Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 15:22   #41
Quote:
misko kaže: Pogledaj post
E još jedna slična tebi,ja sam sad u 19-tom tjednu i apetit mi se smanjio,a prva tri mjeseca ajme meni....stalno bi jela,još ako nemaš mučnine u prvom tromjesječju samo misliš na hranu i jedeš.ma ajde sve je to ok
ma ja se prepala da me čeka scenarij od 1 trudnoće..25 kg+
Ali očito ako se izdrži prva tri mjeseca neizdržive gladi, želudac se ne raširi, pa daljnjeg prejedanja nema.
..sad si me baš utješila, bilo bi super da i meni ovako nastavi s tim smanjenim apetitom
Apathetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 17:15   #42
i ja sam u 1. tromjesečju stalno bila gladna i stalno sam imala osjećaj da ću se onesvjestit od gladi...a stalno sam morala nešto grickat unatoč mučnini koja je navečer bila najveća...a nikad nisam povratila! Najviše su mi pasale grickalice slane...

nego sam htjela pitat, vidila sam da je netko spominjao, zar se nesmije u trudnoći uopće jest PRŠUT? Ok, znam da nevalja neprerađeno ili sirovo meso radi toxoplazme i to nego jel ima još kakav razlog? Jer ja sam ga dosta jela za Božić, novu godinu...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 09:10   #43
suncice!! pa nema nam tebe na wannabe,pa kako to?
e ma to ti je normalno,taj apetit i to sve,ja sam kada sam ostala trudna nisam ni znala,mislila sam da su mi se ciklusi poremetili,al ono najcudnije mi je bilo to prejedanje,ja sam stalno trazila samo nesta da stavim u usta,joj takav apetit samo trudnica moze imat!!!
to je sve normalno,samo ti papaj!
sestrahelga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 08:54   #44
Quote:
Apathetic kaže: Pogledaj post
evo curke, završilo mi prvo tromjesečje!
I moram priznati da je to dosta utjecalo na moj apetit; smanjio se preko noći!!
Nemam više one luđačke napadaje gladi s kojima sam se borila prva tri mjeseca, sad bez problema ujutro izdržim da dođem u firmu i tam popapam neko pecivo i voćku.
na početko mi je to bilo nezamislivo, čim sam se digla ujutro prvo sam napala čokolino, a za sat vremena sam već umirala!
Očito je moj jadan želudac odustao od borbe sa mnom
Potpisujem ovo I ja sam u prva tri mjeseca dobila 4 kile.
Sada mi se smanjio apetit i to puuuno
Prestala sam piti folnu (nije mi više potrebna) i ne papa mi se više toliko
Uvjerena sam da je to od folne, već smo negdje pričale o tome kako povećava apetit
__________________
Roba prodaja
bABY_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:54   #45
hm, ja pijem uredno folnu pa mi je apetit još uvijek na 0 (svaki tjedan -0,5 kg), nema to veze sa folnom kiselinom
alanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 16:54   #46
Quote:
bABY_M kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovo I ja sam u prva tri mjeseca dobila 4 kile.
Sada mi se smanjio apetit i to puuuno
Prestala sam piti folnu (nije mi više potrebna) i ne papa mi se više toliko
Uvjerena sam da je to od folne, već smo negdje pričale o tome kako povećava apetit
ja doslovno imam napadaje gladi bez obzira koliko pojedem...
posebno ujutro
i ak odmah ne pojedem nesto, uzasna me mucnina uhvati...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 08:40   #47
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
ja doslovno imam napadaje gladi bez obzira koliko pojedem...
posebno ujutro
i ak odmah ne pojedem nesto, uzasna me mucnina uhvati...
Tako sam i ja imala... Ako te hvata mučnina, radije jedi. Jer sam ja tako napravila grešku nisam pojela ujutro i srušila se u nesvjest. Tako da ako ti je slabo bolje jedi, sve ćemo mi to brzo izgubit

