Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 19:15   #81
U Sloveniji će se ove godine popis vršiti adiminstrativno, dakle iz baze podataka. Neće više administratori ići od kuče do kuče i raditi popis po stanovima.

Etnička pripadnost i religija padaju iz popisa, jer se smatra, da je to intimna kategorija.

Država će tako prištediti oko 12 milijona eura.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:20   #82
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
U Sloveniji će se ove godine popis vršiti adiminstrativno, dakle iz baze podataka. Neće više administratori ići od kuče do kuče i raditi popis po stanovima.

Etnička pripadnost i religija padaju iz popisa, jer se smatra, da je to intimna kategorija.

Država će tako prištediti oko 12 milijona eura.
Boje se da bi Slovenaca bilo malo premalo

Ajd što neće pitati za narod i vjeru,ali ovo za ne ići i provjeriti stvarni broj ljudi i stanje na terenu mi je glupavo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:38   #83
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Boje se da bi Slovenaca bilo malo premalo

Ajd što neće pitati za narod i vjeru,ali ovo za ne ići i provjeriti stvarni broj ljudi i stanje na terenu mi je glupavo
Boje se Slovenci da Srbi ne zatraze konstitutivnost




.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:21   #84
boje se Slovenci da ne padne ispod 80% ,a 2002 bilo 83% Slovenaca . ovako bez etnicko izjasnjavanje ce biti 100% Slovenaca
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:30   #85
Quote:
Maxpane kaže: Pogledaj post
Ja lično nekočim popis niti me zanima popis koče Bošnjački političari iz 2 razloga;

1. Da se nebi legalizovalo čišćenje Muslimana i Hrvata iz Republike Srpske,
.
da, ali ovo ti je suplja prica, kad bi vama odgovaralo da se provede popis ?
mozda da cekamo do 2050-e da se svi Bosnjaci vrate u Rogaticu .
blabla..ovo su gluposti ,vi znadete da vise necete nikad vecina biti u npr istocnoj Bosni jer se ionako ne zelite vratiti pa zato i necete popis . to je prava istina .

Quote:
2. Muslimani se zalažu za gradjansku demokratsku drzavu bez mogućnosti entitetskog veta što znači vladavinu većine.
samo sto Bosna i Hercegovina nije samo vasa drzava i zato gradanska drzava ne dolazi u obzir ,bar ja tako mislim.

Quote:
Znači kada bi i zvanično postali većina pa tko bi onda dopustio takvu drzavu u kojoj vlada većina odnosno Muslimani...
mozete vladati samo u kantonima,opcinama gdje ste vecina ,a na razinu drzave mora biti neki paritet.
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:53   #86
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
U Sloveniji će se ove godine popis vršiti adiminstrativno, dakle iz baze podataka. Neće više administratori ići od kuče do kuče i raditi popis po stanovima.

Etnička pripadnost i religija padaju iz popisa, jer se smatra, da je to intimna kategorija.

Država će tako prištediti oko 12 milijona eura.
Znaci svi drzavljani Slovenije postaju Slovenci.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:54   #87
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Znaci svi drzavljani Slovenije postaju Slovenci.
Majke mu, da RH to napravi,al bi bilo graje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:57   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Majke mu, da RH to napravi,al bi bilo graje
A tek Srbija Skocilo bi sve proevropsko i manjinsko da brane ''evropske vrednosti'' a Zukorlic bi zapoceo rat
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:58   #89
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Majke mu, da RH to napravi,al bi bilo graje
A tek kad bi Srbi tako nesto sproveli...

Mislim da bi nas NATO opet bombardovao

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 07:28   #90
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Znaci svi drzavljani Slovenije postaju Slovenci.
Slovenija priznaje 2 manjine, Italijane i Mađare. Neki specialni status imaju još Romi.

Etnička pripadnost ostalih države ne zanima.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:13   #91
Koji fašisti ovi Slovenci, prvo slučaj "Izbrisani", sad ovo. Ono, jebe se njima ko je što po nacionalnosti, mora plesati kako mi sviramo i za nas je Slovenac. Jebeno. A nama Srbi kažu da ih ponovno genocidišemo jer će se raditi popis po novoj metodologiji.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:26   #92
Ja samo navodim konstataciju da su Muslimani postali većina u BiH
a kome ovo smeta moze da pukne od muke i da komentariše bez dokaza, činjenica...
Npr od 42 mandata u Drzavnom parlamentu 22 pripala su Muslimanima
a ja bi volio da mi vi navedete primjer neki da nisu?

A zašto su Muslimani većina?

1.Zato što jedino Muslimani u BiH imaju pozitivan prirodni prirastaj, te zbog doseljavanja muslimana iz Sandžaka.

2.Zato što Srbi imaju negativan prirodni priraštaj te zbog odseljavanja u Srbiju.

3. A Hrvati imaju ogroman negativni prirodni priraštaj jer usljed velikog iseljavanja najvise otišao mladi narod.

Zadnje uređivanje Maxpane : 28.02.2011. at 19:35.
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 17:54   #93
Quote:
Maxpane kaže: Pogledaj post
Ja samo navodim konstataciju da su Muslimani postali većina u BiH
a kome ovo smeta moze da pukne od muke i da komentariše bez dokaza, činjenica...
Npr od 42 mandata u Drzavnom parlamentu 22 pripala su Muslimanima
a ja bi volio da mi vi navedete primjer neki da nisu?

