Razmisljam uzeti novi huawei ali mi je njegova tipkovnica uzasna i presitna za tipkati, ako ista valja na iPhoneovoj tipkovnici, ima fine velike tipke

Gboard mi je ok ali uz ono gore predvidjanje sto se znaci moze iskljuciti, jel se mogu na njemu namjestiti malo vece tipke?


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 20:58   #18
Može se namještati visina, ali ne vidim da bitnije utječe na veličinu tipki.
No, nemam najmršavije prste i meni je ok na LG G7.
Doduše, možda je s palatalima sve sitnije pa ti to ne paše- znam da mene taj layout živcira jer je sve manje.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 10:17   #19
Da, ja si koristim qwertz hrvatsku ali bez dijakritickih znakova i odmah mi budu puno veca slova jer je više mjesta. Ne podnosim kad mi ubace s desne strane č ć... i cijela tipkovnica zbog toga bude manja. A svejedno mogu doći do kvacice kad treba drzanjem slova c, z, s.

Idealna mi je Gboard tipkovnica zaista nemam zamjerki i velicina mi sasvim odgovara, a vjerujem i drugima. Visinu sam probavao mijenjat ali mi je nepotrebno to
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 21:55   #20
I ono što sam se naviknuo tu pa se zgražam kad pišem kod nekog drugog- možeš namjestiti brzinu dugog pritiska.
Tako da kraće čekaš da ti se otvore "dodatna slova" na dugi pritisak nekog slova.
To u kombinaciji s većom tipkovnicom (tj. više mjesta jer nema palatala) mislim da dođe na istu brzinu pisanja s palatalima, ako ne i brže.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.