Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 13:36   #61
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
A cure koliko ste dana krvarile nakon kiretaze. Meni evo 6 dan iza, ide vrlo malo, par kapi dnevno ali vec 6 dana, jel to ok? Joj samo se nadam da ce mi u petak na kontroli bit sve ok i da dobijem normalno stvari pa da odahnem malo i onda opet u akciju ja se nadam. Ovo me slomilo, nisam izasla iz kuce eto vec skoro tjedan plus lezanje prije nego se dogodilo, uf...ali kad vidim stvari oko sebe shvatim da je moglo bit i gore.

Paspa, posto sam nova, a znam da si vec sigurno pisala o tome, zanima me koliko si puta bila trudna da bi dobila svoje troje djecice. Ne mogu sad ic sve unazad, ali jesi i ti imala koji spontani ili?
...tri trudnoće-troje djece.... ...nikad nikakvih problema...osim sad,četvrti put....valjda mi je i Bog htio reči da je dosta,da stanem....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 19:19   #62
Bravo Paspa! Znaci odlucila si stat na troje,akozna mozda se predomislis i nastavis kasnije! Joj ja bi tako rado troje. Al sadmi je samo na pameti da kontrola u petak prodje ok, a tako me strah jer mi jos ide malo krv i tu i tamome jos bolucka mada posto se uvijek javlja poslije rucka popodne nadam se da je zbog nadutosti/ probave.Joj poludit cu.....sta bi da mi nije vas i ovih postova. Vi dodjete ko psihijatrice, apaurin itd.
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:42   #63
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Bravo Paspa! Znaci odlucila si stat na troje,akozna mozda se predomislis i nastavis kasnije! Joj ja bi tako rado troje. Al sadmi je samo na pameti da kontrola u petak prodje ok, a tako me strah jer mi jos ide malo krv i tu i tamome jos bolucka mada posto se uvijek javlja poslije rucka popodne nadam se da je zbog nadutosti/ probave.Joj poludit cu.....sta bi da mi nije vas i ovih postova. Vi dodjete ko psihijatrice, apaurin itd.
Ma daj, nemoj se brinuti radi bolova. Sve ti je to normalno i sve će to proći. Na kraju krajeva i kada se najobičnije zarežeš na koži boli te taj rez nekoliko dana, a ovo ti je unutarnja rana i normalno je da boli. Vjerovatno će i bolit dok se to ne zacijeli.
Meni je bilo interesantno da nakon kiretaže, 2 - 3 mjeseca uopće nisam imala predmenstrualne bolove. Došao bi menzis onako neopaženo. A onda se nakon nekog vremena sve vratilo na normalu.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 22:24   #64
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...tri trudnoće-troje djece.... ...nikad nikakvih problema...osim sad,četvrti put....valjda mi je i Bog htio reči da je dosta,da stanem....
Pa nije valjda da ces stat na troje sad radi toga?!Ma daj!To je tak jedanput bilo,to nista neznaci.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 09:26   #65
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...danas došla prva menga nakon kiretaže....38 dana...al od trudnoće definitivno odustajem...
joj, ne mogu vjerovati, tek sad vidim, tako me dugo nije bilo. Paspa, pa zar i ti...
Pa kako to? Uf, evo, sad si me rastužila.
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 09:28   #66
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...jedno pitanje...dal je moguće da je prva menga nakon kiretaže,trajala cijela DVA DANA.... ...vrlo bolno,ali ništa obilno i jedva dva dana...
Meni ti je trajalo 7-8 dana, krvarila sam prva 4 dana nevjerojatno puno (svaka 2 sata sam mijenjala noćni uložak). Sad je puno bolje!
