Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2014., 23:36   #5381
Ok, ja kupila te maramice i uloske prije nego sam procitala ovo. Maramice su bile 10 kn pa ajd..
Da li ste nesto za ranu od epi koristile u bolnici?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 23:52   #5382
Ja ništa, ni u bolnici ni doma. Voda, sušenje. Jedino sam možda 4 puta sve skupa stavila octenisept. Ali iskreno ne znam zašto
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 08:43   #5383
Ja sam u bolnici samo ispirala vodom ranu, nebrojeno puta na dan.
Doma sam špricala octeniseptom i mazala kantarionovim uljem. Nisam više znala šta bi, mene to baš dugo bolilo. Nisam 10 dana mogla sjesti, skroz dok nisu otpali šavovi.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:10   #5384
Nessyich kad si ju tako ispirala, jesi ju onda posušila wc papirom ili vatom/blazinicom?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:26   #5385
za ranu savjetujem caj hrastove kore.
rezana sam + popucala sam + kod sivanja tkivo mi se raspadalo prilikom svakog prolaska igle, te ni doktori sami ne znaju koliko savova imam.
u bolnici se nisam mogla pomaknuti, tako da nisam nicim u bolnici tretirala ranu - tapkala nakon nuzde wc papirom, cak nisam mogla ni posteno stajati pod tusem.
kad sam dosla doma, koristila sam obloge caja hrastove kore - spas!!! natopila bih vaticu i onda s njom tapkala po rani. i eto 13 dana nakon poroda polako sjedam, i bolje mi je
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:34   #5386
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Nessyich kad si ju tako ispirala, jesi ju onda posušila wc papirom ili vatom/blazinicom?
Ja sam sušila jednim uloškom Mekano i debelo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:36   #5387
@SnowFairy: to mi nekak preskupo
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 14:43   #5388
U bolnici za ranu nisam koristila ništa. A doma sam prvih tjedan dana stavljala octenisept.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:11   #5389
U bolnici mi je bilo najbolje. Doma sam imala svoju higijenu, svoje ručnike, bolje sam se mogla oprati, i onda više nisam
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 22:50   #5390
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Nessyich kad si ju tako ispirala, jesi ju onda posušila wc papirom ili vatom/blazinicom?
Wc papirom, nisam imala vate.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:50   #5391
Bivacin sprej, spas!
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 21:07   #5392
rodila ove zime, u splitskom rodilištu, evo šta mi je tribalo:

- chicco ulošci (vir su mi bili očajni jer su se komadići pamuka lipili za šavove)
- jednokratne mrežaste gaćice (nekoliko komada)
- duga spavaćica
- papuče
- japanke za wc
- ručnik
- nešto za pokrivanje jastuka (ako to ne ponesete onda ni slučajno ne gledajte na šta liče jastuci kad se skine jastučnica )
- vlažne maramice
- velike blazinice
- maramice za dezinfekciju
- papiri za pokrivanje wc daske
- wc papir (više rola)
- kupka-sapun
- papirnati ručnici
- četkica i pasta za zube
- krema za hemoroide (bolje da je imate, a da vam ne triba nego da je nemate, a da vam triba)
- izdajalica
- bočice za pohranu izdojenog mlika
- deterdžent za pranje izdajalice
- krema/mast za bradavice
- jastučići za bradavice
- plastične čaše
- plastični pijat
- plastične kaškice i pinjuri
- kese za smeće
- dezodorans
- jednokratni žilet
- čarape
- top ili grudnjak za dojenje
- donja majica
- roba za izlazak iz rodilišta plus jastuk za sidenje u autu
- vitamini
- trudnička knjižica i svi nalazi
- osobna i zdravstvena iskaznica
- mobitel i punjač
- voda, voćni sok i nešto za jest (u posebnu kesu, za boks)

za bebu:
- platnene pelene, 2 komada
- krpica za brisanje, 2-3 komada
- čarapice, 2 para (moja beba je bila na "sunčanju" zbog žutice i dobro su joj došle čarapice)
- oprema za izlazak iz rodilišta: donji body dugih rukava, hulahopkice ili čarapice, kombinezonić sa zatvorenim stopalima, jednokratna pelena, platnena pelena za povijanje, trokut za povijanje, kapica, jastuk-trokut za nošenje, dekica, auto-sjedalica

