Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 09:58   #7361
Quote:
pokatkad kaže: Pogledaj post
ma da, taj sam mislila, u TA. ma kažem, ni meni to nije najbitnija stvar na svijetu, ali je činjenica da se trudnica koja prvi put dođe tamo (kao što sam ja onda bila) sva isprepada kad to vidi jer očekuje tako nešto i u samom rodilištu. a da ne kažem da sam se svaki put jedva digla s njega
Pa kakav je taj u TA? Evo, ja se bas spremam da krenem na prvi pregled tamo, pobogu, sto me ceka? Jel ima neki polu-lezeci polozaj? Ja nema sanse da lezim ravno na ledjima, prvenstveno jer sam astmaticar i ne mogu tako lezati jer se pocnem daviti....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:06   #7362
Lezis na ledjima, nemre se dignuti. Ja lezim vec 3 mjeseca i na zadnjoj kontroli me sestra morala gurati odozada da uspijem sjesti i sici sa stola. Uzas

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:24   #7363
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Lezis na ledjima, nemre se dignuti. Ja lezim vec 3 mjeseca i na zadnjoj kontroli me sestra morala gurati odozada da uspijem sjesti i sici sa stola. Uzas

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
da, i mene je gurala sestrica
ali jako su uvijek bile ljubazne, uvijek bi pitala jel trebam pomoć oko ustajanja ili samo pružila ruku. ajd, bar nešto...
ma da se razumijemo, sve smo preživjele taj stol pa će i sve nove koje dolaze (dok se ne raspadne, valjda ), ali pripremite se... meni bi bilo lakše prvi put da sam znala. ne bih bila šokirana
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:28   #7364
još jedno pitanje - sad kad je rooming in, jel trebam nositi za bebu pelene, robicu, dekicu i to? što tamo dobijem a što moram nositi sama?
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:33   #7365
Veli cimerica koja je prosli tjedan rodila da su svi imali iste pelene pa pretpostavljam da se dobivaju. Ona nije jer joj je mali rodjen u 32 tjednu i zavrsio na rebru.
Oni ih presvlace pa ti robica treba tek na izlazu. Ponesi samo vlazne maramice.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:03   #7366
Čekajte, jel još uvijek ona anoreksična sestra 150 plus u TA, koja uvijek, baš uvijek zločesto komentira prrreeeetilost trudnice????
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:51   #7367
cure, da li za porod dobijemo njihovu spavaćicu ili smo u svojoj? da li nakon poroda možemo biti u pidžamama ili isključivo spavaćice?

i baš me zanima kakav je to stol u TA godinama idem samo kod privatnika i naučena sam divne i udobne
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:19   #7368
Evo friske info iz bolnice.
Za bebu vam ne treba nista,paket pelena i vlaznih maramica svatko dobije,treba vam jedino krema za guzu ako je zelite koristit. Robica je njihova,oni vam dva put dnevno presvlace tu robicu kad idu ocistiti malo bebice,al naravno prema potrebi to rade i vise puta u slucaju da vam beba bljuca,kaka itf itd.
pidame morate imati svoje,nemaju apsolutno nikakve. Spavacice su najprakticnije,al nitko nije rekao da se i pidame ne mogu nosit,vidjela sam ih kod dosta cura.
sta se same TA tice,meni bi svaka bila koma,jer sam se navikla ici uvijek privatno ginekologu,sve lijepo novo,udobno,svemirski,a kad dodete u nase bolnice i vidite to,e onda vidite i realnost. To nije nistra strasno,ne lezis na tom stolu 2.godine nego 2.minute.
ako vas jos sta zanima pitajte.
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:21   #7369
Za bebu dobijete paket Violetinih pelena (24 komada) i vlaznih maramica. Trebate imati svoju spavacicu za porod, kasnije nije bitno.
limenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:15   #7370
Meni je sestra u TA bila predraga
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:27   #7371
prvo rodila u Vinogradskoj 2013 i porod mi je super iskustvo bilo, PTSP od kasnije gužve na babinjačama je druga priča. Tako da se drugom porodu nadam istom samo bržem. Svi od reda od liječnika preko babica su bili izvrsni i ok prema meni. Trudove provela na boku. Ako sam trebala se dić na wc ili slično normalno sam se ustala i otišla. Za izgon su podigli stol u polusjedeci/viseći prije i noge su mi držali suprug i babica koja me porodila. Nitko me nije maltretirao, prisiljavao ili išta. Sve su mi/nam lijepo govorili i objašnajvali. Sjećam se imena svih babica i sestara iz rađaone jer su mi one na taj dan i par dana iza bile najveća pomoć i podrška dok sestre na babinjačama ili nisam doživjela ili sam doživjela negativno. Jedina mi je u pozitivnom sjećanju ostala jedna starija (bila je hrpa mlađahnih djevojčica),plava, simpa ženska koja nas je oblačila za izlazak. Ostalo nada. I da nisam imala vezu niti sam nekome platila išta. Trudnoću sam vodila kod privatnika koji ne radi po bolnicama. Strašno je kakve priče su izašle sada u ovoj rodinoj akciji i to je žalosno i poražavajuće za jedno moderno društvo danas. Toplo se nadam da će se izroditi nešto pozitivno u smislu potrebnih promijena.