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:56   #67
...a jebi ga...moram ginu za 8 dana,opet... ....veli on da mi se,izgleda,sve pošemerilo,pa je zato menga tak kratka,a nebi smjela biti...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:01   #68
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...jedno pitanje...dal je moguće da je prva menga nakon kiretaže,trajala cijela DVA DANA.... ...vrlo bolno,ali ništa obilno i jedva dva dana...
meni koja sam inače imala po osam obilnih dana nakon k. bilo jedva 5 dana (meni bio šok).. sve sljedeće bile normalne, mislim duuuge..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 16:03   #69
Drage moje, samo da vam javim da sam se vratila od doktora i da nazalost jos ima komadic koji se nije ocistio To objasnjava zasto mi krvarenje nije stalo. Uglavnom doktor mi je dao jos jednu dozu ergometrina (blago meni) i da dodjem na kontrolu za 6 dana, ako se ne ocisti samo od sebe do tada da ce me morat ponovo cistit s vakumom Toga sam se i bojala. Sad se samo nadam da ce se ocistit samo od sebe jer sam i danas preimjetila malo krvi i nekakav komadic na ulosku (sorry za opis) pa da necu morat opet na stol. E da, najbolje od svega je sto sam u ordinaciji bila 2 min, ko na traci i jos mi je rekao da se to zna desit a i eto ja sam bila nemirna kad mi se radila kiretaza!! kao da je moja krivica sta boli (bila sam pod lokalnom anestezijom - mislim da je to obicna mjesavina voltarena i apaurina ili tako nesto) i sta sa sve osijecala - i eto nakon svega se jos osijecam i krivom sto me nije dobro ocistio i sta sad umirem od straha da se nesto ne zakomplicira A inace nemam nikakvih bolova ni nista.Ljubim vas sve
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 16:05   #70
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Drage moje, samo da vam javim da sam se vratila od doktora i da nazalost jos ima komadic koji se nije ocistio To objasnjava zasto mi krvarenje nije stalo. Uglavnom doktor mi je dao jos jednu dozu ergometrina (blago meni) i da dodjem na kontrolu za 6 dana, ako se ne ocisti samo od sebe do tada da ce me morat ponovo cistit s vakumom Toga sam se i bojala. Sad se samo nadam da ce se ocistit samo od sebe jer sam i danas preimjetila malo krvi i nekakav komadic na ulosku (sorry za opis) pa da necu morat opet na stol. E da, najbolje od svega je sto sam u ordinaciji bila 2 min, ko na traci i jos mi je rekao da se to zna desit a i eto ja sam bila nemirna kad mi se radila kiretaza!! kao da je moja krivica sta boli (bila sam pod lokalnom anestezijom - mislim da je to obicna mjesavina voltarena i apaurina ili tako nesto) i sta sa sve osijecala - i eto nakon svega se jos osijecam i krivom sto me nije dobro ocistio i sta sad umirem od straha da se nesto ne zakomplicira A inace nemam nikakvih bolova ni nista.Ljubim vas sve
....a jebate život i doktore.... ....strašno....mene je jučer zvao moj gin i kad sam mu rekla da je menga trajala 2,5dana,odmah me naručio za pregled drugi petak popodne....veli da se vjerojatno sve pošemerilo....niš čudno....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 18:40   #71
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Drage moje, samo da vam javim da sam se vratila od doktora i da nazalost jos ima komadic koji se nije ocistio To objasnjava zasto mi krvarenje nije stalo. Uglavnom doktor mi je dao jos jednu dozu ergometrina (blago meni) i da dodjem na kontrolu za 6 dana, ako se ne ocisti samo od sebe do tada da ce me morat ponovo cistit s vakumom Toga sam se i bojala. Sad se samo nadam da ce se ocistit samo od sebe jer sam i danas preimjetila malo krvi i nekakav komadic na ulosku (sorry za opis) pa da necu morat opet na stol. E da, najbolje od svega je sto sam u ordinaciji bila 2 min, ko na traci i jos mi je rekao da se to zna desit a i eto ja sam bila nemirna kad mi se radila kiretaza!! kao da je moja krivica sta boli (bila sam pod lokalnom anestezijom - mislim da je to obicna mjesavina voltarena i apaurina ili tako nesto) i sta sa sve osijecala - i eto nakon svega se jos osijecam i krivom sto me nije dobro ocistio i sta sad umirem od straha da se nesto ne zakomplicira A inace nemam nikakvih bolova ni nista.Ljubim vas sve
Pa oni nisu normalni. Prvo, kad su meni radili kiretažu uspavali su me, a drugo sad si ti kriva za njihovu nesposobnost da naprave rutinski postupak???Blago nama i takvim doktorima-mesarima!!!P.S. Meni je moja gin dala ergotyl kapljice da se sama očistim, a i mislim da sam pila sigurno 20 dana ceporex(ja sam imala i temp. i upalu)
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:48   #72
Quote:
Mary Bellows kaže: Pogledaj post
evo da i ja podijelim svoje iskustvo.

