Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 12:20   #201
Pa dobro, nisam napisala da ce se nesto straaaasno dogoditi ako upalite mirisnu svijecu.
Ali ja ih ne palim.

Ne volim te prirodne jer mi smrde , volim najintenzivnije mirise od YC, uz to uzimam samo tartove za aroma lampice jer se jace osjete od svijeca.
I kad ga zapalim, pustim da izgore bar 2-3 lucice prije nego ga ugasim.

U trudnoci mi to bas ne bi bilo pametno pa to ni ne radim.

Inace ne pusim ali ni ne zivim pod staklenim zvonom.

Po slavonskoj ipak moram proci ponekad. Ali intenzivne mirise u kuci ne moram paliti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 13:06   #202
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja sam naručivala sviće koje nemaju štetno izgaranje, ali ne bi se toliko zamarala sa tim. stvarno je smišno oko čega se sve diže buka. bebi čija je mama pušila ka turčin tijekom cile trudnoće nije ništa, a mojoj će nešto bit jer sam tu i tamo zapalila mirisnu sviću? pa, nije da se inhaliram iznad sviće ili da mi 20 svića gori u dnevnom boravku 24/7.

u trudnoći se toliko toga ne preporučuje da imam osjećaj da sam se odma iza prvog pregleda tribala zatvorit u karantenu, živit od infuzije, a u stvarni svit izać kad dite napuni 18 godina.

naravno da triba bit oprezan, promislit, izabrat bolju tj. zdraviju opciju, bez obzira o čemu se radi, ali postat rob ograničenja je štetnije od npr. dima mirisne sviće.
Da znaš...ja se uzrujavam oko mirisne svijeće,a neki puše kutiju cigareta dnevno pa sve bude ok..al ipak me malo strah ima li ko preporuku za zdravije svijećice?
lovemakeup is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:20   #203
Nema panike. Trudnoća nije bolest nego stanje.
Ako ste trudne, ne znači da morate promijeniti sve dosadašnje navike.
Osuđujte me ako hoćete, ali nema šanse da se odreknem dekorativne kozmetike i laka za nokte. Pobogu, radim s ljudima, sređujem se za posao i niti mi ne pada na pamet zapustiti se i promijeniti način života.
Okej je malo više odmarati, paziti na prehranu, ne ići na borilačke vještine i sl, al bitno mijenjati način života nije dobro. Ako vam je organizam dobro funkcionirao do sada, drastičnim promjenama ga samo možete zbuniti.
Trebate biti oprezne s pravim eteričnim uljima i čajevima, a što se boja za kosu i lakova tiće, mislim da to može biti opasno za frizerke i kozmetičarke.
Opustite se.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:53   #204
Koristila sam deziće bez aluminija i baby kozmetiku. Meni je jedini problem bio pronaći nešto za lice što bi mi umirilo i smanjilo prištiće jer sam buknula. kreme sa kiselinama nisu dolazile u obzir iako mi je prije trudnoće salicilna odlična bila a prirodne kreme na bazi ulja su mi samo pogoršale stanje. Isto tako nisam mogla pronaći lakove koji nisu štetni, tipa na bazi vode...pa ako tko zna molim linkic.
nastavila sam se tuširati sa gelovima bez sls-a i parabena kao i prije trudnoće jedino mi je miris užasno smetao kod svega. tako da se u svojoj istina kratrkoj trudnoći nisam uopće mazala...
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:20   #205
Quote:
lovemakeup kaže: Pogledaj post
Da znaš...ja se uzrujavam oko mirisne svijeće,a neki puše kutiju cigareta dnevno pa sve bude ok..al ipak me malo strah ima li ko preporuku za zdravije svijećice?
ja koristim iste svijeće ko i prije trudnoće. većinom su to YC i ikeine.
ne gore mi non-stop, upalim kada mi paše.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:28   #206
I u običnim okolnostima koristim dezić bez aluminija i apsolutno ništa sa parabenom. Imam autoimunu pa ne potežem vraga za rep. Smrdi mi apsolutno sve ali taj plamičak svjećice čisto sumnjam da će nanijeti više štete od hodanja po gradu. Pogotovo sad kad Toplana zakuri.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:05   #207
Nisam promijenila nista od kozmetike, koristim prirodnu kremu oduvijek, i regenator za tijelo od lusha, odmah i protiv strija. Blijeda sam ko zid pa koristim i dminku, al u malim kolicinama ko i prije. Lakiram nokte redovito, ali i inace koristim essie i opi samo pa ne brinem. Mirisne svijece YC da, i to cesto. Kak je hooly rekla, ne treba pretjerivati. Kosu bojim redovito, danas se koriste boje koje nemaju tolko stetne kemije, i dokazano je da nista preko skalpa ne ulazi u krvotok, jedino ne treba bas udisati pare, ali to mi ni inace nije bilo napeto pa...
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 19:38   #208
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nisam napisala da ce se nesto straaaasno dogoditi ako upalite mirisnu svijecu.
Ali ja ih ne palim.
ma, sve razumim. citirala sam tvoj post, ali zapravo nisam pisala tebi nego općenito.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 11:42   #209
ja isto nisam palila mirisne svijece, i one osvjezivace zraka nisam koristila. kad je mm prao kupaonicu, sa sanitarom i domestosom, otvorio je sve sirom da ja ne udisem to
niti himalajsku lampu nisam palila