a što se tiče TA...dolazila sam četvrtkom kod dr.Jukić i ona i njena sitna plava sestrica su mi bile baš super i simpa. Igrom slučaja mi je ona bila u smjeni kada sam došla rađati. Stol k'o stol don't give a peep...dok služi svrsi meni je ok.
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:01   #7372
I moje iskustvo iz Vinogradske je pozitivno. Bez obzira na hitni carski nakon 10 sati trudova u rađaoni. Svi su bili super, ljubazni, sve su govorili što rade, na ništa me nitko nije silio, čak smo se i zezali s doktoricom i babicom u boksu. Dr. Gall, dr. Tučkar, dr. Djaković, sestra Martina, babica Natali, sitna plavokosa sestra na babinjačama, pripravnice - svi su bili super. Malo je neugodna bila crvenokosa kovrčava sestra na babinjačama, ali se smirila nakon što smo ju zamolile da smanji ton. Uvjeti u sobama, hrana, stolovi su takvi kakvi jesu, to preživiš i u tom trenu mi nije bilo pretjerano bitno. Stola se ne sjećam, ali znam da su me uvijek pitali treba li mi pomoć. Svakako, odnos osoblja prema meni je bio odličan, briga za bebu isto, a to mi je bilo najvažnije.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 10:03   #7373
cure, kad sam prije 4 god bila u vinogradskoj, sobe su imale umivaonik i bio je tekući sapun. kak je sad? (čitaj: da nosim sapun ili ne? )
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:34   #7374
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
I moje iskustvo iz Vinogradske je pozitivno. Bez obzira na hitni carski nakon 10 sati trudova u rađaoni. Svi su bili super, ljubazni, sve su govorili što rade, na ništa me nitko nije silio, čak smo se i zezali s doktoricom i babicom u boksu. Dr. Gall, dr. Tučkar, dr. Djaković, sestra Martina, babica Natali, sitna plavokosa sestra na babinjačama, pripravnice - svi su bili super. Malo je neugodna bila crvenokosa kovrčava sestra na babinjačama, ali se smirila nakon što smo ju zamolile da smanji ton. Uvjeti u sobama, hrana, stolovi su takvi kakvi jesu, to preživiš i u tom trenu mi nije bilo pretjerano bitno. Stola se ne sjećam, ali znam da su me uvijek pitali treba li mi pomoć. Svakako, odnos osoblja prema meni je bio odličan, briga za bebu isto, a to mi je bilo najvažnije.
ona me je porodila
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:55   #7375
Quote:
pokatkad kaže: Pogledaj post
cure, kad sam prije 4 god bila u vinogradskoj, sobe su imale umivaonik i bio je tekući sapun. kak je sad? (čitaj: da nosim sapun ili ne? )


E da, sapuna je bilo. Toaletnog papira ne
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:00   #7376
da da sapuna ima,ali toalet papira ne.
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 08:30   #7377
ok, tnx! toalet papir sam već spremila, nekako automatski. sjećam se da ga nije bilo.
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 10:23   #7378
mo da vam javim da sam bila na pregledu u TA i da su promijenili stol!!!
(vama kojim je i ovaj grozan, vjerojatno niste vidjele onaj smeđi )
bila mi je dr koja me porodila prvi put, sestrice su po običaju super. poslije još CTG na 3. katu i kad sam osjetila blizinu, jedva čekam da uđem... :klap:
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:47   #7379
Što ste napravile s kosom na porodu - pogotovo vi koje imate dugu kosu? Kak je najbolje?

i pretpostavljam da se sva sminka skida (ako ne me ne dao bog trudovi uhvate negdje vani pa ne stignem prije doma.)


i koliko se unaprijed treba prijaviti za trudnicki tecaj u vinogradskoj?
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:55   #7380
i još jedno pitanje - veličina torbe za rodilište - da li može biti onaj najmanji koferić za npr. avionsku kabinu?
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.