u 8mj. prošle godine sam imala prijevremeni porod (23tj. trudnoće). rađena mi je i kiretaža.

uzrok, još uvijek nepoznat. do sada sam napravila vaginalne briseve i hormone, brisevi su OK, ali imam povišene hormone štitnjače (dakle nakon svih šokova, nije ni čudo). ovih dana ću ponovit cijelu pretragu pa da vidim što je u pitanju.

jedan od savjeta koje sam dobila (od patologa) je i da MM napravi pretrage sperme.

sada, fizički sam "spremna", ali i kod mene i MM postoji strah od ponavljanja svega, jer eto nismo još našli uzrok.
Mary, možeš li mi napisati koje pretrage sperme ti je savjetovao patolog da napravi tvoj partner? Naime ja sam imala blighted ovum i kiretažu u 9. tjednu trudnoće, pa bih htjela preventivno prije slijedeće trudnoće da oboje izvršimo sve potrebne pretrage.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:30   #73
mislim da je jjedina pretraga sperme koja se radi spermiogram al tebi to ne treba ako si vec uspjela uspjesno zatrudniti...na to salju one koji nikako ne mogu imati djece da vide sta je s brojem i kvalitetom spermica
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 07:19   #74
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
mislim da je jjedina pretraga sperme koja se radi spermiogram al tebi to ne treba ako si vec uspjela uspjesno zatrudniti...na to salju one koji nikako ne mogu imati djece da vide sta je s brojem i kvalitetom spermica
Thnx Cukerino, no mislim da tu ima još ponešto. Npr. i njima se rade testovi na bakterije i ostalo,a negdje su na nekom forumu spominjali i test na zigocitet, no nigdje na net-u nisam pronasla sto bi to bilo.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 18:21   #75
drage moje!
Pošto je moje malo zlato umrlo u 11. tjednu, sada prije tjedan dana, zanima me puno toga..
Kolike su mogućnosti za ponovno zatrudnijeti? Koji su najčešći razlozi da beba umre? Hormoni, ili što?
Ako ja npr. imam poremećej hormona, može li se to izlječiti?
Mogu li opet zatrudnijeti ako sam imala bakterije.. ili ako imam problema sa štitnjačom?
Koliko ste se oporavljele od kiretaže?
Stvarno imam puno pitanja.. ako ikoja zna odg. makar na jedno ovo moje pitanje neka mi odgovori..
Unaprijed vam svima zahvaljujem i čekam vaše odgovore!
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 12:49   #76
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
drage moje!
Pošto je moje malo zlato umrlo u 11. tjednu, sada prije tjedan dana, zanima me puno toga..
Kolike su mogućnosti za ponovno zatrudnijeti? Koji su najčešći razlozi da beba umre? Hormoni, ili što?
Ako ja npr. imam poremećej hormona, može li se to izlječiti?
Mogu li opet zatrudnijeti ako sam imala bakterije.. ili ako imam problema sa štitnjačom?
Koliko ste se oporavljele od kiretaže?
Stvarno imam puno pitanja.. ako ikoja zna odg. makar na jedno ovo moje pitanje neka mi odgovori..