A zašto su Muslimani većina?

1.Zato što jedino Muslimani u BiH imaju pozitivan prirodni prirastaj, te zbog doseljavanja muslimana iz Sandžaka.

2.Zato što Srbi imaju negativan prirodni priraštaj te zbog odseljavanja u Srbiju.

3. A Hrvati imaju ogroman negativni prirodni priraštaj jer usljed velikog iseljavanja najvise otišao mladi narod.
kakve veze ima prirodni prirastaj sa doseljavanjem/iseljavanjem?

prirodni prirastaj je odnos zivorodjenih beba u odnosu na broj umrlih

a ovo o cemu ti pricas je malo sira prica.
Dalibor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 18:19   #94
Quote:
Dalibor84 kaže: Pogledaj post
kakve veze ima prirodni prirastaj sa doseljavanjem/iseljavanjem?

prirodni prirastaj je odnos zivorodjenih beba u odnosu na broj umrlih

a ovo o cemu ti pricas je malo sira prica.
Dobro je čovjek rekao, ali se malo krivo izrazio... Što više mladih ljudi odlazi iz neke zemlje bit će i manji prirodni priraštaj jer je sve manje ljudi koji su sposobni osnovat obitelj. Vrlo jednostavno...
Svitski čovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 06:54   #95
Quote:
Dalibor84 kaže: Pogledaj post
kakve veze ima prirodni prirastaj sa doseljavanjem/iseljavanjem?

prirodni prirastaj je odnos zivorodjenih beba u odnosu na broj umrlih

a ovo o cemu ti pricas je malo sira prica.
KAKO DA NEMA VEZE?

Ako od jednog naroda najviše odlazi mladja populacija onda prirodno je da se i smanjava natalitet jer većinu djece roditelji dobivaju izmedju 18-35 godina
a upravo se ovaj dio populacije iseljava kod Hrvata.

Znači natalitet se smanjuje zbog nedostatka mladog stanovnistva a povećava mortalitet zbog povećanog udjela starijeg stanovništva

2+2 Jednostavna matematika
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 10:08   #96
Quote:
Maxpane kaže: Pogledaj post
Ja samo navodim konstataciju da su Muslimani postali većina u BiH
a kome ovo smeta moze da pukne od muke i da komentariše bez dokaza, činjenica...
Npr od 42 mandata u Drzavnom parlamentu 22 pripala su Muslimanima
a ja bi volio da mi vi navedete primjer neki da nisu?

A zašto su Muslimani većina?

1.Zato što jedino Muslimani u BiH imaju pozitivan prirodni prirastaj, te zbog doseljavanja muslimana iz Sandžaka.

2.Zato što Srbi imaju negativan prirodni priraštaj te zbog odseljavanja u Srbiju.

3. A Hrvati imaju ogroman negativni prirodni priraštaj jer usljed velikog iseljavanja najvise otišao mladi narod.
ti samo konstatiras ono sto smo ionako svi konstatirali vec 1991-e .da su Muslimani vec i prije bili vecina .nema tu nista senzacionalno i novo .

to da Hrvati na veliko iseljavaju bi mogao potkrijepiti nekim dokazima ?
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 14:42   #97
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ti samo konstatiras ono sto smo ionako svi konstatirali vec 1991-e .da su Muslimani vec i prije bili vecina .nema tu nista senzacionalno i novo .

to da Hrvati na veliko iseljavaju bi mogao potkrijepiti nekim dokazima ?
Naravno, da je svima poznato da su Muslimani/Bošnjaci bili večina u BiH i 1991. godine, međutim radilo se o relativnoj večini (oko 44%), a izgleda da kolega aludira da su Bošnjaci danas natpolovična večina (preko 50%) s obzirom na činjenicu da im od 42 mandata u Zastupničkom domu Parlamenta BiH navodno pripadaju 22 mandata...

Ipak su to sve nagađanja bez popisa, jer zna se da su upravo Bošnjaci najviše stradali u posljednjem ratu (najviše poginulih, protjeranih i raseljenih po svijetu).

Međutim, tu je i problem eventualnog opredjeljenja Muslimana na popisu Bošnjake/Bosance/Muslimane, itd ....


Naravno, da i Hrvati iseljavaju iz BiH (valjda to nema potrebe dokazivati!?), ali iseljavaju i Bošnjaci i Srbi, a nisam siguran da postoje podaci po etničkoj pripadnosti iseljenika...
Mišac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 02:27   #98
Hoće li u BiH uopće biti popis?
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:31   #99
Dakle krenulo je u Hrvatskoj i C.Gori, dok za juznu srpsku pokrajinu Kosovo nisam siguran da li je krenulo


http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...Hrvatskoj.html


Naravno da ocekujemo LIVE ukljucenja sa sva tri mesta od naseg specijalnog dopisnika Jacka




.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje PFC : 01.04.2011. at 13:46.
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:36   #100
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Dakle krenulo je u Hrvatskoj i C.Gori, dok za juznu srpsku pokrajinu Kosovo nisam siguran da li je krenulo

Naravno da ocekujemo LIVE ukljucenja sa sva tri mesta od naseg specijalnog dopisnika Jacka




.
Hoćeš li se ti izjasniti kao Nebeski srbin ili samo srbin?
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.