Sunčice, imaš ti MSN ili Facebook? Ajd pošalji mi na PP, da malo podijelimo iskustva...
__________________
Roba prodaja
bABY_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:14   #48
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
ja doslovno imam napadaje gladi bez obzira koliko pojedem...
posebno ujutro
i ak odmah ne pojedem nesto, uzasna me mucnina uhvati...
tak je i meni bilo prva tri mjeseca....ak nisam bila sita..odmah mučnina..
jedini način je bio da nešto grickam.
Apathetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 15:48   #49
ja se inače obožavam prežderavati čokoladom. jel to ok u trudnoći??
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 16:24   #50
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ja se inače obožavam prežderavati čokoladom. jel to ok u trudnoći??
to što se obožavaš prežderavat čokoladom je sasvim ok, ako namjeravaš bebu odhranit na čokoladi nećeš se usrećit...u prvom tromjesećju su vrlo popularni zatvori, pa kad tjedan dana ne bude ti guza vidjela wc-a vidjet ćeš kako ćeš počet obožavat povrće sa što više vlakana, prirodne pahuljice i suhe šljive
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 16:56   #51
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
to što se obožavaš prežderavat čokoladom je sasvim ok, ako namjeravaš bebu odhranit na čokoladi nećeš se usrećit...u prvom tromjesećju su vrlo popularni zatvori, pa kad tjedan dana ne bude ti guza vidjela wc-a vidjet ćeš kako ćeš počet obožavat povrće sa što više vlakana, prirodne pahuljice i suhe šljive
inače se volim prežderavati i čušpajzima, nije mi to nikakav problem.
danas je na meniju bilo tijesto sa sirom. i sad za popodne sam imala namjeru uzet mančmalove i nažderat ih se ko krave kada pobjegnu u djetelinu. oće mi to kaj štetit ovak sad jedan dan u tjednu?? ili da ipak uzmem samo voće i sjemenje... hm...

a što u vezi soli? se smije npr. jesti slani kikiriki i smokiji? pretpostavljam da ne...
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 17:04   #52
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
inače se volim prežderavati i čušpajzima, nije mi to nikakav problem.
danas je na meniju bilo tijesto sa sirom. i sad za popodne sam imala namjeru uzet mančmalove i nažderat ih se ko krave kada pobjegnu u djetelinu. oće mi to kaj štetit ovak sad jedan dan u tjednu?? ili da ipak uzmem samo voće i sjemenje... hm...

a što u vezi soli? se smije npr. jesti slani kikiriki i smokiji? pretpostavljam da ne...
pa nije trudnoća bolest...jedi šta ti se jede i budi sretna dok imaš apetit i nemaš mućnine. Kad ti ginekolog zabrani da nešto jedeš onda to nemoj jesti, dok ti je trudnoća uredna jedi šta ti paše. Kao da ja jedem nešto zdravo, tjednima sam jela dvopeke i tostove i sendviče, a sada mi je skoro svaki dan na meniju pizza. Samo što sam prije uživala u čokoladi i morala ju jesti svaki dan, a sada mi ju se uopće ne jede.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 17:13   #53
aj nek ima još netko osim mene da mu je apetit povećan iako mislim da moj nije toliko povećan koliko sam doma pa više se opterećujem time što i koliko jedem.

znači jedem 4-5 puta dnevno osrednji obroci,trudim se zaista kvalitetnije hranit znači jogurti,povrće,voće ne toliko ne volim ga,salate,jaja,riba bar dva puta tjedno,meso umjereno slatkiši i grickalice nikako (ne paše mi ni jedno ni drugo) i koliko god ja kukala koliko jedem evo 10.tjedan i nisam dobila ni grama zato tješim se da moja prehrana je ipak ok.za mene ne vrijedi ono pojedi jabuku,jogurt jer ja kad sam gladna ja tražim konkretan obrok inače idu teške glavobolje.znači za one koji su u istom sosu ko ja što više povrća,ribe,jogurta,pahuljica meso u normalnim količinama ne pretjerivat s slatkim i grickalicama i bit će to ok.ako vam je npr.komad voća premalo pojedite ga malo prije obroka il ne volite jogurt učinite isto manje ćete pojesti za ručak a i jako je zdravo i potrebno u trudnoći.

i još nešto za zatvor -šumeći magnezij.

sretno svima!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 17:48   #54
pljucpljuc - odakle ti to da je trudnoća bolest
možeš jesti što hoćeš ali opet se trudiš jesti što kvalitetnije nego ranije.. jer nije isto ak ćeš furati jednoličnu, nezdravu hranu ili ako ćeš imati pravilne obroke bogate svim namirnicama.
katkad znam cijeli dan biti samo na cigaretama, kikirikiju i coca coli. misliš da je u redu da nastavim s tim?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 18:27   #55
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
pljucpljuc - odakle ti to da je trudnoća bolest
možeš jesti što hoćeš ali opet se trudiš jesti što kvalitetnije nego ranije.. jer nije isto ak ćeš furati jednoličnu, nezdravu hranu ili ako ćeš imati pravilne obroke bogate svim namirnicama.
katkad znam cijeli dan biti samo na cigaretama, kikirikiju i coca coli. misliš da je u redu da nastavim s tim?
Mislim da moraš pročitat još jednom.

Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
pa nije trudnoća bolest...jedi šta ti se jede i budi sretna dok imaš apetit i nemaš mućnine. Kad ti ginekolog zabrani da nešto jedeš onda to nemoj jesti, dok ti je trudnoća uredna jedi šta ti paše. Kao da ja jedem nešto zdravo, tjednima sam jela dvopeke i tostove i sendviče, a sada mi je skoro svaki dan na meniju pizza. Samo što sam prije uživala u čokoladi i morala ju jesti svaki dan, a sada mi ju se uopće ne jede.
Da li ti misliš da će ti to što se prejedeš sada sa muchmalowima, čokoladom i napiješ cocacole i pojedeš paketić kikirikija išta škodit bebi?
Pa neće koliko će škodit tebi. Beba je pametna, iz tvog će tijela uzet sve što joj treba za razvoj, uzet će ti željezo, vitamine, minerale, glukozu,ecc...ona će se snać i uzet koliko joj treba, a ti ćeš imat manjak i ti ćeš se počet osijećat loše. Sumnjam da si toliko zapuštena i bolesna da nemaš dovoljno zaliha da izdržiš 1 trudnoću. Ako je afrika puna dijece, znači da se i sa potpuno jednoličnom prehranom i u pothranjenom stanju majke može dijete razvit.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 18:35   #56
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Da li ti misliš da će ti to što se prejedeš sada sa muchmalowima, čokoladom i napiješ cocacole i pojedeš paketić kikirikija išta škodit bebi?
Pa neće koliko će škodit tebi. Beba je pametna, iz tvog će tijela uzet sve što joj treba za razvoj, uzet će ti željezo, vitamine, minerale, glukozu,ecc...ona će se snać i uzet koliko joj treba, a ti ćeš imat manjak i ti ćeš se počet osijećat loše. Sumnjam da si toliko zapuštena i bolesna da nemaš dovoljno zaliha da izdržiš 1 trudnoću. Ako je afrika puna dijece, znači da se i sa potpuno jednoličnom prehranom i u pothranjenom stanju majke može dijete razvit.
da, samo ne želim da mi dijete bude ... štajaznam... bolesno kad se rodi.
mislim, ne bi doktori preporučali zdraviju prehranu da to nije u velikom slučaju i zbog djeteta.
možeš ti jesti pizze i tostove... ali ono.. ak već kažeš da će te mučit zatvor ili da će tebi falit vitamina, pa kaj onda nije bolje jesti zdravo?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 18:43   #57
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
da, samo ne želim da mi dijete bude ... štajaznam... bolesno kad se rodi.
mislim, ne bi doktori preporučali zdraviju prehranu da to nije u velikom slučaju i zbog djeteta.
možeš ti jesti pizze i tostove... ali ono.. ak već kažeš da će te mučit zatvor ili da će tebi falit vitamina, pa kaj onda nije bolje jesti zdravo?
naravno da je bolje jest zdarvo! i treba jest zdravo, trudit se maksimalno. i nije istina da će beba uzeti samo dobre tvari, bome će imati na nju utjecaj i nikotin i coca cola i smoki i to bi sve trebala izbjegavat. pročitaj si malo više o svemu tome pa odluči šta ćeš i kako ćeš.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 18:53   #58
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
da, samo ne želim da mi dijete bude ... štajaznam... bolesno kad se rodi.
mislim, ne bi doktori preporučali zdraviju prehranu da to nije u velikom slučaju i zbog djeteta.
možeš ti jesti pizze i tostove... ali ono.. ak već kažeš da će te mučit zatvor ili da će tebi falit vitamina, pa kaj onda nije bolje jesti zdravo?
A gle, jede se šta se može...zato uživaj dok imaš apetita...jer kad kreneš s povraćanjem meni se pretvara u dvopek, dvopek, grisini, tostirani kruh...a kad zaostanu samo mućnine bez povraćanja onda jedeš ono što možeš i što ih ne pogoršava. The end.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 19:17   #59
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
naravno da je bolje jest zdarvo! i treba jest zdravo, trudit se maksimalno. i nije istina da će beba uzeti samo dobre tvari, bome će imati na nju utjecaj i nikotin i coca cola i smoki i to bi sve trebala izbjegavat. pročitaj si malo više o svemu tome pa odluči šta ćeš i kako ćeš.
ajde nije da sam baš potpuni tumplek... neke stvari ipak znam
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
A gle, jede se šta se može...zato uživaj dok imaš apetita...jer kad kreneš s povraćanjem meni se pretvara u dvopek, dvopek, grisini, tostirani kruh...a kad zaostanu samo mućnine bez povraćanja onda jedeš ono što možeš i što ih ne pogoršava. The end.
nadam se da neće doći do povraćanja. ne znam jel kod svih trudnica isto ali zaista mi je mrsko povraćati. pogotovo jer kad jednom krenem ne mogu prestati.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 20:50   #60
ja mislim da bi ja trebala u bolnicu. i da će pasti snijeg usred ljeta.... NE JEDE mi se nutella

od kad sam trudna, nemrem pojest više od pol šalice vivere za doručak, više od pol malog tanjurića hrane za ručak i sendvička za večeru. ali zato u međuobrocima smažem sve do čega dođem, tipa griz čokolade s jagodom, pol tegle maslina, krekeri... gadi mi se jesti sve kaj je imalo toplo...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.