Unaprijed vam svima zahvaljujem i čekam vaše odgovore!
Prvo, nije do tebe. U prvom trimestru najcesce je pobacaj jer nesto nije uredu sa fetusom, dakle, to odmah rijesi sa sobom, nije do tebe.
mogucnosti su ogromne da ces ponovo zatrudnjeti, zasto da ne! Treba nesto vremena da se uspostavi normalna flora u materici ali u principu ti mozes zatrudniti nakon mjesec dana. Medjutim, posto bi bilo bolje da se prvo ustabili i ciklus i materica, bolje da sacekas koji mjesec. Neko preporucuje 3 menstruacije neko 6 mjeseci. upravo, sve zavisi od vremena oporavka svake zene. Ako si imala ikakve bakterije, vjerovatno ti je doktor propisao antibiotike nakon kiretaze koje bi rjesile takve probleme.
Nije do tebe, to zapamti.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:35   #77
Meni se stalno motalo po glavi da sam ja nešto bolesna pa mi zato beba nije preživjela..
a opet nalazi krvi su mi bili super, urin također...
jedino što imam cistu na jajniku..
čitala sam dosta po internetu da se spontani do 12.-og tjedna događaju baš zato što nešto nije u redu sa fetusom..
A valjda će sve biti u redu... Valjda ću opet zatrudnijeti..
Hvala na odgovoru..
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 17:00   #78
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
Meni se stalno motalo po glavi da sam ja nešto bolesna pa mi zato beba nije preživjela..
a opet nalazi krvi su mi bili super, urin također...
jedino što imam cistu na jajniku..
čitala sam dosta po internetu da se spontani do 12.-og tjedna događaju baš zato što nešto nije u redu sa fetusom..
A valjda će sve biti u redu... Valjda ću opet zatrudnijeti..
Hvala na odgovoru..
Prvo obavi sve briseve na bakterije i viruse..jer bakterije znaju bit uzrok pobačaju...ako brisevi budu negativni možeš krenut nakon 3 mjeseca. Meni su bili negativni i ja sam krenula nakon 5 mjeseci kad mi se ciklus regulirao.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 17:45   #79
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Prvo obavi sve briseve na bakterije i viruse..jer bakterije znaju bit uzrok pobačaju...ako brisevi budu negativni možeš krenut nakon 3 mjeseca. Meni su bili negativni i ja sam krenula nakon 5 mjeseci kad mi se ciklus regulirao.
Bakterije i virusi se liječe antibioticima ili?
Ako su brisevi pozitivni, što onda?
Mene sve zanima... Jer želim imati drugu bebicu...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 19:38   #80
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
Bakterije i virusi se liječe antibioticima ili?
Ako su brisevi pozitivni, što onda?
Mene sve zanima... Jer želim imati drugu bebicu...
Vidi, bakterije izazivaju probleme prilikom poroda, najcesce. Zato se rade brisevi kasnije u trudnoci. Sve i da je imas, ne preporucuje se dakle terapija do drugog trimestra. Dijete je dobro zasticeno u materici i samo prilikom poroda, odnosno prolaska kroz porodjajni kanal, budu zarazena evanutalno necim. Zato se bris radi kasnije pa se zato radi carski rez ili se odmah po porodu daju antibiotici bebi.
Nisi kriva. Do 12. sedmice u ogromnom broju slucajeva nesto se pogresno razvija kod fetusa u tom smislu da nije moguce da prezivi. Mozda ti bude utjeha da je to Bozije davanje da se zena nebi patila 9 mjeseci da iznese bebu koja recimo nema srce. Ili jetru. Ili sta vec.
Nisi kriva, nemoj se opterecavati time. Prilikom razvoja negdje se nesto u fetusu desilo sto nije dozvolilo da se fetus dalje razvija. Ako je bila neka infekcija tokom kiretaze ili poslije, odmah bi osjetila takve bolove da bi se morala javiti doktoru.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.