sorry šta je malo nepovezano, pisala sam kako mi je padalo na pamet.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:01   #5393
uf, ovaj popis ću si copy pastati zanima me ja prvi put nisam imala izdajalicu, a sada je imam doma i iako brijem da ovaj put bude sve ok, jer znam dojiti, da ako ponesem izdajalicu, kako i gdje ju steriliziraju ukoliko mi zatreba u bolnici?
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 12:45   #5394
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
uf, ovaj popis ću si copy pastati zanima me ja prvi put nisam imala izdajalicu, a sada je imam doma i iako brijem da ovaj put bude sve ok, jer znam dojiti, da ako ponesem izdajalicu, kako i gdje ju steriliziraju ukoliko mi zatreba u bolnici?
moja cimerica iz rodilišta je rodila treće dijete, i iako sa prva dva nije imala nikakvih problema sa dojenjem treći put joj je tribala izdajalica. u splitskom rodilištu nisu bili baš ludi za steriliziranjem. bebama su ad davali iz nekih malih bočica koje su se koristile više puta, a kad smo ih pitali kako ćemo ih sterilizirat rekli su nam da ih samo operemo u vrućoj vodi.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 18:28   #5395
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
uf, ovaj popis ću si copy pastati zanima me ja prvi put nisam imala izdajalicu, a sada je imam doma i iako brijem da ovaj put bude sve ok, jer znam dojiti, da ako ponesem izdajalicu, kako i gdje ju steriliziraju ukoliko mi zatreba u bolnici?
I ja sam u takvoj situaciji. Ja sam planirala doma sterilizirati i nositi ju u nekoj kozm.torbici. ili vrecici (onoj za zamrzivanje npr.). mislis da to nije onda dovoljno cisto do upotrebe?
mirnoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:20   #5396
Ja nosim steriliziranu izdajalicu.
Izdajalica u bonici i tako uglavnom služi ili za poticanje poizvodnje mlijeka, ili za izdojiti onaj višak kad mlijeko navre. Ako baš bebi treba davati to izdojeno, onda će sigurno oni sterilizirati.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 21:30   #5397
cini mi se da sam negdje procitala da se izdojeno mlijeko skupi od svih, pasterizira zajedno i onda daje bebama udjuture. odnosno, da ne dobija svaka beba mlijeko od svoje mame, jer im to nije prakticno. mislim da to vrijedi za bebe koje su u inkubatorima pa im nose izdojeno mlijeko.

kad sam prije par godina bila na svetom duhu (dakle, "obicne" babinjace) nisam cula ni vidjela da je netko izdajao i da se to nosilo bebama. iako su tvrdili da to ne rade, zapravo su svako jutro nakon kupanja sve bebe nahranili s AD-om. a neke i po noci ako dojenje nije islo i u nekim malo posebnijim situacijama.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 22:43   #5398
To sad ovisi od bolnice do bolnice.
U Ri se bebe kupaju u sobi pred mamom, i ne nadohranjuju se.
Moju su uzeli jednu nocu u djecju sobicu i tada znam da su je nahranili, inace nece, jer forsiraju dojenje.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 00:44   #5399
Quote:
mirnoa kaže: Pogledaj post
I ja sam u takvoj situaciji. Ja sam planirala doma sterilizirati i nositi ju u nekoj kozm.torbici. ili vrecici (onoj za zamrzivanje npr.). mislis da to nije onda dovoljno cisto do upotrebe?
ma ok je kad ja ponesem od doma steriliziranu, no interesiralo me kako dalje kada si u bolnici i koristiš izdajalicu nekoliko puta da li oni ju tamo steriliziraju ili kaj? mislim, ja sam doma iza svakog korištenja sterilizirala pa zato pitam kako je u bolnicama... ja sam isto prvi put rodila na sv. Duhu i ovaj ću i da nakon svakog jutarnjeg kupanja sve su bebe bile bijele oko usta od nadohrane...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 20:10   #5400
ja sam isto od doma donila steriliziranu izdajalicu, a u rodilištu sam je prala. izdojeno mliko sam sama davala bebi. ne znam kako je sa bebama koje su u inkubatoru.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.