mozda sam malo paranoicna ali sta cu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:05   #210
Smile Kremice

Ne znam, da li sam bas pogodila temu,ali...

Zanima me jedno.

Koristim kremu protiv fleka na licu(hiperpigmentacija), FADE OUT , pa me zanima da li moze biti stetna za trudnocu?

Da li je neko koristi ili je koristio?

THX
Anchy0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 10:55   #211
Ne znam što je konkretno štetno za bebu, a što nije, ali otkad sam saznala da sam trudna minimalizirala sam potrošnju svega umjetnog. Deziće ne stavljam, osim iznimno, ne bojam kosu, ne lakiram nokte, ne koristim nikakve kreme ni mlijeka za tijelo, mažem se samo čistim bademovim uljem, ali možda uzmem nešto za strije ako se pojave. Šminkam se rijetko, sa što manje pudera i eto, nastojim što prirodnije (ne)tretirati kožu. Ne mislim da sve to može bitno naškoditi djetetu, ionako ga se odmalena tretira kremama, puderima, vlažnim maramicama itd., ali činim sebi uslugu. Kad već ne moram, zašto bih
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 20:22   #212
Pozdrav!
Moze neki savjet za kremu za lice za suhu kozu? u trudnoci mi se lice pocelo ljuskati kao usred najhladnije zime... nekoliko puta dnevno se mazem biobaza kremom od smilja ili hipp baby kremom (koja mi je inace savrsena za zimu), ali ne pomaze...
Da li mozda preci na ulje? Bademovo, kokosovo? Ili bih se ipak umjesto na masnocu trebala skoncentrirati na hidrataciju? Voljela bih neko sto prirodnije rjesenje, ali prihvacam svaku sugestiju...
mitzi-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 15:18   #213
tesko je ovako odokativno procijeniti preko foruma, ali mislim da bi ti prije trebalo vlage nego masnoce.
ja sam isprobala valjda sve moguce kreme za dehidriranu kozu na trzistu i uvijek se vratim avene kremama.
ali to je individualno, trazi testere u apoteci od krema koje ti se cine ok.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 17:35   #214
Mitzi meni je u takvim slucajevima uvijek pomagala jako masna krema - nikako hidratantna, tipa Rose Day Cream od Dr. hauschke, a njegovi su svi proizvodi prirodni i organski


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:55   #215
Hvala na svjetima! U nabavci sam testera pa ću probati procijeniti što mi paše. A do tad ću se pretvoriti u krokodila
Ma čak mi paše ona Hipp u limenoj kutijici, nakon što nanesem 10 slojeva, ali puder mogu zaboraviti
mitzi-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 08:06   #216
Koju kremu za sunčanje preporučate?! Da ima što manje onih kemija u sebi..
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 10:36   #217
@ Mitzi,meni se zimi zna tako dogoditi, pa najprije napravim piling da skinem to šta se ljušti,a kasnije dobro namastim s najobičnijom Baleinom nevenovom kremom ili kremom od čajevca.
Nedavno sam kupila kolagen kremu Galenskog laboratorija u ljekarni jer mi je neven premasan na ovim vrućinama, i super mi legne premda je i ona masna.

Hidratantnu još nisam našla a da mi paše.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 10:37   #218
bingulina, ja nisam koristila nista, nego sam na plazu isla ujutro do 10 i popodne iza pol 6 i bila cijelo vrijeme u hladu, osim kad sam plivala.

uzmi si neku baby kremu sa samo mineralnim filterima (to su one teze razmazive na bazi cink oksida)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 10:40   #219
Quote:
bingulina kaže: Pogledaj post
Koju kremu za sunčanje preporučate?! Da ima što manje onih kemija u sebi..
A imaš tih po ljekarnama, svekrva je kupila neku od kokosa,spf 8.
Meni je to premalo, pa sam uzela Eucerinov sprej za tijelo spf 30 i fluid za lice spf 50.
Šta je sigurno, sigurno je
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 11:14   #220
Spada li Avene kozmetika u te koje smijemo?
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.